Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18952) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Licheń. Nic dodać, nic ująć - wystawa grafik Rembr ...W tabeli lepszy Mieszko, na boisku - Górnik. Zwyci ... (36)

Nowy zarząd w Agencji Rozwoju Regionalnego. Wychodzi z cienia?

Dodano: 10.01.2019 12:21

Maciej Sytek, były członek zarządu województwa wielkopolskiego, został prezesem Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie. Będzie pełnomocnikiem marszałka do spraw transformacji subregionu.

Maciej Sytek, startujący również do sejmiku wielkopolskiego, był niezwykle aktywny na terenie subregionu przed wyborami samorządowymi. Do sejmiku się nie dostał. Po ukonstytuowaniu władz samorządu wielkopolskiego, został wybrany na prezesa ARR. Zastąpił na tym miejscu Krzysztofa Gubańskiego, który w nowym, dwuosobowym zarządzie został zastępcą prezesa.

- Podyktowane to było przemyśleniami dotyczącymi poszerzenia zakresu zadań ARR w zakresie transformacji subregionu – tłumaczy Krzysztof Gubański. - Chodzi o środki na transformację regionu z tzw. platformy węglowej, która będzie działała od 2021 roku, ale już teraz trzeba o nie zabiegać. Złożyłem więc wniosek do rady nadzorczej o poszerzenie składu zarządu ze strony województwa wielkopolskiego.

Od 4 stycznia 2019 powołano nowy zarząd w składzie dwuosobowym: Maciej Sytek został prezesem, Krzysztof Gubański jego zastępcą. Obecny zastępca prezesa ARR zajmować się będzie dotychczasową działalnością agencji, a nowy prezes poszerzeniem zadań i kontaktów z samorządem wojewódzkim, samorządami lokalnymi, Komisją Europejską.  - Pozycja ARR staje się ponadregionalna – mówi Krzysztof Gubański. - Chodziło o wzmocnienie kapitałowe, teraz kadrowe i mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mieli większe możliwości działania, szczególnie dla samorządów.

Siedziba ARR pozostaje w Koninie. Choć jest propozycja, aby powstało dodatkowe biuro w Poznaniu, by być bliżej samorządu wojewódzkiego. - Agencja zostaje w subregionie konińskim i zostanie wzmocniona jej rola – mówi K. Gubański. - Około 10 lat temu została zdegradowana funkcja ARR, ale teraz staliśmy się równorzędnym partnerem z innymi instytucjami marszałka wielkopolskiego.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ludzie nie wybrali,do sejmiku się nie dostał to kolesie mu PO-mogli i fuchę załatwili,a wy głu.POle płaćcie wyższe podatki,wyższe opłaty i utrzymujcie darmozjada z Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.
Dodano: 10.01.2019 12:59    Przez: ~poszołwon
Kto wymyślił ten twór który nic nie robi? Każdy taki twór ma oczywiście prezesa i swoją świtę którą obywatele muszą utrzymywać. Lepiej te pieniądze ulokować w drogi lub szpitale.
Dodano: 10.01.2019 12:45    Przez: ~Knur
Jakiś koleś nie wygrywa wyborów ale partia stworzy stanowisko. ! I dalej się kręci.Obrzydlistwo.
Dodano: 10.01.2019 13:41    Przez: ~K
Miałem nieprzyjemność poznać tego Pana osobiście. Jego brak empatii i wyrozumiałości oraz bezwzględność na pełnionym przez niego stanowisku kosztowały mnie egzekucję komorniczą I zrujnował kilka lat życia. Jednak jako katolik życzę mu powodzenia.
Dodano: 10.01.2019 13:12    Przez: ~beneficjent
My tak mamy,im większa i gorsza świ.nia tym wyższe stanowisko.
Dodano: 10.01.2019 13:26    Przez: ~POKOmen

