Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20909) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących do godz. 10.00

Polecamy:

Przy okrągłym stole o mowie nienawiści. Poseł zapowiada debatę

Dodano: 29.01.2019 14:55

Stop mowie nienawiści – mówi Tomasz Nowak, poseł PO i zapowiada spotkanie „liderów opinii” w Koninie, aby temu zapobiec.

- Znaleźliśmy się w sytuacji, w której doszło do mordu politycznego, sytuacji, w której mowa nienawiści zasztyletowała prezydenta Gdańska – zaczął Piotr Nowak konferencję prasowa. - Ten moment jest wyzwaniem dla polityków, mediów i dla wszystkich obywateli, którzy uczestniczą w życiu społecznym. Wszyscy stajemy przed naszą wielką wspólną odpowiedzialnością za to, ażeby w Polsce nie następował proces degradacji życia społecznego i budowania dwóch ojczyzn, dwóch narodów, wobec siebie wrogich.

Koniński parlamentarzysta zapowiada, że nie zamierza tolerować rozprzestrzeniającej się, zwłaszcza w internecie, mowy nienawiści. - To odpowiedzialność nas wszystkich, aby nie tolerować mowy nienawiści, ażeby nie przechodzić obok niej obojętnie. Sam przyznaję, że lekceważyłem do tej pory wpisy pełne nienawiści. W świetle tego, co się wydarzyło jestem zdeterminowany, ażeby powiedzieć „stop” i w momencie, w którym będzie pojawiało się w przestrzeni publicznej jakiekolwiek sformułowanie godzące w polityka, samorządowca, osobę, które nie pełni żadnych funkcji, będę występował do policji, prokuratury, aby osoby, które rozpowszechniają tego typu mowę nienawiści były postawione w stan oskarżenia. Nie może być tak, że będziemy to tolerować. Przestrzeń społeczna była zaśmiecana tego typu sformułowania, które okazały się ws efekcie końcowym nożem z 13 stycznia.

Poseł zaapelował również do mediów aby „moderować w sposób odpowiedni to, co może powodować taki efekt jak w Gdańsku”. - Nie chodzi o cenzurę. Musimy zastanowić się, jakich instrumentów użyć aby ta przestrzeń publiczna nie była zdominowana przez ludzie siejących nienawiść. Dlatego będę chciał się spotkać z liderami opinii w Koninie, abyśmy porozmawiali o tym, co zrobić aby Konin i subregion nie był skazany na tych, którzy mową nienawiści sieją takie spustoszenia. W lutym będę chciał doprowadzić do spotkania liderów opinii z różnych stron sceny politycznej, organizacji, mediów, aby przy okrągłym stole powiedzieli stop mowie nienawiści - zapowiedział parlamentarzysta. 

Fot. Archiwum 

 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:mowa nienawiści,   Tomasz Nowak,   poseł,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Drogi Panie .Czy moglibyście razem z panem prezydentem Konina posprzątać swoje plakaty wyborcze ? Jest na to ustawowo miesiąc czasu od zakończenia wyborów , a nie rusza to ani sztabu wyborczego ani straży miejskiej , choć to ICH OBOWIĄZEK .Przyjedzie tu może jakiś inwestor i się uśmieje . Albo zaduma.P.S.to nie hejt.
Dodano: 29.01.2019 15:18    Przez: ~Może zacząć od zwykłych
I tak to pod pozorem walki z "mową nienawiści" (ciekawe kto będzie orzekał co jest, a co nie jest taką mową?) pan poseł zabiera się do ograniczania wolności obywatelskich. W polskim prawie są już instrumenty i nie potrzeba nic więcej - zniesławienie, pomówienie, groźby karalne - wystarczy? Ludzie, nie dajcie się nabrać na ten polityczny bełkot! Jaki mord polityczny? Czyżby jakaś partia za nim stała? A może konkretni politycy? Jeśli pan to wie, to natychmiast zgłosić to do prokuratury! A jeśli to tylko taka polityczna retoryka, to pan Nowak pierwszy nadaje się do oskarżenia o szerzenie "mowy nienawiści"!
Dodano: 29.01.2019 15:36    Przez: ~trzecie oko
Już zamieszczane komentarze giną, nie wolno krytykować Pana Posła z PO T. Nowaka, jeśli chcecie krytykować, to możecie ale PiS, PO zaś nie wolno na LM-ie.
Dodano: 29.01.2019 16:02    Przez: ~Tak działa ten portal
doszło do mordu politycznego... obłuda sięga nieba
Dodano: 29.01.2019 16:04    Przez: ~TW aLfa
Do dzisiaj wiszą i to nie tylko od wymienionych przez ciebie osób. Świadczy to tylko o nich skoro nie potrafią po sobie posprzątać a plakaty-plandeki napewno przydałby się do schroniska na okrycie bud i reklama byłaby fajna dla takiegoż darczyńcy, no ale cóż... ciężko posprzątać, to jest taka fatyga że ho ho.
Dodano: 29.01.2019 15:45    Przez: ~EKA

