Dzisiaj jest środa 24 kwietnia 2019, imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19496) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Strzałkowo. Wypadł z drogi i zatrzymał się w przyd ... (10)Podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu ... (24)

Proces ws. śmierci E. Tylman wydłużony. Będą nowe dowody

Dodano: 29.01.2019 11:44
Źródło: LM.pl

Ponad trzy lata po śmierci Ewy Tylman i ponad dwa lata od pierwszej rozprawy proces oskarżonego o zabójstwo koninianki Adama Z. wciąż trwa. W poniedziałek pełnomocnicy rodziny Tylmanów złożyli nowe wnioski dowodowe.

To miała być już ostatnia rozprawa. Z sygnałów płynących z poznańskiego sądu wywnioskować można było, że w poniedziałek może zapaść wyrok, a co najmniej - że swoje mowy końcowe wygłoszą obie strony. Podczas rozprawy dwa nowe wnioski dowodowe złożyli jednak pełnomocnicy rodziny Tylmanów. I choć obrońcy apelowali o oddalenie obu, sędzia Magdalena Grzybek przychyliła się do jednego z wniosków, co oznacza, że proces został po raz kolejny wydłużony. 



Poznański sąd odrzucił wniosek o przesłuchanie biegłego z zakresu psychologii behawioralnej. Zgodnie z uzasadnieniem oskarżycieli posiłkowych, taki biegły mógłby wyjaśnić, na podstawie zarejestrowanych przez monitoring nagrań, czy Adam Z. wykazywał w noc zaginięcia Ewy Tylman np. zachowania lękowe. Sąd stwierdził jednak, że taka opinia nie wniesie nic nowego do sprawy.

Przychylił się jednak do drugiego wniosku dot. dołączenia materiału dowodowego zgromadzonego w prokuraturze w Zielonej Górze. Tamtejszy śledczy prowadzili dochodzenie ws. znęcania się poznańskich policjantów nad Adamem Z. Oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman mężczyzna miał się przyznać do popełnienia tej zbrodni podczas nieprotokołowanej, nieoficjalnej rozmowy. Adam Z. broni się, że to wyznanie zostało na nim wymuszone przez funkcjonariuszy i że policjanci wielokrotnie znęcali się nad nim podczas późniejszych przesłuchań. Prokuratura w Zielonej Górze sprawę jednak umorzyła, nie doszukując się niewłaściwych zachowań ze strony policji.

Według pełnomocników rodziny Tylmanów zgromadzony w Zielonej Górze materiał może mieć wpływ na ocenę wiarygodności policjantów, a co za tym idzie - podważenie linii obrony Adama Z., która zakłada, że nieoficjalne przyznanie się do winy zostało na nim wymuszone, a zeznania policjantów są nieprawdziwe. - Sąd musi ocenić to przez pryzmat tego, co zostało zgromadzone przeciw policjantom - argumentuje mec. Wojciech Wiza.

Dopuszczenie kolejnego dowodu w sprawie spowodowało jednak, że proces nie zakończył się w styczniu i wyznaczony został termin kolejnej rozprawy. - Trudno zarzucić to, by Andrzej Tylman, czy Piotr Tylman chciał przedłużenia postępowania, bo wydaje się, że nie są masochistami - odpowiadał mec. Wojciech Wiza pytany, czy pełnomocnicy specjalnie nie przedłużają procesu.

We wtorek w poznańskim sądzie przesłuchani zostali jeszcze ostatni świadkowie. Anna B., współpracowniczka i koleżanka Ewy Tylman, opowiadało o zachowaniu koninianki po alkoholu. Potwierdziła również, że kobieta zazwyczaj z imprez do domu wracała taksówką. - Osobiście pamiętam, jak odwoziliśmy ją pod blok. 

Maciej R. to natomiast kierownik Grupy Specjalnej Płetwonurków RP. - Czy może pan powiedzieć co stało się mojej córce? - pytał go Andrzej Tylman, ojciec Ewy. - W dziewiątym dniu od zaginięcia zerknęliśmy na zgromadzony materiał zapisany na dysku i zauważyliśmy, że w odległości od mostu św. Rocha, zgodnie z nurtem koryta rzeki, 40 m od mostu Bolesława Chrobrego, na łuku, znajduje się ciało człowieka, które cechami geometrycznymi ewidentnie odpowiadało budowie zaginionej. Pańska córka, moim zdaniem, z jakiegoś powodu dostała się do koryta rzeki Warty - wyjaśniał Maciej R.

