Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18080) SPORT FORUM FIRMY (5380) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
16 / 12oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek lotniczy w miejscowości Kobylata. Na miejs ... (2)Puchar Polski. SPS Konspol powalczy o wejście na p ... (0)

Przy okrągłym stole o mowie nienawiści. Poseł zapowiada debatę

Dodano: 29.01.2019 14:55

Stop mowie nienawiści – mówi Tomasz Nowak, poseł PO i zapowiada spotkanie „liderów opinii” w Koninie, aby temu zapobiec.

- Znaleźliśmy się w sytuacji, w której doszło do mordu politycznego, sytuacji, w której mowa nienawiści zasztyletowała prezydenta Gdańska – zaczął Piotr Nowak konferencję prasowa. - Ten moment jest wyzwaniem dla polityków, mediów i dla wszystkich obywateli, którzy uczestniczą w życiu społecznym. Wszyscy stajemy przed naszą wielką wspólną odpowiedzialnością za to, ażeby w Polsce nie następował proces degradacji życia społecznego i budowania dwóch ojczyzn, dwóch narodów, wobec siebie wrogich.

Koniński parlamentarzysta zapowiada, że nie zamierza tolerować rozprzestrzeniającej się, zwłaszcza w internecie, mowy nienawiści. - To odpowiedzialność nas wszystkich, aby nie tolerować mowy nienawiści, ażeby nie przechodzić obok niej obojętnie. Sam przyznaję, że lekceważyłem do tej pory wpisy pełne nienawiści. W świetle tego, co się wydarzyło jestem zdeterminowany, ażeby powiedzieć „stop” i w momencie, w którym będzie pojawiało się w przestrzeni publicznej jakiekolwiek sformułowanie godzące w polityka, samorządowca, osobę, które nie pełni żadnych funkcji, będę występował do policji, prokuratury, aby osoby, które rozpowszechniają tego typu mowę nienawiści były postawione w stan oskarżenia. Nie może być tak, że będziemy to tolerować. Przestrzeń społeczna była zaśmiecana tego typu sformułowania, które okazały się ws efekcie końcowym nożem z 13 stycznia.

Poseł zaapelował również do mediów aby „moderować w sposób odpowiedni to, co może powodować taki efekt jak w Gdańsku”. - Nie chodzi o cenzurę. Musimy zastanowić się, jakich instrumentów użyć aby ta przestrzeń publiczna nie była zdominowana przez ludzie siejących nienawiść. Dlatego będę chciał się spotkać z liderami opinii w Koninie, abyśmy porozmawiali o tym, co zrobić aby Konin i subregion nie był skazany na tych, którzy mową nienawiści sieją takie spustoszenia. W lutym będę chciał doprowadzić do spotkania liderów opinii z różnych stron sceny politycznej, organizacji, mediów, aby przy okrągłym stole powiedzieli stop mowie nienawiści - zapowiedział parlamentarzysta. 

