Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19071) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Konin. Urząd sprawdzi na co radna sejmiku wynajmuje miejski lokal

Dodano: 24.01.2019 10:58

Urząd Miejski w Koninie wyjaśnia sprawę lokalu przy ul. Błaszaka, siedziby Klubu Gazety Polskiej i Zofii Itman, radnej sejmiku wielkopolskiego, której firma prowadzi stację w Poznaniu.

- W nawiązaniu do informacji pojawiających się w mediach dotyczących najmu lokalu przez panią Zofię Itman przy ul. Błaszaka w Koninie niezgodnie z przeznaczeniem wynikającym z umowy najmu, poniżej przedstawiam stan faktyczny – wyjaśnia Rafał Duchniewski, kierownik biura prezydenta Konina. - Miasto Konin umową z dnia 5 grudnia 2017 roku wynajęło lokal przy ul. Błaszaka o pow. 30 m2 p. Zofii Itman z przeznaczeniem na działalność społeczno-polityczną. 11 grudnia 2017 r. p. Najemca odebrał lokal i rozpoczął prowadzenie w nim działalności społeczno-politycznej. Stawka wynajmu lokalu zapisana w umowie w kwocie 500 zł netto nie odbiega od stawek, za jakie w tym miejscu miasto wynajmuje lokale innym użytkownikom, w tym firmom, przy czym w przypadku działalności gospodarczej niektóre lokale mają stawki wynikające z przetargów. Co do zmiany przeznaczenia lokalu umowa w jednym z paragrafów zastrzegała, iż „najemca lokalu nie jest uprawniony (…) do zmiany przeznaczenia lokalu bez pisemnej zgody Wynajmującego". Tymczasem w dniu 1 sierpnia 2018 r. p. Zofia Itman rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej rejestrując firmę pod takim samym adresem, jaki widnieje na umowie najmu lokalu na cele społeczno-polityczne. W związku z tym miasto wystąpi do Najemcy z pismem wzywającym do wyjaśnienia tej sytuacji i po otrzymaniu odpowiedzi podejmie dalsze kroki przewidziane w umowie najmu.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Zofia Itman,   stacja,   radna sejmiku,   PiS Konin,   lokal przy Błaszaka,   Rafał Duchniewski,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

O ile dobrze widzę to ta Pani przesiadła się ze starej Toyoty Yaris wartej z 2-3 tysięcy do nowego BMW wartego z 200-300 tysięcy. Chyba zapiszę się do PIS.
Dodano: 24.01.2019 12:12    Przez: ~Killer
Jakie ściganie opozycji? Lokal wynajęty na działalność społeczno-polityczną, a w rzeczywistości wykorzystywany na działalność gospodarczą, czyli niezgodnie z umową. A swoją drogą, czy pani Itman naprawdę nie stać na wynajęcie dodatkowego lokalu na siedzibę firmy?
Dodano: 24.01.2019 12:04    Przez: ~BD
Jak to się ma, do prawa i sprawiedliwości? Frazesy na ustach, a prawo wyrzucone gdzieś do śmietnika! Moralność pani Dulskiej wyziera z z każdego pisowskiego kąta. Czas posprzątać tę stajnię Augiasza!
Dodano: 24.01.2019 11:22    Przez: ~Felek Stankiewicz
I kwestia sprostowania: miasto powinno zauważyć to już dawno samo. Niemniej jednak lepiej późno niż wcale.
Dodano: 24.01.2019 11:25    Przez: ~Równo
I bardzo dobrze!
Dodano: 24.01.2019 11:19    Przez: ~Równo

KOMENTARZE

I bardzo dobrze!
Dodano: 24.01.2019 11:19    Przez: ~Równo
I kwestia sprostowania: miasto powinno zauważyć to już dawno samo. Niemniej jednak lepiej późno niż wcale.
Dodano: 24.01.2019 11:25    Przez: ~Równo
Szkoda że nie sprawdzą co robi rodzina PO SLD w spółkach miejskich ha ha ha.
Dodano: 24.01.2019 12:02    Przez: ~sasa
Prawo i Sprawiedliwość- kpina
Dodano: 24.01.2019 12:11    Przez: ~No
O ile dobrze widzę to ta Pani przesiadła się ze starej Toyoty Yaris wartej z 2-3 tysięcy do nowego BMW wartego z 200-300 tysięcy. Chyba zapiszę się do PIS.
