Dzisiaj jest czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18923) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 15oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Czy uda się pozyskać 20 mln z budżetu państwa na remont mostu?

Dodano: 10.01.2019 13:05

Poseł PO - Tomasz Nowak poinformował, że zgłosił poprawkę do budżetu państwa dotyczącą Konina. Chodzi o przeznaczenie 20 milionów złotych na naprawę przeprawy przez Wartę.

Głosowanie nad budżetem na 2019 rok odbędzie się w sejmie 16 stycznia br. Czy uda się pozyskać te pieniądze? - Wystąpiłem o poprawkę w budżecie na 2019 rok aby przeznaczyć 20 milionów złotych na remont mostu Unii Europejskiej – potwierdza Tomasz Nowak. - Zobaczymy, czy koledzy z PiS poprą poprawkę? Postulowałbym, żeby to zrobili bo to wielki problem. Jeżeli chcą budować kolejny most to może najpierw naprawmy ten, który jest zagrożony. 20 mln na ten rok to byłby poważny zastrzyk, który umożliwiłby nam remont mostu.

Poseł T. Nowak przyznaje, że jego poprawka do budżetu została przedstawiona na komisji finansów i zgłoszona jako wniosek mniejszości bowiem komisja nie zagłosowała za poprawką. - Mam nadzieję, że na sali sejmowej, zwłaszcza w roku wyborczym, posłowie PiS-u nie powinni głosować przeciwko poprawce tak ważnej dla naszego regionu. 20 mln złotych na prace związane z tym, aby most zacząć naprawiać.

Poseł zdradził także, że będzie wnioskował również o pieniądze na remont amfiteatru w Koninie. - Będę robił wszystko, aby pozyskać środki – mówi parlamentarzysta PO. - Odbywa się tam festiwal dziecięcy, który jest wizytówką Konina. To wydarzenie trzeba rozszerzać, a nie zwijać. Powinno dawać nam dużo wizerunkowej wartości.

Po remoncie amfiteatru będzie możliwe ogłoszenie konkursu na kolejną sztandarową imprezę kulturalną, która rozsławiłaby Konin. - Chodzi o to, aby w Koninie pojawiła się impreza o charakterze 2,3-dniowym przyciągająca turystów kulturalnych, aby spowodować większy obrót gospodarczy z pozycji kultury – mówi poseł. - To będzie konkurs na pomysł, który będziemy chcieli zrealizować. Dlatego remont amfiteatru będzie bardzo ważny.

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Tomasz Nowak,   poseł PO,   remont przeprawy,   remont mostu,   poprawka do budżetu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Już widzę jak Skarb Państwa, czyli wszyscy podatnicy, dadzą pieniądze na remont całkiem nowego mostu w Koninie, który się sypie, bo wykonawca spaprał robotę a miasto nie dopilnowało.
Dodano: 10.01.2019 14:12    Przez: ~sceptyk
Tak. teraz wszyscy mają płacić za waszą fuszerę. Zamiast dopilnować, co robiliście? Zatrudnialiście ile wlezie własne rodziny i własnych kacyków, wydając pieniądze zamiast na remonty np. amfiteatru to na dodatkowe zatrudnienie, etaty, premie itp. Zresztą nie tylko u nas takie postępowanie. Może i dało radę i jesteście nadal przy żłobie, ale żeby to zmienić, to 0 dofinansowania. Pieniądze proszę znaleźć i wygospodarować we własnym budżecie. Dofinansowanie, to zgoda na to byście dalej tak robili jak robicie.
Dodano: 10.01.2019 13:36    Przez: ~tak
Oho, wybory się zbliżają i jak zwykle przed każdymi wyborami p. Nowak się uaktywnia z inicjatywami, które nie mają szans..., no, ale zawsze może powiedzieć, że się starał...:-)))))
Dodano: 10.01.2019 13:45    Przez: ~kaziu
Panie Pośle Nowak, jakim prawem kolejny raz chce Pan szastać pieniędzmi podatnika? Dlaczego chce Pan obciążyć kolejny raz podatników za złodziejstwo budowniczych i zaniedbania służb budowlanych? Przecież sprawa przeprawy rzekomo jest w prokuraturze, którą zgłosił wasz koalicjant z POKO. Kiedy śledczy wykażą uchybienia i wskażą winnych koszt naprawy poniosą sprawcy. Tak przynajmniej powinno się stać! Natomiast Pan chce scedować koszt naprawy na podatników. Dlaczego uznał Pan, że winni budowlanego bubla powinni być bezkarni, a koszty naprawy ma ponosić społeczeństwo. Za 20 mln w koninie można wybudować np. nowy dworzec, nowa halę sportowa, nowy amfiteatr itp.
Dodano: 10.01.2019 15:00    Przez: ~Obserwator życia
Ludzie Przestańcie się ośmieszać z tą kasą zlozcie rezygnację ja wejdę na wasze miejsce Będę ścigał lapowkowiczow ktorzy macali palce w szemranych interesach Przy budowie tej przeprawy oraz ówczesny zarząd Konina który jest odpowiedzialny za budowę tej przeprawy pozbawił bym ich majątków na rzecz naprawy mostu spokojnie uzbierało by się te 20 baniek A to nie na tym rzecz polega żeby im odpuścić i niech żyją w luksusach a sepic kasę od podatnika. Dość prawa które zwalnia decydentów od odpowiedzialności za swoje decyzje Zmieńcie Tylko to a w Polsce będzie dobrze
Dodano: 10.01.2019 15:29    Przez: ~Pawel

