Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18921) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Nieco statystyk za 2018 z Urzędu Stanu Cywilnego. Spadek urodzeń

Dodano: 9.01.2019 15:41

Spadek liczby urodzeń, najwyższą od 1945 roku liczbę zgonów odnotował w minionym roku Urząd Stanu Cywilnego w Koninie.

Zarejestrowano u nas 1 864 urodzenia, w tym 128, które miały miejsce za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku na świat przyszło 1 054 chłopców i 810 dziewczynek. Jak podkreśla kierownik USC Anna Nowicka – odnotowaliśmy spadek urodzeń. Z danych wynika, że w 2018 roku urodziło się 42. dzieci mniej niż w roku 2017. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze imiona, prym wiodą: Franciszek, Wojciech, Jakub, Lena, Zofia i Hanna.

W Koninie zarejestrowano 1 604 zgony, w tym 16, które miały miejsce za granicą. - Jest to aż o 178 zgonów więcej niż w roku 2017, jest to również najwyższa liczba od 1945 roku - dodaje Anna Nowicka.

USC w Koninie zarejestrował też 401 małżeństw, w tym 36, które odbyły się za granicą. Tu mamy wzrost - w porównaniu z rokiem 2017 zawarto o 12 małżeństw więcej. Urząd wydał też 60 decyzji o zmianie imion i nazwisk, 48 zaświadczeń o stanie cywilnym i 23 zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa za granicą.

Z danych USC wynika, że najstarszy mieszkaniec Konina ma 103 lata. Mamy w mieście również czworo stulatków, jedna osobę w wieku 101 lat oraz dwie osoby mające po 102 lata.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:USC Konin,   liczba urodzeń,   zgony,   statystyka Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Przy takiej służbie zdrowia jak w Koninie to emeryci długo nie pociągną.
Dodano: 9.01.2019 18:08    Przez: ~Wiem
A kto ma rodzić te dzieci skoro Konin to miasto emerytów? Zresztą ich też niedługo zabraknie
Dodano: 9.01.2019 18:04    Przez: ~Kpn
To prawda, jedynie dobry biznes uprawiają zakłady pogrzebowe.
Dodano: 9.01.2019 18:23    Przez: ~Grabarz
Po prostu wszyscy młodzi stąd uciekli. To jest przyczyna spadku urodzeń, a nie. Konin miastem wymierającym.
Dodano: 9.01.2019 17:41    Przez: ~m
A jak się problem urodzin ma do 500zł? Ano jak zapewniała przed wyborami sołtysina za te 5 stówek dzieciaki będą się mnożyły jak króliki u stryja Stasia a lud boży w podzięce za kasę poza robieniem dzieci będzie wielbił dobrą zmianę po wieki wieków amen. A tu kicha na całej linii. Lud kasę pobiera i zostawia ją w sklepie z spirytualiami oraz po cichu śmieje się z dobrej zmiany że to takie frajerskie towarzystwo.
Dodano: 9.01.2019 19:53    Przez: ~Zdzich@