Dodano: 24.01.2019 12:12    Przez: ~Killer
Czy firma radny sejmiku prowadzi stacje w Poznaniu?Co to za mowa nienawiści? Czy nie można prowadzić stacje paliw, przychodni lekarskiej, salonu fryzjerskiego, kancelarii prawnej na terenie Rzeczpospolitej? Czy aby ta radna nie jest właśnie radna sejmiku województwa wielkopolskiego gdzie sesje odbywają się w Poznaniu? O co wam chodzi? Nagonka, nagonka, mowa nienawiści !!!!! Znowu chcecie doprowadzić do jakiegoś nieszczęścia? Mało wam !!!!!!!
Dodano: 24.01.2019 12:51    Przez: ~O co ?
Pytanie tego artykułu jest z tezą, jakby nie można było prowadzić działalności gospodarczej będąc z radnym. dlaczego to robicie?Próbujecie zniszczyć człowieka, niezależnie od poglądów jego politycznych czy przynależności partyjnej, tak się nie robi, to jest właśnie mowa nienawiści !!!
Dodano: 24.01.2019 12:56    Przez: ~Straszne
~O co? - wszystko w porządku, ale dopóki dzieje się zgodnie z prawem. Przeznaczenie lokalu zostało sfałszowane. Jeżeli chce działać bo jej 'wiatr sprzyja' to niech działa, dopóki wszystko zgodnie z prawem to będzie zwykły internetowy hejt. Ale tu tak nie jest bo jak widać miasto znalazło nieprawidłowości, a więc to złamanie umowy a już za to należy się publiczna krytyka jak ta tutaj.
Dodano: 24.01.2019 13:02    Przez: ~Równo
No nie wierze, podobno osoba bezrobotna jak twierdzi poseł mieszkający w Zielonej Górze a wybrany z Konina iż musi gdzieś pracować, ale ale osoby takie nie posiadają takiego auta za 200-300tys. Sądzę, że to chyba żart.
Dodano: 24.01.2019 13:15    Przez: ~Nie wierze
Ojej...dostała od bezdomnego. Na stacji paliw to dopiero zarobek jest ,,na prawo paliwko,, i już ,,sprawiedliwie,, zarobione na beemke . a ty narodzie tyraj i płać za wodę mineralna 23% vatu .
Dodano: 24.01.2019 16:09    Przez: ~POPIS złodzieji
Proponuję zadzwonić do Orlenu i zapytać czy jako osoba bezrobotna poszukująca pracy i nie mająca kilku milionów może dostać w ajencję jakąś dochodową stację ORLENU?
Dodano: 24.01.2019 16:16    Przez: ~Killer
Totalna nagonka totalnej opozycji na Panią Radną, chcą zniszczyć człowieka. To jest prawdziwa twarz oPOzycji.
Dodano: 24.01.2019 17:00    Przez: ~Symp. PiS
Cwaniara !!!!!
Dodano: 24.01.2019 17:01    Przez: ~smoleńsk
Teraz po Zosi działacze PIS piszą podania o następującej treści: Ukochany Panie Prezesie w związku z trudną sytuacją materialno-rodzinną proszę o przydzielenie mnie na dochodowy odcinek boju z opozycją.
Dodano: 24.01.2019 17:04    Przez: ~PISek
Może mi ktoś przyPOmni,za ile kupiła działkę na Wilkowie od Józefa ?
Dodano: 24.01.2019 17:04    Przez: ~YAris
Jakie Pani Zofia Itman ma wykształcenie, czy ma chociaż maturę? Wykształcenie pani Zofii owiane jest wielką tajemnicą?????? Dlaczego??????
Dodano: 25.01.2019 14:43    Przez: ~tak zapytam???
Tym się będzie zajmowało miasto >> ściganiem opozycji. Taa Mowa nienawiści miasta Konin.Może zaczniecie się mieszkańcami przejmować ?
Dodano: 24.01.2019 11:19    Przez: ~kolejna_nagonka
Jakie ściganie opozycji? Lokal wynajęty na działalność społeczno-polityczną, a w rzeczywistości wykorzystywany na działalność gospodarczą, czyli niezgodnie z umową. A swoją drogą, czy pani Itman naprawdę nie stać na wynajęcie dodatkowego lokalu na siedzibę firmy?
