Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19090) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Od Florka do Lorka. Konińskie roszady kadrowe i znaki zapytania

KONIN JEST NASZ

Dodano: 12.01.2019 21:27

„To ilu z tych nieudaczników poza Sytkiem jeszcze czeka i skomli o posadki? Kto jest następny na partyjnej liście do koryta? Ja typuję na Sławomira!”

Ograniczyłem się do trzech jedynie zdań z bogatego zestawu negatywnych komentarzy pod informacją o powierzeniu Maciejowi Sytkowi obowiązków prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie. Sprowadzają się do jednego: że to ciepła posadka na pocieszenie dla spadochroniarza z Poznania, który przegrał wybory do Sejmiku.

Tymczasem Maciej Sytek to jedyny polityk z naszego regionu, który uczestniczy w pracach Platformy Regionów Węglowych w Procesie Transformacji. Platformę powołała do życia nieco ponad rok temu Unia Europejska, żeby wesprzeć regiony górnicze w nieuchronnym odchodzeniu od gospodarki opartej na węglu, bez uszczerbku dla żyjących z niego do tej pory lokalnych społeczności. Z Konina w jej pracach brali od początku udział społecznicy związani z Partią Zielonych i Pracownią Miejską, którzy pół roku temu współtworzyli komitet wyborczy Zmieniamy Konin. Później dołączył do nich właśnie Maciej Sytek, bo władze Konina zachowywały się, jakby temat nie istniał. A problem sam nie zniknie, bo koniński węgiel skończy się raczej prędzej niż później, bez względu na to czy powstanie odkrywka Ościsłowo, czy nie.

To właśnie działania Macieja Sytka doprowadziły do tego, że na inaugurację nowej kadencji marszałek województwa wielkopolskiego wśród trzech najważniejszych swoich zadań wymienił transformację Wielkopolski Wschodniej. A na dzisiaj poważniejszego wsparcia w tym działaniu możemy spodziewać się jedynie z Unii Europejskiej. Sam Fundusz Transformacyjny będzie dysponował na ten cel prawie 5 mld euro, a do tego dojdą jeszcze inne programy i fundusze perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Bo na wsparcie rządu polskiego (bez względu na to, kto nim kieruje) dla naszego marginalnego w skali kraju regionu raczej nie mamy co liczyć.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Lorek niech wróci na stanowisko nauczyciela informatyki, jak dawniej; czy to hańba i „nie ta” pensja?! Ja chciałabym kompetentnych ludzi na stanowiskach, które maja wpływ na rozwój miasta, a nie wujka, cioci, córki czy syna Pana X. Ale Pan prezydent musi się tera „odwdzięczyć” wszystkim, pytanie tylko ilu ich jest ...
Dodano: 12.01.2019 21:54    Przez: ~Ona
Ten Florek to kompletne nieporozumienie. Gość był wojewodą dla regionu konińskiego nic kompletnie nie zrobił, mało tego to pamiętam go z kilku spotkań w regionie i zrobił na mnie wrażenie ćwierć inteligentna. Nie potrafił z sensem odpowiedzieć na pytania rolników. Był geodetą położył swoją firmę na łopatki. Kompletny brak kompetencji do tego by być wojewodą lub dyrektorem WORD. Jedyna jego kompetencja to przynależność partyjna. Po prostu koleś. My na tego darmozjada płacimy od tylu lat.
Dodano: 12.01.2019 23:56    Przez: ~Żółta
Ma Pan absolutną rację! Faktycznie akurat Maciej Sytek to kompetentny i energiczny facet. Na pewno rozrusza skostniałą ARR z pożytkiem dla Konina. Natomiast chroń nas Boże przed Lorkiem, Florkiem i innymi dyletantami bez względu na barwy polityczne!
Dodano: 12.01.2019 21:46    Przez: ~Ratio
Jest Pan po to w Lmie , aby pisać i mieć swoje zdanie Panie Olejnik i tak trzymać dalej.
Dodano: 12.01.2019 22:00    Przez: ~czytelnik
Brawo Panie Robercie tak trzymać i patrzeć na ręce władzy.
Dodano: 12.01.2019 22:26    Przez: ~xyz