Fot. Archiwum 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:mowa nienawiści,   Tomasz Nowak,   poseł,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Drogi Panie .Czy moglibyście razem z panem prezydentem Konina posprzątać swoje plakaty wyborcze ? Jest na to ustawowo miesiąc czasu od zakończenia wyborów , a nie rusza to ani sztabu wyborczego ani straży miejskiej , choć to ICH OBOWIĄZEK .Przyjedzie tu może jakiś inwestor i się uśmieje . Albo zaduma.P.S.to nie hejt.
Dodano: 29.01.2019 15:18    Przez: ~Może zacząć od zwykłych
I tak to pod pozorem walki z "mową nienawiści" (ciekawe kto będzie orzekał co jest, a co nie jest taką mową?) pan poseł zabiera się do ograniczania wolności obywatelskich. W polskim prawie są już instrumenty i nie potrzeba nic więcej - zniesławienie, pomówienie, groźby karalne - wystarczy? Ludzie, nie dajcie się nabrać na ten polityczny bełkot! Jaki mord polityczny? Czyżby jakaś partia za nim stała? A może konkretni politycy? Jeśli pan to wie, to natychmiast zgłosić to do prokuratury! A jeśli to tylko taka polityczna retoryka, to pan Nowak pierwszy nadaje się do oskarżenia o szerzenie "mowy nienawiści"!
Dodano: 29.01.2019 15:36    Przez: ~trzecie oko
Już zamieszczane komentarze giną, nie wolno krytykować Pana Posła z PO T. Nowaka, jeśli chcecie krytykować, to możecie ale PiS, PO zaś nie wolno na LM-ie.
Dodano: 29.01.2019 16:02    Przez: ~Tak działa ten portal
doszło do mordu politycznego... obłuda sięga nieba
Dodano: 29.01.2019 16:04    Przez: ~TW aLfa
Do dzisiaj wiszą i to nie tylko od wymienionych przez ciebie osób. Świadczy to tylko o nich skoro nie potrafią po sobie posprzątać a plakaty-plandeki napewno przydałby się do schroniska na okrycie bud i reklama byłaby fajna dla takiegoż darczyńcy, no ale cóż... ciężko posprzątać, to jest taka fatyga że ho ho.
Dodano: 29.01.2019 15:45    Przez: ~EKA

