Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18060) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Od Florka do Lorka. Konińskie roszady kadrowe i znaki zapytania

KONIN JEST NASZ

Dodano: 12.01.2019 21:27

Autorzy zacytowanych wyżej komentarzy to fanatycy ukochanej partii (każdej), czyli polityczni kibole, niewiele różniący się od tych stadionowych, bo tak samo jak oni bez zastanowienia rzucają pomówieniami i grubym słowem. Choć jest ich tylko garstka, uniemożliwiają pozostałym jakąkolwiek sensowną dyskusję. Z tekstów, które komentują, niewiele rozumieją, albo czytają je tylko wyrywkowo, bo na przykład bronili zawzięcie (pod tekstem „Jak nie pozwolić władzom Konina na plucie mieszkańcom do zupy”) decyzji o zatrudnieniu na stanowisku rzeczniczki prasowej prezydenta Konina Anety Wanjas, choć ja wcale tego posunięcia nie krytykowałem. Wręcz przeciwnie, napisałem, że zostało przeprowadzone „zgodnie z prawem i wszelkimi zasadami” i broni się merytorycznie.

Wracając do sprawy zatrudnienia Macieja Sytka, która jest jedną z najtrafniejszych decyzji, podjętych przez nowe władze Konina, jej krytyka wynika w znacznym stopniu z nieufności do karuzeli kadrowej, fundowanej nam przez polityków wszystkich opcji, a polegającej na przykład na organizowaniu konkursów, których wynik jest z góry przesądzony. Grzechu tego dopuszczały się nagminnie poprzednie władze Konina, a zaczęły od niego – niestety – również obecne.

A stoją obecnie przed nie lada problemem kadrowym, bo po mieście krążą plotki o poszukiwaniach zatrudnienia dla byłego zastępcy prezydenta Sławomira Lorka. Miał już zostać dyrektorem szpitala (szpital zdementował), Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz kierownikiem działu organizacyjnego i spraw pracowniczych w MZGOK. Szukanie dobrej synekury dla polityka, który przegrał wybory lub nie dostał propozycji objęcia nowego stanowiska, to jeden z najbardziej irytujących obyczajów naszej klasy politycznej. Zamiast wrócić do pracy, którą do tej pory wykonywał (i na której – lepiej lub gorzej – ale się zna), taki człowiek przechodzi na wieloletnie utrzymanie społeczeństwa, bo o pracy, którą mu się powierza, nie ma większego pojęcia, albo jest to stanowisko tak pomyślane, że najpoważniejszym jego zadaniem jest niczego nie zepsuć. Tak jest na przykład w przypadku dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, które to stanowisko ponownie objął – po Piotrze Korytkowskim - były wojewoda wielkopolski Piotr Florek.

Chciałbym na koniec szanownym państwu politykom przypomnieć, że zarówno wy, jak i wasi, czasowo delegowani do lżejszych zadań, koleżanki i koledzy utrzymujecie się z naszych, podatników, pieniędzy. I jesteśmy bardzo zainteresowani tym, komu i za co je powierzacie.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

poprzednia
strona 2/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Lorek niech wróci na stanowisko nauczyciela informatyki, jak dawniej; czy to hańba i „nie ta” pensja?! Ja chciałabym kompetentnych ludzi na stanowiskach, które maja wpływ na rozwój miasta, a nie wujka, cioci, córki czy syna Pana X. Ale Pan prezydent musi się tera „odwdzięczyć” wszystkim, pytanie tylko ilu ich jest ...
Dodano: 12.01.2019 21:54    Przez: ~Ona
Ten Florek to kompletne nieporozumienie. Gość był wojewodą dla regionu konińskiego nic kompletnie nie zrobił, mało tego to pamiętam go z kilku spotkań w regionie i zrobił na mnie wrażenie ćwierć inteligentna. Nie potrafił z sensem odpowiedzieć na pytania rolników. Był geodetą położył swoją firmę na łopatki. Kompletny brak kompetencji do tego by być wojewodą lub dyrektorem WORD. Jedyna jego kompetencja to przynależność partyjna. Po prostu koleś. My na tego darmozjada płacimy od tylu lat.
Dodano: 12.01.2019 23:56    Przez: ~Żółta
Ma Pan absolutną rację! Faktycznie akurat Maciej Sytek to kompetentny i energiczny facet. Na pewno rozrusza skostniałą ARR z pożytkiem dla Konina. Natomiast chroń nas Boże przed Lorkiem, Florkiem i innymi dyletantami bez względu na barwy polityczne!
Dodano: 12.01.2019 21:46    Przez: ~Ratio
Jest Pan po to w Lmie , aby pisać i mieć swoje zdanie Panie Olejnik i tak trzymać dalej.
Dodano: 12.01.2019 22:00    Przez: ~czytelnik
Brawo Panie Robercie tak trzymać i patrzeć na ręce władzy.
Dodano: 12.01.2019 22:26    Przez: ~xyz

