Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18921) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Nowy zarząd w Agencji Rozwoju Regionalnego. Wychodzi z cienia?

Dodano: 10.01.2019 12:21

Maciej Sytek, były członek zarządu województwa wielkopolskiego, został prezesem Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie. Będzie pełnomocnikiem marszałka do spraw transformacji subregionu.

Maciej Sytek, startujący również do sejmiku wielkopolskiego, był niezwykle aktywny na terenie subregionu przed wyborami samorządowymi. Do sejmiku się nie dostał. Po ukonstytuowaniu władz samorządu wielkopolskiego, został wybrany na prezesa ARR. Zastąpił na tym miejscu Krzysztofa Gubańskiego, który w nowym, dwuosobowym zarządzie został zastępcą prezesa.

- Podyktowane to było przemyśleniami dotyczącymi poszerzenia zakresu zadań ARR w zakresie transformacji subregionu – tłumaczy Krzysztof Gubański. - Chodzi o środki na transformację regionu z tzw. platformy węglowej, która będzie działała od 2021 roku, ale już teraz trzeba o nie zabiegać. Złożyłem więc wniosek do rady nadzorczej o poszerzenie składu zarządu ze strony województwa wielkopolskiego.

Od 4 stycznia 2019 powołano nowy zarząd w składzie dwuosobowym: Maciej Sytek został prezesem, Krzysztof Gubański jego zastępcą. Obecny zastępca prezesa ARR zajmować się będzie dotychczasową działalnością agencji, a nowy prezes poszerzeniem zadań i kontaktów z samorządem wojewódzkim, samorządami lokalnymi, Komisją Europejską.  - Pozycja ARR staje się ponadregionalna – mówi Krzysztof Gubański. - Chodziło o wzmocnienie kapitałowe, teraz kadrowe i mam nadzieję, że dzięki temu będziemy mieli większe możliwości działania, szczególnie dla samorządów.

Siedziba ARR pozostaje w Koninie. Choć jest propozycja, aby powstało dodatkowe biuro w Poznaniu, by być bliżej samorządu wojewódzkiego. - Agencja zostaje w subregionie konińskim i zostanie wzmocniona jej rola – mówi K. Gubański. - Około 10 lat temu została zdegradowana funkcja ARR, ale teraz staliśmy się równorzędnym partnerem z innymi instytucjami marszałka wielkopolskiego.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ludzie nie wybrali,do sejmiku się nie dostał to kolesie mu PO-mogli i fuchę załatwili,a wy głu.POle płaćcie wyższe podatki,wyższe opłaty i utrzymujcie darmozjada z Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.
Dodano: 10.01.2019 12:59    Przez: ~poszołwon
Kto wymyślił ten twór który nic nie robi? Każdy taki twór ma oczywiście prezesa i swoją świtę którą obywatele muszą utrzymywać. Lepiej te pieniądze ulokować w drogi lub szpitale.
Dodano: 10.01.2019 12:45    Przez: ~Knur
Jakiś koleś nie wygrywa wyborów ale partia stworzy stanowisko. ! I dalej się kręci.Obrzydlistwo.
Dodano: 10.01.2019 13:41    Przez: ~K
Miałem nieprzyjemność poznać tego Pana osobiście. Jego brak empatii i wyrozumiałości oraz bezwzględność na pełnionym przez niego stanowisku kosztowały mnie egzekucję komorniczą I zrujnował kilka lat życia. Jednak jako katolik życzę mu powodzenia.
Dodano: 10.01.2019 13:12    Przez: ~beneficjent
My tak mamy,im większa i gorsza świ.nia tym wyższe stanowisko.
Dodano: 10.01.2019 13:26    Przez: ~POKOmen

KOMENTARZE

Jak nie ma gdzie wsadzić lesera to się go do koniowa wyśle. Ostatnio spadła leserów tu spory.
Dodano: 10.01.2019 22:09    Przez: ~Jusef
Won frajerzy do poznania spowrotem
Dodano: 10.01.2019 22:10    Przez: ~Faaajka
Do Konina przyjeżdżają pracować z Poznania a mądrzy kompetentni młodzi Koninianie muszą wyjeżdżać do innych miast za pracą pozostawiając swoje rodzinne gniazdo.Porażka.Konin miastem dla dorobkiewiczów i nieudaczników z Poznania
Dodano: 10.01.2019 22:55    Przez: ~aa
Konin to miasto nieudaczników,największe w Wlkp bezrobocie,jedno z większych w polsce,wyjechało ponad 12.000.Dlaczego szkoły Koninskie zawsze tak słabo wypadają na tle miast z Wlkp,od lat żadnego nawet małego inwestora
Dodano: 11.01.2019 14:04    Przez: ~ee
Sam złożył wniosek do rady nadzorczej śmiechu warte. Przekręt przekrętem popychany a ręka rękę myje. Pracownikom płaca ochłapy a dyrektorzy i prezesi zarabiają krocie a pod stołem jeszcze więcej ... żenada
Dodano: 11.01.2019 03:22    Przez: ~A
To samo co w pis jednym słowem.
Dodano: 11.01.2019 08:08    Przez: ~Miś
nie polecam brania żadnych pieniędzy z tej agencji, krętacze, decyzje i działanie wg ich widzi mi się, chcecie klopotów, bierzcie stamtąd pieniądze
Dodano: 11.01.2019 16:10    Przez: ~xxx
ARR to agencja towarzyska,tam liczy się kasa i ciepłe stołki
Dodano: 12.01.2019 11:17    Przez: ~Wiedzacy
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.