Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19182) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (0)

Skulsk. Ponad 15 tysięcy złotych zebrano na leczenie najmłodszych

Dodano: 18.01.2019 11:40

Podczas ostatniego finału WOŚP w Skulsku zebrano w sumie 15.418.63 zł. Taki jest wkład gminy w tę akcję.

Orkiestra grała w Skulsku oraz w Wandowie. Harcerze w asyście druhów strażaków zbierali pieniądze do puszek. W Szkole Podstawowej w Skulsku rozpoczęła się uroczystość, którą otworzyli dyrektor GOK-u Jan Wadelski i Mirosław Bednarski z Urządu Gminy w Skulsku. Widowisko uświetniły występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Skulsku, świetlicy środowiskowej w Skulsku oraz szkoły muzycznej w Radziejowie. W przerwach między występami artystów prowadzona była licytacja. Tegoroczna zbiórka WOŚP przeznaczona będzie na specjalistyczne leczenie najmłodszych. 

Po występach dzieci i młodzieży zaprezentowała się Orkiestra Dęta, a następnie Big-Bend pod kierunkiem Arkadiusza Skuratowicza działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Skulsku. Klub Seniora sprzedawał pączki i ciasto oraz prowadzona była sprzedaż biletów na przejazdy wozami strażackimi. Kolejny punkt programu to pokaz ratownictwa drogowego na placu obok remizy w Skulsku zaprezentowany przez wszystkie jednostki straży z terenu gminy. Przeprowadzono pokaz ratowania ludzi z wypadku samochodowego, w którym zderzyły się trzy auta. W akcji tej wykorzystano bardzo dużo sprzętu ratowniczego również tego, który został przekazany w roku 2018 przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

W Szkole Podstawowej w Wandowie również prezentowały się dzieci i młodzież ucząca się w tej szkole. Rodzice przygotowali ciasta, a dzieci oddały na licytację maskotki, zabawki i książki. Akcji towarzyszyło hasło „Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje” JP II.

Organizatorami 27. Finału WOŚP w Skulsku byli: samorząd gminy Skulsk, harcerze, strażacy z gminy Skulsk, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Skulsku, Szkoła Podstawowa w Wandowie i Gminny Ośrodek Kultury w Skulsku

  • Skulsk. Ponad 15 tysięcy złotych zebrano na leczenie najmłodszych
  • Skulsk. Ponad 15 tysięcy złotych zebrano na leczenie najmłodszych
  • Skulsk. Ponad 15 tysięcy złotych zebrano na leczenie najmłodszych
  • Skulsk. Ponad 15 tysięcy złotych zebrano na leczenie najmłodszych

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Skulsk,   WOŚP Skulsk,   WOŚP 2019,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Róbta co chceta !!! chyba nie rozumiesz o co chodzi !!! w żadnej gminie nie ma informacji -sprawozdań finansowych o działalności spółek słupów np. złoty melon czy ćwiartka cała- które są zarządzane przez małżeństwo Owsiaków aby według mnie wyprowadzić -wyprać zebraną forse z WOŚP !!!
Dodano: 21.01.2019 09:14    Przez: ~Kali
Jakie są koszty zbierania ??
Dodano: 18.01.2019 12:17    Przez: ~Mundek
Do- Kk- twój komentarz jest prawidłowy - typowy dla wierzącego katolika- Owsiak robi ludzi w balony , wykorzystuje szlachetne uczucia ludzkie a Ty tylko uważasz , że za swoje popełnione grzechy , jeżeli pójdziesz żebrać to uzyskasz odkupienie dodatkowe względy - nie wiem u kogo !! Zbieranie pieniędzy - to objaw słabości państwa oraz niemocy plebanów !!! Obraziłeś mnie jako wychowanek plebanów zgrzeszyłeś - idź do spowiedzi i powiedz mu , że obraziłeś ateistę to będzie mniejsza pokuta !!!
Dodano: 18.01.2019 16:14    Przez: ~Mundek
https://www.youtube.com/watch?v=aCF
Dodano: 26.01.2019 12:18    Przez: ~Mundek

