Wybory 2024: Konin bez otwartej debaty. Piotr Korytkowski gotów, jego rywal nie

LM.plSportWychowanek Lecha Poznań testowany przez Sokoła Kleczew

Wychowanek Lecha Poznań testowany przez Sokoła Kleczew

Aleksander Theus to jedna z nowych twarzy w Sokole Kleczew. W sobotę drużyna Łukasza Cichosa rozegrała pierwszy mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym.

Sparingowe granie kleczewianie mieli rozpocząć już tydzień temu, ale na przeszkodzie stanęło nieprzygotowane boisko w Trzemesznie. Z tygodniowym poślizgiem Sokół rozpoczął więc zimowe starcia, a pierwszym rywalem była IV-ligowa Unią Janikowo. Rozgrywany w Gnieźnie mecz zakończył się wygraną Sokoła 3:2.

Wynik meczu już w dziesiątej minucie otworzył Wiktor Kacprzak, ale już minutę później wyrównanie Unii dał były piłkarz Sokoła - Przemysław Kędziora. Do przerwy było 1:1. Po zmianie stron dwie bramki dla kleczewian zanotował Patryk Olczyk. W 82. minucie z rzutu karnego dla Unii trafił jeszcze Dominik Jelonek, ale na tym strzelanie się skończyło. Kleczewianie wygrali 3:2.

W sobotnim sparingu w barwach kleczewskiej drużyny zagrali testowani w Sokole zawodnicy. Najciekawszy z nich to Aleksander Theus. Dwudziestolatek to boczny obrońca, wychowanek Lecha Poznań. W barwach Kolejorza występował w Centralnej Lidze Juniorów oraz w III-ligowej drużynie rezerw. Rundę jesienną spędził natomiast w Częstochowie, gdzie grał w tamtejszych rezerwach Rakowa (IV liga).

Ponadto w sobotnim sparingu zagrali Szymon Szczęsny (boczny pomocnik z SKP Słupca) i Kirill Waniukow (bramkarz ze Sparty Konin) oraz Wiktor Patrzykąt. Wychowanek Aluminium Konin grał już w Sokole w latach 2014 - 2017, następnie przeniósł się do II-ligowej Warty Poznań, a rundę jesienną obecnego sezonu spędził w II-ligowych Błękitnych Stargard.

Kolejny mecz kontrolny piłkarze Łukasza Cichosa zagrają w najbliższą środę. W Jarocinie Sokół zmierzy się z Elaną Toruń.

Sokół Kleczew - Unia Janikowo 3:2 (10' Wiktor Kacprzak, 63', 72' Patryk Olczyk - 11' Przemysław Kędziora, 82' Dominik Jelonek)

Sokół Kleczew (I połowa): Hubert Świtalski – Aleksander Theus, Mikołaj Pingot, Kuba Młynarski, Tomasz Koziorowski, Tomasz Kowalczuk, Marcel Koziorowski, Jakub Groszkowski, Wiktor Kacprzak, Szymon Szczęsny, Jakub Dębowski.

Sokół Kleczew (II połowa): Kirill Waniukow  – Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Arkadiusz Widelski, Aleksander Theus, Michał Wolinowski, Tomasz Kowalczuk, Patryk Olczyk, Jan Paczyńki, Dominik Jesiołowski, Miłosz Świątnicki.

źródło: sokol.kleczew.pl / ks-unia.futbolowo.pl / własne