KOMENTARZE

Nic Lorkowi nie dawać niby z jakiej racji, niech się zarejestruje w Urzędzie Pracy ,niech szuka pracy, pokora panie Lorek
Dodano: 13.01.2019 12:19    Przez: ~pokora
Katoliku, pomódl się za Niego i za siebie, tak jak ja to robię, i za Ciebie też się dzisiaj pomodlę.
Dodano: 13.01.2019 15:10    Przez: ~Katolik
Katoliku, a do kogo się modlisz ?
Dodano: 13.01.2019 16:22    Przez: ~Pewnie na różańcu ?
Jak to dawać ? za co ,a kto to taki ? niech do pośredniaka idzie
Dodano: 13.01.2019 20:04    Przez: ~k
Władza wybiera na stanowiska swoich, bez kompetencji, ale wiernych i dlatego Konin wygląda jak miasteczko z czasów PRL., zmiany natychmiastowej wymaga stanowisko wydziału architektury jak nazwa mówi winien ją kierować architekt miejski co wynika ze statutu miasta ,a nie p.o. kierownika inż budownictwa, nie posiadający kompetencji. Ta prowizorka trwa już od ok 15 lat, tak dłużej nie powinno trwać
Dodano: 13.01.2019 12:21    Przez: ~Zatroskany
Florek i Lorek, ale jaja, tak się rządzi w PO.
Dodano: 13.01.2019 16:24    Przez: ~Układy, układziki
Cytując hejterskie zdanie na początku tego tekstu redaktor mąci czytelnikom w głowie, zaś kolejnych autorów głupich komentarzy utwierdza w przekonaniu, że ich odkrywcze stwierdzenia są zauważane i stanowią podstaw głębokich przemyśleń publicystycznych.
Dodano: 13.01.2019 12:54    Przez: ~BBUUU
P. Redaktor tylko i wyłącznie przytacza fakty, od Florka do Lorka, albo na odwrót od Lorka do Florka, POsady dla swoich.
Dodano: 13.01.2019 16:27    Przez: ~Koryto dla swoich
@Koryto dla swoich - zobacz na misiewicze.pl jakie tak jest KORYTO PLUS dla swoich.
Dodano: 13.01.2019 20:44    Przez: ~Pn
Konin to miasto nudne,jak flaki z olejem,nic tu się nie zmieni,mieszkańców bedzie mniej
Dodano: 13.01.2019 13:24    Przez: ~Marcin
Redaktorze, w komentarzach pod tekstami publikowanymi w lm jest wiele jadu i kloacznych motywów. Ale - na Boga - czy niedostatki własnego stylu i formy są wystarczającym powodem, że musi pan z nich czynić motto swych publikacji i to promować?
Dodano: 13.01.2019 13:31    Przez: ~Alex
Pan Korytkowski już poległ ulegajac partyjnym nominacjom. A miał szansę być inny
Dodano: 13.01.2019 14:37    Przez: ~Wyborca
Jeszcze ma szanse prezydent Korytkowski, nie przesadzajmy, Ocenimy sprawiedliwie za kilka lat. Lepszego i tak nie było, szkoda tylko że zastępców wybrał sobie raczej przeciętnych tak jak Nowicki czy Pałasz ale może się mylę.
Dodano: 13.01.2019 15:30    Przez: ~Sic
Czy aby na pewno Koninem rządzi Pan Prezydent Korytkowski ? A jaki ma wpływ na władzę w Koninie i na obsadzanie stanowisk Pan Poseł z PO T. Nowak ?
Dodano: 13.01.2019 16:32    Przez: ~Symp. PiS
Z jakiej okazji to Florek wrócił na dyrektora do WORD? Czy nie ma innych kompetentnych osób? Czy muszę pewne nazwiska się ciągle powtarzać na obejmowanych stoleczkach? Niech podkasaja rękawy i do łopatki lub coś swojego Niech pokaże jak się zarządza własnymi pieniędzmi i pokaże fachowość
Dodano: 13.01.2019 16:41    Przez: ~REDI
Lorek jak był w LO to od uczeni pewno oczekiwał pracy rzetelnej,a teraz szuka stołka żeby zarobić,ale za nic,bo na czym on się zna oprócz informatyki????I to jest rzetelność ????Wstyd !!!!!!!
Dodano: 13.01.2019 17:44    Przez: ~Nauczycuel
Nauczyculu do pięt mu nie dorastasz. Oczekiwał rzetelnej pracy a też nam pokazał jak dążyć do celu, jak być konsekwentnym, jak być zaangażowanym w swoją pracę na maksa. Szacun Panie Profesorze!
Dodano: 13.01.2019 19:35    Przez: ~były uczeń, wdzięczny uczeń
Po to głosowałem na korytkowskiego zeby wymienił wszystkich z układów i nie przeszkadza mi że. Obstawi swoimi ludźmi
Dodano: 13.01.2019 19:53    Przez: ~hj
4 z 5
<<12345>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.