Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19549) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)

Konin. Śmiertelne potrącenie na pasach. Kobieta zmarła w szpitalu

Dodano: 11.01.2019 12:59

W miniony czwartek rano, doszło do potrącenia pieszej na ul. Wał Tarejwy. Kobieta przechodziła po pasach. Zmarła kilka godzin później w szpitalu.

O 6.20 w czwartek, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie otrzymał informację o wypadku na Wale Tarejwy. Na miejsce skierował policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Okazalo się, że 41-letni kierowca renault, mieszkaniec gminy Krzymów, potrącił przechodzącą po pasach 65-letnią mieszkankę Koła. Kobieta nieprzytomna trafiła do szpitala. Niestety, po czterech godzinach zmarła.

Kierowca renault powiedział policjantom, że nie widział pieszej. Policjanci sprawdzili, że był trzeźwy i zatrzymali mu prawo jazdy. Odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Przejeżdżałam tamtędy przed 7.00. Rzeczywiście mogę powiedzieć, że widzialność była bardzo, bardzo kiepska. Światła samochodów odbijały się w ulicy - moim zdaniem mógł nie widzieć tej osoby. Przykre to, ale wierze kierowcy. A ludzie myślą, że ich widać a kierowca w momencie zahamuje. Kochani piesi, naprawdę musicie też uważać.
Dodano: 11.01.2019 13:50    Przez: ~xxx
I to jest prawda.... piesi są nie widoczni o zmierzchu lub poranku i jeszcze jak deszcz pada. Ubrania są przeważnie w kolorze ciemnym bez żadnych odblasków.
Dodano: 11.01.2019 13:37    Przez: ~pieszy i kierowca
O tej porze pieszych wogóle nie widać. Trzeba sie rozglądac po 10 razy i mieć 100% pewnosc ze kierowca nas widzi i sie zatrzymuje. Wczoraj widzialem na przemyslowej kolo slimaka idiote w bmw ktory o malo nie potracil 2 osób. Szare e90 w kombi z jakimis szczylami wewnatrz. Gdzie jest policja jak jest potrzebna do wuja wafla.
Dodano: 11.01.2019 13:50    Przez: ~idioci w bmw
Wystarczy odblask za 5zł. Obszar zabudowany nie zawsze jest dostatecznie oświetlony. W pobliżu przejść dla pieszych również.
Dodano: 11.01.2019 16:23    Przez: ~pieszy i kierowca
70 jest dla aut. a 40 dla ciezarowych
Dodano: 11.01.2019 14:05    Przez: ~wmb

