LM.plSportII liga. Bitwa wygrana przez Wilki. Pokonali Czarnych Rząśnia 3:2

II liga. Bitwa wygrana przez Wilki. Pokonali Czarnych Rząśnia 3:2

Aż dwa sety na przewagi grać musieli siatkarze Czarnych Rząśnia i Wilków Wilczyn w meczu piętnastej kolejki II ligi. Ostatecznie górą byli wilczynianie.

Wilki w tym sezonie z zespołami z czołowej czwórki wygrywali, ale akurat z Czarnymi Rząśnia przegrali 1:3. W sobotę zespołowi Artura Hofmana udało się wziąć na rywalach rewanż i zanotować trzecie zwycięstwo z rzędu.

Już pierwszy set pokazał, jak będzie wyglądać spotkanie. Wilki zanotowały aż 30 punktów, pokonując gospodarzy do 28. W drugiej części meczu wilczynianie przegrali jednak 22:25. Następnie Wilki znów wyszły na prowadzenie po wygranej 25:21, ale Czarni dalej nie odpuszczali - w czwartym secie zwyciężyli 25:20.

O wyniku meczu decydował więc ostatni, piąty set. By go rostrzygnąć i wyłonić zwycięzcę całego meczu również potrzebna była gra na przewagi. Wilki wytrzymały wojnę nerwów, wygrały set 19:17, a w całym meczu triumfowały 3:2.

Dzięki wygranej zespół Artura Hofmana utrzymał piąte miejsce w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Jednocześnie wilczynianie powiększyli swoją przewagę nad szóstym zespołem do ośmiu punktów. Strata do czwartej pozycji cały czas jednak wynosi sześć oczek.

Kolejny mecz za tydzień. Wilki podejmować będą Skrę II Bełchatów.

Czarni Rząśnia - Wilki Wilczyn 2:3 (28:30, 25:22, 21:25, 25:20, 17:19)