Dzisiaj jest piątek 15 listopada 2019, imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19139) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
13 / 6oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Sztuka nas szuka. Tym razem prace Tomasza O ... (1)Medyk mistrzem jesieni nie będzie, ale zagra o zmn ... (0)

Od Florka do Lorka. Konińskie roszady kadrowe i znaki zapytania

KONIN JEST NASZ

Dodano: 12.01.2019 21:27

„To ilu z tych nieudaczników poza Sytkiem jeszcze czeka i skomli o posadki? Kto jest następny na partyjnej liście do koryta? Ja typuję na Sławomira!”

Ograniczyłem się do trzech jedynie zdań z bogatego zestawu negatywnych komentarzy pod informacją o powierzeniu Maciejowi Sytkowi obowiązków prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie. Sprowadzają się do jednego: że to ciepła posadka na pocieszenie dla spadochroniarza z Poznania, który przegrał wybory do Sejmiku.

Tymczasem Maciej Sytek to jedyny polityk z naszego regionu, który uczestniczy w pracach Platformy Regionów Węglowych w Procesie Transformacji. Platformę powołała do życia nieco ponad rok temu Unia Europejska, żeby wesprzeć regiony górnicze w nieuchronnym odchodzeniu od gospodarki opartej na węglu, bez uszczerbku dla żyjących z niego do tej pory lokalnych społeczności. Z Konina w jej pracach brali od początku udział społecznicy związani z Partią Zielonych i Pracownią Miejską, którzy pół roku temu współtworzyli komitet wyborczy Zmieniamy Konin. Później dołączył do nich właśnie Maciej Sytek, bo władze Konina zachowywały się, jakby temat nie istniał. A problem sam nie zniknie, bo koniński węgiel skończy się raczej prędzej niż później, bez względu na to czy powstanie odkrywka Ościsłowo, czy nie.

To właśnie działania Macieja Sytka doprowadziły do tego, że na inaugurację nowej kadencji marszałek województwa wielkopolskiego wśród trzech najważniejszych swoich zadań wymienił transformację Wielkopolski Wschodniej. A na dzisiaj poważniejszego wsparcia w tym działaniu możemy spodziewać się jedynie z Unii Europejskiej. Sam Fundusz Transformacyjny będzie dysponował na ten cel prawie 5 mld euro, a do tego dojdą jeszcze inne programy i fundusze perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Bo na wsparcie rządu polskiego (bez względu na to, kto nim kieruje) dla naszego marginalnego w skali kraju regionu raczej nie mamy co liczyć.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Lorek niech wróci na stanowisko nauczyciela informatyki, jak dawniej; czy to hańba i „nie ta” pensja?! Ja chciałabym kompetentnych ludzi na stanowiskach, które maja wpływ na rozwój miasta, a nie wujka, cioci, córki czy syna Pana X. Ale Pan prezydent musi się tera „odwdzięczyć” wszystkim, pytanie tylko ilu ich jest ...
Dodano: 12.01.2019 21:54    Przez: ~Ona
Ten Florek to kompletne nieporozumienie. Gość był wojewodą dla regionu konińskiego nic kompletnie nie zrobił, mało tego to pamiętam go z kilku spotkań w regionie i zrobił na mnie wrażenie ćwierć inteligentna. Nie potrafił z sensem odpowiedzieć na pytania rolników. Był geodetą położył swoją firmę na łopatki. Kompletny brak kompetencji do tego by być wojewodą lub dyrektorem WORD. Jedyna jego kompetencja to przynależność partyjna. Po prostu koleś. My na tego darmozjada płacimy od tylu lat.
Dodano: 12.01.2019 23:56    Przez: ~Żółta
Ma Pan absolutną rację! Faktycznie akurat Maciej Sytek to kompetentny i energiczny facet. Na pewno rozrusza skostniałą ARR z pożytkiem dla Konina. Natomiast chroń nas Boże przed Lorkiem, Florkiem i innymi dyletantami bez względu na barwy polityczne!
Dodano: 12.01.2019 21:46    Przez: ~Ratio
Jest Pan po to w Lmie , aby pisać i mieć swoje zdanie Panie Olejnik i tak trzymać dalej.
Dodano: 12.01.2019 22:00    Przez: ~czytelnik
Brawo Panie Robercie tak trzymać i patrzeć na ręce władzy.
Dodano: 12.01.2019 22:26    Przez: ~xyz

KOMENTARZE

Gdy pracownik straci pracę, maszeruje do Urzędu Pracy i szuka jej Takie samo prawo powinno dotyczyć pana Florka i Lorka. Niebawem wszyscy się dowiemy, że panowie otrzymali stanowisko dyrektora w jakiejś firmie. Tak na marginesie. Pan Lorek nigdy nie był i nie będzie miał tytułu profesora. Ludzie kochani, w szkołach średnich nie ma profesorów tylko mgr. Przestańmy tak się zwracać do nich, ponieważ obrażamy tych ludzi, którzy takowy tytuł posiadają. Żyjemy w innych czasach i sami nauczyciele uczący powinni prosić uczniów, aby tego zwrotu nie używali. Taki nauczyciel posiada takie wykształcenie jak ten, który uczy w szkole podstawowej. Nawet w podstawowej znajdą się tacy co nie mają mgr, a co najwyżej dopiero co uzyskali, gdyż był to warunek dalszego zatrudnienia. Z szacunkiem, ale taka jest prawda.
Dodano: 13.01.2019 20:31    Przez: ~ośw.
Doktorzy tez sie zdarzaja. A poza tym moze czesc jadu przerzucisz na Pisiewiczy, ktorzy zalali cala Polske??
Dodano: 13.01.2019 20:39    Przez: ~Pn
Kto krytykował p. Wanjas? Wiadomo, ze... suweren. Co do artykulu.... widze poprawę na plus. Wreszcie nie zostal wymieniony Nowicki. 😁 Brawo. Oby tak dalej. I proszę blokowac jadowite komentarze fanatykow DOJNEJ zmiany bo oni z kazdego tematu zrobia kibel.
Dodano: 13.01.2019 20:33    Przez: ~Pn
Do Pn. Przepraszam uprzejmie, ale temat dotyczył określenia profesor. Przyznaję, że w Koninie są osoby, które posiadają tytuł naukowy doktora i byli nauczycielami. Nadmieniam, że jest to zaledwie parę osób. Dla informacji, stopień naukowy profesora jest wyższym od stopnia naukowego doktora. Myślę, że w żadnej konińskiej szkole średniej nie ma nauczyciela ze stopniem profesora. Pozdrawiam serdecznie.
Dodano: 13.01.2019 22:08    Przez: ~ośw
Określenie "profesor" w stosunku do nauczyciela szkoły średniej jest zwrotem grzecznościowym, mającym tradycję w naszej kulturze i nie ma nic wspólnego z tytułem naukowym, podobnie jak zwrot "pani/panie doktorze" w relacji z lekarzem, który niekoniecznie jest doktorem nauk medycznych. Pozdrawiam.
Dodano: 14.01.2019 11:02    Przez: ~nauczyciel
Tak czy owak, popieram pana, panią ośw. W szkole średniej do nauczyciela uczniowie powinni zwracać się proszę pana lub proszę pani. Tradycja tradycją, ale nauczyciel tak samo wykształcony jak w szkole podstawowej. Do lekarza też się zwracamy proszę pana, nie wszyscy używają zwrotu panie doktorze. Temat sporny, ale prawdziwy.
Dodano: 14.01.2019 15:31    Przez: ~Joanna
5 z 5
<<12345

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.