Dzisiaj jest piątek 18 września 2020, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17892) SPORT FORUM FIRMY (5534) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 10oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (11)

Przy okrągłym stole o mowie nienawiści. Poseł zapowiada debatę

Dodano: 29.01.2019 14:55

Stop mowie nienawiści – mówi Tomasz Nowak, poseł PO i zapowiada spotkanie „liderów opinii” w Koninie, aby temu zapobiec.

- Znaleźliśmy się w sytuacji, w której doszło do mordu politycznego, sytuacji, w której mowa nienawiści zasztyletowała prezydenta Gdańska – zaczął Piotr Nowak konferencję prasowa. - Ten moment jest wyzwaniem dla polityków, mediów i dla wszystkich obywateli, którzy uczestniczą w życiu społecznym. Wszyscy stajemy przed naszą wielką wspólną odpowiedzialnością za to, ażeby w Polsce nie następował proces degradacji życia społecznego i budowania dwóch ojczyzn, dwóch narodów, wobec siebie wrogich.

Koniński parlamentarzysta zapowiada, że nie zamierza tolerować rozprzestrzeniającej się, zwłaszcza w internecie, mowy nienawiści. - To odpowiedzialność nas wszystkich, aby nie tolerować mowy nienawiści, ażeby nie przechodzić obok niej obojętnie. Sam przyznaję, że lekceważyłem do tej pory wpisy pełne nienawiści. W świetle tego, co się wydarzyło jestem zdeterminowany, ażeby powiedzieć „stop” i w momencie, w którym będzie pojawiało się w przestrzeni publicznej jakiekolwiek sformułowanie godzące w polityka, samorządowca, osobę, które nie pełni żadnych funkcji, będę występował do policji, prokuratury, aby osoby, które rozpowszechniają tego typu mowę nienawiści były postawione w stan oskarżenia. Nie może być tak, że będziemy to tolerować. Przestrzeń społeczna była zaśmiecana tego typu sformułowania, które okazały się ws efekcie końcowym nożem z 13 stycznia.

Poseł zaapelował również do mediów aby „moderować w sposób odpowiedni to, co może powodować taki efekt jak w Gdańsku”. - Nie chodzi o cenzurę. Musimy zastanowić się, jakich instrumentów użyć aby ta przestrzeń publiczna nie była zdominowana przez ludzie siejących nienawiść. Dlatego będę chciał się spotkać z liderami opinii w Koninie, abyśmy porozmawiali o tym, co zrobić aby Konin i subregion nie był skazany na tych, którzy mową nienawiści sieją takie spustoszenia. W lutym będę chciał doprowadzić do spotkania liderów opinii z różnych stron sceny politycznej, organizacji, mediów, aby przy okrągłym stole powiedzieli stop mowie nienawiści - zapowiedział parlamentarzysta. 

Fot. Archiwum 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:mowa nienawiści,   Tomasz Nowak,   poseł,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Drogi Panie .Czy moglibyście razem z panem prezydentem Konina posprzątać swoje plakaty wyborcze ? Jest na to ustawowo miesiąc czasu od zakończenia wyborów , a nie rusza to ani sztabu wyborczego ani straży miejskiej , choć to ICH OBOWIĄZEK .Przyjedzie tu może jakiś inwestor i się uśmieje . Albo zaduma.P.S.to nie hejt.
Dodano: 29.01.2019 15:18    Przez: ~Może zacząć od zwykłych
I tak to pod pozorem walki z "mową nienawiści" (ciekawe kto będzie orzekał co jest, a co nie jest taką mową?) pan poseł zabiera się do ograniczania wolności obywatelskich. W polskim prawie są już instrumenty i nie potrzeba nic więcej - zniesławienie, pomówienie, groźby karalne - wystarczy? Ludzie, nie dajcie się nabrać na ten polityczny bełkot! Jaki mord polityczny? Czyżby jakaś partia za nim stała? A może konkretni politycy? Jeśli pan to wie, to natychmiast zgłosić to do prokuratury! A jeśli to tylko taka polityczna retoryka, to pan Nowak pierwszy nadaje się do oskarżenia o szerzenie "mowy nienawiści"!
Dodano: 29.01.2019 15:36    Przez: ~trzecie oko
Już zamieszczane komentarze giną, nie wolno krytykować Pana Posła z PO T. Nowaka, jeśli chcecie krytykować, to możecie ale PiS, PO zaś nie wolno na LM-ie.
Dodano: 29.01.2019 16:02    Przez: ~Tak działa ten portal
doszło do mordu politycznego... obłuda sięga nieba
Dodano: 29.01.2019 16:04    Przez: ~TW aLfa
Do dzisiaj wiszą i to nie tylko od wymienionych przez ciebie osób. Świadczy to tylko o nich skoro nie potrafią po sobie posprzątać a plakaty-plandeki napewno przydałby się do schroniska na okrycie bud i reklama byłaby fajna dla takiegoż darczyńcy, no ale cóż... ciężko posprzątać, to jest taka fatyga że ho ho.
Dodano: 29.01.2019 15:45    Przez: ~EKA

