Dzisiaj jest środa 20 lutego 2019, imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21157) SPORT FORUM FIRMY (5296) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komuna ... (7)Obywatel Łotwy skazany za staranowanie bramek na a ... (10)

Licheń. Babcie i dziadkowie powinni być otaczani szacunkiem 

Dodano: 20.01.2019 22:48

Babcie i dziadkowie zawsze powinni być otaczani szacunkiem, pamięcią i miłością, są skarbem społeczeństwa – mówił ks. dr Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego

Podczas niedzielnej mszy modlono się w intencji babć i dziadków. Ksiądz kustosz zwrócił uwagę, jak wielką rolę odegrali dziadkowie i babcie w tworzeniu, odkrywaniu i rozwijaniu licheńskiego sanktuarium, jako miejsca świętego. – Trzeba zauważyć, że osoby starsze, które przeszły już wiele na drodze życia mają szczególne wyczucie świętości. Pierwszym miejscem, o którym babcie i dziadkowie nam przypominają jest dom, który stworzyli i sprawiają, że jest przyjazny dla każdego, kto przychodzi.

Przed błogosławieństwem ksiądz kustosz pobłogosławił różańce, które zostały następnie podarowane obecnym. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Licheniu Starym złożyły babciom oraz dziadkom serdeczne życzenia. W uroczystości uczestniczył m.in. Stanisław Bielik, starosta koniński wraz z żoną.

  • Babcie i dziadkowie zawsze powinni być otaczani szacunkiem

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   dzień babci,   dziadka,   Janusz Kumala,   kustosz,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Babcie i dziadkowie to skarb. Kochajcie ich wnuki, dopóki żyją :)
Dodano: 20.01.2019 23:50    Przez: ~ ×÷
Akurat bazylikę to właśnie za moje pieniądze budowali jak i innych ludzi. Same się nie znalazły. Poczytaj "cegiełki" w bazylice fundatorów :-)
Dodano: 21.01.2019 10:40    Przez: ~wierzący niepraktykujący
Na szacunek należy sobie zasłużyć !! nie tylko wnuków!!
Dodano: 21.01.2019 21:24    Przez: ~Kali

