Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18962) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
22 / 14oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (1)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (2)

Golina. Migający znak ogranicza prędkość i świeci prosto w okna

Dodano: 27.01.2019 16:26
Źródło: LM.pl

Radarowy pomiar prędkości ma poprawić bezpieczeństwo na jednej z ulic w Golinie. Problem w tym, że błyskający znak świeci prosto w okna jednego z domów.

Jesienią, przy okazji remontu drogi powiatowej, ul. Piaskowa w Golinie zyskała nowy znak.

- W gminie powiedzieli, że to będzie znak ograniczenia prędkości do 50 km/h. Liczyłam, że taki zwykły, ale jak zobaczyłam to co stanęło to myślałam, że zawału dostanę. To cały czas świeci, razi w oczy. Siedzimy przy stole to ciągle widać błyski. Dziecko ma na dole pokój i ten znak mu przeszkadza, rozprasza go przy odrabianiu lekcji. Obojętnie, czy jedzie samochód, czy nie to ciągle miga – mówi pani Katarzyna. - Taki znak powinien stać na wjeździe do Goliny, a nie na osiedlowej drodze, między domami jednorodzinnymi – dodaje.

Zdaniem miejscowych radnych i burmistrza, tego typu ograniczenie prędkości w tym miejscu było potrzebne.

- To jakaś forma dyscyplinująca kierowców – mówi radny Janusz Mirek.

- Znak ograniczenia prędkości zwiększa bezpieczeństwo. To jest bardzo ważna sprawa. Zgłaszają się już do nas mieszkańcy Adamowa, żeby im też taki znak postawić – podkreśla Wojciech Wojdyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie.

- Chciałbym, żeby takich znaków w gminie stanęło więcej. Przydałyby się w Radolinie, na ul. Kopernika i przy szkole w Golinie – dodaje burmistrz Mirosław Durczyński.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie przypomina, że mieszkańcy ul. Piaskowej zwracali się z wnioskiem o progi zwalniające.

- Jestem przeciwny montowaniu progów – mówi Józef Karmowski.

- Mamy przykład w Węglewie, gdzie mieszkańcy prosili o dwa progi zwalniające i dzisiaj przychodzą z petycjami, żeby je zdemontować. Progi nie zdają egzaminu, bo hamowanie, ruszanie, smród i hałas utrudniają życie okolicznym mieszkańcom – przypomina Wojciech Wojdyński.

Między innymi dlatego ZDP przy nowych inwestycjach drogowych stawia radarowe znaki pomiaru prędkości. W powiecie konińskim jest ich już 16. Znaki poza tym, że mierzą prędkość to pozwalają na określenie nasilenia ruchu. W przypadku ul. Piaskowej w Golinie, dyrektor ZDP – Józef Karmowski przyznaje, że popełniono błąd.

- Przypadkowo się to stało. Nikt nie pomyślał, że błysk będzie przeszkadzał mieszkańcom. Byłem na miejscu i rozmawiałem już z wykonawcą. Trzeba będzie coś z tym zrobić. Obrócimy znak, albo zrobimy parawan ochronny, żeby tego migania nie było. Jeśli to nie pomoże to przesuniemy znak w którąś stronę. Nie jest to problem, bo to jest solarne zasilanie i nie jesteśmy uzależnieni kablami – mówi Józef Karmowski.

Problem ma zostać rozwiązany już w tym tygodniu.

  • Golina. Migający znak ogranicza prędkość i świeci prosto w okna
  • Golina. Migający znak ogranicza prędkość i świeci prosto w okna

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech Burmistrz na koszt Gminy zainstaluje wam rolety zaokienne.
Dodano: 27.01.2019 16:51    Przez: ~Domagajcie się
Boże, jak widzę komentarze w stylu: "ludziom to wszystko przeszkadza", to zastanawiam się skąd tylu d..i w tym kraju. Jestem ciekaw czy gdyby sprawa dotyczyła Was, to czy byście milczeli - nie sądzę. Znieczulica kompletna i dbanie tylko o swój tyłek, a jak komuś dzieje się krzywda, to prędzej wbiją nóż w plecy niż pomogą.Tak w ogóle to te znaki guzik dają, bo przekroczenie prędkości nie niesie za sobą żadnych konsekwencji, więc i tak ci, którzy zasuwają tędy 80 km/h nadal będą śmigać z taką prędkością.
Dodano: 27.01.2019 23:19    Przez: ~R
I po co ten jad ? Kobicie swieci dziecku przeszkadza wiec poszła spytac burmistrza czy coś można z tym zrobić doszli do konsensusu doszli. I na tym to wszytko polega jest problem idziemy rozmawiamy i próbujemy się dogadać Proste ?
Dodano: 27.01.2019 19:49    Przez: ~Ano
Na ulicy Poniatowskiego postawiono nowy przystanek autobusowy ,oświetlony i monitorowany .Juź jakaś cholera wytłukła szybę .Małolaty zrobiły sobie klub młodzieżowy na tym przystanku .Co robi straż miejska w Golinie ?Nikt w porze wieczornej nie interesuje się miastem .
Dodano: 27.01.2019 19:17    Przez: ~r
Problem w tym, że jak Polaka poprosisz (żeby wolno jechał, jak w tym przypadku), to nie posłucha. Zawsze wie lepiej.
Dodano: 27.01.2019 17:36    Przez: ~Tales z Konina

