Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18814) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
23 / 14oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...Turniej im. Mariana Paska. Poznaniacy najlepsi w o ... (0)

Jak nauczyć dziecko korzystać z telewizora, żeby mieć spokojną głowę?

Materiał promocyjny

Dodano: 16.01.2019 12:03

Walki o pilota, skomplikowany harmonogram oglądania filmów, kłótnie o zmianę stacji podczas trwania odcinka serialu, który od dawna chciałeś obejrzeć… Moglibyśmy pomyśleć, że wyjściem z tej sytuacji jest wstawienie drugiego ekranu w pokoju małego awanturnika, który zawsze najgłośniej narzeka podczas oglądania telewizji.

Niektórzy uważają, że telewizor w pokoju dziecka zażegna spory i zakończy kłótnie o to, czy puścić Twój ulubiony serial czy kolejny odcinek SpongeBob’a. Czy rzeczywiście wstawianie odbiornika do pokoju dziecięcego jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, jaki ekran powinniśmy wybrać?

Nie taki diabeł straszny, jak go przedstawiają w telewizji.

Niektórzy rodzice uważają, że oddanie dziecku do użytku telewizora nie jest dobrym rozwiązaniem. Rzeczywiście, pociecha pozostawiona sam na sam z odbiornikiem może sobie zrobić w pewien sposób krzywdę. Jeśli damy dziecku zgodę na nielimitowany dostęp do wszystkich kanałów a nie uzgodnimy wcześniej, o jakich porach i przez ile może oglądać telewizję, odbiornik może wywołać więcej szkody niż pożytku. Wstawienie odbiornika do pokoju dziecka będzie niezłym rozwiązaniem, jeśli wcześniej ustalimy warunki korzystania z urządzenia. Niektóre modele posiadają funkcje, które pozwolą rodzicom pilnować bezpieczeństwa malucha.

Co powinniście ustalić, zanim wprowadzicie odbiornik do pokoju malucha?

Według nas wstawienie odbiornika do pokoju dziecka będzie dobrym wyjściem, pod warunkiem, że i dzieci i rodzice będą przestrzegali tych reguł:

  1. Telewizor zostaje wyłączony podczas wykonywania prac, do których trzeba być skupionym. Jeśli pociecha czyta książkę bądź odrabia pracę, nie powinny jej rozpraszać żadne dźwięki ani obrazy.
  2. Odbiornik włączamy dopiero po wykonaniu prac i obowiązków. Pilot zostaje nieruszony, jeśli praca domowa nie została skończona.
  3. Ustalamy limit czasu, który pociecha może przeznaczyć na oglądanie telewizji. Najlepiej, żeby był to limit dzienny, na przykład jedna godzina dziennie w trakcie tygodnia i dwie godziny dziennie w trakcie weekendów. Do pilnowania czasu możemy użyć funkcji timera dostępnej w wielu nowych telewizorach, w której możemy zaprogramować czas pracy telewizora.
  4. Wybieramy godzinę, o której najpóźniej telewizor zostaje wyłączony. Dobrze, żeby nie było to chwilę przed tym, jak pociecha będzie kładła się do spania, ponieważ może mieć problemy ze snem. Późny kontakt z telewizorem sprawia, że organizm produkuje mniej melatoniny i później mamy problemy ze spaniem. Taką godziną na wyłączenie telewizora może być np. godzina 18.
  5. W ramach bezpieczeństwa możemy korzystać z trybu hotelowego lub trybu kontroli rodzicielskiej. Posiada je większość telewizorów. Dzięki tym funkcjom możemy zablokować niektóre kanały czy zablokować możliwość włączenia odbiornika po danej godzinie. Wspomniane funkcje posiadają między innymi telewizory Samsung https://www.neonet.pl/telewizory.html?producent=samsung.


Telewizor do pokoju dziecięcego - podsumowanie

Nie musisz mieć obaw przed stawieniem odbiornika do pokoju swojej pociechy. Jeśli darzysz swoje dziecko zaufaniem i wiesz, że możesz je zostawić sam na sam z telewizorem, nie zastanawiaj się długo nad kupnem. Dobrze jednak, żebyście wspólnie ustalili reguły korzystania z telewizora i przestrzegali ich. Dla własnego spokoju możesz też wybrać telewizor z funkcją kontroli rodzicielskiej lub trybu hotelowego. Żeby lepiej egzekwować Wasze ustalenia, rozejrzyj się za modelem z funkcją timera. Pamiętaj, że telewizor może służyć nie tylko rozrywce, ale też edukacji, zwłaszcza, jeśli zainteresujesz swoje dziecko kanałami edukacyjnymi lub razem znajdziecie wartościowe aplikacje wśród tych dostępnych na Smart TV.

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem telewizora, zajrzyj na https://www.neonet.pl/telewizory.html

  • Jak nauczyć dziecko korzystać z telewizora, żeby mieć spokojną głowę?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:telewizja,   rtv,   gadżet,   dzieci,   młodzież

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.