Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19084) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Pożegnanie prezydenta Gdańska na placu Wolności w Koninie

Dodano: 17.01.2019 10:33

W solidarności z rodziną oraz mieszkańcami Gdańska, w Koninie organizowane jest spotkanie w dniu pogrzebu Pawła Adamowicza.

- Spotkajmy się w sobotę, 19 stycznia, w godzinę pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza, o 12.00 na placu Wolności w Koninie, by wspomnieć i pożegnać tego wspaniałego człowieka - wielkiego samorządowca, który całe swoje życie poświęcił dla dobra i rozwoju Gdańska oraz budowania samorządności w Polsce w oparciu o wartości wolności i solidarności - zaapelowali organizatorzy spotkania. 

Na placu Wolności w Koninie, w czasie uroczystości, będzie wystawiona także księga kondolencyjna z możliwością dokonania wpisu.

- Eskalacja podziałów, przemocy słownej i wzajemnej nienawiści doprowadziła do tego, że kolebka Solidarności w czasie festiwalu wzajemnej pomocy i nadziei stała się świadkiem aktu zła. Mamy nadzieję, że tragiczna śmierć Pawła Adamowicza stanie się przestrogą dla nas wszystkich. 

Ponadto w sobotę o 12.00, kiedy to rozpoczną się uroczystości pogrzebowe, w Koninie na jedną minutę w ponad 20 miejscach odezwą się syreny. Na znak żałoby, na Moście im. J. Piłsudskiego będzie wyłączona iluminacja, a  flagi na masztach przy Urzędzie Miejskim, Domu Zemełki, na Wale Tarejwy będą opuszczone do połowy. Na fladze wywieszonej na ratuszu pojawi się kir. Na znak żałoby kirem przybrane też będą autobusy MZK.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:księga kondolencyjna,   Konin,   pożegnanie Pawła Adamowicza,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.