Dzisiaj jest sobota 23 marca 2019, imieniny: Oktawiana, Pelagii, Zbisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22162) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 7oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (12)

Ranking Perspektywy 2019. III LO i „Kopernik” najlepsze w Koninie

Dodano: 10.01.2019 13:14
Źródło: LM.pl

III Liceum Ogólnokształcące w kategorii liceów i Technikum w ZS im. M. Kopernika w kategorii techników - to dwie najlepsze szkoły średnie w Koninie według rankingu Perspektywy 2019.

Dziś magazyn ,,Perspektywy" opublikował rankingi najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Po raz kolejny najlepszym liceum w Koninie okazało się III Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida. Konińska placówka uplasowała się na 297. miejscu w kraju, awansując aż o 50 pozycji w porównaniu do ubiegłego roku. W klasyfikacji wojewódzkiej zajęła natomiast 23. miejsce.

Na drugim miejscu wśród konińskich liceów uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego, zajmując 352. miejsce w kraju. To również awans, w zeszłym roku szkoła sklasyfikowana była na 408. miejscu. W rankingu wojewódzkim II LO zajęło 29. miejsce w Wielkopolsce.

Podium konińskich liceów uzupełnia I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, które jednak zajmuje w porównaniu do dwóch pierwszych szkół dalekie miejsce - 722. w Polsce. W rankingu wojewódzkim I LO nie zostało uwzględnione, nie łapiąc się do pierwszej pięćdziesiątki.

Spośród konińskich techników (które klasyfikowane są oddzielnie) tylko jedna szkoła została uwzględniona w rankingu Perspektywy 2019. To Technikum w ZS im. M. Kopernika w Koninie, które w Polsce sklasyfikowane zostało na 418. miejscu, a w województwie - na 37. pozycji.

W rankingu pojawiają się również szkoły z regionu konińskiego. Wśród liceów najwyższe miejsce uzyskało I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Turku - 431. w kraju i 33. w Wielkopolsce. Na 464. miejscu w kraju i 35. miejscu w Wielkopolsce sklasyfikowane zostało Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy, a na 556. miejscu w kraju i 43. miejscu w Wielkopolsce Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole.

Trzy placówki pojawiają się w rankingu techników. Najwyższe miejsce uzyskało Technikum nr 1 w ZSE w Słupcy - 280. w kraju i 23. w Wielkopolsce. Niewiele niżej uplasowało się Technikum w ZSE-U w Żychlinie - 301. w kraju i 25. w Wielkopolsce. Ostatnią szkołą z regionu zakwalifikowaną do rankingu jest Technikum w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, które uzyskało 43. miejsce w Wielkopolsce (w rankingu ogólnopolskim uplasowało się poza pierwszą pięćsetką).

O pozycji w rankingu liceów decydują: wyniki z przedmiotów dodatkowych na maturze (45%), wyniki z przedmiotów obowiązkowych na maturze (25%) i wyniki w olimpiadach przedmiotowych (30%). W rankingu techników kryteria są cztery - wyniki z przedmiotów dodatkowych na maturze (30%), wyniki z przedmiotów obowiązkowych na maturze (20%), wyniki w olimpiadach przedmiotowych (20%) i wyniki egzaminów zawodowych (30%). 

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Hejt na wszystkie szkoły za 3, 2, 1... 3 LO źle; lecą na korkach, Koperas źle; z której strony pierwsze miejsce, CKU źle; zero poziomu. Nosz kur... Każda szkoła ma swoją opinię i osiągnięcia, ale w każdą można pokochać jak i każdą można znienawidzić co komu pasuje, ale wam nic nie pasuje. do technikum iść? O liceum nie wspomnę, zero przyszłości, wszyscy skończymy na kasach. Najlepiej od razu strzelić sobie w łeb. :)
Dodano: 10.01.2019 14:22    Przez: ~zirytowany
Gdyby nie 3 LO to nauczyciele korepetytorzy poumieraliby z głodu. Taka prawda.
Dodano: 10.01.2019 14:21    Przez: ~wirka
Kopernik to chyba jakiś żart, tak samo 3lo gdzie każdy na korkach leci...
Dodano: 10.01.2019 13:31    Przez: ~Koninianin
Durne takie rankingi. Dzisiaj obojętnie jaka szkole się skończy, zda się maturę i można na studia startować. A po studiach i tak większość ludzi wyląduje w marketach.
Dodano: 10.01.2019 13:37    Przez: ~hihi
Oczywiste , że 3lo najwyższej skoro jest tam najwyższy próg punktowy aby się do niej dostać. Logiczne więc jest , że trafiają tam najlepsi uczniowie. Prawdą jest , że to dzięki pieniądzom rodziców przeznaczonych na korepetycje takie są wyniki uczniów. Uczniowie tej szkoły raczej nie chodzą na korepetycje ponieważ czegoś nie rozumieją...
Dodano: 10.01.2019 14:48    Przez: ~Prawda