KOMENTARZE

Jakie są koszty zbierania ??
Dodano: 18.01.2019 12:17    Przez: ~Mundek
Do- Kk- twój komentarz jest prawidłowy - typowy dla wierzącego katolika- Owsiak robi ludzi w balony , wykorzystuje szlachetne uczucia ludzkie a Ty tylko uważasz , że za swoje popełnione grzechy , jeżeli pójdziesz żebrać to uzyskasz odkupienie dodatkowe względy - nie wiem u kogo !! Zbieranie pieniędzy - to objaw słabości państwa oraz niemocy plebanów !!! Obraziłeś mnie jako wychowanek plebanów zgrzeszyłeś - idź do spowiedzi i powiedz mu , że obraziłeś ateistę to będzie mniejsza pokuta !!!
Dodano: 18.01.2019 16:14    Przez: ~Mundek
Rozumiem że za dużo wrzuciłeś do puszki i teraz masz wyrzuty sumienia?
Dodano: 19.01.2019 08:34    Przez: ~ao
Mundek to zwykly dusigrosz on nie dałby nic na dzieci po prostu kmiot
Dodano: 19.01.2019 11:39    Przez: ~Kk
Mundek płaci składki w SLD ?
Dodano: 19.01.2019 16:03    Przez: ~Tak ?
Koszty? Ludzie kochani czy Wy wszyscy myślicie, że każdy chce zarobić na akcji pomocy dla najmłodszych? Jakie koszty? Panie upiekły ciasta na sprzedaż, OSP pomaga zbierać pieniądze nie biorąc ani złotówki mało tego to zebrali ponad 2500 złotych, itd. Kazdy ma jakis wklad. Swietna akcja za która jest kupowany sprzęt nie tylko dla dzieci ale i seniorów. Ci których nie spotkało nieszczęście związane z chorobą czy wczesnymi narodzinami dziecka dla którego taki sprzęt był potrzebny to nie zrozumieja sensu zbiórki WOSP. Ja zbieram i daje na WOSP. Pozdrawiam znajomych ze Skulska.
Dodano: 18.01.2019 12:31    Przez: ~Michał K.
Idea piękna , gra na uczuciach !!! A rzeczywistość jest inna !! Rozliczenia finansowe wykazują coś innego- funkcjonowanie spółek które bez przetargów realizują określone usługi.(spółki to Złoty Melon,Ćwierć Mrówka, czy Mrówka Cała) Są to spółki w zarządach których rządzi małżeństwo Owsiaków !!Kto zna się na prowadzeniu działalności to wie, że koszty codziennego funkcjonowania można wpisać w koszty spółki. Nic nie ma za darmo, trzeba zasłużyć aby nawet dostać w dziób !!! Jestem przeciw dawaniu nobla temu Panu !!!!
Dodano: 18.01.2019 13:02    Przez: ~Menadżer
strażacy OSP otrzymują Z Urzędu Gminy stawkę godzinową , tera chyba po 13 zł.
Dodano: 18.01.2019 13:24    Przez: ~das
W Dniu WOSP strażacy OSP nie mają płacone ani zlotowki. Robia to za darmo. Wiem bo należę do nich i razem działamy.
Dodano: 18.01.2019 13:33    Przez: ~Xxx
https://www.youtube.com/watch?v=aCF
Dodano: 26.01.2019 12:18    Przez: ~Mundek
Brawo jesteście Wielcy -pozdrawiam
Dodano: 18.01.2019 15:13    Przez: ~Ryś
Ryś nie należy wielkich kotów !!!, są pod ochroną?
Dodano: 18.01.2019 15:51    Przez: ~Szakal
No tak gdyby nie J. Owsiak byłoby wszystko w porządku. J. Owsiak jest człowiekiem lewicy, on nie wierzy w Boga, a to go zupełnie dyskryminuje jako człowieka, a tym bardziej jako szefa WOŚP-u.
Dodano: 18.01.2019 18:23    Przez: ~Wojtek
Komu przeszkadzał mój komentarz? Czy było w nim coś obrazliwego?
Dodano: 18.01.2019 21:27    Przez: ~Ona
Już wyłączyli komentarze nawet po 2 dniach i dziesiatkach wpisów i setkach, tysiącu łapek w góre i dół. Takie same PO-wskie komuchy są teraz w LM co cały czas masz na antenie TVN czy ekranie Onet i WP. Nie dość, że nie ma dziennikarzy tylko są kronikarze w redakcji to nawet dyskusje kasują. Czas aby PiS przejął od tych manipulantów hasło "wolne media" bo mamy cenzurę. Przy czym o zmarłym Kaczorze możesz pisać wszędzie i źle i nikt nic nie skasuje a tak zastanów sie nad ochrona z Gdańska z 13 tys jaka najął Owsiak to już komentarz zagraża .... im.
Dodano: 19.01.2019 19:32    Przez: ~Lo
Dziękuję za informację. Pozdrawiam ;)
Dodano: 20.01.2019 13:47    Przez: ~Ona
pytam ile pieniedzy trafia rzecywiscie do potszebuiacych ilu obzera sie po drodze i czysci kato a fundacie kwitna
Dodano: 18.01.2019 22:52    Przez: ~xxxxxxx
Żenujaca impreza, ciasto, pluszaki i szmatki na licytacji, naprawdę jest się czym szczycić. lepiej spojrzcie jak robią to profesjonaliści zanim znowu zrobicie na wsi imprezę. a strażacy jak zwykle robią pokaz "jak nie powinno się tego robić"
Dodano: 19.01.2019 06:48    Przez: ~Bili Kid
najlepiej nic nie robić tylko siedzieć w necie i hejtowac innych😕 było jak było - źle byłby Bajm to też by była afera ze kase w błoto wyrzuca się zamiast do puszki 😂😂 ludziom nie dogodzisz!!!
Dodano: 19.01.2019 21:50    Przez: ~rybka
Wystarczy chcieć! A dla ludzi którzy piszą pytania o koszty i inne miłe rzeczy mam radę: iść do gminy najlepiej z dowodem osobistym i poprosić o sprawozdanie finansowe, każdy obywatel ma takie prawo.
Dodano: 19.01.2019 08:31    Przez: ~Róbta co Chceta!
Róbta co chceta !!! chyba nie rozumiesz o co chodzi !!! w żadnej gminie nie ma informacji -sprawozdań finansowych o działalności spółek słupów np. złoty melon czy ćwiartka cała- które są zarządzane przez małżeństwo Owsiaków aby według mnie wyprowadzić -wyprać zebraną forse z WOŚP !!!
Dodano: 21.01.2019 09:14    Przez: ~Kali
https://www.youtube.com/watch?v=aCF