Dzisiaj jest sobota 20 kwietnia 2019, imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20400) SPORT FORUM FIRMY (5327) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 7oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Do wielkanocnego stołu zasiedli kolscy seniorzy i ... (4)Piłkarska kolejka: Jesienią byli liderem, teraz wp ... (12)

Koło. Policjanci przewieźli mężczyznę do szpitala. Nie było karetki

Dodano: 29.01.2019 11:32

Zrozpaczona kobieta poprosiła patrolujących policjantów o ratunek. Jej mąż potrzebował pomocy medycznej, ale w Kole nie było żadnej wolnej karetki.

Funkcjonariusze przetransportowali chorego do szpitala, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy. Całe zdarzenie rozegrało się tuż przed północą w Kole. Do funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolskiej jednostki, którzy patrolowali miasto, podbiegła zrozpaczona kobieta. Zwróciła się do nich o pomoc dla męża, który z silnymi bólami leżał w mieszkaniu. Policjanci natychmiast pobiegli do mieszkania, w którym ujrzeli leżącego na podłodze, krzyczącego z bólu 77-latka. Jak ustalono, żona chorego wezwała na pomoc pogotowie ratunkowe, jednakże w tym czasie wolnej karetki w Kole nie było.

W związku z tym, że stan zdrowia mężczyzny był bardzo niepokojący, funkcjonariusze podjęli decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala policyjnym radiowozem.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   szpital,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Policjanci z Koła zachowali się prawidłowo.
Dodano: 29.01.2019 12:10    Przez: ~K-n
Tydzień po zdarzeniu o tym informujecie? Czy wy jesteście poważnym portalem?
Dodano: 29.01.2019 12:26    Przez: ~R
MIEJMY NADZIEJE ŻE JEDNA KARETKA Z WOŚP PRZYBĘDZIE W KOLE
Dodano: 29.01.2019 11:43    Przez: ~Qwerty
Szacunek dla funkcjonariuszy, nie wiem jak regulują to dokładnie przepisy, więc nie będę się wymądrzał, ale chyba nie mieli obowiązku transportu tego mężczyzny radiowozem?
Dodano: 29.01.2019 12:22    Przez: ~R
NFZ nie miał by pieniędzy na utrzymanie personelu ,podobna sytuacja była z tomografem w Koninie . Dyrektor szpitala zrezygnował z urządzeń bo szpitala nie było stać na personel do obsługi i urządzenia powędrowały gdzie indziej. nie wiem czy nie zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec takiego postępowania policjantów. (co by było gdyby zmarł w radiowozie)Osobiście to trzeba podziękować tym policjantom zachowali się jak ludzie. Zastanawiam się tak refleksja ,a może by tak policjantów przeszkolić na ratowników medycznych tak jak w USA . (dla tych co chcą, znam nieliczne przypadki w Polsce)
Dodano: 29.01.2019 12:00    Przez: ~xxx

KOMENTARZE

MIEJMY NADZIEJE ŻE JEDNA KARETKA Z WOŚP PRZYBĘDZIE W KOLE
Dodano: 29.01.2019 11:43    Przez: ~Qwerty
NFZ nie miał by pieniędzy na utrzymanie personelu ,podobna sytuacja była z tomografem w Koninie . Dyrektor szpitala zrezygnował z urządzeń bo szpitala nie było stać na personel do obsługi i urządzenia powędrowały gdzie indziej. nie wiem czy nie zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec takiego postępowania policjantów. (co by było gdyby zmarł w radiowozie)Osobiście to trzeba podziękować tym policjantom zachowali się jak ludzie. Zastanawiam się tak refleksja ,a może by tak policjantów przeszkolić na ratowników medycznych tak jak w USA . (dla tych co chcą, znam nieliczne przypadki w Polsce)
Dodano: 29.01.2019 12:00    Przez: ~xxx
Qwerty - co to do tego mieszasz WOŚP - nawet kilka więcej karetek nie załatwia sprawy !!! Codzienna obsługa to jest problem !!Brak mamony w NFZ w wyniku dobrej zmiany to jest problem !! Zapoznaj się z funkcjonowaniem WOŚP i spółek Złoty Melon czy Cała Ćwiartka(ich rozliczeniami finansowymi) i dopiero zajmij stanowisko !!!
Dodano: 29.01.2019 17:54    Przez: ~M..k
Policjanci z Koła zachowali się prawidłowo.
Dodano: 29.01.2019 12:10    Przez: ~K-n
po tygodniu ...
Dodano: 29.01.2019 12:17    Przez: ~.......
Szacunek dla funkcjonariuszy, nie wiem jak regulują to dokładnie przepisy, więc nie będę się wymądrzał, ale chyba nie mieli obowiązku transportu tego mężczyzny radiowozem?
Dodano: 29.01.2019 12:22    Przez: ~R
Tydzień po zdarzeniu o tym informujecie? Czy wy jesteście poważnym portalem?
Dodano: 29.01.2019 12:26    Przez: ~R
Teraz będziemy chyba wszyscy tak robić bo na pogotowie nie ma co liczyć. Wywala karetkę do męża poslizgnoł się przed domem i runoł jak długi na plecy uderzając głową o betonowy chodnik. Nie mógł się ruszać. Ja nie wiem przecież czy nie uszkodził kręgosłupa czy czegoś innego bo wył z bul a ma przepukline kręgosłupa. Co usłyszałam ze jak jest przytomny to nic nie zagraża życiu i nie przyjadą. Teraz wiem ze trzeba mówić że jest nieprzytomny a ze przytomność odzyskał tuż przed przyjazdem karetki. Przecież nikt do kataru nie wzywa pogotowia tylko w skrajnych przypadkach. Niestety lepiej nie chorować bo na pogotowie nie ma co liczyć ani na pomoc w szpitalu. Brak empatii personelu.ale jak policja przywiezie pijaka to jest bez kolejki obsłużony. Inni nawet z zawałem muszą czekać. A może już pomoc nie będzie potrzebna .zzzgonnnn......
Dodano: 29.01.2019 13:22    Przez: ~Ubawiona
Właśnie karetki są do tego używane nagminnie droga Pani...a potem jest jak jest ...potrzeba i niema
Dodano: 30.01.2019 10:09    Przez: ~Darek
W Koninie są karetki i nie chcą wysłać tylko każą samemu we własnym zakresie jechać do szpitala.Kto i jakich ludzi zatrudnia pod numerem pogotowia.
Dodano: 29.01.2019 13:30    Przez: ~pfff
Gdyby w radiowozie doszło do zgonu policjanci na pewno by mieli do czynienia z prokuratorem a komendant dla dobra służby usunąłby ich z pracy. A następnie społeczeństwo i media dołożyły swoje w postaci...na pewno został skatowany w radiowozie i policja bije!!!Gratuluje policjantom,którzy zachowali się po ludzku wiedząc jednocześnie czym grozi taki transport.
Dodano: 29.01.2019 17:39    Przez: ~obywatel
noszowi zawiedli w sumie nie pierwszy raz
Dodano: 29.01.2019 19:44    Przez: ~jw
Brawo dla Panów policjantów za empatyczne podejscie do człowieka potrzebującego pomocy!
Dodano: 29.01.2019 20:01    Przez: ~Henia
1 z 2
12>>