Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18819) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
23 / 14oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Cała jesteś w skowronkach, czyli suknie ślubne kon ...Turniej im. Mariana Paska. Poznaniacy najlepsi w o ... (0)

Zawsze wspierali WOŚP, w tym roku szczególnie. By ratować córkę

Dodano: 22.01.2019 15:24

- Zawsze wspierałam WOŚP, a w tym roku szczególnie – mówi Emilia Perkowska z Osieka Wielkiego w powiecie kolskim. Jej córeczka jest obecnie w poznańskim szpitalu, korzysta ze sprzętu oznaczonego serduszkiem.

- Jeżeli człowieka coś spotyka, przekonuje się wtedy, jak cenne jest to działanie. WOŚP na czele z Jurkiem Owsiakiem pomagają czynić cuda – mówi o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, E. Perkowska i opowiada swoją historię.

Córkę urodziła się w 23 tygodniu ciąży. Gdyby nie specjalistyczny sprzęt, dziecko nie miałoby szans. Maleńska Weronika od ponad trzech miesięcy przebywa w szpitalu w Poznaniu. - Cudem lekarze nazywają to, że Weronisia żyje i wiemy, że to dzięki darom fundacji jest możliwe - mówią rodzice. 

Urodzona w 23 tygodniu ciąży, z wagą 720g trafiła do szpitala w Poznaniu. Po 3 miesiącach została przeniesiona z intensywnej terapii na oddział opieki ciągłej, na jednym i drugim oddziale podłączona była do aparatury z logiem WOŚP.  - Walczymy o naszą kruszynkę od samego początku, kiedy nagle pękł mi pęcherz płodowy i w szpitalu nieopodal miejsca zamieszkania, nie udzielono mi pomocy, nie poddaliśmy się. W totalnym szoku jechaliśmy w nocy do Poznania samochodem z jedną myślą, by uratować córeczkę. Tak samo będziemy walczyć o Jurka Owsiaka, mimo wszelkich przeciwności, zawiści i hejtu – deklarują rodzice Weroniki.

Rodzice wymieniają sprzęty: pompy do nieinwazyjnego wspomagania oddechu, inkubator, respirator, pompy infuzyjne do podawania leków, a nawet fotel na którym można było już „kangurować" czyli leżeć i przytulać dziecko. To również dar od WOŚP. - Jesteśmy wdzięczni Orkiestrze z Jurkiem na czele i będziemy wspierać fundację do końca świata i jeden dzień dłużej. I nasz apel do ludzi: nie chcecie, nie pomagajcie, ale nie buntujcie innych i nie nakręcajcie spirali nienawiści. Nasza córeczka żyje dzięki Fundacji i dzięki milionom ludzi dobrej woli oraz dzięki personelowi szpitala w Poznaniu przy ul. Polnej. I za to będziemy dozgonnie wdzięczni. Weronika cały czas walczy i wierzymy z całego serca, że wygra tę nierówną walkę i wróci do domu.

  • Zawsze wspierali WOŚP, w tym roku szczególnie. By ratować córkę
  • Zawsze wspierali WOŚP, w tym roku szczególnie. By ratować córkę
  • Zawsze wspierali WOŚP, w tym roku szczególnie. By ratować córkę

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:WOŚP,   dary WOŚP,   leczenie,   mała Weronika,   Osiek Wielki,   szpital Poznań,   sprzęt WOŚP,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.