KOMENTARZE

I bardzo słuszne uwagi!
Dodano: 29.01.2019 15:02    Przez: ~stophejterom
Już kiedyś był okrągły stół w innej sprawie i posłowi nic nie wyszło. Lepiej niech weźmie się za przekręty PIS.
Dodano: 29.01.2019 15:21    Przez: ~Okrągły kwadrat
LANS LANS LANSIK....dzis to na wszystkim mozna sie lansować ....dlaczego ja nie wierzę w te hasła?
Dodano: 29.01.2019 15:31    Przez: ~nic sie nie zmienilo w KN
nienawiści moc wciąż rozrasta sie
Dodano: 29.01.2019 16:44    Przez: ~nienawiść od kołyski
Czym się różni PO od PiS-u, ano PO ciągle podburza i wszczyna awantury, a PiS za to dąży do zgody i pojednania.
Dodano: 29.01.2019 16:55    Przez: ~Taka jest prawda
Diabeł się w ornat ubrał i na msze dzwoni
Dodano: 29.01.2019 17:04    Przez: ~xmen
Nowak chce wprowadzić cenzurę jak za czasów komunistycznych lub jak w Korei Północnej. To co przez jednych może być uznane za mowę nienawiści - np krytyka partii, dla innych może być groteską lub kabaretem. Kto zatem ma stwierdzić, co mową nienawiści jest, a co nie? Czyżby Pan Nowak?
Dodano: 29.01.2019 18:09    Przez: ~STOP CENZURZE
Czy Pan Poseł Nowak uczyni to także wówczas, kiedy słowa te bądą skierowane wobec polityka PIS? Czy pamięta Pan słowa "Jeszcze jedna bitwa, dorżniemy watahy, wygramy tę batalię" "moherowe berety" " kaczka po smoleñsku" "zimny lech". Nigdy nie słyszałem, by Pan reagował! Więc z kogo ust padły te słowa?
Dodano: 29.01.2019 18:15    Przez: ~Obserwator życia
W mojej ocenie mowa nienawiści jest OK. Bardzo lubię jak jedni na drugich plują ponieważ jedni i drudzy są siebie warci. Lubię posła Niesiołowskiego, posłankę Krystynę, Sketino jest bardzo dobry w te klocki, Owsiak też im dorównuje. Bardzo lubię wypowiedzi b.ministra o wdzięcznym nazwisku, Sikorski, który osiągnął mistrzowską klasę.Nawet nasz poseł Nowak włączył się do akcji. Lubię te igrzyska naszych polityków. Oni gotowi są sie pozażynac żeby udowodnić jak są przeciwni mowie nienawiści.Ja natomiast chętnie na to wszystko popatrzę.
Dodano: 29.01.2019 20:09    Przez: ~Cyrk
Niezły z niego aktor, komediowy. Retoryka posła Nowaka ustawia go we właściwej roli. Pokazuje jak będzie walczył z przeciwnikami politycznymi wałka jeszcze raz walka to jest to co tego posła interesuje. Patrz Jedno z ostatnich wystąpień na łamach LM.
Dodano: 29.01.2019 21:24    Przez: ~Clown
Obawiam się, że to nic nie da. Dla takiego hejtera internet to miejsce, gdzie jest kimś i może wylać całą flustrację swojego nieudanego życia. Ktoś, kto ma poczucie własnej wartości nie czuje potrzeby poniżania innych.Zamiast debatować to znaleźć sposób aby karać.
Dodano: 29.01.2019 15:14    Przez: ~EKA
Politycy od lat szczują na siebie ludzi. To od nich zaczęła się fala PRZEMOCY. Gdy w polskich rodzinach, nawet przy wigilijnym stole , dochodziło do rękoczynów , nikogo to nie obchodziło. Gdy na ulicy ludzie wyzywali się od moherów, lemingów antypolaków , itd. Im to pasowało. Bo naród podzielony to naród głupi i łatwy do rządzenia. Ale gdy ktoś podniósł rękę na polityka.... nagle wielki płacz. To samo było parę lat temu gdy jakiś szaleniec wpadł do biura poselskiego. Największym wrogiem spokoju i szacunku w Polsce są politycy. To jest działanie dla dobra kraju? Ile wytrzymają? Przecież oni nic poza nienawiścią nie mają do zaoferowania.
Dodano: 30.01.2019 08:59    Przez: ~Gh
GH masz rację ❗
Dodano: 30.01.2019 09:10    Przez: ~EKA
Gh, masz SUPER RACJĘ !!!!!!!!!!!!!
Dodano: 30.01.2019 20:15    Przez: ~kiki
Drogi Panie .Czy moglibyście razem z panem prezydentem Konina posprzątać swoje plakaty wyborcze ? Jest na to ustawowo miesiąc czasu od zakończenia wyborów , a nie rusza to ani sztabu wyborczego ani straży miejskiej , choć to ICH OBOWIĄZEK .Przyjedzie tu może jakiś inwestor i się uśmieje . Albo zaduma.P.S.to nie hejt.
Dodano: 29.01.2019 15:18    Przez: ~Może zacząć od zwykłych