KOMENTARZE

Weź od Angeli i Macarona demokraci wielcy bbbuuuuu
Dodano: 10.01.2019 20:29    Przez: ~Buuuuu
Powinni wziąć te pieniądze od tego za którego panowania był ten most budowany a jak braknie to od osób kierujących i nadzorujących projekt. Po takiej akcji kaszan już nie będzie
Dodano: 10.01.2019 21:46    Przez: ~Budowlaniec
Bujaj się
Dodano: 10.01.2019 22:29    Przez: ~max
i co czerwone kutasy wy****liscie mój wpis h** wam w dupe-c**leprzyjdzie czas i na was
Dodano: 10.01.2019 22:38    Przez: ~PISUAR
Nie rób im przyjemność oni to lubią/ mnie wykasowali po paprańcy
Dodano: 10.01.2019 22:58    Przez: ~..!..
Ja myślę,że żelazny most wystarczy do ruchu kołowego a przeprawę bursztynową udostępnić jako drogę rowerową i dla pieszych a w niedzielę dorożkom konnym i traktować to jako atrakcję,drukować ulotki,foldery na łamach rozsławiania KON-in ,dawać za granice jakie to w Polsce mamy dróżki rowerowe,plenery,bulwary wszyscy będą nam zazdrościć.Jak zobaczy to ten przebrzydły Rząd,ze w Koninie wszystko tak pięknie działa,że nie ma korków to na przekór p,posłowi Tomaszowi Nowak wyłoży kasę,który powie;załatwiłem?,załatwiłem,Ni ma to jak silne dążenie do celu i spełnienie obywatelskiego obowiązku.Nie ośmieszaj się gościu i daj sobie spokój z tą polityką.
Dodano: 10.01.2019 23:46    Przez: ~Szkarłatny nie Bill
Nowak koncz i odejdz z honorem. Wstydu nie macie. Zamiast skladac wnooski wyciagac konsekwencje a nie. Co to ma byc zeby ci co budowali chodzi wolno ? Brali odprawy. Ot wlasnie PO dzis z pis robicie idiotow a co robiliscie przez 8 lat. Same uklady obsadzanie stanowisk tak jest do dzisoaj. Nie dla liberalizmu. Skoncz czlowieku bo wstyd patrzec sluchac. A co mowic o glosowaniu
Dodano: 10.01.2019 23:53    Przez: ~Wstyd
czy konfident wie co to jest honor?
Dodano: 11.01.2019 07:18    Przez: ~pro publico bono
Co? Most ma parę lat i jest zrujnowany? To chyba ktoś zawinił ktoś kto projektował powinien pokryć koszty