Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17899) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 15oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (1)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Marcin Woźniak z licencją UEFA Pro? Jest już po egzaminach

Dodano: 23.01.2019 13:48
Źródło: LM.pl

Marcin Woźniak, jeden z czołowych trenerów regionu konińskiego, walczy o licencję UEFA Pro, pozwalającą na prowadzenie drużyn we wszystkich klasach rozgrywkowych. W zeszłym tygodniu drugi trener Polonii Środa Wlkp. zdawał egzaminy w Białej Podlaskiej.

Marcin Woźniak to jeden z czołowych szkoleniowców okręgu konińskiego. Swoją karierę zaczynał w Górniku Konin, był asystentem pierwszego trenera reprezentacji Polski kobiet, a także szkoleniowcem pierwszej drużyny w IV-ligowych SKP Słupca i LKS Ślesin oraz III-ligowych Kujawiance Izbica Kujawska, Sokole Kleczew i Jarocie Jarocin. Obecnie pełni funkcję drugiego trenera w III-ligowej Polonii Środa Wlkp.

Licencja UEFA Pro, o którą ubiega się Marcin Woźniak, to najwyższe uprawienie trenerskie w Polsce. Pozwala na prowadzenie drużyn we wszystkich klasach rozgrywkowych - włącznie z Ekstraklasą. By ją dostać trzeba przejść odpowiedni proces. Pierwszym etapem jest selekcja ok. 130 zgłoszeń na egzaminy z całej Polski. - Żeby dostać się na egzamin trzeba spełnić pewne kryteria i przejść weryfikację - tłumaczy Marcin Woźniak.

Kluczowe są takie elementy, jak staż pracy, karieria piłkarska, czy inna działalność trenerska. W tym roku pozytywnie taką weryfikację przeszło 68 szkoleniowców, w tym Marcin Woźniak. Dla niego to już drugi raz, gdy dostaje się na egzaminy. Po raz pierwszy zdawał je rok temu. - To, że zakwalifikowałem się wtedy do grupy na egzaminy było już znaczące. Byłem najmłodszy ze wszystkich - wspomina.

W tym roku egzaminy odbyły się w Białej Podlaskiej i trwały dwa dni. Pierwsza część to egzamin pisemny składający się z trzech opisowych pytań. Trenerzy musieli m.in. przedstawić konspekt treningowy na określony temat czy rozpisać jednostkę treningową z przygotowania fizycznego. Drugiego dnia odbyły się rozmowy z komisją egzaminacyjną. - Rozmowa bardziej polega na autoprezentacji siebie jako trenera - mówi Marcin Woźniak. 

24 najlepsze osoby kwalifikują się na kurs UEFA Pro. Przy czym decydujące są nie tylko same wyniki, ale i wcześniejsze kryteria. - Kluczowe jest doświadczenie - mówi Marcin Woźniak.

Wyniki znane będą za ok. dwa, trzy tygodnie. Czy w razie niepowodzenia Woźniak będzie próbował ponownie za rok? - Jeśli życie pozwoli to na pewno - deklaruje. 

W tym momencie jedynym trenerem z licencją UEFA Pro w okręgu konińskim jest Adam Topolski. Pochodzący ze Słupcy szkoleniowiec prowadzi obecnie II-ligowych Błękitnych Stargard. 

 



  • Marcin Woźniak z licencją UEFA Pro? Jest już po egzaminach

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:piłka nożna,   Marcin Woźniak,   OZPN Konin,   UEFA Pro

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

oj chyba nie do gornika ma wiedze fajnie nikt nie zabierze ale swoje ego ma na rowni z Murinio zadufany w sobie gosc popatrzcie na kluby gdzie trenowal max rok Kleczew i do boksu srednia to pol roku w klubie i odpalony A jego popisowy numer jak zdolowac zawodnika to wchodzi w 30 min i schodzi w 70 patrz Arek B w meczu w Kleczewie Sebastian R w Kujawiance ITD i NIE MA TU MOWY TZ NIENAWISCI TYKLO MERYTORYCZNY OPIS ZDARZEN
Dodano: 23.01.2019 18:29    Przez: ~ksg
gość nie do życia i z innej planety słaby trener
Dodano: 23.01.2019 18:39    Przez: ~kibic
Mi tu całe życie trener mówi- biegnij i strzelaj ! Woźniak przychodzi - analiza - pokazuje , ze całe życie robiłem wszystko źle , trening indywidualny, analiza po meczu, po treningu rozmowa - wariactwo ! Taktyka w jednym meczu taka w następnym inna ,wszystko wytłumaczone, logicznie powiązane ,każdy przeciwnik rozpracowany w szczegółach, zawodnicy zadania przed meczem, po meczu wycinki video na fb, akcje , bramki, błędy, plusy i minusy - przecież to jakiś komputerowiec ! Wariat! Mądrala ! Uwaga , wzywa Radę Drużyny przed meczm na rozmowę odnośnie przeciwnika i taktyki i czy się z nią zgadzają , czy mają uwagi - ale mam brechę ! Gość rozmawia z zawodnikami o taktyce i pyta ich o zdanie - wariat ! filozof ! To jest hit , teraz mi sie przypomniało - kiedyś powiedział zawodnikom starszym, że nie muszą trenować tyle co inni bo potrzebują mniejszych obciąążen i pozwolił im zadecydować czy i na jakim treningu być ? Demokracja czy jak ???
Dodano: 23.01.2019 22:18    Przez: ~piłarz
miałem przyjemność (wątpliwą) raz porozmawiać z tym Panem. Nie jest mi dane oceniać tej osoby wyrażam tylko swój pogląd. Metody pracy i filozofii , założeń taktycznych samego sposobu przedstawienia to poziom co najmniej na doktorat z filozofii sportu i w tym kierunku proponuję Panie Marcinie się kierować Realia dziś w sporcie sa zupełnie inne to co pan chce wprowadzić to teoria nie do wprowadzenia na Polskie boiska .Niech Pan kompleksowo od początku spróbuje - pokaże jak to ma wyglądać to szybko zmieni Pan zdanie to jest nie realne to jest wyidealizowane Proszę stworzyć warunki założyć klub ,pozyskać zawodników, utrzymać dyscyplinę taktyczną- filozofię , stworzyć odpowiednie warunki odnowy i rehabilitacji -badań zawodników, i stworzyć właściwe relacje ogólnie mówiąc w klubie (atmosfera w szatni ,koleżeństwo między zawodnikami, współpraca z zarządem ,trenerami, współpraca z radą kibiców i rodziców ,organizacja imprez poza sportow ...
Dodano: 24.01.2019 12:26    Przez: ~xxx

