Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19348) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 10oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Pływalnia zamknięta w niedzielę. Nie ma środków i ratowników

Dodano: 11.01.2019 14:06
Źródło: LM.pl

Od początku stycznia z pływalni przy ul. Szymanowskiego nie można korzystać w sobotnie popołudnia oraz w niedzielę. MOSiR tłumaczy, że zainteresowanie było małe, ponadto brakuje ratowników.

Od początku roku pływalnia przy ul. Szymanowskiego otwarta jest w sobotę w godz. 7.00 - 15.00 (ostatnie wejście na pełną godzinę o 13.30), a w niedzielę - w ogóle. Na zmiany skarżą się klienci. - W tygodniu nie mam czasu, żeby iść na basen. W sobotę chodziłam z córką w godzinach popołudniowych, ale niestety zabrali nam tę przyjemność - mówi nam pani Magda. - Pojechałam w ostatnią sobotę na Rondo, musiałam czekać w kolejce po opaskę, żeby w ogóle wejść na basen. Ludzi tłum. Na torach bezpiecznie się nie pływa, o wypadek nie jest trudno. 

I dodaje, że zastanawia się, czy dalej korzystać z którejkolwiek pływalni. Nie jest jedyna. - Na ten moment nie chodzę wcale. Rondo to zbyt duży basen i jest tam zbyt dużo ludzi - mówi inna klientka pływalni, która również korzystała z obiektu przy ul. Szymanowskiego w sobotnie popołudnia.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyjaśnia, że styczniowe skrócenie czasu pracy pływalni przy ul. Szymanowskiego podyktowane jest względami ekonomicznymi. - Średnio na godzinę mieliśmy pięciu klientów - mówi Janusz Lipiński, kierownik obu obiektów. - To jest sugestia, która wypłynęła ode mnie, ale jest podyktowana tym, co pokazują nam wszelkiego rodzaju statystyki. Przykładowo - jeżeli na basenie Rondo mamy 400 klientów w niedzielę, to na drugim basenie liczba nie przekraczała stu osób. 

MOSiR boryka się też z problemami kadrowymi. - Nie mamy zbyt dużo ratowników. Ta zmiana daje nam też możliwość przesunięcia ratowników z basenu na Zatorzu, by wspierali działalność obiektu Rondo - wyjaśnia Janusz Lipiński. I zapewnia, że pływalnia przy Al. 1 Maja 1 jest gotowa, by przyjąć zwiększoną liczbę chętnych w sobotnie popołudnia i w niedzielę. - Drugi basen w Koninie nie ma takiego obłożenia, żeby osoby chcące pływać tego dnia nie mogły korzystać z basenu Rondo, bo jest przepełniony. 

Jak na razie zmiana została wprowadzona jedynie na styczeń. Trwają rozmowy z prezydentem, a ostateczna decyzja, czy zamknąć pływalnię przy ul. Szymanowskiego w sobotnie popołudnia i w niedzielę jeszcze nie zapadła. - Jeżeli będzie nas stać, by ten basen utrzymywać, pomimo że nie ma zbyt wielkiego zainteresowania, to taką decyzję podejmiemy. Na ten moment wprowadziliśmy to na styczeń. Ja bym sugerował, by utrzymać tę wstępną propozycję - mówi Janusz Lipiński. 

fot. MOSiR Konin



Czy pływalnia przy ul. Szymanowskiego powinna być otwarta w sobotnie popołudnia i w niedzielę?

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Małe zainteresowanie .....NIEZŁY KIT !!!! specjalnie wyberałem sie na ten basen w niedzielę po 7 godzinie żeby swobodnie popływać bo w inne dni nie dasz rady ! A i tak wszystkie tory były zajęte. Nie dajmy się dymać ludzie.......QUTASY ZAMKNELI BO ZA 8 ZŁ MOŻNA BYŁO POPŁYWAĆ a w tych godzinach w niedziele na rondzie 13 zł prawie dwa razy drożej.....tak się dyma koniniaków.....ot nowa władza
Dodano: 11.01.2019 15:48    Przez: ~zbulwersowany
Ale lipa, może by trochę rozreklamować, wprowadzić jakieś promocyjne bilety. Nie zwijać wszystkiego. Panie Kopytko pomyśl pan trochę lub zmuś do myślenia bezmyślnych.
Dodano: 11.01.2019 14:36    Przez: ~Jozin
Był czas,że fatalnie traktowano ratowników. Skutki widać dzisiaj. Wielu ratowników zrezygnowało z pracy i nie ma szans na ich powrót. Sytuacja Konina zaczyna być niepokojąca. Co na to nowa władza?
Dodano: 11.01.2019 14:29    Przez: ~Murek
Teraz też pracowników traktują jak śmieci, a zwłaszcza kobiety. Pan Prezydent powinien się zainteresować tym co się dzieje. Mobing i nic więcej. Poprzednie władze miasta miały informację o tym procederze...No i nic nie zrobiły ...
Dodano: 11.01.2019 15:12    Przez: ~Nikt
Dyrektor do zwolnienia. Brak kompetencji.
Dodano: 11.01.2019 15:49    Przez: ~MOSiR

