Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20342) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Czy uda się pozyskać 20 mln z budżetu państwa na remont mostu?

Dodano: 10.01.2019 13:05

Poseł PO - Tomasz Nowak poinformował, że zgłosił poprawkę do budżetu państwa dotyczącą Konina. Chodzi o przeznaczenie 20 milionów złotych na naprawę przeprawy przez Wartę.

Głosowanie nad budżetem na 2019 rok odbędzie się w sejmie 16 stycznia br. Czy uda się pozyskać te pieniądze? - Wystąpiłem o poprawkę w budżecie na 2019 rok aby przeznaczyć 20 milionów złotych na remont mostu Unii Europejskiej – potwierdza Tomasz Nowak. - Zobaczymy, czy koledzy z PiS poprą poprawkę? Postulowałbym, żeby to zrobili bo to wielki problem. Jeżeli chcą budować kolejny most to może najpierw naprawmy ten, który jest zagrożony. 20 mln na ten rok to byłby poważny zastrzyk, który umożliwiłby nam remont mostu.

Poseł T. Nowak przyznaje, że jego poprawka do budżetu została przedstawiona na komisji finansów i zgłoszona jako wniosek mniejszości bowiem komisja nie zagłosowała za poprawką. - Mam nadzieję, że na sali sejmowej, zwłaszcza w roku wyborczym, posłowie PiS-u nie powinni głosować przeciwko poprawce tak ważnej dla naszego regionu. 20 mln złotych na prace związane z tym, aby most zacząć naprawiać.

Poseł zdradził także, że będzie wnioskował również o pieniądze na remont amfiteatru w Koninie. - Będę robił wszystko, aby pozyskać środki – mówi parlamentarzysta PO. - Odbywa się tam festiwal dziecięcy, który jest wizytówką Konina. To wydarzenie trzeba rozszerzać, a nie zwijać. Powinno dawać nam dużo wizerunkowej wartości.

Po remoncie amfiteatru będzie możliwe ogłoszenie konkursu na kolejną sztandarową imprezę kulturalną, która rozsławiłaby Konin. - Chodzi o to, aby w Koninie pojawiła się impreza o charakterze 2,3-dniowym przyciągająca turystów kulturalnych, aby spowodować większy obrót gospodarczy z pozycji kultury – mówi poseł. - To będzie konkurs na pomysł, który będziemy chcieli zrealizować. Dlatego remont amfiteatru będzie bardzo ważny.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomasz Nowak,   poseł PO,   remont przeprawy,   remont mostu,   poprawka do budżetu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Już widzę jak Skarb Państwa, czyli wszyscy podatnicy, dadzą pieniądze na remont całkiem nowego mostu w Koninie, który się sypie, bo wykonawca spaprał robotę a miasto nie dopilnowało.
Dodano: 10.01.2019 14:12    Przez: ~sceptyk
Tak. teraz wszyscy mają płacić za waszą fuszerę. Zamiast dopilnować, co robiliście? Zatrudnialiście ile wlezie własne rodziny i własnych kacyków, wydając pieniądze zamiast na remonty np. amfiteatru to na dodatkowe zatrudnienie, etaty, premie itp. Zresztą nie tylko u nas takie postępowanie. Może i dało radę i jesteście nadal przy żłobie, ale żeby to zmienić, to 0 dofinansowania. Pieniądze proszę znaleźć i wygospodarować we własnym budżecie. Dofinansowanie, to zgoda na to byście dalej tak robili jak robicie.
Dodano: 10.01.2019 13:36    Przez: ~tak
Oho, wybory się zbliżają i jak zwykle przed każdymi wyborami p. Nowak się uaktywnia z inicjatywami, które nie mają szans..., no, ale zawsze może powiedzieć, że się starał...:-)))))
Dodano: 10.01.2019 13:45    Przez: ~kaziu
Panie Pośle Nowak, jakim prawem kolejny raz chce Pan szastać pieniędzmi podatnika? Dlaczego chce Pan obciążyć kolejny raz podatników za złodziejstwo budowniczych i zaniedbania służb budowlanych? Przecież sprawa przeprawy rzekomo jest w prokuraturze, którą zgłosił wasz koalicjant z POKO. Kiedy śledczy wykażą uchybienia i wskażą winnych koszt naprawy poniosą sprawcy. Tak przynajmniej powinno się stać! Natomiast Pan chce scedować koszt naprawy na podatników. Dlaczego uznał Pan, że winni budowlanego bubla powinni być bezkarni, a koszty naprawy ma ponosić społeczeństwo. Za 20 mln w koninie można wybudować np. nowy dworzec, nowa halę sportowa, nowy amfiteatr itp.
Dodano: 10.01.2019 15:00    Przez: ~Obserwator życia
Ludzie Przestańcie się ośmieszać z tą kasą zlozcie rezygnację ja wejdę na wasze miejsce Będę ścigał lapowkowiczow ktorzy macali palce w szemranych interesach Przy budowie tej przeprawy oraz ówczesny zarząd Konina który jest odpowiedzialny za budowę tej przeprawy pozbawił bym ich majątków na rzecz naprawy mostu spokojnie uzbierało by się te 20 baniek A to nie na tym rzecz polega żeby im odpuścić i niech żyją w luksusach a sepic kasę od podatnika. Dość prawa które zwalnia decydentów od odpowiedzialności za swoje decyzje Zmieńcie Tylko to a w Polsce będzie dobrze
Dodano: 10.01.2019 15:29    Przez: ~Pawel