Adam Z. jest oskarżony o zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Grozi za to nie mniej niż osiem lat pozbawienia wolności, kara 25 lat lub kara dożywotniego pozbawienia wolności. Ewa Tylman zaginęła w nocy z 23 na 24 listopada 2015 roku. Kilka miesięcy później jej ciało zostało znalezione w Warcie. 3 stycznia 2017 odbyła się pierwsza rozprawa w procesie Adama Z.

 

Proces ws. śmierci E. Tylman wydłużony. Będą nowe dowody
Slajd 1/6

Proces ws. śmierci E. Tylman wydłużony. Będą nowe dowody

slajd 1 z 6

Ponad trzy lata po śmierci Ewy Tylman i ponad dwa lata od pierwszej rozprawy proces oskarżonego o zabójstwo koninianki Adama Z. wciąż trwa. W poniedziałek pełnomocnicy rodziny Tylmanów złożyli nowe wnioski dowodowe.

Proces ws. śmierci E. Tylman wydłużony. Będą nowe dowody

slajd 2 z 6

Ponad trzy lata po śmierci Ewy Tylman i ponad dwa lata od pierwszej rozprawy proces oskarżonego o zabójstwo koninianki Adama Z. wciąż trwa. W poniedziałek pełnomocnicy rodziny Tylmanów złożyli nowe wnioski dowodowe.

Proces ws. śmierci E. Tylman wydłużony. Będą nowe dowody

slajd 3 z 6

Ponad trzy lata po śmierci Ewy Tylman i ponad dwa lata od pierwszej rozprawy proces oskarżonego o zabójstwo koninianki Adama Z. wciąż trwa. W poniedziałek pełnomocnicy rodziny Tylmanów złożyli nowe wnioski dowodowe.

Proces ws. śmierci E. Tylman wydłużony. Będą nowe dowody

slajd 4 z 6

Ponad trzy lata po śmierci Ewy Tylman i ponad dwa lata od pierwszej rozprawy proces oskarżonego o zabójstwo koninianki Adama Z. wciąż trwa. W poniedziałek pełnomocnicy rodziny Tylmanów złożyli nowe wnioski dowodowe.

Proces ws. śmierci E. Tylman wydłużony. Będą nowe dowody

slajd 5 z 6

Ponad trzy lata po śmierci Ewy Tylman i ponad dwa lata od pierwszej rozprawy proces oskarżonego o zabójstwo koninianki Adama Z. wciąż trwa. W poniedziałek pełnomocnicy rodziny Tylmanów złożyli nowe wnioski dowodowe.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Co do tego, że Policja "potrafi" wiele podczas przesłuchać niestety przekonał się niejeden i to niekoniecznie z kręgów przestępczych. Po prostu czasem ma się pecha tam trafić. Co do sprawy to myślę, że zadecuduje fakt, że oboje pili i tak naprawdę nikt nie ma pojęcia co tam się działo. Osobiście wątpię, żeby ten chłopak mógł to zrobić. Z drugiej strony rodzina Ewy walczy o prawdę do końca i absolutnie nie ma co się dziwić. Ile razy mnie lub znajomym zdarzało się nie pamiętać drogi powrotnej do domu po takich imprezach. Szczęśliwie wielu wraca bez szwanku, oni mieli wielkiego pecha. Tragedia...
Dodano: 29.01.2019 12:34    Przez: ~G
Co by nie było i tak prawdy się nie dowiemy Adam Z się nie przyzna a sp Ewą prawdę zabrała z sobą.
Dodano: 29.01.2019 13:28    Przez: ~Koniniak
To już tyle czasu minęło? Szok...
Dodano: 29.01.2019 11:59    Przez: ~.
nie jeden obywatel po przesłuchaniach policji pobity i z obrażeniami ciała wychodzi więc to co opowiada podejrzany ma uzasadnienie
Dodano: 29.01.2019 12:20    Przez: ~xyz
patrząc na film z monitoringu to wielokrotnie jej rękę podawał jak się przewracała
Dodano: 29.01.2019 12:34    Przez: ~odpowiadam