KOMENTARZE

Ma Pan absolutną rację! Faktycznie akurat Maciej Sytek to kompetentny i energiczny facet. Na pewno rozrusza skostniałą ARR z pożytkiem dla Konina. Natomiast chroń nas Boże przed Lorkiem, Florkiem i innymi dyletantami bez względu na barwy polityczne!
Dodano: 12.01.2019 21:46    Przez: ~Ratio
Ten Florek to kompletne nieporozumienie. Gość był wojewodą dla regionu konińskiego nic kompletnie nie zrobił, mało tego to pamiętam go z kilku spotkań w regionie i zrobił na mnie wrażenie ćwierć inteligentna. Nie potrafił z sensem odpowiedzieć na pytania rolników. Był geodetą położył swoją firmę na łopatki. Kompletny brak kompetencji do tego by być wojewodą lub dyrektorem WORD. Jedyna jego kompetencja to przynależność partyjna. Po prostu koleś. My na tego darmozjada płacimy od tylu lat.
Dodano: 12.01.2019 23:56    Przez: ~Żółta
Florek i Lorek to POlityczna POmyłka, tacy ludzie są twarzami PO, to wstyd i hańba.
Dodano: 13.01.2019 15:51    Przez: ~Koninianin
Pan Lorek niech wróci na stanowisko nauczyciela informatyki, jak dawniej; czy to hańba i „nie ta” pensja?! Ja chciałabym kompetentnych ludzi na stanowiskach, które maja wpływ na rozwój miasta, a nie wujka, cioci, córki czy syna Pana X. Ale Pan prezydent musi się tera „odwdzięczyć” wszystkim, pytanie tylko ilu ich jest ...
Dodano: 12.01.2019 21:54    Przez: ~Ona
Les chiens aboient, la caravane passe.
Dodano: 13.01.2019 10:09    Przez: ~chien
Jest Pan po to w Lmie , aby pisać i mieć swoje zdanie Panie Olejnik i tak trzymać dalej.
Dodano: 12.01.2019 22:00    Przez: ~czytelnik
dziennikarz powinien przedstawiać fakty a nie swoje domysły i zdanie
Dodano: 14.01.2019 08:38    Przez: ~hela
Konin to miasto nieudaczników w centrum kraju,Najwieksze bezrobocie w wlkp,jedno z wiekszych w polsce.Juz wyjechało ponad 12 tys,z miasta 85 tys zostało na teraz 71 tys,może nawet mniej.Od lat nawet najmniejszego inwestora,wszystko się wali,region się konczy,nic niema CENTRUM POLSKI
Dodano: 12.01.2019 22:00    Przez: ~Żal
Ale jak dotychczas efektów pracy tych spadkowiczów niby,, to działaczy" którzy niby tak ,,pięknie" troszczyli się o ten region,miasto w czasie pełnienia swojej kadencji to nie można zauważyć, no bo to są ciepłe dożywotnie posadki. Niech wraca tam skąd przyszedł.
Dodano: 12.01.2019 22:04    Przez: ~wyborca
Brawo Panie Olejnik najlepszy redaktorze na tym spartyjnionym portalu.Dziękuję i proszę o więcej.Powinien Pan założyć swój portal
Dodano: 12.01.2019 22:15    Przez: ~pozdrawiam
Brawo Panie Robercie tak trzymać i patrzeć na ręce władzy.
Dodano: 12.01.2019 22:26    Przez: ~xyz
MZGOK to "NOCNE ZMIANY " juz czas. ....
Dodano: 12.01.2019 22:42    Przez: ~Kwit
avatar Jeszcze brakuje mi tylko tekstu wylewającego żółć Olejnika który to teks już wcześniej użył, mówiący, że ma wgląd do IP komentujących. Kiedy ten człowiek pogodzi się z tym, że podczas rekrutacji do magistratu nie został zwycięzcą konkursu?
Dodano: 12.01.2019 23:17    Przez: Urlich von Jungingen
Urlich mówili że ty już w Afryce murzynom buty czyścisz.Jednak jesteś o zgrozo !!
Dodano: 12.01.2019 23:27    Przez: ~żona Kobrzyckiego
Zapomniałeś Jeszcze dodać, że popiera Nowoczesną, bo zdaje się że taką tezę przez długi czas lansowałeś...