KOMENTARZE

Możecie siać oszczerstwa na Woźniaka , ja będą powtarzał ciągle miałem w życiu wielu trenerów a Woźniak jest najlepszy ! Jest tylko kilka warunków , żeby go cenić , musisz się chcieć rozwijać, musisz mieć ambicje, musisz umieć słuchać , musisz mieć coś do powiedzenia jak Cię pyta, MUSISZ KUR... ZAp***rA.... NA TRENINGACH !! musisz być wartościowy i musisz umieć docenić jego zaufanie jakim Cię obdarza !!! Wielki szacunek za twoją prace i za to kim jesteś, dzięki za to co robisz równiez dla trenerów i ich rozwoju w okręgu. Trzymam Kciuki za twój sukces !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 23.01.2019 22:34    Przez: ~piłkarz
jak go sroda wyslala na analize gry Mieszka to za tydzien 4 w plecy mieli juz go pozniej na zadna analize pierwszy trener srody nie wysylal
Dodano: 23.01.2019 22:52    Przez: ~mieszko
Spytam tylko - w której lidze kopiesz, bo wnioskuję, że tylko ty chciałeś, więc powinieneś być tak moim zdaniem wysoko w I lidze(ambicjami w ekstraklasie). Przecież pracowałeś na treningach ostro, a reszta leżała...
Dodano: 23.01.2019 23:52    Przez: ~olo
Gość wyjety z normalnego życia, trener na Maks 3 ligę.
Dodano: 23.01.2019 23:12    Przez: ~Renty
miałem przyjemność (wątpliwą) raz porozmawiać z tym Panem. Nie jest mi dane oceniać tej osoby wyrażam tylko swój pogląd. Metody pracy i filozofii , założeń taktycznych samego sposobu przedstawienia to poziom co najmniej na doktorat z filozofii sportu i w tym kierunku proponuję Panie Marcinie się kierować Realia dziś w sporcie sa zupełnie inne to co pan chce wprowadzić to teoria nie do wprowadzenia na Polskie boiska .Niech Pan kompleksowo od początku spróbuje - pokaże jak to ma wyglądać to szybko zmieni Pan zdanie to jest nie realne to jest wyidealizowane Proszę stworzyć warunki założyć klub ,pozyskać zawodników, utrzymać dyscyplinę taktyczną- filozofię , stworzyć odpowiednie warunki odnowy i rehabilitacji -badań zawodników, i stworzyć właściwe relacje ogólnie mówiąc w klubie (atmosfera w szatni ,koleżeństwo między zawodnikami, współpraca z zarządem ,trenerami, współpraca z radą kibiców i rodziców ,organizacja imprez poza sportow ...
Dodano: 24.01.2019 12:26    Przez: ~xxx
dalej... na każdej z tych aspektów Pan polegnie niech lepiej pisze pan książki - publikacje do pracy doktorskiej Już życie pokazało ze jest inaczej niż to sobie Pan wyobrażał.Z pana nie było dobrego piłkarza i nie jest pan dobrym trenerem (przepraszam może w Pana mniemaniu).Praktyka wielokrotnie to już udowodniła. Niech zdobędzie Pan wszystkie najlepsze uprawnienia i to nie zmieni nic w tym przypadku. Przerost formy nad treścią. W wielu aspektach zgodzę się z Panem, Np. ciezka praca -daje efekty i to nie zawsze), analiza ,taktyka, założenia .Poziom tej wiedzy trzeba dostosować do poziomu ligi ,a tu tylko gra przypadku lub siły. Proszę pokazać ze ma Pan to coś i zacząć od początku ,powodzenia by inni mogli to zobaczyć w praktyce. Przykladem ,Konina jest wielu dobrych trenerów a winników nie ma ,trzeba by się zastanowić dlaczego .Ogólnie podsumuje do Pana teorii, sorry tu i dziś klimatu nie ma
Dodano: 24.01.2019 12:53    Przez: ~xxx
Trenejro z Bożej łaski. Zauważcie że nigdzie dłużej nie zagrzał miejsca, a to o czymś świadczy.
Dodano: 24.01.2019 13:38    Przez: ~Kibic regionalny
2 z 2
<<12