Dodano: 24.01.2019 12:04    Przez: ~BD
kolejna-nagonka czyli Pani Zofia Itman. Proszę pisać pod własnym imieniem i nazwiskiem! Nagonka tak, ale na oszustów i krętaczy takich jak... autorka "kolejna nagonka"
Dodano: 24.01.2019 12:24    Przez: ~Franek Dolas
Człowiek człowiekowi wilkiem, a nawet hieną, a gdzie miłość do bliżniego ?
Dodano: 24.01.2019 17:05    Przez: ~Symp. PiS
@Symp. PiS - szkoda, ze ty nie masz mikosci piszac, wroc.... pkujac jadem we wielu miejscach ma PO, preniera Tuska czy posla Nowaka... Czy kazdy fanatyk pis musi byc oblunikiem?
Dodano: 24.01.2019 19:19    Przez: ~Pn
Jak to się ma, do prawa i sprawiedliwości? Frazesy na ustach, a prawo wyrzucone gdzieś do śmietnika! Moralność pani Dulskiej wyziera z z każdego pisowskiego kąta. Czas posprzątać tę stajnię Augiasza!
Dodano: 24.01.2019 11:22    Przez: ~Felek Stankiewicz
jeżeli mówisz o sprzątaniu stajni..to i goowno i łajno trzeba wywieźć . A nie tylko jedno ...bo smród podobny .Zresztą widać i czuć .
Dodano: 24.01.2019 16:11    Przez: ~PoPis złodzieje
Jak PO jadla pojedyncze osniorniczki to pis robil larum. Ale jak oni pozeraja toby to wszystko ok....
Dodano: 24.01.2019 19:20    Przez: ~Pn
Zaprawdę powiadam Wam iż nie bardziej prawej i bardziej sprawiedliwej osoby od Zośki Itman,a że tani lokal na cele społeczne zarabia dla owej prawej i sprawiedliwej pani to zaraz wielkie halo, bezrobotna była to chyba lepiej malutki przekręcik niż stanie w kolejce po zasiłek,c'nie
Dodano: 24.01.2019 22:25    Przez: ~racjo
Wyjaśnienie sytuacji to nie jest kolejna nagonka. Warto zastanowić się trochę, bo widać, że zbyt dużo niektórzy słuchają, ale nie wszystko rozumieją.
Dodano: 24.01.2019 11:49    Przez: ~To nie nagonka...
A stacja Orlenu bez kilkumilionowego wkładu to zapewne też nagonka.
Dodano: 24.01.2019 12:14    Przez: ~Killer
A wyjaśnienie afery VAT to już nagonka!?
Dodano: 24.01.2019 13:42    Przez: ~Sumienie narodu
A może włodarze niasta zajmą się spółkami miejskimi w pierwszej kolejności. Chyba, że dla nich to nirwygodny temat ??!!
Dodano: 24.01.2019 11:59    Przez: ~Asdss
Co jest nie tak ze spółkami miejskimi pisowski trolu?
Dodano: 24.01.2019 12:18    Przez: ~Ciekawy
Aaaaa o jakiej spółce(ch) mowa????
Dodano: 24.01.2019 14:42    Przez: ~Luki
Masz racje Asśsss te stajnie Augiasza trzeba wyczyścić i powołać nowych prezesów i nowe rady nadzorcze. Dajcie szanse młidym ludziom nie uwikłanym w zadne kolesiosko partyjne układy
Dodano: 24.01.2019 23:01    Przez: ~Mad Max
A mnie zadziwia kwota za dzierżawę? takiego lokalu pod działalność gospodarczą w centrum Konina .Widać ,że były Prezydent asekurował się ( czytać podlizywał) na wypadek potrzeby dogadania się z PiS .Tu działeczka pod budowę za marny grosz tu lokalik pod działalność za marny grosz. Żenujące to były działania Wstyd były Panie Prezydencie😞 Takie perelki wychodzą a to dopiero poczatek...
Dodano: 24.01.2019 12:18    Przez: ~Wyborca
Tam lokale są puste, jak chcesz wynająć to się nie zastanawiaj same pustostany.
Dodano: 24.01.2019 12:28    Przez: ~Oj
Trzeba też sprawdzić ile ma mieszkań i kont bankowych !!!???
