Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17904) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 15oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (1)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Czy uda się pozyskać 20 mln z budżetu państwa na remont mostu?

Dodano: 10.01.2019 13:05

Poseł PO - Tomasz Nowak poinformował, że zgłosił poprawkę do budżetu państwa dotyczącą Konina. Chodzi o przeznaczenie 20 milionów złotych na naprawę przeprawy przez Wartę.

Głosowanie nad budżetem na 2019 rok odbędzie się w sejmie 16 stycznia br. Czy uda się pozyskać te pieniądze? - Wystąpiłem o poprawkę w budżecie na 2019 rok aby przeznaczyć 20 milionów złotych na remont mostu Unii Europejskiej – potwierdza Tomasz Nowak. - Zobaczymy, czy koledzy z PiS poprą poprawkę? Postulowałbym, żeby to zrobili bo to wielki problem. Jeżeli chcą budować kolejny most to może najpierw naprawmy ten, który jest zagrożony. 20 mln na ten rok to byłby poważny zastrzyk, który umożliwiłby nam remont mostu.

Poseł T. Nowak przyznaje, że jego poprawka do budżetu została przedstawiona na komisji finansów i zgłoszona jako wniosek mniejszości bowiem komisja nie zagłosowała za poprawką. - Mam nadzieję, że na sali sejmowej, zwłaszcza w roku wyborczym, posłowie PiS-u nie powinni głosować przeciwko poprawce tak ważnej dla naszego regionu. 20 mln złotych na prace związane z tym, aby most zacząć naprawiać.

Poseł zdradził także, że będzie wnioskował również o pieniądze na remont amfiteatru w Koninie. - Będę robił wszystko, aby pozyskać środki – mówi parlamentarzysta PO. - Odbywa się tam festiwal dziecięcy, który jest wizytówką Konina. To wydarzenie trzeba rozszerzać, a nie zwijać. Powinno dawać nam dużo wizerunkowej wartości.

Po remoncie amfiteatru będzie możliwe ogłoszenie konkursu na kolejną sztandarową imprezę kulturalną, która rozsławiłaby Konin. - Chodzi o to, aby w Koninie pojawiła się impreza o charakterze 2,3-dniowym przyciągająca turystów kulturalnych, aby spowodować większy obrót gospodarczy z pozycji kultury – mówi poseł. - To będzie konkurs na pomysł, który będziemy chcieli zrealizować. Dlatego remont amfiteatru będzie bardzo ważny.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomasz Nowak,   poseł PO,   remont przeprawy,   remont mostu,   poprawka do budżetu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Już widzę jak Skarb Państwa, czyli wszyscy podatnicy, dadzą pieniądze na remont całkiem nowego mostu w Koninie, który się sypie, bo wykonawca spaprał robotę a miasto nie dopilnowało.
Dodano: 10.01.2019 14:12    Przez: ~sceptyk
Tak. teraz wszyscy mają płacić za waszą fuszerę. Zamiast dopilnować, co robiliście? Zatrudnialiście ile wlezie własne rodziny i własnych kacyków, wydając pieniądze zamiast na remonty np. amfiteatru to na dodatkowe zatrudnienie, etaty, premie itp. Zresztą nie tylko u nas takie postępowanie. Może i dało radę i jesteście nadal przy żłobie, ale żeby to zmienić, to 0 dofinansowania. Pieniądze proszę znaleźć i wygospodarować we własnym budżecie. Dofinansowanie, to zgoda na to byście dalej tak robili jak robicie.
Dodano: 10.01.2019 13:36    Przez: ~tak
Oho, wybory się zbliżają i jak zwykle przed każdymi wyborami p. Nowak się uaktywnia z inicjatywami, które nie mają szans..., no, ale zawsze może powiedzieć, że się starał...:-)))))
Dodano: 10.01.2019 13:45    Przez: ~kaziu
Panie Pośle Nowak, jakim prawem kolejny raz chce Pan szastać pieniędzmi podatnika? Dlaczego chce Pan obciążyć kolejny raz podatników za złodziejstwo budowniczych i zaniedbania służb budowlanych? Przecież sprawa przeprawy rzekomo jest w prokuraturze, którą zgłosił wasz koalicjant z POKO. Kiedy śledczy wykażą uchybienia i wskażą winnych koszt naprawy poniosą sprawcy. Tak przynajmniej powinno się stać! Natomiast Pan chce scedować koszt naprawy na podatników. Dlaczego uznał Pan, że winni budowlanego bubla powinni być bezkarni, a koszty naprawy ma ponosić społeczeństwo. Za 20 mln w koninie można wybudować np. nowy dworzec, nowa halę sportowa, nowy amfiteatr itp.
Dodano: 10.01.2019 15:00    Przez: ~Obserwator życia
Ludzie Przestańcie się ośmieszać z tą kasą zlozcie rezygnację ja wejdę na wasze miejsce Będę ścigał lapowkowiczow ktorzy macali palce w szemranych interesach Przy budowie tej przeprawy oraz ówczesny zarząd Konina który jest odpowiedzialny za budowę tej przeprawy pozbawił bym ich majątków na rzecz naprawy mostu spokojnie uzbierało by się te 20 baniek A to nie na tym rzecz polega żeby im odpuścić i niech żyją w luksusach a sepic kasę od podatnika. Dość prawa które zwalnia decydentów od odpowiedzialności za swoje decyzje Zmieńcie Tylko to a w Polsce będzie dobrze
Dodano: 10.01.2019 15:29    Przez: ~Pawel

