Dzisiaj jest środa 26 czerwca 2019, imieniny: Jana, Pawła, Miromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20396) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
26 / 21oC
Jutropogoda
19 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Koło. Policjanci przewieźli mężczyznę do szpitala. Nie było karetki

Dodano: 29.01.2019 11:32

Zrozpaczona kobieta poprosiła patrolujących policjantów o ratunek. Jej mąż potrzebował pomocy medycznej, ale w Kole nie było żadnej wolnej karetki.

Funkcjonariusze przetransportowali chorego do szpitala, gdzie udzielono mu specjalistycznej pomocy. Całe zdarzenie rozegrało się tuż przed północą w Kole. Do funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego kolskiej jednostki, którzy patrolowali miasto, podbiegła zrozpaczona kobieta. Zwróciła się do nich o pomoc dla męża, który z silnymi bólami leżał w mieszkaniu. Policjanci natychmiast pobiegli do mieszkania, w którym ujrzeli leżącego na podłodze, krzyczącego z bólu 77-latka. Jak ustalono, żona chorego wezwała na pomoc pogotowie ratunkowe, jednakże w tym czasie wolnej karetki w Kole nie było.

W związku z tym, że stan zdrowia mężczyzny był bardzo niepokojący, funkcjonariusze podjęli decyzję o przetransportowaniu mężczyzny do szpitala policyjnym radiowozem.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   szpital,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Policjanci z Koła zachowali się prawidłowo.
Dodano: 29.01.2019 12:10    Przez: ~K-n
Tydzień po zdarzeniu o tym informujecie? Czy wy jesteście poważnym portalem?
Dodano: 29.01.2019 12:26    Przez: ~R
MIEJMY NADZIEJE ŻE JEDNA KARETKA Z WOŚP PRZYBĘDZIE W KOLE
Dodano: 29.01.2019 11:43    Przez: ~Qwerty
Szacunek dla funkcjonariuszy, nie wiem jak regulują to dokładnie przepisy, więc nie będę się wymądrzał, ale chyba nie mieli obowiązku transportu tego mężczyzny radiowozem?
Dodano: 29.01.2019 12:22    Przez: ~R
NFZ nie miał by pieniędzy na utrzymanie personelu ,podobna sytuacja była z tomografem w Koninie . Dyrektor szpitala zrezygnował z urządzeń bo szpitala nie było stać na personel do obsługi i urządzenia powędrowały gdzie indziej. nie wiem czy nie zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec takiego postępowania policjantów. (co by było gdyby zmarł w radiowozie)Osobiście to trzeba podziękować tym policjantom zachowali się jak ludzie. Zastanawiam się tak refleksja ,a może by tak policjantów przeszkolić na ratowników medycznych tak jak w USA . (dla tych co chcą, znam nieliczne przypadki w Polsce)
Dodano: 29.01.2019 12:00    Przez: ~xxx

KOMENTARZE

MIEJMY NADZIEJE ŻE JEDNA KARETKA Z WOŚP PRZYBĘDZIE W KOLE
Dodano: 29.01.2019 11:43    Przez: ~Qwerty
NFZ nie miał by pieniędzy na utrzymanie personelu ,podobna sytuacja była z tomografem w Koninie . Dyrektor szpitala zrezygnował z urządzeń bo szpitala nie było stać na personel do obsługi i urządzenia powędrowały gdzie indziej. nie wiem czy nie zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec takiego postępowania policjantów. (co by było gdyby zmarł w radiowozie)Osobiście to trzeba podziękować tym policjantom zachowali się jak ludzie. Zastanawiam się tak refleksja ,a może by tak policjantów przeszkolić na ratowników medycznych tak jak w USA . (dla tych co chcą, znam nieliczne przypadki w Polsce)
Dodano: 29.01.2019 12:00    Przez: ~xxx
Qwerty - co to do tego mieszasz WOŚP - nawet kilka więcej karetek nie załatwia sprawy !!! Codzienna obsługa to jest problem !!Brak mamony w NFZ w wyniku dobrej zmiany to jest problem !! Zapoznaj się z funkcjonowaniem WOŚP i spółek Złoty Melon czy Cała Ćwiartka(ich rozliczeniami finansowymi) i dopiero zajmij stanowisko !!!
Dodano: 29.01.2019 17:54    Przez: ~M..k
Policjanci z Koła zachowali się prawidłowo.
Dodano: 29.01.2019 12:10    Przez: ~K-n
po tygodniu ...
Dodano: 29.01.2019 12:17    Przez: ~.......
Szacunek dla funkcjonariuszy, nie wiem jak regulują to dokładnie przepisy, więc nie będę się wymądrzał, ale chyba nie mieli obowiązku transportu tego mężczyzny radiowozem?
Dodano: 29.01.2019 12:22    Przez: ~R
Tydzień po zdarzeniu o tym informujecie? Czy wy jesteście poważnym portalem?
Dodano: 29.01.2019 12:26    Przez: ~R
Teraz będziemy chyba wszyscy tak robić bo na pogotowie nie ma co liczyć. Wywala karetkę do męża poslizgnoł się przed domem i runoł jak długi na plecy uderzając głową o betonowy chodnik. Nie mógł się ruszać. Ja nie wiem przecież czy nie uszkodził kręgosłupa czy czegoś innego bo wył z bul a ma przepukline kręgosłupa. Co usłyszałam ze jak jest przytomny to nic nie zagraża życiu i nie przyjadą. Teraz wiem ze trzeba mówić że jest nieprzytomny a ze przytomność odzyskał tuż przed przyjazdem karetki. Przecież nikt do kataru nie wzywa pogotowia tylko w skrajnych przypadkach. Niestety lepiej nie chorować bo na pogotowie nie ma co liczyć ani na pomoc w szpitalu. Brak empatii personelu.ale jak policja przywiezie pijaka to jest bez kolejki obsłużony. Inni nawet z zawałem muszą czekać. A może już pomoc nie będzie potrzebna .zzzgonnnn......
Dodano: 29.01.2019 13:22    Przez: ~Ubawiona
Właśnie karetki są do tego używane nagminnie droga Pani...a potem jest jak jest ...potrzeba i niema
Dodano: 30.01.2019 10:09    Przez: ~Darek
W Koninie są karetki i nie chcą wysłać tylko każą samemu we własnym zakresie jechać do szpitala.Kto i jakich ludzi zatrudnia pod numerem pogotowia.
Dodano: 29.01.2019 13:30    Przez: ~pfff
Gdyby w radiowozie doszło do zgonu policjanci na pewno by mieli do czynienia z prokuratorem a komendant dla dobra służby usunąłby ich z pracy. A następnie społeczeństwo i media dołożyły swoje w postaci...na pewno został skatowany w radiowozie i policja bije!!!Gratuluje policjantom,którzy zachowali się po ludzku wiedząc jednocześnie czym grozi taki transport.
Dodano: 29.01.2019 17:39    Przez: ~obywatel
noszowi zawiedli w sumie nie pierwszy raz
Dodano: 29.01.2019 19:44    Przez: ~jw
Brawo dla Panów policjantów za empatyczne podejscie do człowieka potrzebującego pomocy!
Dodano: 29.01.2019 20:01    Przez: ~Henia
1 z 2
12>>