KOMENTARZE

Niech Burmistrz na koszt Gminy zainstaluje wam rolety zaokienne.
Dodano: 27.01.2019 16:51    Przez: ~Domagajcie się
Armia ludzi w Urzedzie Gminy i taka klapa z tymi tablicami ...wstyd
Dodano: 28.01.2019 18:29    Przez: ~Uva
KUUUURŁAAA NO miga noooooo KUUURŁAA kiedyś to migało mocniej nooo kuuuurłaaaaaaaaa
Dodano: 01.02.2019 12:14    Przez: ~NosaczNOOOO
Juz lepiej zaslonic okno i przymknuć ślip niz wypadki co chwile i zawrotne predkosci przy domach!!!!
Dodano: 27.01.2019 16:53    Przez: ~Hyx
A co daje taki radar? Ostrożni zwolnią jeszcze bardziej, barany nie zwolnią w ogóle, pic na wode i tyle
Dodano: 27.01.2019 23:33    Przez: ~r
To jest śmieszne. Jak dbać o bezpieczeństwo mieszkańców jak wszystkie rozwiązania im nie pasują. Trzeba było się wybudować 200 metrów o drogi, ale wtedy też byłby problem, że nie można dojechać do asfaltu i żądania, aby gmina utwardziła drogę gruntową. Nie wiem czy to wszystko bardziej smutne czy bardziej śmieszne.
Dodano: 27.01.2019 17:34    Przez: ~Jenot
Problem w tym, że jak Polaka poprosisz (żeby wolno jechał, jak w tym przypadku), to nie posłucha. Zawsze wie lepiej.
Dodano: 27.01.2019 17:36    Przez: ~Tales z Konina
Jenot,nie rozpedzaj sie za bardzo bo pamietaj punkt widzenia zmiania sie od punktu siedzenia. Lecz pewnie jeszcze mało widziałes i cos Cie nie dotyczyło bo bys inaczej spiewał
Dodano: 28.01.2019 14:42    Przez: ~Olo
Na ulicy Poniatowskiego postawiono nowy przystanek autobusowy ,oświetlony i monitorowany .Juź jakaś cholera wytłukła szybę .Małolaty zrobiły sobie klub młodzieżowy na tym przystanku .Co robi straż miejska w Golinie ?Nikt w porze wieczornej nie interesuje się miastem .
Dodano: 27.01.2019 19:17    Przez: ~r
Tam faktycznie ruch taki ze ho ho to dobre rozwiązanie ale w miejscu gdzie naprawdę to konieczne przy szkole zasuwaja szybciej a znaku tam nie ma co na pewno by się przydał tam to przenieście a na piaskowe ustawie zwykły kto będzie miał się stosować to i bez znaku wie że 50 powinno się jechać a dla tych co się nie stosują to nawet mrugajacy bajer nie pomoże ale koło szkoły od strony gimnazjum jak najbardziej i jak najszybciej w trosce o nasze dzieci i o nas samych
Dodano: 27.01.2019 19:39    Przez: ~Dd
Założyć rolety i po sprawie. Ludzia to nie dogodzisz. Jak tak to za szybko jezdzili a teraz ze znak swieci w okno. A co maja powiedzieć ci co latarnia swieci w okno? Smiech ma sali
Dodano: 27.01.2019 19:44    Przez: ~Pl
Ja to bym nawet zapłacił, żeby mi ustawili jakieś światło naprzeciw mego okna , żeby mi świeciło w pokoju, bo jak w nocy chodzę szczać to nic nie widzę i się uderzam w różne czułe miejsca.
Dodano: 28.01.2019 01:54    Przez: ~Tomek
do Tomka kup sobie lampkę czołówkę
Dodano: 28.01.2019 08:27    Przez: ~xxx
Tomek kup sobie nocnik
Dodano: 28.01.2019 14:09    Przez: ~Thj
gmina, wójt, urzędnicy są dla mieszkańców, jeśli choćby jednemu to przeszkadza to niech przesuną, prawo obywatela! szanować obywateli i ludzi!
Dodano: 27.01.2019 19:48    Przez: ~anty po
Ludzia to wszystko przeszkadza
Dodano: 27.01.2019 19:49    Przez: ~Pzpn
I po co ten jad ? Kobicie swieci dziecku przeszkadza wiec poszła spytac burmistrza czy coś można z tym zrobić doszli do konsensusu doszli. I na tym to wszytko polega jest problem idziemy rozmawiamy i próbujemy się dogadać Proste ?
Dodano: 27.01.2019 19:49    Przez: ~Ano
Przenieść na Kolejową w Golinie (okolice Okólnej). A jeszcze lepiej do Radoliny koło szkoły.
Dodano: 27.01.2019 21:34    Przez: ~Uppa
Boże, jak widzę komentarze w stylu: "ludziom to wszystko przeszkadza", to zastanawiam się skąd tylu d..i w tym kraju. Jestem ciekaw czy gdyby sprawa dotyczyła Was, to czy byście milczeli - nie sądzę. Znieczulica kompletna i dbanie tylko o swój tyłek, a jak komuś dzieje się krzywda, to prędzej wbiją nóż w plecy niż pomogą.Tak w ogóle to te znaki guzik dają, bo przekroczenie prędkości nie niesie za sobą żadnych konsekwencji, więc i tak ci, którzy zasuwają tędy 80 km/h nadal będą śmigać z taką prędkością.
Dodano: 27.01.2019 23:19    Przez: ~R
Jak to się robi aby w nocy, w niedzielę, w ciągu kilu minut nabić sobie więcej zielonych łapek niż w tym czasie było odwiedzających stronę? Jakiego programu używasz?
Dodano: 28.01.2019 00:29    Przez: ~Jenot
80 dych gdzie ,jak tam dziesiatki aut zaparkowanych na poboczu ,chyba ze kubica bolidem