KOMENTARZE

Kto wymyślił ten twór który nic nie robi? Każdy taki twór ma oczywiście prezesa i swoją świtę którą obywatele muszą utrzymywać. Lepiej te pieniądze ulokować w drogi lub szpitale.
Dodano: 10.01.2019 12:45    Przez: ~Knur
To ilu z tych nieudaczników POza Sytkiem jeszcze czeka iskomli o POsadki ? Pewno Loruś został ? Dziadostwo !!!!
Dodano: 10.01.2019 17:16    Przez: ~sCENA
Ludzie nie wybrali,do sejmiku się nie dostał to kolesie mu PO-mogli i fuchę załatwili,a wy głu.POle płaćcie wyższe podatki,wyższe opłaty i utrzymujcie darmozjada z Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.
Dodano: 10.01.2019 12:59    Przez: ~poszołwon
Dokładnie tak jest i to z pensją ponad 20tysi czy oni zdają sobie sprawę ile to trzeba się natyrać, żeby zapłacić podatek na takiego misia. Oni tłumaczą że będą pozyskiwać środki z Unii a te środki to przecież też z naszych podatków o kosztach dystrybucji tych środków nie wspomnę.
Dodano: 10.01.2019 20:45    Przez: ~mr.konkret
Miałem nieprzyjemność poznać tego Pana osobiście. Jego brak empatii i wyrozumiałości oraz bezwzględność na pełnionym przez niego stanowisku kosztowały mnie egzekucję komorniczą I zrujnował kilka lat życia. Jednak jako katolik życzę mu powodzenia.
Dodano: 10.01.2019 13:12    Przez: ~beneficjent
My tak mamy,im większa i gorsza świ.nia tym wyższe stanowisko.
Dodano: 10.01.2019 13:26    Przez: ~POKOmen
Ale pamiętaj żeby nie rzucać pereł przed świnie, więc niepotrzebnie nadstawiasz drugi policzek.
Dodano: 10.01.2019 15:59    Przez: ~Druh
Jakiś koleś nie wygrywa wyborów ale partia stworzy stanowisko. ! I dalej się kręci.Obrzydlistwo.
Dodano: 10.01.2019 13:41    Przez: ~K
I to tłumaczenie p. Gubańskiego to już jest szczyt wszystkiego !!!
Dodano: 10.01.2019 14:32    Przez: ~K
bo konin to Dolina energii
Dodano: 10.01.2019 13:47    Przez: ~krzak
Wodorowa.
Dodano: 10.01.2019 14:14    Przez: ~koryto
Jak 20- osobowa załoga ma zarobić na wysokopłatnych 2 Prezesów, 2 Dyrektorów i Radę Nadzorczą? Śmiechu warte......
Dodano: 10.01.2019 15:57    Przez: ~Ilona
kumoterstwa, zbydlecenia, korupcji politycznej i arogancji władzy ciag dalszy. Kto jest nastepny na partyjnej liscie do koryta. Ja typuje na Sława -Mira, ......... a Ty????Ponoc w UM sa juz odgorne propozycje, by pewne osoby samodzielnie poddaly sie karze i same zlozyly wymowienia ze sprawowanych funkcji urzedniczych. Czy to prawda czas pokarze. Lista z nieudacznikami przegranych w wyborach samorzadowych jest dluga.
Dodano: 10.01.2019 16:13    Przez: ~Witold Szymanek
co to za ustawka? Gubański to nie jest w wieku emerytalnym jakies sztuczne stanowisko
Dodano: 10.01.2019 16:14    Przez: ~777
Dziadostwo !!!!
Dodano: 10.01.2019 20:52    Przez: ~PZPR
A dla Miś od Maciara znajdzie się cos w Koninie? ka
Dodano: 10.01.2019 17:35    Przez: ~Jarosłw
Nie bo platfomiewicze w Koninie u żłoba.
Dodano: 10.01.2019 18:49    Przez: ~Platfus
Moim zdaniem ARR to wyludzanie pieniedzy...