KOMENTARZE

Więcej PO to cały kraj sprzedadzą
Dodano: 29.01.2019 16:29    Przez: ~PiS
PIS , jest taki sam jak PO , te same korzenie !!! Dogadali się przecież między sobą w Magdalence !!! Widać ,że niektórzy z plebsu to kupili !!! Więcej samodzielność w ocenie nie których zdarzeń !!!!
Dodano: 29.01.2019 16:53    Przez: ~M..k
Pis nie mial nic do Gadania w Magdalence to raz a 2 okrogly stol to wymysl komunistow wiec o czym mowa co tu duzo gadac. Jesli nie pasuje nam ten posel to ma niego nie glosujmy na niego. Widac ze ludzie nie chca wiec nie glosujmy.
Dodano: 30.01.2019 15:01    Przez: ~POst
Panie Pośle a może na bazarku spotkanie w sobote. Menu tylko niech Pan uzgodni z wyborcami. Ja proponuje dzika na dziko z elementami politycznej nienawiści w POsypce POmidorowej
Dodano: 29.01.2019 16:53    Przez: ~Asssss
I po pączku z marmoladą na deser
Dodano: 29.01.2019 16:56    Przez: ~jolka
Do- Asssss- jeżeli chcesz zaprosić wybrańca narodu, to najlepiej do swojego domu i uzgodnij menu !!! Czy znasz upodobania Pana Posła ??? Komentarz osobiście mi się nie podoba, zawiera bardzo dużo ironii !!! ale też świadczy o poglądach piszącego i jego poziomie intelektualnym !!! (nie za wysoki )
Dodano: 29.01.2019 17:00    Przez: ~M..k
M.k, Ty POd innym nickiem pisałeś, Tobie się nie podoba PiS, a nam PO, no tak już jest, my Polacy jesteśmy skłóceni i podzieleni.
Dodano: 29.01.2019 17:12    Przez: ~Niedobrze
Juz odliczam dni do tego jadła mam nadzieję że tym razem mnie nie zawiedziecie proponuje bobra w sosie dębowym z zębami w kapuście wywalonymi w gorku
Dodano: 29.01.2019 17:49    Przez: ~Tama
Chyba normalni ludzie to już nie głosują na PO
Dodano: 29.01.2019 16:54    Przez: ~jolka
Jolka dlaczego obrażasz inne osoby co mają odmienne poglądy od Twoich ??? Ja nie zagłosuję na PO i na PIS !!!
Dodano: 29.01.2019 17:04    Przez: ~M..k
Jolka zapraszam na bazarek w sobote bęfzie się działo. Myślę że jakieś POmyje dostaniemy
Dodano: 29.01.2019 17:16    Przez: ~Asssśs
M.k a co mnie to obchodzi na kogo głosujesz
Dodano: 29.01.2019 17:48    Przez: ~jolka
Zaczynać od siebie. Na czym oparte jest 1.sze zdanie konferencji" Cyt. "mord polityczny" czy "mowa nienawiści zasztyletowała". Skąd ma pan potwierdzenia na takie słowa? Ja słyszę, że mówi się o chorobie psychicznej............ Zdecydowanie jestem za złagodzeniem debaty publicznej, ale te twierdzące słowa budzą wiele wątpliwości, to jakieś oskarżenia..........
Dodano: 29.01.2019 16:57    Przez: ~Naftalina
M.k widzę że jesteś obeznany w temacie kultowego filmu tv czechosłowackiej "Nemocnice na krai mesta". Cytujesz dr Sztrosmajera . Milosz Kopecki by powiedział " do perdeli zna chłopisko ten serial," Mimo to pozro
Dodano: 29.01.2019 17:04    Przez: ~Asssss
M.k. jesteś chyba sfrustrowanym człowiekiem. Nie masz kolego jakiś problemów natury emocjonalnej
Dodano: 29.01.2019 17:11    Przez: ~Asssśs
No i cóż? Ilu piszących zrozumiało pomysł posła, albo ilu chce go zrozumieć...Wyścigu ciąg dalszy...Co jeszcze musi się wydarzyć, aby dotarło do wszystkich /no może prawie wszystkich/, że należy zmienić kierunek działań. Nie liczą się argumenty, tylko kto bardziej drugiemu dokopie...To podoba się...To takie super...
Dodano: 29.01.2019 17:27    Przez: ~Ktoś...
To ktoś tutaj musi zrozumieć, że to było, jest i będzie i zamiast debatować to działać w kierunku karania tego. Ilu nastolatków popełniło samobójstwo przez hejt w internecie? i dlaczego wcześniej nie było tyle krzyku w tej sprawie? już dawno powinny być surowe kary!
Dodano: 29.01.2019 18:11    Przez: ~EKA
Panie Pośle wezmę w tej debacie udzial. Tylko kiedy i gdzie. Jako Polak ii patriota zadam Panu niewygodne pytania w stosunku do Pana poglądów w temacie spólek miejskich i ich funkcjonowania w Koninie
Dodano: 29.01.2019 17:35    Przez: ~Assss
Manipulacja jak za komuny. Jest oczywiście wielu, którzy to kupią. Ja nie.
Dodano: 29.01.2019 17:39    Przez: ~Magda
Sam od siebie niech zacznie i jego koledzy z po też
Dodano: 29.01.2019 18:09    Przez: ~xmen
2 z 5
<<12345>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.