KOMENTARZE

Tak. teraz wszyscy mają płacić za waszą fuszerę. Zamiast dopilnować, co robiliście? Zatrudnialiście ile wlezie własne rodziny i własnych kacyków, wydając pieniądze zamiast na remonty np. amfiteatru to na dodatkowe zatrudnienie, etaty, premie itp. Zresztą nie tylko u nas takie postępowanie. Może i dało radę i jesteście nadal przy żłobie, ale żeby to zmienić, to 0 dofinansowania. Pieniądze proszę znaleźć i wygospodarować we własnym budżecie. Dofinansowanie, to zgoda na to byście dalej tak robili jak robicie.
Dodano: 10.01.2019 13:36    Przez: ~tak
POśle Nowak zejdż ze sceny POlitycznej i wstydu oszczędż.
Dodano: 10.01.2019 18:54    Przez: ~Jan
Jak już świrujesz znajomością tego cytatu, to używaj chociaż we właściwym kontekście tłuku...
Dodano: 10.01.2019 20:10    Przez: ~r
Tak czy owak zawsze Nowak
Dodano: 10.01.2019 22:54    Przez: ~Wylew
PIS PO jedno zło
Dodano: 10.01.2019 23:37    Przez: ~popis
Aktor nadal w oparach absurdu żal tylko baranów co na to głosuja
Dodano: 11.01.2019 07:43    Przez: ~As
Nowak chyba pomylił adresata, do Tuska niech pisze o pomoc!@
Dodano: 11.01.2019 17:30    Przez: ~lok
Panie Nowak, dlaczego mam płacić drugi raz za ten sam most? Później wypniecie się na mnie przy dźwiękach melodii do słów ' jak to się stało, nie wiem do dziś...".
Dodano: 11.01.2019 18:13    Przez: ~nie zapłacę
Oho, wybory się zbliżają i jak zwykle przed każdymi wyborami p. Nowak się uaktywnia z inicjatywami, które nie mają szans..., no, ale zawsze może powiedzieć, że się starał...:-)))))
Dodano: 10.01.2019 13:45    Przez: ~kaziu
Stary POkerzysta POlityczny, oni w PO POtrafią grać i oszukiwać dokładnie.
Dodano: 10.01.2019 18:56    Przez: ~Jan
i tak lewaki pójdą na niego zagłosować
Dodano: 10.01.2019 20:44    Przez: ~PO to dno
PIS PO jedno zło
Dodano: 10.01.2019 23:38    Przez: ~popis
Na POmune głosuje złodziej pasozyt lub debil ale stawiajac na rowni zwolennika POmuny z debilem obraza sie debila.
Dodano: 11.01.2019 08:58    Przez: ~Mirro
lista priorytetów jest inna;w Toruniu rozpoczęła się budowa geotermi,a partnerem budowy dla ojca ciepłownika jest spółka skarbu państwa
Dodano: 10.01.2019 14:06    Przez: ~Konin lost in space
Tu też znalazł by się partner jakby jełopy z Konina dobrze wybrali
Dodano: 10.01.2019 15:12    Przez: ~xmen
A co Ty myślisz że jakby Chojnacki został prezydentem to by partnera jakiegoś nie dali naszej geotermi było by i nie tylko na to może i mostem by się zainteresowali i amfiteatrem i otwarciem odkrywek
Dodano: 10.01.2019 21:29    Przez: ~Uu
Już widzę jak Skarb Państwa, czyli wszyscy podatnicy, dadzą pieniądze na remont całkiem nowego mostu w Koninie, który się sypie, bo wykonawca spaprał robotę a miasto nie dopilnowało.
Dodano: 10.01.2019 14:12    Przez: ~sceptyk
niby jak miasto miało dopilnować ? - miasto miało obserwować,czy w komorach zamkniętych beton dobrze się ułożył ?
Dodano: 10.01.2019 15:58    Przez: ~zx
Wykonawca spartolił, to niech naprawia, a nie polski podatnik.
Dodano: 10.01.2019 18:58    Przez: ~Adam
Był nadzór. A okazuje się że ten nadzór sympatyzuje z Po podobnie jak z Amfiteatrem. Poszukajcie to zorientujecie się o kim mówię
Dodano: 10.01.2019 20:12    Przez: ~Wiem
Teraz to prośta Tuska w Brukseli jełopy
Dodano: 10.01.2019 14:31    Przez: ~apolityczny
zbudujmy tęcze zamiast mostu
Dodano: 10.01.2019 14:32    Przez: ~pedał
PO rwie się do władzy i dużo obiecuje.
Dodano: 10.01.2019 18:59    Przez: ~Grzegorz
