Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19012) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpni ... (1)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota ... (0)

Golina. Migający znak ogranicza prędkość i świeci prosto w okna

Dodano: 27.01.2019 16:26
Źródło: LM.pl

Radarowy pomiar prędkości ma poprawić bezpieczeństwo na jednej z ulic w Golinie. Problem w tym, że błyskający znak świeci prosto w okna jednego z domów.

Jesienią, przy okazji remontu drogi powiatowej, ul. Piaskowa w Golinie zyskała nowy znak.

- W gminie powiedzieli, że to będzie znak ograniczenia prędkości do 50 km/h. Liczyłam, że taki zwykły, ale jak zobaczyłam to co stanęło to myślałam, że zawału dostanę. To cały czas świeci, razi w oczy. Siedzimy przy stole to ciągle widać błyski. Dziecko ma na dole pokój i ten znak mu przeszkadza, rozprasza go przy odrabianiu lekcji. Obojętnie, czy jedzie samochód, czy nie to ciągle miga – mówi pani Katarzyna. - Taki znak powinien stać na wjeździe do Goliny, a nie na osiedlowej drodze, między domami jednorodzinnymi – dodaje.

Zdaniem miejscowych radnych i burmistrza, tego typu ograniczenie prędkości w tym miejscu było potrzebne.

- To jakaś forma dyscyplinująca kierowców – mówi radny Janusz Mirek.

- Znak ograniczenia prędkości zwiększa bezpieczeństwo. To jest bardzo ważna sprawa. Zgłaszają się już do nas mieszkańcy Adamowa, żeby im też taki znak postawić – podkreśla Wojciech Wojdyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Golinie.

- Chciałbym, żeby takich znaków w gminie stanęło więcej. Przydałyby się w Radolinie, na ul. Kopernika i przy szkole w Golinie – dodaje burmistrz Mirosław Durczyński.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie przypomina, że mieszkańcy ul. Piaskowej zwracali się z wnioskiem o progi zwalniające.

- Jestem przeciwny montowaniu progów – mówi Józef Karmowski.

- Mamy przykład w Węglewie, gdzie mieszkańcy prosili o dwa progi zwalniające i dzisiaj przychodzą z petycjami, żeby je zdemontować. Progi nie zdają egzaminu, bo hamowanie, ruszanie, smród i hałas utrudniają życie okolicznym mieszkańcom – przypomina Wojciech Wojdyński.

Między innymi dlatego ZDP przy nowych inwestycjach drogowych stawia radarowe znaki pomiaru prędkości. W powiecie konińskim jest ich już 16. Znaki poza tym, że mierzą prędkość to pozwalają na określenie nasilenia ruchu. W przypadku ul. Piaskowej w Golinie, dyrektor ZDP – Józef Karmowski przyznaje, że popełniono błąd.

- Przypadkowo się to stało. Nikt nie pomyślał, że błysk będzie przeszkadzał mieszkańcom. Byłem na miejscu i rozmawiałem już z wykonawcą. Trzeba będzie coś z tym zrobić. Obrócimy znak, albo zrobimy parawan ochronny, żeby tego migania nie było. Jeśli to nie pomoże to przesuniemy znak w którąś stronę. Nie jest to problem, bo to jest solarne zasilanie i nie jesteśmy uzależnieni kablami – mówi Józef Karmowski.

Problem ma zostać rozwiązany już w tym tygodniu.

  • Golina. Migający znak ogranicza prędkość i świeci prosto w okna
  • Golina. Migający znak ogranicza prędkość i świeci prosto w okna

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Niech Burmistrz na koszt Gminy zainstaluje wam rolety zaokienne.
Dodano: 27.01.2019 16:51    Przez: ~Domagajcie się
Boże, jak widzę komentarze w stylu: "ludziom to wszystko przeszkadza", to zastanawiam się skąd tylu d..i w tym kraju. Jestem ciekaw czy gdyby sprawa dotyczyła Was, to czy byście milczeli - nie sądzę. Znieczulica kompletna i dbanie tylko o swój tyłek, a jak komuś dzieje się krzywda, to prędzej wbiją nóż w plecy niż pomogą.Tak w ogóle to te znaki guzik dają, bo przekroczenie prędkości nie niesie za sobą żadnych konsekwencji, więc i tak ci, którzy zasuwają tędy 80 km/h nadal będą śmigać z taką prędkością.
Dodano: 27.01.2019 23:19    Przez: ~R
I po co ten jad ? Kobicie swieci dziecku przeszkadza wiec poszła spytac burmistrza czy coś można z tym zrobić doszli do konsensusu doszli. I na tym to wszytko polega jest problem idziemy rozmawiamy i próbujemy się dogadać Proste ?
Dodano: 27.01.2019 19:49    Przez: ~Ano
Na ulicy Poniatowskiego postawiono nowy przystanek autobusowy ,oświetlony i monitorowany .Juź jakaś cholera wytłukła szybę .Małolaty zrobiły sobie klub młodzieżowy na tym przystanku .Co robi straż miejska w Golinie ?Nikt w porze wieczornej nie interesuje się miastem .
Dodano: 27.01.2019 19:17    Przez: ~r
Problem w tym, że jak Polaka poprosisz (żeby wolno jechał, jak w tym przypadku), to nie posłucha. Zawsze wie lepiej.
Dodano: 27.01.2019 17:36    Przez: ~Tales z Konina

