Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19095) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

W WSKM w Koninie studiowanie administracji zaczynamy w marcu

Materiał promocyjny

Dodano: 17.01.2019 11:20
  • W WSKM w Koninie studiowanie administracji zaczynamy w marcu

- Ten pomysł zrodził się prawie rok temu podczas burzy mózgów, którą przeprowadził z zespołem Wyższej Szkoły Kadr Menadżerskich Krzysztof Sobczak, wykładowca i trener w zakresie komunikacji, mediów społecznościowych oraz kształtowania wizerunku. Spośród wielu pytań, które wówczas padły zadał nam jedno kluczowe: „dlaczego nabory na studia robicie tylko raz w roku?”. Nikt nie był w stanie podać sensownej odpowiedzi poza tą, że „zawsze tak było”. Podczas dyskusji uświadomiliśmy sobie jedno, iż prowadząc nabór raz w roku tracimy czas i możliwość kształcenia dodatkowych osób – informuje dr Marek Waszkowiak, rektor WSKM w Koninie.

- Umożliwienie nauki od wiosny była u Państwa podyktowaną obawą, że do jesieni potencjalni studenci mogliby się rozmyślić lub wybrać inną uczelnię?

- Niekoniecznie, ale jest to jeden z równie ważnych czynników, które wpłynęły na taką decyzję. W naszym regionie jest to pomysł nowatorski i łamiący utartą latami praktykę. Ponadto zdecydowana większość naszych studentów to ludzie dojrzali i czynni zawodowo, dlatego cykl studiowania od października do października nie ma dla nich takiego znaczenia, jak dla osób młodych, które studiują w cyklu dziennym i mają w perspektywie długie wakacje. Tu liczy się czas, a on znów przekłada się na pieniądze związane z podniesieniem kwalifikacji – odpowiada rektor uczelni.

- Do kogo państwo kierują swoją ofertę, jeśli chodzi o kierunek administracja i czy istnieje  wystarczające zapotrzebowanie na studia uzupełniające magisterskie w tym zakresie?

- Wniosek złożony do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o wyrażenie zgody na prowadzenie – w WSKM – studiów drugiego stopnia, na kierunku „administracja” jest odpowiedzią na rynkowe zapotrzebowanie. Z jednej strony oczekiwali tego absolwenci, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia, z drugiej zaś potrzeba osób, które ukończyły inne kierunki studiów, a chciały zdobyć magisterium w zakresie administracji. Takie nastawienie wynika z potrzeby awansu i rozwoju zawodowego związanego z pracą w samorządach i agendach rządowych.

- Jaki przyświecał uczeni cel aktywacji wiosennego naboru na studia?

- Chodzi o zagospodarowanie czasu i przestrzeni lokalowej, którą  dysponuje uczelnia, danie szansy wszystkim tym, którzy nie zdecydowali się na studia jesienią oraz nieodparta chęć przełamania stereotypu i przyzwyczajenia, że studia zaczyna się w październiku. Ważnym też aspektem tej decyzji jest pokazanie innowacyjnego podejścia co do zakresu prowadzenia i organizacji studiów. Innowacyjność, dobra i praktyczna jakość kształcenia oraz szybkie reagowanie na potrzeby rynku są i będą naszym priorytetem.

- Dziękuję za rozmowę.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:edukacja,   nauka,   studia,   wskm

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.