Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19555) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)

Nieco statystyk za 2018 z Urzędu Stanu Cywilnego. Spadek urodzeń

Dodano: 9.01.2019 15:41

Spadek liczby urodzeń, najwyższą od 1945 roku liczbę zgonów odnotował w minionym roku Urząd Stanu Cywilnego w Koninie.

Zarejestrowano u nas 1 864 urodzenia, w tym 128, które miały miejsce za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i w Stanach Zjednoczonych. W 2018 roku na świat przyszło 1 054 chłopców i 810 dziewczynek. Jak podkreśla kierownik USC Anna Nowicka – odnotowaliśmy spadek urodzeń. Z danych wynika, że w 2018 roku urodziło się 42. dzieci mniej niż w roku 2017. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze imiona, prym wiodą: Franciszek, Wojciech, Jakub, Lena, Zofia i Hanna.

W Koninie zarejestrowano 1 604 zgony, w tym 16, które miały miejsce za granicą. - Jest to aż o 178 zgonów więcej niż w roku 2017, jest to również najwyższa liczba od 1945 roku - dodaje Anna Nowicka.

USC w Koninie zarejestrował też 401 małżeństw, w tym 36, które odbyły się za granicą. Tu mamy wzrost - w porównaniu z rokiem 2017 zawarto o 12 małżeństw więcej. Urząd wydał też 60 decyzji o zmianie imion i nazwisk, 48 zaświadczeń o stanie cywilnym i 23 zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia małżeństwa za granicą.

Z danych USC wynika, że najstarszy mieszkaniec Konina ma 103 lata. Mamy w mieście również czworo stulatków, jedna osobę w wieku 101 lat oraz dwie osoby mające po 102 lata.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:USC Konin,   liczba urodzeń,   zgony,   statystyka Konin,  

POPULARNE KOMENTARZE

Przy takiej służbie zdrowia jak w Koninie to emeryci długo nie pociągną.
Dodano: 9.01.2019 18:08    Przez: ~Wiem
A kto ma rodzić te dzieci skoro Konin to miasto emerytów? Zresztą ich też niedługo zabraknie
Dodano: 9.01.2019 18:04    Przez: ~Kpn
To prawda, jedynie dobry biznes uprawiają zakłady pogrzebowe.
Dodano: 9.01.2019 18:23    Przez: ~Grabarz
Po prostu wszyscy młodzi stąd uciekli. To jest przyczyna spadku urodzeń, a nie. Konin miastem wymierającym.
Dodano: 9.01.2019 17:41    Przez: ~m
A jak się problem urodzin ma do 500zł? Ano jak zapewniała przed wyborami sołtysina za te 5 stówek dzieciaki będą się mnożyły jak króliki u stryja Stasia a lud boży w podzięce za kasę poza robieniem dzieci będzie wielbił dobrą zmianę po wieki wieków amen. A tu kicha na całej linii. Lud kasę pobiera i zostawia ją w sklepie z spirytualiami oraz po cichu śmieje się z dobrej zmiany że to takie frajerskie towarzystwo.
Dodano: 9.01.2019 19:53    Przez: ~Zdzich@