Dodano: 24.01.2019 12:27    Przez: ~Mundek
36 jak Prezydent Gdańska i miliony ma na nich Pani Radna ?
Dodano: 24.01.2019 17:10    Przez: ~Co za ludzie ?
Stawka wynajmu lokalu zapisana w umowie w kwocie 500 zł netto nie odbiega od stawek, za jakie w tym miejscu miasto wynajmuje lokale innym użytkownikom.to pitu pitu nagonka. Wcześniej insert na lm o stacji paliw. Gówno burza. Niemniej wojenka polsko polska w całej okazałości. Co mnie obchodzą wasze urazy. Jakieś pomysły na dobrobyt mieszkańców ? No słucham. o Czymś ważnym napiszecie? Tę umowę możecie se wypowiedzieć mam to gdzieś ale na takim paliwie PANY daleko nie pojedziecie..
Dodano: 24.01.2019 12:54    Przez: ~To_nagonka
Ty naprawdę nie widzisz, że to zwykłe krętactwo i oszustwo??? Myślisz, że bez wiadomych znajomości ktoś dostanie stacje ORLEN w ajencje?? Nie wspomnę już jak wielki trzeba mieć wkład własny na kaucje. Tak, tak wiem Pani Zofia zarobiła wcześniej jako sekretarka posła Czarneckiego ha, ha
Dodano: 24.01.2019 13:00    Przez: ~do To_nagonka
Pytam skąd Pani Zofia Itman wzięła pieniądze na dzierżawę Orlenu. Według jej oświadczenia majątkowego nie posiadała 10 milionów złotych a mniej wiecej tyle kosztuje stacja w podobnej lokalizacji
Dodano: 24.01.2019 13:06    Przez: ~Wrak
Malo wiesz czlowieczku zacznij pracowac nie cudowac internet szkodzi
Dodano: 24.01.2019 13:37    Przez: ~Lelum
Może lokalnie w Koninie poszukajmy przekrętów jak szukać to pod latarnią gdzie jest najciemniej. Zaproście CBA i jazda. Pewnie że układy — a w czym to się różni od układów w Koninie? Widzę co się dzieje ale Poznań mnie nie obchodzi a Konin na razie Tak. No tak ale w Koninie ręka rękę myje. Sami sprawiedliwi .. Bez lipy jestem dobrze wyszkolony w socjotechnikach lata robią swoje... Chcecie przekręty rozliczać jazda>>o Prywatyzacja PZU TPSA OFE i w cholere innych czy ktoś siedzi nom no nikt. ale Konstytucja i państwo prawa. Tylko nikt nie darł szat jak szwindel odchodził w tym państwie prawa i szwindle były zgodne z Konstytucją. Ba nawet można było kiedyś do sejmu kandydować mając zarzuty prokuratorskie dzikie lata PRL BIS. Co macie dla mieszkańców o tym piszcie co dla nas? Co z tej władzy w koninie dla ludzi.. Kłóćcie się o lepsze pomysły dla mieszkańców i życie i pracę tutaj żeby dzieci nie musiały za chlebem wyjeżdżać.Propaga ...
Dodano: 24.01.2019 13:46    Przez: ~kiks
Osla lako nie trzeba miec 10 milionow
Dodano: 24.01.2019 20:26    Przez: ~Dekielek
Wejdź na stronę Orlenu i blondynko poczytaj!
Dodano: 24.01.2019 20:31    Przez: ~Co za głąb
Są różne umowy z Orlen, nie trzeba mieć milionów ani nawetek setek tysięcy.
Dodano: 24.01.2019 20:34    Przez: ~Zacznijcie czytać
Za swoje wałki sie wezcie KOmunisci a nke wymysla cie cos komus.Jednak to PO faktycznie wredny zakon
Dodano: 24.01.2019 13:07    Przez: ~Macron♡Tusk
Tekst wygląda mi na niechlujnie przetłumaczony z rosyjskiego.
Dodano: 24.01.2019 14:56    Przez: ~antyfaszysta
antyfaszysta, skoroś taki uczony w piśmie to przetłumacz ten tekst chlujnie.
Dodano: 24.01.2019 19:45    Przez: ~wici
Pn do szkoły ,naucz się w końcu pisać .Trollujesz od miesięcy i byki wciąż robisz .Za co ci płacą ???
Dodano: 24.01.2019 22:34    Przez: ~olo
1 z 4
1234>>