KOMENTARZE

Nawet to ich 500 plus nic nie pomaga. I tak spadek urodzeń. To smutne. Ale dobrze jest że ludzie przeglądają na oczy i nie dają sie przekupować tym pincet.
Dodano: 09.01.2019 16:54    Przez: ~Miś
To dlaczego wy z totalnej opozycji bierzecie te krytykowane przez was 500 zł na dziecko ?
Dodano: 09.01.2019 17:06    Przez: ~Pytam
Petycja. Ja głosujący na PO i pokrewne N i N, psioczący na tych co wymyślili kasę dla dzieci zrzekam się 500+ na moje dzieci. I po problemie
Dodano: 09.01.2019 17:13    Przez: ~Takie cos
Ja pracuje zarabiam i nie biore żadnych ochłapów
Dodano: 09.01.2019 17:25    Przez: ~Mis
Po prostu wszyscy młodzi stąd uciekli. To jest przyczyna spadku urodzeń, a nie. Konin miastem wymierającym.
Dodano: 09.01.2019 17:41    Przez: ~m
Miś, dla Ciebie 500 zł jest "ochłapem", a dla młodych matek sporym wsparciem finansowym od rządu PiS-u, a więc popierajmy ten rząd.
Dodano: 10.01.2019 11:23    Przez: ~Wojtek
Księża się bardziej pilnują - podwójne gumki używają no i spadło.
Dodano: 10.01.2019 17:39    Przez: ~Marian
A kto ma rodzić te dzieci skoro Konin to miasto emerytów? Zresztą ich też niedługo zabraknie
Dodano: 09.01.2019 18:04    Przez: ~Kpn
Przy takiej służbie zdrowia jak w Koninie to emeryci długo nie pociągną.
Dodano: 09.01.2019 18:08    Przez: ~Wiem
To prawda, jedynie dobry biznes uprawiają zakłady pogrzebowe.
Dodano: 09.01.2019 18:23    Przez: ~Grabarz
Nie poddawajcie się .Trzymamy kciuki za WAS
Dodano: 09.01.2019 19:15    Przez: ~zaklad pogrzebowy ,,ostoja,,
Zapomniałeś dodać ubecko czerwonych emerytów
Dodano: 09.01.2019 20:13    Przez: ~coralgol
Cenzura usunęła mój komentarz. Nie wolno was krytykować? Powrót do PRL?
Dodano: 09.01.2019 19:51    Przez: ~Wiesz
Cenzura na LM-ie jak za głębokiej komuny.
Dodano: 10.01.2019 11:32    Przez: ~PZPR
" Urząd wydał też 60 decyzji o zmianie imion i nazwisk " (cytat). Ooooo ! To w 1950 roku wszystkie żydy nie zdążyły pozmieniać imion i nazwisk na polskie ?
Dodano: 09.01.2019 20:35    Przez: ~Haaretz
W 2018 r urodzila się moja córka
Dodano: 09.01.2019 22:40    Przez: ~Tata
ROK DANY I DANE , I PÓŹNIEJ INNY ROK I Z TEGO ROKU DANE , BO ZDENERWOWANY MARCINKOWSKI PRZEZ NĘKAJĄCYCH ,STRASZĄCYCH KARAMI ,SĄDAMI NIE MA POJĘCIA O TYCHŻE DANYCH STATYSTYCZNYCH : ILE ? MNIEJ MĄDRYCH ,ILE? MNIEJ SPRAWNYCH , ILE? UBEZPIECZONYCH , ILE ? SŁUŻĄCYCH . RZĄDOWI CHODZI O NIEWOLNICZO_ PRACUJĄCYCH ?, .. PEWNIE ? POSTAWIĄ MNIE PRZED SĄDEM , BO GLINKA TO GLINKA ....
Dodano: 09.01.2019 23:55    Przez: ~L
WIECEJ wszystkiego!
Dodano: 10.01.2019 08:41    Przez: ~e3w
Więcej wszystkiego, to tylko puste obietnice lewicy.
Dodano: 10.01.2019 11:34    Przez: ~Prawy
Każde dziecko, które się rodzi w Koninie powinno być poświęcone Bogu, aby w swoim życiu żyło tylko dla Niego i z Nim, a takim ludziom Bóg by błogosławił.
Dodano: 10.01.2019 11:56    Przez: ~Chrzescijanin
Człowiek został stworzony przez Boga na Jego podobieństwo, a więc człowiek powinien cały czas upodabniać się do Boga, a tym wzorcem do którego powinniśmy się upodabniać i Go naśladować dziś jest Syn Boży Jezus Chrystus.
Dodano: 10.01.2019 11:59    Przez: ~Chrz..
"Świętymi bądżcie, bo Ja jestem święty" - nakazuje Bóg, a miłość Boga i bliżniego są jedynymi i najważniejszymi przykazaniami, jakie nam zostawił Jezus Chrystus.
Dodano: 10.01.2019 12:04    Przez: ~Chrz..
1 z 2
12>>