KOMENTARZE

I to jest prawda.... piesi są nie widoczni o zmierzchu lub poranku i jeszcze jak deszcz pada. Ubrania są przeważnie w kolorze ciemnym bez żadnych odblasków.
Dodano: 11.01.2019 13:37    Przez: ~pieszy i kierowca
TAM BLISKO JEST RONDO CIEKAWE ILE MIAŁ NA ZEGARACH
Dodano: 11.01.2019 14:05    Przez: ~PRAWDA
Tylko 100 km/h.
Dodano: 11.01.2019 18:23    Przez: ~Wystarczy ?
Przejeżdżałam tamtędy przed 7.00. Rzeczywiście mogę powiedzieć, że widzialność była bardzo, bardzo kiepska. Światła samochodów odbijały się w ulicy - moim zdaniem mógł nie widzieć tej osoby. Przykre to, ale wierze kierowcy. A ludzie myślą, że ich widać a kierowca w momencie zahamuje. Kochani piesi, naprawdę musicie też uważać.
Dodano: 11.01.2019 13:50    Przez: ~xxx
Zgadzam sie. Też jechałem do pracy po tym zdarzeniu i na tych pasach nie było nic widać.
Dodano: 12.01.2019 19:49    Przez: ~Kierowca
O tej porze pieszych wogóle nie widać. Trzeba sie rozglądac po 10 razy i mieć 100% pewnosc ze kierowca nas widzi i sie zatrzymuje. Wczoraj widzialem na przemyslowej kolo slimaka idiote w bmw ktory o malo nie potracil 2 osób. Szare e90 w kombi z jakimis szczylami wewnatrz. Gdzie jest policja jak jest potrzebna do wuja wafla.
Dodano: 11.01.2019 13:50    Przez: ~idioci w bmw
avatar Gdzie jest policja? Na szerokich wylotówkach wyrabia statystyki.
Dodano: 11.01.2019 14:40    Przez: Urlich von Jungingen
Raz piszesz, że pieszych wcale nie widać i muszą się 10000 razy oglądać, a potem zmieniasz wszystko o 180 stopni jak chorągiew na wietrze... Wypowiedź typowego prostak co ma do wszystkich pretensje, a potem mamy KONIN RIP... To nie przez polityków tylko takich jak ty...
Dodano: 11.01.2019 15:07    Przez: ~😒😒😒
Młodzi w BMW to potencjalni zabójcy, na nich trzeba szczególnie uważać.
Dodano: 11.01.2019 15:41    Przez: ~BMW-ypadek
proszę sprawdzić z jaką prędkością pędzą samochody na przeprawie ,gdzie jest policja ???, tam jest znaczne ograniczenie prędkości nawet autobusy nie jadą 40 na godzinę
Dodano: 11.01.2019 13:55    Przez: ~xxx
70 jest dla aut. a 40 dla ciezarowych
Dodano: 11.01.2019 14:05    Przez: ~wmb
na przeprawie jest 90 to o co ci chodzi
Dodano: 11.01.2019 14:07    Przez: ~konin
tam nie ma przejścia dla pieszych....
Dodano: 11.01.2019 17:22    Przez: ~gość
"kominku" patrz na znaki, na przeprawie masz ograniczenie do 70 km/h, nie ma już 90 i raczej już nie będzie
Dodano: 12.01.2019 09:07    Przez: ~Też konin
W tym wypadku przynajmniej powodem była niedostateczna widoczność a nie jak w przypadku pseudo rapera z naszego miasta kręcenie filmiku.
Dodano: 11.01.2019 15:15    Przez: ~informator
Przed pasami kierowca ma zasrany obowiązek się zatrzymać. tyle w temacie.
Dodano: 11.01.2019 15:35    Przez: ~emi
Idąc twoim tokiem myślenia trzeba się zatrzymywać przed KAŻDYMI pasami bez względu czy jest na nim pieszy i co chwilę, bo pasy są często tak? Nie bronię nikogo ale jeśli nie widział to się nie zatrzymał.
Dodano: 11.01.2019 16:14    Przez: ~EmiliaK
Jaki zasrany obowiązek,zasrany to Ty jesteś,od kiedy obowiązuje takie prawo,czytać,uczyć się a potem mądrować.
Dodano: 11.01.2019 17:41    Przez: ~padaczka
w polsce kazdy kierowca nauczony jest jezdzic za szybko. taki jest po prostu zwyczaj. do glowy ludziom nie przyjdzie by zwolnic gdy jest slisko czy mgla.. tzn ludzie zwalniaja z 90 na 80.. nie z 60 na 50.. i tak sie to konczy ze nie widac pieszego na pasach, wszystko dzieje sie za szybko.. niestety taki mamy zwyczaj ze polak jak wsiadzie do 2 ton zelastwa to zapomina o drugim czlowieku. niestety ten pan nie jest winny. winna jest nasza mentalnosc. zal mi kierowcy - zwykly czlowiek ktory bedzie musial z tym zyc.
Dodano: 11.01.2019 19:29    Przez: ~kom2
Czyżby nowy przepis drogowy????
Dodano: 11.01.2019 21:39    Przez: ~Kierowca
Podaj przepis który o tym mówi mądralo
Dodano: 12.01.2019 19:52    Przez: ~Kierowca
Zabił kobietę przechodzącą po pasach !
Dodano: 11.01.2019 15:43    Przez: ~Jaki otrzyma wyrok ?
Zawiasy i zabrane prawko na jakieś góra 3 lata.
Dodano: 11.01.2019 16:08    Przez: ~wiemto
Poproszę o łagodny wymiar kary, to nie moja wina, że ta kobieta przechodziła prawidłowo po pasach ?
Dodano: 11.01.2019 16:47    Przez: ~Sprawca wypadku
Wystarczy jechać wolniej.
Dodano: 11.01.2019 15:47    Przez: ~Aaaa
Wystarczy odblask za 5zł. Obszar zabudowany nie zawsze jest dostatecznie oświetlony. W pobliżu przejść dla pieszych również.
Dodano: 11.01.2019 16:23    Przez: ~pieszy i kierowca
a ty nosisz odblask jak gdzies idziesz czy wierzysz ze kierowca cie zauwazy zwlaszcza na pasach?
Dodano: 11.01.2019 19:32    Przez: ~kom2
Jeżdżą jak debile po tych ulicach!nie uważają na innych!
Dodano: 11.01.2019 17:35    Przez: ~T
Jak się ma BMW, to wolno jechać się nie da.
Dodano: 11.01.2019 18:26    Przez: ~Gaz do dechy
Przed każdym przejściem dla piszych należy zachować Szczegulną ostrożność Jesteś kierowcą wsiadasz za kierownice ponisisz Odpowiedzialność za wszystkich uczestnikòw ruchu Ginie wspaniała kobieta koleżanka mama babcia żona Kobieta ktòra nigdy nie odmòwiła nikomu pomocy Była bardzo sympatyvzną miłą Panią Całym sercem oddana swej pracy Wieloletnia pracownica firmy augusto konin A kierowca mòwi że jej nie widział?????To może niech się uda do okulisty A wy tu piszecie bzdety O prędkościach o widoczności Widzisz przejście dla pieszych to zwolni
Dodano: 11.01.2019 18:09    Przez: ~Znajoma
Przejście jest oznakowane i oświetlone. Cham zza kierownicy ponosi winę.
Dodano: 12.01.2019 06:22    Przez: ~912
,912 dlaczego od razu cham,??? Facet jej nie zauważył, zabił niewinną kobietę prawidłowo przechodzącą przez pasy. Fakt zabił, niechcący ale zabił. Na pewno dostanie karę pozbawienia wolności, na pewno nie będzie prowadził samochodu, na pewno w wieku 41 lat spaprał sobie życie i na pewno zabił wspaniałą kobietę, która musiała odejść bez pożegnania z rodziną. Ale dlaczego od razu cham?? Nie mieliście wypadku to się cieszcie, ja niestety miałem i wiem co to za przeżycie