Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportSPS Konspol przełamał złą serię i wywalczył utrzymanie w II lidze

SPS Konspol przełamał złą serię i wywalczył utrzymanie w II lidze

Po czterech porażkach z rzędu siatkarze SPS Konspol Słupca przełamali się i wygrali w Częstochowie. Dzięki temu zespół Artura Helmana jest już pewny pozostania w II lidze na przyszły sezon.

Sobotni mecz był dla słupczan bardzo ważny, SPS Konspol mierzył się bowiem z bezpośrednim rywalem w tabeli. Porażka spowodowałaby spadek słupczan w klasyfikacji i pogłębienie kryzysu w drużynie. Zespół Artura Helmana stawił jednak czoła zadaniu i w Częstochowie wygrał pewnie w trzech setach.

Najtrudniejsza była pierwsza część spotkania. SPS Konspol zwyciężył dopiero w samej końcówce, pokonując gospodarzy 25:23. Dwa kolejne sety były już nieco łatwiejsze. W drugim goście pozwolili rywalom ugrać zaledwie czternaście punktów, a w trzecim wygrali 25:19.

Dzięki tej wygranej SPS Konspol wrócił na szóste miejsce w tabeli z dorobkiem dwudziestu punktów. Na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego słupczanie mają już jedenaście punktów przewagi nad strefą spadkową, dzięki czemu mogą być pewni utrzymania. Teraz pozostaje im walczyć o pozostanie na szóstym miejscu (na awans na wyższe lokaty SPS Konspol nie ma już szans).

Kolejny, przedostatni już mecz w rundzie zasadniczej za tydzień. Słupczanie zagrają na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia.

AZS 2020 Częstochowa - SPS Konspol Słupca 0:3 (23:25, 14:25, 19:25)