KOMENTARZE

Babcie i dziadkowie to skarb. Kochajcie ich wnuki, dopóki żyją :)
Dodano: 20.01.2019 23:50    Przez: ~ ×÷
Niedlugo w koninie zostaną same babcie i dziadkowie bo przy 34% podeyzkach za cieplo to mlodzi stad wyjada a wlodarz miasta chodzi sobie uśmiechnięty i zadowolony
Dodano: 21.01.2019 09:37    Przez: ~Wep
Babcie i dziadkowie z różańcami w rękach modlący się do zmarłej matki Pana Jezusa, którą nazywają "matką boga" ?
Dodano: 21.01.2019 12:08    Przez: ~Dobre co ?
Na szacunek należy sobie zasłużyć !! nie tylko wnuków!!
Dodano: 21.01.2019 21:24    Przez: ~Kali
Koszt budowy bazyliki jest ogromny - po to co komu ?? Niedługo ilość wiernych stopnieje i kto to utrzyma, zmarnowanie mamony !!! Ile by za to zbudowano domów spokojnej starości dla seniorów??? Następny artykuł w którym występuje starosta !!! nadal brak informacji czy służbowo??? Dlaczego autor artykułu się nie ujawnił ?? Po treści widać ,że to mój ulubiony, najwybitniejszy w załodze LM. Tak trzymać i nie popuszczać !!!nawet staroście
Dodano: 21.01.2019 08:53    Przez: ~Erwin
Jakoś od 30 lat Licheń ma się bardzo dobrze. I nie sądzę żeby przez kolejne 30 się coś zmieniło. A jeśli nawet to przecież są plany dowalenia podatku aby katolicy płacili i utrzymywali kościoły. I wtedy tak naprawdę zobaczą ile mają wierzących, wierzących a niepraktykujących. Kto się wypisze, kto będzie dawał dzieci do chrztu czy komunii. Już nie będzie tak że aaaaa niech ma chrzest i komunie św i jak dorośnie to wybierze sobie czy będzie katolikiem czy nie. Bo dzieciom to My narzucamy wiarę. Tak jak to w innych religiach. Gdzie się urodziłeś taką wiarę otrzymasz od rodziców.
Dodano: 21.01.2019 09:14    Przez: ~wierzacy niepraktykujacy
Bazylikę zbudowano nie za twoje i nie za moje pieniądze więc ty możesz przeznaczać swoje dochody na domy starości a nie narzekać jeśli chcesz coś zrobić.
Dodano: 21.01.2019 10:05    Przez: ~xmen
Jaki to bóg , który potrzebuje takiej budowli, aby pokazać swoją wielkość??przy okazji nicość innych !!! Gdzie skromność ? jak się ma do tego ucho igielne ??? Wszędzie obłuda i zakłamanie !! gdzie sama prawda ??
Dodano: 21.01.2019 10:18    Przez: ~Kali
-xmen - jakie pieniądze, jeżeli nie moje i nie twoje - to za jakie ?? chyba za nasze ???
Dodano: 21.01.2019 10:20    Przez: ~kali
Akurat bazylikę to właśnie za moje pieniądze budowali jak i innych ludzi. Same się nie znalazły. Poczytaj "cegiełki" w bazylice fundatorów :-)
Dodano: 21.01.2019 10:40    Przez: ~wierzący niepraktykujący
Jeśli bazylikę zbudowano za dobrowolne datki w postaci np. cegiełek, a nie za pieniądze publiczne z podatków,to co nam do tego. Na Licheń nie przekazywano dotacji państwowych tak jak na ślamazarną budowę Świątyni Opaczności w Warszawie, ludzie znali historię tego miejsca i robili to bo chcieli.
Dodano: 21.01.2019 11:48    Przez: ~xmen
Niech oddadzą ziemię która zabrali jednej z rodzin i oszukali biednych ludzi. Wszystko jest w papierach. Scenariusz na film.
Dodano: 21.01.2019 17:58    Przez: ~Kler
Tzeba zlapac Pn -a frajera i naklasc temu bezboznikowi do lba troche wiary.Bo POkemon bez wiary to Stefan M
Dodano: 21.01.2019 11:40    Przez: ~Tusk.de
Licheń wraz z sanktuarium, to miejsce święte ? Myślałem, że jedynym miejscem świętym na Ziemi jest Jerozolima ?
Dodano: 21.01.2019 11:48    Przez: ~Chrzescijanin
To słaby z Ciebie chrześcijanin (jak sam się podpisałeś) jeśli tak uważasz. Chodziłeś w ogóle na religię w szkole?
Dodano: 21.01.2019 11:50    Przez: ~Ziemia Obiecana
W Częstochowie i w Licheniu budynki kościelne zostały wzniesione dla niej, dla bogini Maryi i jej poświęcone, a dlaczego nie dla Boga ? Bóg i Syn Boży w Kościele Katolickim są jedynie dodatkami do głównego dania jakim jest ona, bogini Maryja. Ona jest wielka, szczególnie spozierająca na ciemny lud katolicki z obrazów i figur ?
Dodano: 21.01.2019 12:01    Przez: ~Chrz...
Prawdziwy chrześcijanin nie musi mieć żadnego budynku, aby się pomodlić, Pan Jezus aby się pomodlić do Boga odchodził od swoich uczniów w ustronne miejsce na łonie natury i wznosił swoje oblicze ku Niebu zwracając się w modlitwie do swojego Ojca niebiańskiego i my też tak powinniśmy czynić. Modlitwa jest rozmową z Bogiem sam na sam.
Dodano: 21.01.2019 12:15    Przez: ~Chrz...
Niech z piszących i czytających komentarze , poinformuje na LM, jak często modlił się do swojego ojca ?? Jeżeli Jezus modlił się do ojca ,to po co ?? co chciał osiągalność, przecież też był bogiem !!! Chyba , że nie był nim ???Bóg modlił się do Boga !!?? Nie rozumiem !!! Głupota głoszona wielokrotnie przez wiernych staje się głupowatą prawdą !!!
Dodano: 21.01.2019 14:16    Przez: ~Mundek
Mundek jak widać, masz problemy z głową, życie bez Boga prowadzi donikąd.
Dodano: 21.01.2019 18:22    Przez: ~Chwała Bogu !
Pan Jezus rzeczywiście mógł chodzić i wygłaszać nauki na łonie natury, ale tam był klimat ciepły, a u nas jest zimno, mróz. Dlatego musimy mieć kościoły.
Dodano: 21.01.2019 18:33    Przez: ~zmarzluch
Synagogi, meczety, kościoły, inaczej mówiąc budynki modlitwy. Kościół pierwotnie Zbór, to grupa ludzi wierzących w Boga.
Dodano: 21.01.2019 18:46    Przez: ~Tak ?
Czy jest w Koninie chodż jeden Kościół Jezusa Chrystusa ? Nie ! A dlaczego nie ma ?
Dodano: 21.01.2019 18:52    Przez: ~Chrz...
A może w Polsce jest choć jeden Kościół Jezusa Chrystusa, Jego imieniem nazwany ? Też nie ma, a to dlaczego ? Bo w Polsce najważniejsza jest tzw "matka boska" i większość świątyń poświęcona jest jej.
Dodano: 21.01.2019 19:26    Przez: ~Chrz...
Z okazji święta dnia babci i dziadka - wszystkiego najlepszego !! z jednoczesną prośbą aby nie przekazywały swej wiary swym wnukom !!! Indoktrynacja w młodym wieku jest niewskazana !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet na religię tylko na religioznawstwo
Dodano: 21.01.2019 21:20    Przez: ~Erwin
Przekazywanie wiary swoim wnukom to najmadrzejsze, co babcie i dziadkowie mogą zrobić :)
Dodano: 21.01.2019 23:22    Przez: ~$
Z SZACUNKU PROSZĘ ,,WYMYŚLIĆ' ' LEPSZĄ OBSŁUGĘ CHORYCH , BO MAJĄC W R ĘKU KRZYŻ , TO I ROZUM NIE BYLE JAKI . ...