Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18651) SPORT FORUM FIRMY (5366) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Konin. Kwiaty i znicze w rocznicę wyzwolenia miasta spod okupacji

Dodano: 21.01.2019 11:05

O 74. rocznicy wyzwolenia Konina spod hitlerowskiej okupacji pamiętali gospodarze miasta i kombatanci.

Prezydent Konina Piotr Korytkowski, członkowie Miejskiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, samorządowcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i stronnictw politycznych. W mionioną niedzielę oraz w poniedziałek od rana (20 i 21 stycznia) w miejscach pamięci złożono kwiaty i zapalono znicze.

- O każdym z miejsc związanych z historią miasta: placem Wolności, na którym widnieje tablica upamiętniająca Polaków niosącym pomoc radzieckim żołnierzom i poległych od niemieckich kul, mogile żołnierzy Armii Czerwonej na cmentarzu parafialnym w Morzysławiu oraz symbolicznej mogile żołnierzy poległych w walce o wolność Polski w latach 1918-45 na cmentarzu przy Kolskiej - opowiedział, podczas składania kwiatów Jacek Botor, kierownik Wydziału Spraw Obywatelskich.

  • Kwiaty i znicze w rocznicę wyzwolenia Konina spod okupacji
  • Kwiaty i znicze w rocznicę wyzwolenia Konina spod okupacji
  • Kwiaty i znicze w rocznicę wyzwolenia Konina spod okupacji

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Konin,   rocznica wyzwolenia,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Żeby ci powstancy zobaczyli te 34 % podwyzki za ogrzewanie to te usmiechniete i zadowolone miny by sobie w buty włożyli szlachcice z UM
Dodano: 21.01.2019 11:29    Przez: ~Uu
Przez 50 lat PRL-u Rosjanie nie zniszczyli tak naszego kraju, jak ukryta pod sztandarami Solidarności żydo-międzynarodowa bankstera wciągu ostatnich 29 lat (1989 - 2018 r).... i niszczą dalej, wciąż im mało i mało. Mamy jeszcze coś polskiego ? Jeszcze za mienie bezspadkowe (sic!) żądają od nas 300 miliardów dolarów - nawet wojska wprowadzili do pilnowania swego interesu
Dodano: 22.01.2019 02:56    Przez: ~Zostanie coś naszym wnukom
Trzeba znać historię i właściwe wyciągać wnioski !!!! Bardzo dobrze, że o najnowszej historii się pamięta w sposób właściwy!!! Tak trzymać i nie popuszczać !! nawet inaczej myślącym
Dodano: 21.01.2019 11:55    Przez: ~Erwin
Okupacja hitlerowskich Niemiec zakończyła się i owszem, ale nastąpiła jednocześnie okupacja sowiecka, także wolność odzyskaliśmy dopiero po opuszczeniu wojsk sowieckich wynegocjowanych przez Wałęsę z Jelcynem. I tyle mamy wolności co "kot napłakał", a gdzie nasza suwerenność ?
Dodano: 21.01.2019 11:33    Przez: ~Symp. PiS
Z pod okupacji sowieckiej pod okupację US*Aelską...gratuluję.
Dodano: 21.01.2019 18:09    Przez: ~i co dalej