KOMENTARZE

Wstyd nawet pisać o takich miejscach
Dodano: 10.01.2019 13:22    Przez: ~olo
Gratulacje dla 3 LO
Dodano: 10.01.2019 18:07    Przez: ~Wt
W każdej szkole uczniowie chodzą na korki, ale niektórym przeszkadza fakt, że 3 LO zajęło 1 miejsce w Koninie.
Dodano: 10.01.2019 18:10    Przez: ~456
do trzeciego biorą tylko uczniów z najlepszymi wynikami świadectw i egzaminów i laureatów konkursów - więc gdyby takiego gremium nie pociągnęło to dopiero byłaby katastrofa. dzieciaki korki biorą jedni dlatego, że sobie z czymś nie radzą a inni bo chcą wiedzieć więcej i tego w szkole nie uczą. A ogólnie ranking mało znaczący - bo nie można użyć "materiału" o takim samym lub bardzo podobnym materiale. to tak jakby klub pierwszoligowy grał z drugą albo z trzecią . co jest wyznacznikiem zdobycia punktu???
Dodano: 12.01.2019 20:47    Przez: ~wyznacz
Kopernik to chyba jakiś żart, tak samo 3lo gdzie każdy na korkach leci...
Dodano: 10.01.2019 13:31    Przez: ~Koninianin
Leżę i kwiczę ze śmiechu.Kto te rankingi robi?Przykład ZSU-E Żychlin i podobni.
Dodano: 10.01.2019 13:39    Przez: ~ufff
Ile i komu trzeba zapłacić,aby znależć się na dość dobrym miejscu w tym pseudo rankingu?
Dodano: 10.01.2019 13:42    Przez: ~japier....
Boli dupsko po słabo nApisanej maturce ? Xd
Dodano: 10.01.2019 14:26    Przez: ~Twójstarypijany
Przez 3 lata nauki w liceum nie byłem na ani jednej godzinie korków :). Matura zdana bardzo dobrze, dostałem się na mój wymarzony kierunek za pierwszym razem ;)
Dodano: 10.01.2019 23:36    Przez: ~Absolwent trzeciego
Nie rozumiem Twojego problemu
Dodano: 11.01.2019 00:23    Przez: ~Abraka
Wystarczy zapytać się ilu uczniów było w klasie czwartej, a ilu zdało maturę. Wtedy będzie widać, które szkoły są lepsze. W tym rankingu nie bierze się tego pod uwagę jak i wielu innych czynników. W związku z tym nasuwa się wniosek, że badanie nie jest odzwierciedleniem stanu faktycznego.
Dodano: 11.01.2019 15:11    Przez: ~Obiektywny
Durne takie rankingi. Dzisiaj obojętnie jaka szkole się skończy, zda się maturę i można na studia startować. A po studiach i tak większość ludzi wyląduje w marketach.
Dodano: 10.01.2019 13:37    Przez: ~hihi
W roku 1990 około 25% 28latkow miało wyższe wykształcenie, jak ja byłe na drugim roku politechniki w 2008r to było już chyba ponad 70%. Więc dziś się nie ma co dziwić, że ludzie z wyższym pracują w marketach.
Dodano: 10.01.2019 20:48    Przez: ~Patrząc realnie
10 % jak juz
Dodano: 12.01.2019 10:47    Przez: ~Hmmmmmm
Szkoły średnie marne... A potem to już nic nie ma w tym mieście... Dno
Dodano: 10.01.2019 13:39    Przez: ~A
Korki to nic złego jeśli przynoszą efekty które widać w Koperniku i 3 lo
Dodano: 10.01.2019 13:43    Przez: ~Kopernik najlepszy ton każdy
Korki to nic złego jeśli przynoszą efekty
Dodano: 10.01.2019 13:43    Przez: ~Kopernik najlepszy ton każdy
III LO zasłużyło na srebrną tarczę, to świetna szkoła, którą na pewno będę dobrze wspominać!
Dodano: 10.01.2019 14:02    Przez: ~D
Wiwat Kopernik
Dodano: 10.01.2019 14:02    Przez: ~Ból dupska
Gdyby nie 3 LO to nauczyciele korepetytorzy poumieraliby z głodu. Taka prawda.
Dodano: 10.01.2019 14:21    Przez: ~wirka
To prawda
Dodano: 10.01.2019 16:11    Przez: ~Rodzic
Ale równo 10 osób z rocznika 1999 na lekarskim i stomie jest. Kto ma taki wynik?
Dodano: 10.01.2019 16:47    Przez: ~ehhhhhhhhh
Czy tylko z tej szkoły uczniowie mają korki? No nie !!!
Dodano: 10.01.2019 18:11    Przez: ~@#$
Hejt na wszystkie szkoły za 3, 2, 1... 3 LO źle; lecą na korkach, Koperas źle; z której strony pierwsze miejsce, CKU źle; zero poziomu. Nosz kur... Każda szkoła ma swoją opinię i osiągnięcia, ale w każdą można pokochać jak i każdą można znienawidzić co komu pasuje, ale wam nic nie pasuje. do technikum iść? O liceum nie wspomnę, zero przyszłości, wszyscy skończymy na kasach. Najlepiej od razu strzelić sobie w łeb. :)
Dodano: 10.01.2019 14:22    Przez: ~zirytowany
nie podneicj sie i tak nigdy nie po.chasz