KOMENTARZE

Oddajcie basen Rydzykowi ,pokaże tym nielotom jak można gospodarować obiektem .
Dodano: 13.01.2019 09:05    Przez: ~R.
Kierownik do bani !!!czy on wogóle ma pojęcie o swojej pracy,czy on kiedykolwiek sprawdził chociażby jak działają prysznice na rondzie,jak pracują ratownicy,to jest jedyny obiekt który ściąga ludzi do tego miasta a działa jak D....a jeżeli doprowadził do tego że został ograniczony już jeden basen to znaczy że należałoby go zmienić.w naszym mieście mamy trochę sportowców którzy wyczynowo pływali i nie tylko.mają pojęcie jak to powinno działać.zatrudnijcie kogoś takiego a nie po układach.
Dodano: 13.01.2019 13:21    Przez: ~Abc
Czy w naszym mieście wszystko musi być do bani
Dodano: 13.01.2019 13:25    Przez: ~ABC
W normalnym mieście odwołaliby człowieka ze stanowiska i postawili mu zarzut niegospodarności. A u nas pewnie jeszcze go awansują, bo oszczędności zrobił. Chore!
Dodano: 13.01.2019 14:07    Przez: ~Psyk
Po co to mydlenie oczu?! 100 osób razy 10 zł to chyba nie jest zysk nieopłacalny. Na taki mały basen jeden, w godzinach szczytu - dwóch ratowników wystarczy. Ja, jak wiele osób, chodzę na tą pływalnię, żeby popływać i nie potrzebuję zbędnych atrakcji. Lepiej dyrekcja by wreszcie naprawiła ten zegar, który co 4 sekundy zamiast godziny pokazuje datę - jakby kto na basen chodził wypełniać urzędowe formularze i data mu była potrzebna. Szydera na całej linii. W żadnym innym mieście na pływalniach nie ma zegarów pokazujących datę, a uczciwie godzinę. Ale najwyraźniej dyrekcja próbuje tym żałosnym trikiem zdezorientować klientów, żeby dodatkowo płacili za przekroczenie czasu. Tak samo było po wakacjach, jak w ogóle usunęli duży zegar i powiesili maleńki jak na stolik nocny (rzekomo naprawiali przez ponad 3 miesiące duży zegar, który po naprawie pokazuje datę jeszcze częściej).
Dodano: 13.01.2019 16:45    Przez: ~toporex
Niech MOSiR traktuje ludzi dalej jak śmieci i dalej idźcie w kierunku mobbingu! MOSiR to dno totalne! Dyrektor nie ma szacunku do nikogo! Ten człowiek taktuję MOSiR jak swoją prywatną firmę.
Dodano: 13.01.2019 17:17    Przez: ~Xyz
Konin jest już Kuninem. W niedzielę markety zamknięte, nie ma żadnej rozrywki.Najbliższe prawdziwe miasta: Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Toruń. Tutaj na prowincji nic nie ma.
Dodano: 13.01.2019 19:59    Przez: ~Tonek
narzekano na poprzednie kierownictwo MOSIR i dziś to samo .Problem jest w właściwym zarządzaniu. Ryba śmierdzi od głowy tu trzeba dokonać bardzo istotnych zmian .Kamil Szadkowski to pierwsza osoba która doprowadziła do takiej sytuacji . brak kompetencji i umiejętności, każdy kto miał do czynienia za tym Panem nie ma dobrego zdania. Proszę prześledzić ile osób jest w tej instytucji jest zarządzających a ile pracujących, ratownicy winni być szczególnie dobrze opłacani bo w tym wszystkim jest najważniejsze nasze bezpieczeństwo na tym nie da się oszczędzić. Lipa jest z układu i polecenia Lorka. Może dziennikarzem sportowym i konferansjerem jest dobrym ale kierownikiem jest słabym nic nie może sam, jest w układzie i tyle.to jest mało miasteczkowe -prowincjonalne Ratownikom trzeba dać dobrze zarobić i wymagać. Korytkowski nich przyjrzy się obrotem gotówki ,opłatami na giełdzie lewizny pracowników ,po co tylu kierowników wystarczy administrator o ...
Dodano: 14.01.2019 09:24    Przez: ~xxx
proszę jechać do Uniejowa po naukę. spytać jak tam jest z ratownikami, czerpać z dobrych rozwiązań . Jak jest z obiecanym remontem amfiteatru- czas płynie na nie korzyść Korytkowskiego i spółki obudzą się z 5/12 w czerwcu. Pytam Władzę co z remontem dachu na hali rondo, remontem stadionu na Dmowskiego. Ja kumam czaczę i zdaję sobie sprawę ze nie ma tyle kasy ,ale plany i projekty realizacji można przedstawi co nawet tego nie potrafią przedstawić społeczeństwu. Jak nie można robić dużych inwestycji to przyjąć taktykę małych kroków małych rzeczy, Przecież zwiększono środki na MOSIR -sorry chyba tylko na pensje kierownictwa a nie na obiekty, tak to wygląda
Dodano: 14.01.2019 09:40    Przez: ~xxx
Nie brakuje środków brakuje piiiiiiniędzy i kompetencji w wydaniu poko nędzy.
Dodano: 14.01.2019 10:19    Przez: ~Piniądz
Najprościej wszystko zamknąć. Basen, jak każda firma powinna mieć menadżera. Każdy towar trzeba zareklamować. Ile osób wie, że na zatorzańskim basenie jest sauna?. Efektowny brodzik do nauki pływania najmłodszych. Dobrze, że są jeszcze instruktorzy uczący pływać dzieci i starszych (za możliwość nauki innych sporo płacą). Nie wszystkie obiekty sportowe i kulturalne muszą być dochodowe. Ich główną rolą nie jest zarabianie. Inaczej mało co byłoby w mieście otwarte. W Koninie jest kilka domów kultury. Czy ktoś planuje któryś z nich zamknąć? Byłoby to niedorzeczne, choć zysków raczej nie przynoszą. Najłatwiej zamknąć basen!. Trzeba raczej pomyśleć o skutecznej promocji i więcej płacić ratownikom. Jeśli władza jest nieskuteczna i nie ma pomysłu to ucieka się do najprostszych, prymitywnych działań!
Dodano: 15.01.2019 14:38    Przez: ~prym
6 z 7
<<1234567>>