KOMENTARZE

To już tyle czasu minęło? Szok...
Dodano: 29.01.2019 11:59    Przez: ~.
Wyrok moze byc tylko jeden NIEWINNY
Dodano: 29.01.2019 15:35    Przez: ~Waga
Taki niewinny jak ten w Gdańsku ?
Dodano: 29.01.2019 16:28    Przez: ~Naprawdę ?
W Gdansku NIEPOCZYTALNY
Dodano: 29.01.2019 17:45    Przez: ~Doktor
Tak, utopił dziewczynę i się śmieje Wymiarowi Sprawiedliwości w twarz.
Dodano: 29.01.2019 12:05    Przez: ~Trzeba mieć tupet
byles widziales czy to tylko twoje wizje na cyku???
Dodano: 29.01.2019 19:04    Przez: ~alkocholik??
nie jeden obywatel po przesłuchaniach policji pobity i z obrażeniami ciała wychodzi więc to co opowiada podejrzany ma uzasadnienie
Dodano: 29.01.2019 12:20    Przez: ~xyz
wskaż choć jednego takiego obywatela
Dodano: 29.01.2019 12:45    Przez: ~x
Np ja, i co? Łyso Ci? Pobity i porażony prądem. To norma.
Dodano: 29.01.2019 13:06    Przez: ~Normalny
Człowiek człowiekowi powinien podać rękę, jeśli ten drugi jest w potrzebie, czy ten rudy koleś pomógł jej, czy wręcz przeciwnie ?
Dodano: 29.01.2019 12:22    Przez: ~Pytam
patrząc na film z monitoringu to wielokrotnie jej rękę podawał jak się przewracała
Dodano: 29.01.2019 12:34    Przez: ~odpowiadam
Co tak naprawdę się stało, to wiedziała tylko Ś.P Ewa i tą tajemnicę zabrała do grobu i myślę, że wydawanie przez was osądu nic nie da, bo to nie wróci jej życia i nie wiemy co się stało a spekulacjami można skrzywdzić drugiego człowieka. Uważajcie na wypowiadane słowa.
Dodano: 29.01.2019 12:27    Przez: ~EmiliaK
Co do tego, że Policja "potrafi" wiele podczas przesłuchać niestety przekonał się niejeden i to niekoniecznie z kręgów przestępczych. Po prostu czasem ma się pecha tam trafić. Co do sprawy to myślę, że zadecuduje fakt, że oboje pili i tak naprawdę nikt nie ma pojęcia co tam się działo. Osobiście wątpię, żeby ten chłopak mógł to zrobić. Z drugiej strony rodzina Ewy walczy o prawdę do końca i absolutnie nie ma co się dziwić. Ile razy mnie lub znajomym zdarzało się nie pamiętać drogi powrotnej do domu po takich imprezach. Szczęśliwie wielu wraca bez szwanku, oni mieli wielkiego pecha. Tragedia...
Dodano: 29.01.2019 12:34    Przez: ~G
Ona Ewa miała pecha, że trafiła na tego chłopaka.
Dodano: 29.01.2019 16:38    Przez: ~Jeśli już
,,na tego chłopaka,, czyli na swojego chłopaka a nie na A Z
Dodano: 29.01.2019 16:58    Przez: ~koninianka
To Jej chłopak ja zabił? Bo nie rozumiem
Dodano: 29.01.2019 17:05    Przez: ~Dbbd
To trzeba sobie szczerze powiedzieć ! Pani Ewa miała pecha, ze natrafiła na tego chłopaka. Przy innym była by w domu cała i zdrowa. Ten facet to patol.
Dodano: 02.02.2019 08:24    Przez: ~Hannibal
Niewinny, nie widzę innej możliwości zakończenia tej sprawy.
Dodano: 29.01.2019 12:48    Przez: ~fgj
Kogo reprezentujesz ? Ofiarę czy oprawcę ?
Dodano: 29.01.2019 16:40    Przez: ~Pytam
mysle ze gosc jest beztronny.
Dodano: 30.01.2019 08:45    Przez: ~sprawiedliwy
Co by nie było i tak prawdy się nie dowiemy Adam Z się nie przyzna a sp Ewą prawdę zabrała z sobą.
Dodano: 29.01.2019 13:28    Przez: ~Koniniak
No bo nie ma doczego się przyznać.A ona ile wypiła,tak się dziewczyny nie zachowują
Dodano: 29.01.2019 14:53    Przez: ~Siwy
To jest prawda, że wymuszają zeznania i robią to po to by mieć gotowego Jelenia aby zgadzało się w papierach że złapali niby tego co potrzeba.S ad udreczy odpowiednio ludzi a prokuratura też nie lepszą,co do policji i przesłuchań to są tacy którzy się pastwia a nawet znęcają nad złapana osoba.Nie mówię tego o wszystkich bo wśród tych grup społecznych są też normalni ludzie.
Dodano: 29.01.2019 14:55    Przez: ~Ha
Ha, z autopsji to piszesz, obrońco marihuany ?