KOMENTARZE

Niech Burmistrz na koszt Gminy zainstaluje wam rolety zaokienne.
Dodano: 27.01.2019 16:51    Przez: ~Domagajcie się
Armia ludzi w Urzedzie Gminy i taka klapa z tymi tablicami ...wstyd
Dodano: 28.01.2019 18:29    Przez: ~Uva
KUUUURŁAAA NO miga noooooo KUUURŁAA kiedyś to migało mocniej nooo kuuuurłaaaaaaaaa
Dodano: 01.02.2019 12:14    Przez: ~NosaczNOOOO
Juz lepiej zaslonic okno i przymknuć ślip niz wypadki co chwile i zawrotne predkosci przy domach!!!!
Dodano: 27.01.2019 16:53    Przez: ~Hyx
A co daje taki radar? Ostrożni zwolnią jeszcze bardziej, barany nie zwolnią w ogóle, pic na wode i tyle
Dodano: 27.01.2019 23:33    Przez: ~r
To jest śmieszne. Jak dbać o bezpieczeństwo mieszkańców jak wszystkie rozwiązania im nie pasują. Trzeba było się wybudować 200 metrów o drogi, ale wtedy też byłby problem, że nie można dojechać do asfaltu i żądania, aby gmina utwardziła drogę gruntową. Nie wiem czy to wszystko bardziej smutne czy bardziej śmieszne.
Dodano: 27.01.2019 17:34    Przez: ~Jenot
Problem w tym, że jak Polaka poprosisz (żeby wolno jechał, jak w tym przypadku), to nie posłucha. Zawsze wie lepiej.
Dodano: 27.01.2019 17:36    Przez: ~Tales z Konina
Jenot,nie rozpedzaj sie za bardzo bo pamietaj punkt widzenia zmiania sie od punktu siedzenia. Lecz pewnie jeszcze mało widziałes i cos Cie nie dotyczyło bo bys inaczej spiewał
Dodano: 28.01.2019 14:42    Przez: ~Olo
Na ulicy Poniatowskiego postawiono nowy przystanek autobusowy ,oświetlony i monitorowany .Juź jakaś cholera wytłukła szybę .Małolaty zrobiły sobie klub młodzieżowy na tym przystanku .Co robi straż miejska w Golinie ?Nikt w porze wieczornej nie interesuje się miastem .
Dodano: 27.01.2019 19:17    Przez: ~r
Tam faktycznie ruch taki ze ho ho to dobre rozwiązanie ale w miejscu gdzie naprawdę to konieczne przy szkole zasuwaja szybciej a znaku tam nie ma co na pewno by się przydał tam to przenieście a na piaskowe ustawie zwykły kto będzie miał się stosować to i bez znaku wie że 50 powinno się jechać a dla tych co się nie stosują to nawet mrugajacy bajer nie pomoże ale koło szkoły od strony gimnazjum jak najbardziej i jak najszybciej w trosce o nasze dzieci i o nas samych
Dodano: 27.01.2019 19:39    Przez: ~Dd
Założyć rolety i po sprawie. Ludzia to nie dogodzisz. Jak tak to za szybko jezdzili a teraz ze znak swieci w okno. A co maja powiedzieć ci co latarnia swieci w okno? Smiech ma sali
Dodano: 27.01.2019 19:44    Przez: ~Pl
Ja to bym nawet zapłacił, żeby mi ustawili jakieś światło naprzeciw mego okna , żeby mi świeciło w pokoju, bo jak w nocy chodzę szczać to nic nie widzę i się uderzam w różne czułe miejsca.
Dodano: 28.01.2019 01:54    Przez: ~Tomek
do Tomka kup sobie lampkę czołówkę
Dodano: 28.01.2019 08:27    Przez: ~xxx
Tomek kup sobie nocnik
Dodano: 28.01.2019 14:09    Przez: ~Thj
gmina, wójt, urzędnicy są dla mieszkańców, jeśli choćby jednemu to przeszkadza to niech przesuną, prawo obywatela! szanować obywateli i ludzi!
Dodano: 27.01.2019 19:48    Przez: ~anty po
Ludzia to wszystko przeszkadza
Dodano: 27.01.2019 19:49    Przez: ~Pzpn
I po co ten jad ? Kobicie swieci dziecku przeszkadza wiec poszła spytac burmistrza czy coś można z tym zrobić doszli do konsensusu doszli. I na tym to wszytko polega jest problem idziemy rozmawiamy i próbujemy się dogadać Proste ?
Dodano: 27.01.2019 19:49    Przez: ~Ano
Przenieść na Kolejową w Golinie (okolice Okólnej). A jeszcze lepiej do Radoliny koło szkoły.
Dodano: 27.01.2019 21:34    Przez: ~Uppa
Boże, jak widzę komentarze w stylu: "ludziom to wszystko przeszkadza", to zastanawiam się skąd tylu d..i w tym kraju. Jestem ciekaw czy gdyby sprawa dotyczyła Was, to czy byście milczeli - nie sądzę. Znieczulica kompletna i dbanie tylko o swój tyłek, a jak komuś dzieje się krzywda, to prędzej wbiją nóż w plecy niż pomogą.Tak w ogóle to te znaki guzik dają, bo przekroczenie prędkości nie niesie za sobą żadnych konsekwencji, więc i tak ci, którzy zasuwają tędy 80 km/h nadal będą śmigać z taką prędkością.
Dodano: 27.01.2019 23:19    Przez: ~R
Jak to się robi aby w nocy, w niedzielę, w ciągu kilu minut nabić sobie więcej zielonych łapek niż w tym czasie było odwiedzających stronę? Jakiego programu używasz?
Dodano: 28.01.2019 00:29    Przez: ~Jenot
80 dych gdzie ,jak tam dziesiatki aut zaparkowanych na poboczu ,chyba ze kubica bolidem