Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20333) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Ranking Perspektywy 2019. III LO i „Kopernik” najlepsze w Koninie

Dodano: 10.01.2019 13:14
Źródło: LM.pl

III Liceum Ogólnokształcące w kategorii liceów i Technikum w ZS im. M. Kopernika w kategorii techników - to dwie najlepsze szkoły średnie w Koninie według rankingu Perspektywy 2019.

Dziś magazyn ,,Perspektywy" opublikował rankingi najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Po raz kolejny najlepszym liceum w Koninie okazało się III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida. Konińska placówka uplasowała się na 297. miejscu w kraju, awansując aż o 50 pozycji w porównaniu do ubiegłego roku. W klasyfikacji wojewódzkiej zajęła natomiast 23. miejsce.

Na drugim miejscu wśród konińskich liceów uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego, zajmując 352. miejsce w kraju. To również awans, w zeszłym roku szkoła sklasyfikowana była na 408. miejscu. W rankingu wojewódzkim II LO zajęło 29. miejsce w Wielkopolsce.

Podium konińskich liceów uzupełnia I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, które jednak zajmuje w porównaniu do dwóch pierwszych szkół dalekie miejsce - 722. w Polsce. W rankingu wojewódzkim I LO nie zostało uwzględnione, nie łapiąc się do pierwszej pięćdziesiątki.

Spośród konińskich techników (które klasyfikowane są oddzielnie) tylko jedna szkoła została uwzględniona w rankingu Perspektywy 2019. To Technikum w ZS im. M. Kopernika w Koninie, które w Polsce sklasyfikowane zostało na 418. miejscu, a w województwie - na 37. pozycji.

W rankingu pojawiają się również szkoły z regionu konińskiego. Wśród liceów najwyższe miejsce uzyskało I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Turku - 431. w kraju i 33. w Wielkopolsce. Na 464. miejscu w kraju i 35. miejscu w Wielkopolsce sklasyfikowane zostało Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy, a na 556. miejscu w kraju i 43. miejscu w Wielkopolsce Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

Trzy placówki pojawiają się w rankingu techników. Najwyższe miejsce uzyskało Technikum nr 1 w ZSE w Słupcy - 280. w kraju i 23. w Wielkopolsce. Niewiele niżej uplasowało się Technikum w ZSE-U w Żychlinie - 301. w kraju i 25. w Wielkopolsce. Ostatnią szkołą z regionu zakwalifikowaną do rankingu jest Technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, które uzyskało 43. miejsce w Wielkopolsce (w rankingu ogólnopolskim uplasowało się poza pierwszą pięćsetką).

O pozycji w rankingu liceów decydują: wyniki z przedmiotów dodatkowych na maturze (45%), wyniki z przedmiotów obowiązkowych na maturze (25%) i wyniki w olimpiadach przedmiotowych (30%). W rankingu techników kryteria są cztery - wyniki z przedmiotów dodatkowych na maturze (30%), wyniki z przedmiotów obowiązkowych na maturze (20%), wyniki w olimpiadach przedmiotowych (20%) i wyniki egzaminów zawodowych (30%). 

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Hejt na wszystkie szkoły za 3, 2, 1... 3 LO źle; lecą na korkach, Koperas źle; z której strony pierwsze miejsce, CKU źle; zero poziomu. Nosz kur... Każda szkoła ma swoją opinię i osiągnięcia, ale w każdą można pokochać jak i każdą można znienawidzić co komu pasuje, ale wam nic nie pasuje. do technikum iść? O liceum nie wspomnę, zero przyszłości, wszyscy skończymy na kasach. Najlepiej od razu strzelić sobie w łeb. :)
Dodano: 10.01.2019 14:22    Przez: ~zirytowany
Gdyby nie 3 LO to nauczyciele korepetytorzy poumieraliby z głodu. Taka prawda.
Dodano: 10.01.2019 14:21    Przez: ~wirka
Kopernik to chyba jakiś żart, tak samo 3lo gdzie każdy na korkach leci...
Dodano: 10.01.2019 13:31    Przez: ~Koninianin
Durne takie rankingi. Dzisiaj obojętnie jaka szkole się skończy, zda się maturę i można na studia startować. A po studiach i tak większość ludzi wyląduje w marketach.
Dodano: 10.01.2019 13:37    Przez: ~hihi
Oczywiste , że 3lo najwyższej skoro jest tam najwyższy próg punktowy aby się do niej dostać. Logiczne więc jest , że trafiają tam najlepsi uczniowie. Prawdą jest , że to dzięki pieniądzom rodziców przeznaczonych na korepetycje takie są wyniki uczniów. Uczniowie tej szkoły raczej nie chodzą na korepetycje ponieważ czegoś nie rozumieją...
Dodano: 10.01.2019 14:48    Przez: ~Prawda