KOMENTARZE

Żadnych dofinansowań do mostu! Jakim prawem? Dlaczego podatnicy mają znów łożyć na bubla? Zostawić, niech się sam posypie. Taki pomnik 21 wieku...nikt nie liczy się z pieniędzmi, podatnik pokryje. Ale ile razy można? To tak jak dwa lub trzy razy płacić za bochenek chleba. A Pan, Panie Nofak...jedź pan do RPA i tam zostań...aaa nie zapomnij zabrać kolegów ze sejmu.
Dodano: 10.01.2019 16:09    Przez: ~Knur
Żadnej pomocy ze strony rządu temu miastu, co innego gdyby PiS rządził Koninem.
Dodano: 10.01.2019 19:08    Przez: ~Tylko nie PO
Gościu ty to idź do kolesi byłych koalicjantów tam pan szukaj kasy ...wstyd
Dodano: 10.01.2019 16:24    Przez: ~Ok
PO to POlityczne DNO.
Dodano: 10.01.2019 19:09    Przez: ~Józek
Oj osel nowak mysial posmarowac portalowi za te materialy.alez on jest aktywny.wezcie go stad.ten parszywy usmieszek
Dodano: 10.01.2019 16:32    Przez: ~Popo
Jurek Owsiak ma w tym roku zbierać na most dla Konina
Dodano: 10.01.2019 18:14    Przez: ~xmen
Jak Platforma "Obywatelska"nie dopilnowała za czasów swoich rządów to niech teraz płaci, niech robią zrzutkę wśród swoich kolesi, a nie wszystko na podatnika chcą zrzucić, za swoje błędy i wyprowadzanie pieniędzy z budżetu, KO - PO i nadzór budowlany pod SĄD - płacić kolesie
Dodano: 10.01.2019 18:24    Przez: ~brak odpowiedizalności KO P
A nie mógł tego wcześniej zrobić? Tylko w roku wyborczym? Było PO przecież w koalicji i wiedziało jak się sprawy mają.
Dodano: 10.01.2019 18:40    Przez: ~Ja
Lansik
Dodano: 10.01.2019 18:51    Przez: ~Toitoi
Żadnych pieniędzy dla Konina zarządzanego przez polityków z PO ze strony rządu, PO jest zaciekłym wrogiem PiS-u.
Dodano: 10.01.2019 18:49    Przez: ~Symp. PiS
SLD panu odda ...fakt ze juz po nich zniknęli ze sceny ale jeszcze są odbiorcy tego szitu
Dodano: 10.01.2019 19:19    Przez: ~Ok
Jest sposób. Zamknąć oba mosty dla pojazdów powyżej 1,5 t i poczekać na pieniądze.
Dodano: 10.01.2019 19:37    Przez: ~912
Za 20 ml to sie buduje nowy most powcu
Dodano: 10.01.2019 20:04    Przez: ~Aco
2 z 5
<<12345>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.