LM.plWiadomościMy się zimy nie boimy! Medyk Konin bez problemu w półfinale

My się zimy nie boimy! Medyk Konin bez problemu w półfinale

Nie było powtórki wtopy sprzed roku, Medyk tym razem pewnie wygrał ćwierćfinał Pucharu Polski i jako pierwsza drużyna zameldował się w półfinale. W Uniejowie koninianki pokonały Mitech Żywiec 6:0.

To nie był typowy ćwierćfinał Pucharu Polski - w środku zimowych przygotowań, rozgrywany na sztucznej murawie w Uniejowie mecz przypominał bardziej sparing, niż starcie o stawkę. Choć trudno mówić, by koniński zespół lekceważąco podszedł rywala - ciążąca sprzed roku presja w postaci przegranej z Czarnymi Sosnowiec powodowała chęć wymazania tamtej wpadki z pamięci.

Udało się, w Uniejowie Medyk zagrał dobry mecz i bez problemów pokonał zespół z Żywca. Już w dwunastej minucie prowadzenie koniniankom mogła dać Nicole Zając, ale piłka po jej strzale trafiła jedynie w poprzeczkę. Pierwsza bramka padła w 23. minucie - po zagraniu Nikol Kaletki z prawej strony wynik otworzyła Dominika Kopińska. Niecałe dziewięć minut później błąd bramkarki Mitechu wykorzystała Nicole Zając, a wynik pierwszej połowy ustaliła Natalia Chudzik, trafiając z rzutu karnego podyktowanego za faul na Dominice Kopińskiej.

Zaraz po zmianie stron medyczki dołożyły czwarte trafienie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym do siatki trafiła Dominika Kopińska. Dwa ostatnie gole padły w samej końcówce meczu. Najpierw dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystała Anna Gawrońska. Chwilę później napastniczka Medyka otrzymała prostopadłe podanie, odegrała jeszcze do Kopińskiej, a ta ustaliła wynik starcia na 6:0.

- Nie oceniałbym tego, czy jest lepiej, czy gorzej, niż rok temu. Tamten przeciwnik był inny, jesteśmy na innym etapie przygotowań - mówił po meczu trener Roman Jaszczak. - Cieszy natomiast to, że w tym roku w żadnym sparingu nie straciliśmy ani jednej bramki. Tu widzę postęp w grze defensywnej. Nie ukrywam, że na zgrupowaniu w Żaganiu dużo pracowaliśmy nad wydłużaniem pola gry. Jakiś efekt to przynosi.

Medyk to pierwszy zespół, który awansował do półfinału tegorocznego Pucharu Polski. Zmierzy się w nim ze zwycięzcą starcia Górnik Łęczna - AZS UJ Kraków. Półfinały zaplanowane są na 5 maja. A kolejny mecz, tym razem sparing, medyczki zagrają już w niedzielę. Piłkarki, które nie wystąpiły w Uniejowie, zmierzą się w Katowicach z tamtejszym GKS.

Medyk Konin - Mitech Żywiec 6:0 (23', 54', 87' Dominika Kopińska, 32' Nicole Zając, 40' Natalia Chudzik, 84' Anna Gawrońska)

Medyk Konin: Natalia Dominiczak - Haley Lukas (83' Alona Kowtun), Weronika Helińska (46' Julia Maskiewicz), Sandra Sałata, Klaudia Olejniczak (46' Anna Gawrońska), Nicole Zając (65' Cassidee Lynch), Natalia Pakulska (75' Aleksandra Stasiak), Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska.

Mitech Żywiec: Aleksandra Komosa - Maja Stopka, Patrycja Rżany, Patrycja Biegun, Magdalena Matyja, Katarzyna Wnuk, Anna Smidova, Weronika Smaza (63' Żaneta Zeman), Stanislava Liskova, Petra Zdechovanova, Magdalena Chrzanowska.