KOMENTARZE

Nawet to ich 500 plus nic nie pomaga. I tak spadek urodzeń. To smutne. Ale dobrze jest że ludzie przeglądają na oczy i nie dają sie przekupować tym pincet.
Dodano: 09.01.2019 16:54    Przez: ~Miś
To dlaczego wy z totalnej opozycji bierzecie te krytykowane przez was 500 zł na dziecko ?
Dodano: 09.01.2019 17:06    Przez: ~Pytam
Petycja. Ja głosujący na PO i pokrewne N i N, psioczący na tych co wymyślili kasę dla dzieci zrzekam się 500+ na moje dzieci. I po problemie
Dodano: 09.01.2019 17:13    Przez: ~Takie cos
Ja pracuje zarabiam i nie biore żadnych ochłapów
Dodano: 09.01.2019 17:25    Przez: ~Mis
Po prostu wszyscy młodzi stąd uciekli. To jest przyczyna spadku urodzeń, a nie. Konin miastem wymierającym.
Dodano: 09.01.2019 17:41    Przez: ~m
Miś, dla Ciebie 500 zł jest "ochłapem", a dla młodych matek sporym wsparciem finansowym od rządu PiS-u, a więc popierajmy ten rząd.
Dodano: 10.01.2019 11:23    Przez: ~Wojtek
Księża się bardziej pilnują - podwójne gumki używają no i spadło.
Dodano: 10.01.2019 17:39    Przez: ~Marian
A kto ma rodzić te dzieci skoro Konin to miasto emerytów? Zresztą ich też niedługo zabraknie
Dodano: 09.01.2019 18:04    Przez: ~Kpn
Przy takiej służbie zdrowia jak w Koninie to emeryci długo nie pociągną.
Dodano: 09.01.2019 18:08    Przez: ~Wiem
To prawda, jedynie dobry biznes uprawiają zakłady pogrzebowe.
Dodano: 09.01.2019 18:23    Przez: ~Grabarz
Nie poddawajcie się .Trzymamy kciuki za WAS
Dodano: 09.01.2019 19:15    Przez: ~zaklad pogrzebowy ,,ostoja,,
Zapomniałeś dodać ubecko czerwonych emerytów
Dodano: 09.01.2019 20:13    Przez: ~coralgol
Cenzura usunęła mój komentarz. Nie wolno was krytykować? Powrót do PRL?
Dodano: 09.01.2019 19:51    Przez: ~Wiesz
Cenzura na LM-ie jak za głębokiej komuny.
Dodano: 10.01.2019 11:32    Przez: ~PZPR
" Urząd wydał też 60 decyzji o zmianie imion i nazwisk " (cytat). Ooooo ! To w 1950 roku wszystkie żydy nie zdążyły pozmieniać imion i nazwisk na polskie ?
Dodano: 09.01.2019 20:35    Przez: ~Haaretz
W 2018 r urodzila się moja córka
Dodano: 09.01.2019 22:40    Przez: ~Tata
ROK DANY I DANE , I PÓŹNIEJ INNY ROK I Z TEGO ROKU DANE , BO ZDENERWOWANY MARCINKOWSKI PRZEZ NĘKAJĄCYCH ,STRASZĄCYCH KARAMI ,SĄDAMI NIE MA POJĘCIA O TYCHŻE DANYCH STATYSTYCZNYCH : ILE ? MNIEJ MĄDRYCH ,ILE? MNIEJ SPRAWNYCH , ILE? UBEZPIECZONYCH , ILE ? SŁUŻĄCYCH . RZĄDOWI CHODZI O NIEWOLNICZO_ PRACUJĄCYCH ?, .. PEWNIE ? POSTAWIĄ MNIE PRZED SĄDEM , BO GLINKA TO GLINKA ....
Dodano: 09.01.2019 23:55    Przez: ~L
WIECEJ wszystkiego!
Dodano: 10.01.2019 08:41    Przez: ~e3w
Więcej wszystkiego, to tylko puste obietnice lewicy.
Dodano: 10.01.2019 11:34    Przez: ~Prawy
Każde dziecko, które się rodzi w Koninie powinno być poświęcone Bogu, aby w swoim życiu żyło tylko dla Niego i z Nim, a takim ludziom Bóg by błogosławił.
Dodano: 10.01.2019 11:56    Przez: ~Chrzescijanin
Człowiek został stworzony przez Boga na Jego podobieństwo, a więc człowiek powinien cały czas upodabniać się do Boga, a tym wzorcem do którego powinniśmy się upodabniać i Go naśladować dziś jest Syn Boży Jezus Chrystus.
Dodano: 10.01.2019 11:59    Przez: ~Chrz..
"Świętymi bądżcie, bo Ja jestem święty" - nakazuje Bóg, a miłość Boga i bliżniego są jedynymi i najważniejszymi przykazaniami, jakie nam zostawił Jezus Chrystus.
Dodano: 10.01.2019 12:04    Przez: ~Chrz..
1 z 2
12>>