KOMENTARZE

Wstyd nawet pisać o takich miejscach
Dodano: 10.01.2019 13:22    Przez: ~olo
Gratulacje dla 3 LO
Dodano: 10.01.2019 18:07    Przez: ~Wt
W każdej szkole uczniowie chodzą na korki, ale niektórym przeszkadza fakt, że 3 LO zajęło 1 miejsce w Koninie.
Dodano: 10.01.2019 18:10    Przez: ~456
do trzeciego biorą tylko uczniów z najlepszymi wynikami świadectw i egzaminów i laureatów konkursów - więc gdyby takiego gremium nie pociągnęło to dopiero byłaby katastrofa. dzieciaki korki biorą jedni dlatego, że sobie z czymś nie radzą a inni bo chcą wiedzieć więcej i tego w szkole nie uczą. A ogólnie ranking mało znaczący - bo nie można użyć "materiału" o takim samym lub bardzo podobnym materiale. to tak jakby klub pierwszoligowy grał z drugą albo z trzecią . co jest wyznacznikiem zdobycia punktu???
Dodano: 12.01.2019 20:47    Przez: ~wyznacz
Kopernik to chyba jakiś żart, tak samo 3lo gdzie każdy na korkach leci...
Dodano: 10.01.2019 13:31    Przez: ~Koninianin
Leżę i kwiczę ze śmiechu.Kto te rankingi robi?Przykład ZSU-E Żychlin i podobni.
Dodano: 10.01.2019 13:39    Przez: ~ufff
Ile i komu trzeba zapłacić,aby znależć się na dość dobrym miejscu w tym pseudo rankingu?
Dodano: 10.01.2019 13:42    Przez: ~japier....
Boli dupsko po słabo nApisanej maturce ? Xd
Dodano: 10.01.2019 14:26    Przez: ~Twójstarypijany
Przez 3 lata nauki w liceum nie byłem na ani jednej godzinie korków :). Matura zdana bardzo dobrze, dostałem się na mój wymarzony kierunek za pierwszym razem ;)
Dodano: 10.01.2019 23:36    Przez: ~Absolwent trzeciego
Nie rozumiem Twojego problemu
Dodano: 11.01.2019 00:23    Przez: ~Abraka
Wystarczy zapytać się ilu uczniów było w klasie czwartej, a ilu zdało maturę. Wtedy będzie widać, które szkoły są lepsze. W tym rankingu nie bierze się tego pod uwagę jak i wielu innych czynników. W związku z tym nasuwa się wniosek, że badanie nie jest odzwierciedleniem stanu faktycznego.
Dodano: 11.01.2019 15:11    Przez: ~Obiektywny
Durne takie rankingi. Dzisiaj obojętnie jaka szkole się skończy, zda się maturę i można na studia startować. A po studiach i tak większość ludzi wyląduje w marketach.
Dodano: 10.01.2019 13:37    Przez: ~hihi
W roku 1990 około 25% 28latkow miało wyższe wykształcenie, jak ja byłe na drugim roku politechniki w 2008r to było już chyba ponad 70%. Więc dziś się nie ma co dziwić, że ludzie z wyższym pracują w marketach.
Dodano: 10.01.2019 20:48    Przez: ~Patrząc realnie
10 % jak juz
Dodano: 12.01.2019 10:47    Przez: ~Hmmmmmm
Szkoły średnie marne... A potem to już nic nie ma w tym mieście... Dno
Dodano: 10.01.2019 13:39    Przez: ~A
Korki to nic złego jeśli przynoszą efekty które widać w Koperniku i 3 lo
Dodano: 10.01.2019 13:43    Przez: ~Kopernik najlepszy ton każdy
Korki to nic złego jeśli przynoszą efekty
Dodano: 10.01.2019 13:43    Przez: ~Kopernik najlepszy ton każdy
III LO zasłużyło na srebrną tarczę, to świetna szkoła, którą na pewno będę dobrze wspominać!
Dodano: 10.01.2019 14:02    Przez: ~D
Wiwat Kopernik
Dodano: 10.01.2019 14:02    Przez: ~Ból dupska
Gdyby nie 3 LO to nauczyciele korepetytorzy poumieraliby z głodu. Taka prawda.
Dodano: 10.01.2019 14:21    Przez: ~wirka
To prawda
Dodano: 10.01.2019 16:11    Przez: ~Rodzic
Ale równo 10 osób z rocznika 1999 na lekarskim i stomie jest. Kto ma taki wynik?
Dodano: 10.01.2019 16:47    Przez: ~ehhhhhhhhh
Czy tylko z tej szkoły uczniowie mają korki? No nie !!!
Dodano: 10.01.2019 18:11    Przez: ~@#$
Hejt na wszystkie szkoły za 3, 2, 1... 3 LO źle; lecą na korkach, Koperas źle; z której strony pierwsze miejsce, CKU źle; zero poziomu. Nosz kur... Każda szkoła ma swoją opinię i osiągnięcia, ale w każdą można pokochać jak i każdą można znienawidzić co komu pasuje, ale wam nic nie pasuje. do technikum iść? O liceum nie wspomnę, zero przyszłości, wszyscy skończymy na kasach. Najlepiej od razu strzelić sobie w łeb. :)
Dodano: 10.01.2019 14:22    Przez: ~zirytowany
nie podneicj sie i tak nigdy nie po.chasz