KOMENTARZE

Dziwię się, że tak wszyscy teraz plują na Rosję... Ale czy Stocznie Gdańską, Ursus, PZL Mielec, kopalnie, huty... kupili Rosjanie? Czy na wojnę łupieżczą w Afganistanie i Iraku wysłali nas Rosjanie? Czy za zalew hipermarketów i niszczenie Polskiego handlu też winni są Rosjanie? A... CZY SOROS I BALCEROWICZ TO BYLI ROSJANIE ? Czy to Rosjanie wykupili Polskie zakłady, by później je pozamykać ? Czy to przez Rosjan 3 MILIONY Polaków uciekło z Polski za chlebem ? Czy to w rekach Rosjan są niemal wszystkie banki w Polsce ? Czy to Rosjanie odpowiadają za bezrobocie, biedę i beznadzieję w Polsce ? Itp, itd... wnioski... dla ludzi potrafiących myśleć samodzielnie. Bo trzeba wiedzieć gdzie i kto jest obecnie naszym wrogiem, a nie żyć zakłamaną historią, którą kreują nam zakłamani polskojęzyczni politycy... Taaa... jestem „rosyjskim trollem”, bo tak teraz się nazywa Polaków, którzy jeszcze potrafią myśleć racjonalnie i samodzielnie.
Dodano: 21.01.2019 23:14    Przez: ~Matilan
Lata komuny spowodowały że być może nigdy nie dogonimy zachodu jeśli chodzi o pkb. Tak nas Rosja wydymała w PRLU. A wcześniej razem z Angolami w Jałcie. Nie obwiniaj hipermakretów o obecny stan rzeczy bo w każdym kraju są różne firmy z róznych stron świata. Gdyby nie te sklepy to w Koninie by było 70% bezrobocia. A państwowe spółki okradli i zniszczyli sami procownicy w duchu PRLU. Weź taki Pks - kradli paliwo żeby żniwa odpękać i w polu zrobić albo sprzedać ropę. Jaka firma takie złodziejstwo przeżyje? żadna ! W elektrowni była sielanka, wycieczki, diety i kolesiostwo a teraz zostało tylko to ostatnie.
Dodano: 21.01.2019 23:32    Przez: ~ttt
ZA ZIMNO ,,NA'' ZDEJMOWANIE CZAPKI , TO I CZAPKA POWINNA BYĆ : ŻOŁNIERSKA . ...
Dodano: 22.01.2019 02:45    Przez: ~L
Przez 50 lat PRL-u Rosjanie nie zniszczyli tak naszego kraju, jak ukryta pod sztandarami Solidarności żydo-międzynarodowa bankstera wciągu ostatnich 29 lat (1989 - 2018 r).... i niszczą dalej, wciąż im mało i mało. Mamy jeszcze coś polskiego ? Jeszcze za mienie bezspadkowe (sic!) żądają od nas 300 miliardów dolarów - nawet wojska wprowadzili do pilnowania swego interesu
Dodano: 22.01.2019 02:56    Przez: ~Zostanie coś naszym wnukom
Pn to ciota i burak z zakonu PO
Dodano: 22.01.2019 08:59    Przez: ~Bieńkowska🐷
Tak dobrze wszyscy znają się na rzeczy ze niedługo będą mówić że Konin wyzwoli wojska alianckie A żeby nie armia czerwona i wojsko polskie to może polski niiebylo bo oni oddali to co mieli życie A teraz zapomnienie przez ludzi
Dodano: 22.01.2019 09:31    Przez: ~Kosciuszkowiec
W jaki sposób uczą historii ??? Po przeczytaniu niektórych komentarzy nasuwa się refleksja-pomieszało się niektórym dobro z złem !!!~Czyżby na lekcjach otumaniania -religii !!!??? Przypominam Polskę wyswobodziła armia czerwona i wojsko polskie !!! Zachód sprzedał nas !!! Przypomniał im to podczas wystąpienia w kongresie USA Wałęsa. .
Dodano: 22.01.2019 11:29    Przez: ~Mundek
Dużo jest dyskusji o okupacji sowieckiej. Najwięcej mówią ci którzy nie zakosztowali rozkoszy niewoli niemieckiej,ci którzy nie uzmysławiają skutków braku zawarcia porozumienia z Niemcami w sprawie granicy,ci którzy się nie uczyli w szkole do którego roku Niemcy kwestionowali granicę, jak i ci którzy zapewne myślą,że po wojnie Polska byłaby w stanie samodzielnie odeprzeć napór Niemiec na zajęte przez Polskę tereny. No cóż wielu Polaków nie zna powojennej historii bo zamiast historii uczy się chyba histerii,a to nie to samo.Dobrze,że władze Konina znają historię więc dzięki Im za to.
Dodano: 22.01.2019 12:00    Przez: ~Koninianin
2 z 2
<<12