Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19649) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trudny finansowo sezon Górnika. Jeden policjant ju ... (29)Tegoroczny "Gospel nad Wartą" odbył się w gorących ... (3)

Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie

Dodano: 29.01.2019 14:25
Źródło: LM.pl

Kramscy radni jednogłośnie zdecydowali dziś o swoim wynagrodzeniu. Po raz pierwszy głosując używali elektronicznych terminali.

Zamiast diet za obecność na sesji i komisjach, miesięczny ryczałt. „Przy ustalaniu wysokości diet wzięto pod uwagę funkcje pełnione przez radnego w organie, co oznacza zróżnicowanie wysokości diet odpowiednio dla przewodniczącego rady, wiceprzewodniczących rady i pozostałych radnych” - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

I tak przewodniczący będzie otrzymywał dietę w wysokości 1320 zł, wiceprzewodniczący – 800 zł i 700 zł pozostali radni. W głosowaniu rajcy byli jednomyślni i choć było to ich pierwsze spotkanie z elektronicznymi terminalami, problemów nie było.

- Ten system umożliwia rejestrowanie głosowania imiennego, co jest wymogiem ustawowym – mówi Andrzej Nowak, wójt Kramska. - Czekaliśmy na dostawę zamówionych urządzeń. Musieliśmy je opracować na miejscu, a przed sesją odbyło się spotkanie z radnymi i następowały próby głosowania – dodaje.

I wszystko udało się bez najmniejszych potknięć. Podczas dzisiejszej sesji radni wybrali też członków pięciu komisji: rewizyjnej; skarg, wniosków i petycji; finansów, budżetu i rozwoju gospodarczego; zdrowia, oświaty, spraw społecznych, kultury i sportu; inwestycji, gospodarki przestrzennej, rolnictwa i ochrony środowiska.

  • Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie
  • Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie
  • Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie
  • Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najpierw zacznijcie coś robić. Nic się w gminie nie dzieje.
Dodano: 29.01.2019 18:05    Przez: ~Wola Podłężna
Nie po to się idzie do władzy, żeby jeść chleb ze smalcem i jeżdzić do pracy rowerem.
Dodano: 29.01.2019 16:14    Przez: ~Bezradny
Radni byłi jednogłosni...spytam tylko czy byliby tacy łaskawi dla swojej gminy gdyby ktos kazał tym państwo zagłosowac np. Na wysokosc diety o 100zł nizsza,a kwota zostalaby przekaxywana na rozwoj gminy,chcialbym to zobaczyc
Dodano: 29.01.2019 16:03    Przez: ~Rado
Panie Andrzeju N chcialbym pana spytac gdziez pan byl gdy toczyly sie rozmowy na temat mostu w biechowach w starostwie powiatowym koninie ??Szanowny pan Bielik wyslal zaproszenie do wszystkich zainteresowanych ta inwestycja osob(pani wojt z krzymowa byla obecna brawo dla niej) a pan czym sie wtedy mogl zajmowac?? przed wyborami mowil pan jaka to wazna sprawa dla pana a teraz nie robi sie nic w tym kierunku?Jest to olbrzymia szansa zeby ozywic ten marny kramsk prosze pamietac zee kopalnia sie juz konczy a 22 mosty maja powstac prosze nie zaprzepascic tej szansy.
Dodano: 30.01.2019 10:28    Przez: ~kapitan planeta

KOMENTARZE

a w Golinie wice ma 1000 pozostali od 900 do 600 zależy od sortu hahahaha
Dodano: 29.01.2019 14:54    Przez: ~rudy 102
Przewodniczacy ma tyle diety ile ja na zleceniu na krańcu zakladowej
Dodano: 29.01.2019 14:57    Przez: ~Grupa....
Radni byłi jednogłosni...spytam tylko czy byliby tacy łaskawi dla swojej gminy gdyby ktos kazał tym państwo zagłosowac np. Na wysokosc diety o 100zł nizsza,a kwota zostalaby przekaxywana na rozwoj gminy,chcialbym to zobaczyc
Dodano: 29.01.2019 16:03    Przez: ~Rado
Nie po to się idzie do władzy, żeby jeść chleb ze smalcem i jeżdzić do pracy rowerem.
Dodano: 29.01.2019 16:14    Przez: ~Bezradny
Czy radni mają stałą dietę miesięczną również podczas nieobecbości?
Dodano: 29.01.2019 16:36    Przez: ~Mieszkaniec gminy Chramsk
Nie za nieobecność się nie płaci
Dodano: 29.01.2019 20:23    Przez: ~M.K.
Ale, bedzie to dieta ryczaltowa miesieczna, to choc nie bed, zie posiedzenia dieta bedzie sie nalezala, czyz nie???
Dodano: 30.01.2019 08:03    Przez: ~Kacha
Wolę reprezentantów mieszkańców należy respektować !!! i podziwiać ich jednomyślność !!!Mam nadzieję ,że będą zgodni w pozostałych rozpatrywanych sprawach !!! Wyborcy winni być dumni z nich !!! Pozostali rajcy z innych gmin weźcie z nich przykład !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet później
Dodano: 29.01.2019 16:40    Przez: ~Erwin
Oczekuję że radni wezmą się za sprawy gminy równie bezproblemowo, np. łącznik do ul. Marantowskiej w lesie na zakręcie trzeba wyasfaltować , tam już nie da się przejechać !
Dodano: 29.01.2019 17:49    Przez: ~Teleserwis
Po to by te wielkie tiry mogły jeździć, chociaż ich tam być nie powinno.
Dodano: 30.01.2019 10:15    Przez: ~Observer
Najpierw zacznijcie coś robić. Nic się w gminie nie dzieje.
Dodano: 29.01.2019 18:05    Przez: ~Wola Podłężna
moja dieta 3 kanapki na bogato rano na sniadanie kozak obiad droga sałatka kolacja 6ciopak dębowego a u was jak dawac info
Dodano: 29.01.2019 19:42    Przez: ~jw
Nic nie napisano jak nie bedzie nieobecny urlop chorobowe czy tez dostanie. Kazde glosowanie wszyscy radni za ?
Dodano: 29.01.2019 20:40    Przez: ~Wyborca
Nowa Rada, Nowa Odsłona, Nowe Zmiany, NOWI rani, Nowe wyzwania!!!! ODPOWIEDNI LUDZIE na czele GMINY KRAMSK !!! NARESZCIE DOCZEKALIŚMY SIĘ CZASÓW GDZIE WŁODARZ MA ŚWIADOMOŚĆ TEGO O CZYM MOWI I JEST BARDZO DOBRZE PRZYGOTOWANY MERYTORYCZNIE DO KAZDEGO ZADANEGO PYTANIA.!!
Dodano: 30.01.2019 01:25    Przez: ~piksel
to niech mi odpowie czemu nie odśnieża?
Dodano: 30.01.2019 07:50    Przez: ~GAB
1 z 2
12>>