Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18821) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 15oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpni ... (1)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota ... (0)

Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie

Dodano: 29.01.2019 14:25
Źródło: LM.pl

Kramscy radni jednogłośnie zdecydowali dziś o swoim wynagrodzeniu. Po raz pierwszy głosując używali elektronicznych terminali.

Zamiast diet za obecność na sesji i komisjach, miesięczny ryczałt. „Przy ustalaniu wysokości diet wzięto pod uwagę funkcje pełnione przez radnego w organie, co oznacza zróżnicowanie wysokości diet odpowiednio dla przewodniczącego rady, wiceprzewodniczących rady i pozostałych radnych” - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

I tak przewodniczący będzie otrzymywał dietę w wysokości 1320 zł, wiceprzewodniczący – 800 zł i 700 zł pozostali radni. W głosowaniu rajcy byli jednomyślni i choć było to ich pierwsze spotkanie z elektronicznymi terminalami, problemów nie było.

- Ten system umożliwia rejestrowanie głosowania imiennego, co jest wymogiem ustawowym – mówi Andrzej Nowak, wójt Kramska. - Czekaliśmy na dostawę zamówionych urządzeń. Musieliśmy je opracować na miejscu, a przed sesją odbyło się spotkanie z radnymi i następowały próby głosowania – dodaje.

I wszystko udało się bez najmniejszych potknięć. Podczas dzisiejszej sesji radni wybrali też członków pięciu komisji: rewizyjnej; skarg, wniosków i petycji; finansów, budżetu i rozwoju gospodarczego; zdrowia, oświaty, spraw społecznych, kultury i sportu; inwestycji, gospodarki przestrzennej, rolnictwa i ochrony środowiska.

  • Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie
  • Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie
  • Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie
  • Kramsk. Radni ustalili wysokość diet. Pierwsze takie głosowanie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najpierw zacznijcie coś robić. Nic się w gminie nie dzieje.
Dodano: 29.01.2019 18:05    Przez: ~Wola Podłężna
Nie po to się idzie do władzy, żeby jeść chleb ze smalcem i jeżdzić do pracy rowerem.
Dodano: 29.01.2019 16:14    Przez: ~Bezradny
Radni byłi jednogłosni...spytam tylko czy byliby tacy łaskawi dla swojej gminy gdyby ktos kazał tym państwo zagłosowac np. Na wysokosc diety o 100zł nizsza,a kwota zostalaby przekaxywana na rozwoj gminy,chcialbym to zobaczyc
Dodano: 29.01.2019 16:03    Przez: ~Rado
Panie Andrzeju N chcialbym pana spytac gdziez pan byl gdy toczyly sie rozmowy na temat mostu w biechowach w starostwie powiatowym koninie ??Szanowny pan Bielik wyslal zaproszenie do wszystkich zainteresowanych ta inwestycja osob(pani wojt z krzymowa byla obecna brawo dla niej) a pan czym sie wtedy mogl zajmowac?? przed wyborami mowil pan jaka to wazna sprawa dla pana a teraz nie robi sie nic w tym kierunku?Jest to olbrzymia szansa zeby ozywic ten marny kramsk prosze pamietac zee kopalnia sie juz konczy a 22 mosty maja powstac prosze nie zaprzepascic tej szansy.
Dodano: 30.01.2019 10:28    Przez: ~kapitan planeta

KOMENTARZE

a w Golinie wice ma 1000 pozostali od 900 do 600 zależy od sortu hahahaha
Dodano: 29.01.2019 14:54    Przez: ~rudy 102
Przewodniczacy ma tyle diety ile ja na zleceniu na krańcu zakladowej
Dodano: 29.01.2019 14:57    Przez: ~Grupa....
Radni byłi jednogłosni...spytam tylko czy byliby tacy łaskawi dla swojej gminy gdyby ktos kazał tym państwo zagłosowac np. Na wysokosc diety o 100zł nizsza,a kwota zostalaby przekaxywana na rozwoj gminy,chcialbym to zobaczyc
Dodano: 29.01.2019 16:03    Przez: ~Rado
Nie po to się idzie do władzy, żeby jeść chleb ze smalcem i jeżdzić do pracy rowerem.
Dodano: 29.01.2019 16:14    Przez: ~Bezradny
Czy radni mają stałą dietę miesięczną również podczas nieobecbości?
Dodano: 29.01.2019 16:36    Przez: ~Mieszkaniec gminy Chramsk
Nie za nieobecność się nie płaci
Dodano: 29.01.2019 20:23    Przez: ~M.K.
Ale, bedzie to dieta ryczaltowa miesieczna, to choc nie bed, zie posiedzenia dieta bedzie sie nalezala, czyz nie???
Dodano: 30.01.2019 08:03    Przez: ~Kacha
Wolę reprezentantów mieszkańców należy respektować !!! i podziwiać ich jednomyślność !!!Mam nadzieję ,że będą zgodni w pozostałych rozpatrywanych sprawach !!! Wyborcy winni być dumni z nich !!! Pozostali rajcy z innych gmin weźcie z nich przykład !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet później
Dodano: 29.01.2019 16:40    Przez: ~Erwin
Oczekuję że radni wezmą się za sprawy gminy równie bezproblemowo, np. łącznik do ul. Marantowskiej w lesie na zakręcie trzeba wyasfaltować , tam już nie da się przejechać !
Dodano: 29.01.2019 17:49    Przez: ~Teleserwis
Po to by te wielkie tiry mogły jeździć, chociaż ich tam być nie powinno.
Dodano: 30.01.2019 10:15    Przez: ~Observer
Najpierw zacznijcie coś robić. Nic się w gminie nie dzieje.
Dodano: 29.01.2019 18:05    Przez: ~Wola Podłężna
moja dieta 3 kanapki na bogato rano na sniadanie kozak obiad droga sałatka kolacja 6ciopak dębowego a u was jak dawac info
Dodano: 29.01.2019 19:42    Przez: ~jw
Nic nie napisano jak nie bedzie nieobecny urlop chorobowe czy tez dostanie. Kazde glosowanie wszyscy radni za ?
Dodano: 29.01.2019 20:40    Przez: ~Wyborca
Nowa Rada, Nowa Odsłona, Nowe Zmiany, NOWI rani, Nowe wyzwania!!!! ODPOWIEDNI LUDZIE na czele GMINY KRAMSK !!! NARESZCIE DOCZEKALIŚMY SIĘ CZASÓW GDZIE WŁODARZ MA ŚWIADOMOŚĆ TEGO O CZYM MOWI I JEST BARDZO DOBRZE PRZYGOTOWANY MERYTORYCZNIE DO KAZDEGO ZADANEGO PYTANIA.!!
Dodano: 30.01.2019 01:25    Przez: ~piksel
to niech mi odpowie czemu nie odśnieża?
Dodano: 30.01.2019 07:50    Przez: ~GAB
1 z 2
12>>