Za bardzo w to nie wierzę że Żeby dali kasę na ten most Ale może zdarzy się cud
Dodano: 10.01.2019 14:42    Przez: ~Pn
Cud to będzie jak cię uzdrowią psychiatrzy
Dodano: 10.01.2019 18:06    Przez: ~dlaPn
Na głupotę nie ma lekarstwa, a Pn-a drąży choróbsko coraz bardziej.
Dodano: 10.01.2019 19:01    Przez: ~Psychiatra
Ludzie Przestańcie się ośmieszać z tą kasą zlozcie rezygnację ja wejdę na wasze miejsce Będę ścigał lapowkowiczow ktorzy macali palce w szemranych interesach Przy budowie tej przeprawy oraz ówczesny zarząd Konina który jest odpowiedzialny za budowę tej przeprawy pozbawił bym ich majątków na rzecz naprawy mostu spokojnie uzbierało by się te 20 baniek A to nie na tym rzecz polega żeby im odpuścić i niech żyją w luksusach a sepic kasę od podatnika. Dość prawa które zwalnia decydentów od odpowiedzialności za swoje decyzje Zmieńcie Tylko to a w Polsce będzie dobrze
Dodano: 10.01.2019 15:29    Przez: ~Pawel
każdy potrafi tak pokrzykiwać,lecz gdy zderzy się z rzeczywistością,wtedy pióra opadają....
Dodano: 10.01.2019 16:00    Przez: ~zx
zx, Tobie pióra opadły, jesteś typowym zwolennikiem totalnej opozycji.
Dodano: 10.01.2019 19:04    Przez: ~Notowania PO spadają
ludzie którzy rozkradli konin i brali kase za nic rządząc tym miastem.. teraz zero odpowiedzialności.. tam jest dokumentacja budowy mostu.. kto to podpisał, na bank kolega kolegi.. teraz wszyscy siedzą w dużych domach, rodzinka nadal dupkami grzeje stołki w zarządach i dyrektoruje w urzędach.. a przegnany praworządny rząd kraju ma płacić z moich podatków? skonfiskować majątki winnych i za to naprawiać! ..ale nie.. konin wybrał PO więc nich z brukseli przywiozą.. albo w korkach niech stoją jak sie przeprawe zamknie wraz z kowalskim :D
Dodano: 11.01.2019 01:02    Przez: ~kom2
Poprawka cenna rzecz. Dwie pieczenie na jednym ogniu. Jeśli uda się uzyskać 20 mln - Nowakowi i PO chwała. PI'arowy sukces. Jeśli się nie uda - winien będzie przebrzydły PiS. Również PI'arowy sukces. Tak czy inaczej - jest się czym chwalić w roku wyborczym. Za naprawę przeprawy i tak zapłacą podatnicy, więc lepiej gdyby miasto te 20 mln dostało. Dla naszego lokalnego interesu obojętne kto to załatwi. Kukiz 15 albo SLD. A występowanie o dotację przez PO jest szczególnie właściwe. To przedstawiciele tej partii sprawują rządy w Koninie i jako mieszkaniec miasta życzę im sukcesów mimo, że miłością do nich (jak i do pozostałych) nie pałam.
Dodano: 10.01.2019 15:47    Przez: ~Franek
Całkowicie się z tobą zgadzam. Pan Poseł ma plan na siebie , w obu tych przypadkach będzie cacy.
Dodano: 11.01.2019 14:45    Przez: ~Joke
Już widzę jak warszawka da kasę dla Konina....Ha ha ha! I to jeszcze dla posła PO....Żarty!!!!Trzeba było starać się PRZED wyborami......
Dodano: 11.01.2019 17:32    Przez: ~Qń
Jako obywatel tego kraju płacący podatki Nie życzę sobie i składam stanowczy sprzeciw żeby chociaż grosz z podatków które pracę został przeznaczony na naprawę mostu niech płacą ci którzy ten most odbierali
Dodano: 10.01.2019 15:50    Przez: ~Podatnik
Konin pod zarządem lewicy cały czas upada, jak ta nowa Przeprawa.
Dodano: 10.01.2019 19:06    Przez: ~Wszystko się sypie
Masakra,Pan Poseł swoich kolegów z dawnej organizacji niech ściga za przekręty "mostowe" .Gdzie oni teraz są. Następny przekręt to remont "słupa przy Kościele Fara" .Przetarg wygrała firma co spaprała fontannę w Parku Chopina. Co tu się wyrabia.
Dodano: 10.01.2019 16:00    Przez: ~Man
1 z 5
12345>>