Do dzisiaj wiszą i to nie tylko od wymienionych przez ciebie osób. Świadczy to tylko o nich skoro nie potrafią po sobie posprzątać a plakaty-plandeki napewno przydałby się do schroniska na okrycie bud i reklama byłaby fajna dla takiegoż darczyńcy, no ale cóż... ciężko posprzątać, to jest taka fatyga że ho ho.
Dodano: 29.01.2019 15:45    Przez: ~EKA
Tak to nawet dobrze pasuje do pana posła CHŁOPIEC Z PLAKATU pamiętacie tą dobranockę
Dodano: 29.01.2019 16:24    Przez: ~xmen
Pan Tomasz Nowak wie że to był mord polityczny a może morderstwo ?śmiało kto skłonił tego pana do morderstwa.Cytat z artykułu ,,Musimy zastanowić się, jakich instrumentów użyć aby ta przestrzeń publiczna nie była zdominowana przez ludzie siejących nienawiść." Tak Panie Nowak skąd pan wie że to był mord polityczny .
Dodano: 29.01.2019 15:24    Przez: ~dobry
I czy to nie jest mowa nienawiści ze strony tegoż POsła ? Jakim prawem twierdzi, że to był mord polityczny ?
Dodano: 29.01.2019 16:07    Przez: ~Gdzie dowody ?
I tak to pod pozorem walki z "mową nienawiści" (ciekawe kto będzie orzekał co jest, a co nie jest taką mową?) pan poseł zabiera się do ograniczania wolności obywatelskich. W polskim prawie są już instrumenty i nie potrzeba nic więcej - zniesławienie, pomówienie, groźby karalne - wystarczy? Ludzie, nie dajcie się nabrać na ten polityczny bełkot! Jaki mord polityczny? Czyżby jakaś partia za nim stała? A może konkretni politycy? Jeśli pan to wie, to natychmiast zgłosić to do prokuratury! A jeśli to tylko taka polityczna retoryka, to pan Nowak pierwszy nadaje się do oskarżenia o szerzenie "mowy nienawiści"!
Dodano: 29.01.2019 15:36    Przez: ~trzecie oko
Już zamieszczane komentarze giną, nie wolno krytykować Pana Posła z PO T. Nowaka, jeśli chcecie krytykować, to możecie ale PiS, PO zaś nie wolno na LM-ie.
Dodano: 29.01.2019 16:02    Przez: ~Tak działa ten portal
Dorżnąć watahe , Kaczyńskiego wypatroszyć, członków PiS wywalać przez okna, szarańcze pisowską wyeliminować itd itp. Panie pośle Nowak czyje to są słowa. Zacznijcie od siebie. Żenada . A wasz naczelny propagandzista niejaki lis co wyprawia. Nie chce mi się z Panem wchodzić w zadne dyskusje. Kłamiecie jak konuniści
Dodano: 29.01.2019 16:03    Przez: ~Asssss
do-Asssss- zmień swoje poglądy na prezentowane tematy ujawniane w komentarzach !!! Można wyciągnąć wniosek ,że jesteś klasycznym otumanionym wychowankiem plebanów, że aż strach !!! Wiem ,że nie ma ludzi idealnych ale gdy twoja głupota miała skrzydła to by latała jak gołębica !!! Warto niektóre sprawy przemyśleć ! Nie mniej pozdrawiam !!
Dodano: 29.01.2019 16:48    Przez: ~M..k
Nie zapominajmy o rzeczywistym mordzie politycznym na pracowniku biura poselskiego z PiS-u p. Rosiaku z Łodzi, gdzie fanatyk PO chciał zabić J. Kaczyńskiego, ale w końcu zabił tylko szeregowego członka PiS-u.
Dodano: 29.01.2019 17:05    Przez: ~Wojtek
doszło do mordu politycznego... obłuda sięga nieba
Dodano: 29.01.2019 16:04    Przez: ~TW aLfa
Masz rację OBŁUDA I JESZCZE RAZ OBŁUDA. PO to już jest partia szowinistyczna i skrajnie lewacka
Dodano: 29.01.2019 16:14    Przez: ~Assss
Zobaczcie jak negatywnie wpływają na nasze społeczeństwo takie media jak TVN i Gazeta Wyborcza.
Dodano: 29.01.2019 17:07    Przez: ~Jan
Był kiedyś taki nienawistnik co podzielił ludzi na MOHEROWE BERETY
Dodano: 29.01.2019 16:21    Przez: ~xmen
Masz na myśli Donalda Tuska ?
Dodano: 29.01.2019 18:41    Przez: ~W TVP Słyszałem go
,,mowa nienawiści" czyli strach polityków, żaden nie wie który będzie następny :) nie tyka was wymiar sprawiedliwości to będziecie się bać psycholi :) ową mowę nienawiści sami zaczeliście i kontynujecie do dnia dzisiejszego - PO na PiS, PiS na PO...dzień dnia afery, wyłudzenia, łapówki itd itd...a ciemny lud ma nic nie mówić tylko płacić podatki na królewiczów, dlatego lud hejtuje :) teraz aż strach coś napisać bo nie daj Bóg. BOR, ABW, CBŚ wpadnie i człowieka zawinie...ehhh