Dodano: 29.01.2019 16:44    Przez: ~Pamiętam Cię
Do pamiętam cię, to nie jest moja autopsja,odrazu widać że mało wiesz o zyciu w jaki sposób prokuratura czy sąd potrafi potraktować człowieka ,niejedna osoba przez niesłuszne oskarżenia ma zmarnowane życie
Dodano: 29.01.2019 21:07    Przez: ~Ha
Ha - kto na przykład (ma zmarnowane życie)? kto się nad kim pastwi? podaj konkrety. Nie widzisz, że Twój komentarz to czysty przykład nowy nienawiści? Rzucasz hasła, podjudzasz, nie mając nic na poparcie swoich tez. A jak masz dowody to zgłoś to gdzie trzeba i spowoduj aby oprawcy ponieśli odpowiedzialność. Boisz się? No tak, odważny pewnie jesteś tylko przed monitorkiem... jak większość internetowych komentatorów i znawców tematów wszelkich
Dodano: 30.01.2019 07:26    Przez: ~żądam odpowiedzi
Do zadam odpowiedzi, nie mów tak jak nie znasz ludzi i życia to w ogóle się nie wypowiadaj to nie jest mowa nienawiści tylko prawda ,nie podaje się danych osobowych innych osób bo są chronione tak! Nie będę przytaczać nazwisk to są sprawy prywatne poszczególnych osób niestety tak nieraz się dzieje.Dopoki nieszczęście nie spotka człowieka to tak myśląca osoba jak ty tego nie zrozumie.P przykład prosty jak but o którym wszyscy wiedzą Komeda,sprawa p.Krawca spod Lodzi jest dużo takich ludzi,a propo mowy nienawiści zajrzyj w słownik co tzn.
Dodano: 30.01.2019 11:23    Przez: ~Ha
Ha, to jest giguś, pewnie z Wymiarem Sprawiedliwości miał nie raz do czynienia i lubi popalać marihuanę i taki popiera PiS ?
Dodano: 30.01.2019 17:03    Przez: ~Wstyd !
Ha: widzisz... ja baaardzo dobrze znam życie. Przypuszczam, że o wiele lepiej od Ciebie i wielu internetowych komentatorów. Ludzie z poważnymi problemami przychodzą do mnie po pomoc - taka moja funkcja w społeczeństwie. Zastanawiam się, czy Twój wpis nie zakrawa o przestępstwo pomówienia.
Dodano: 30.01.2019 18:20    Przez: ~żądam odpowiedzi
Zadam odpowiedzi i wstyd ( pewnie jedna osoba to pisze) w tym momencie to ty mnie pomawiasz a nie odwrotnie jak kogoś nie znasz to mnie nie pomawiaj i nie oceniaj że mam coś do czynienia z wymiarem sprawiedliwości,prosze mi nie sugerować czegoś w taki sposób bo to jest właśnie pomowienie.J est wolność słowa a to jest moja wypowiedź na dany temat,nie podoba sie to nie czytaj!.A w Lm jest artykuł dotyczący marychuany więc jest coś dla ciebie i sobie poczytaj .A pomagasz ludziom ,świetnie, to rozwiąz problem Adama Z.I proszę mnie nie straszyć ,proszę zajrzeć do słownika !!!!!.
Dodano: 30.01.2019 21:15    Przez: ~Ha
Wszyscy pijemy, ale tylko w obecności skur.....li i zb...ów jest niebezpiecznie.
Dodano: 02.02.2019 08:27    Przez: ~Hannibal
Dwoje pijanych, wypadek. Bez twardych dowodów nie można zrobić z niego mordercy z jakimkolwiek zamiarem.
Dodano: 29.01.2019 15:09    Przez: ~Kollo
Dokładnie żeby kogoś ukarać i umieścić w więzieniu trzeba mieć jasne dowody a nie gdybanie. Wydaje mi się że sąd nie wie czy sp Ewą sama wpadła do wody czy Adam ją wrzucił. Jest to normalne że Adam będzie się bronił że on niewinny bo zdaje sobie sprawę co może mu grozić. Ciężko pani sedzinie będzie orzec wyrok bo sama nie wie co się stało. Przedewszystkim człowiek pod wpływem alkoholu powinien strzec się wody - warty bo wiadomo kontakt w warta to śmierć.
Dodano: 29.01.2019 15:35    Przez: ~Arek W
może sie powtarzam.. Niewinny, innej opcji nie ma
Dodano: 30.01.2019 07:28    Przez: ~
Rozprawa jest jedna. Wyznaczane są tylko jej kolejne terminy. Dlatego w tym przypadku stwierdzienie pierwsza rozprawa, ostatnia rozprawa jest nieprawidłowe.
Dodano: 29.01.2019 16:31    Przez: ~Gość
1 z 2
12>>