KOMENTARZE

" Mowa nienawiści " to taka sama pałka ideologiczna jak "antysemityzm". Jeżeli POzwolimy, żeby zamkneła nam usta, to POzamiatane.
Dodano: 29.01.2019 18:25    Przez: ~Luniu
M.k o poziomie twojej inteligencji rodem z pozycji lumpenproletariatu swiadczy fakt, że ja w stosinku do ciebie jestem homo sapiens a ty genus neutrum
Dodano: 29.01.2019 18:29    Przez: ~Asssss
do -Asssss- napisałeś samą prawdę - do chwili obecnej - nie wiem czy jestem Nijaki
Dodano: 29.01.2019 21:29    Przez: ~M..k
Niezłe pranie mózgów. Mam taki szacunek do Platformy jak kiedyś do MO były członek PO zastrzelił członka PiS. Jak trzeba być bezwzględnym żeby służyć w tej partii.
Dodano: 29.01.2019 18:55    Przez: ~Braksłów
zacznij od swiich kolegów z PO
Dodano: 29.01.2019 19:03    Przez: ~A
Mówienie PRAWDY w tych czasach nazywa się MOWĄ NIENAWIŚCI... smutne to.
Dodano: 29.01.2019 19:16    Przez: ~Luniu
To okropne żyć w kłamstwie , obłudzie ale nie którzy to lubią do tego pycha i szmal
Dodano: 30.01.2019 06:56    Przez: ~Ue
a nie pamięta już jak jego kolega z PO niejaki p. Schetyna krytykował Adamowicza? "Decyduje się na kandydowanie samodzielne, podejmuje decyzje bez Platformy i musi za to zapłacić - podkreślił polityk. Jak dodał, "musi liczyć się z polityczną konsekwencją". I teraz nagle p. Schetyna próbuje wykręcić kota ogonem i przedstawia p. Adamowicza jako "męczennika" politycznego. W PO obłuda i zakłamanie sięgnęły zenitu! I taki człowiek jak p. Nowak chce być wyrocznią w sprawie mowy nienawiści? Kpiny!
Dodano: 29.01.2019 19:22    Przez: ~kkk
Mam szacunek do PO jak do MO. Ryszard Cyba przez rok był członkiem Platformy Obywatelskiej[14]. Informację tę potwierdziła następnego dnia szefowa częstochowskiej PO Halina Rozpondek,To ten koleś zastrzelił działacza PO a ten Pan debatę będzie urządzał. To brak szacunku dla inteligencji obywateli.Wikipedia: Atak na biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi
Dodano: 29.01.2019 19:41    Przez: ~10_na_10
Oczywiście były Pokemon zastrzelił działacza PiS
Dodano: 29.01.2019 20:09    Przez: ~kx
Dziwię się panu Nowakowi, że na tej tragedii gdańskiej chce się tak wylansować... wstydu on nie ma czy co ? Zresztą pan Nowak niech zacznie od swojego PO i przypomni sobie co kiedyś jego ludzie z PO wygadywali na PiS, a jak nie, to ja chętnie mogę mu to przypomnieć... Nie może być zgody w naszym kraju, na cenzurowanie i niszczenie normalnych ludzkich poglądów, własnego zdania i myśli, przez wymyśloną tzw. "mowę nienawiści".
Dodano: 29.01.2019 20:24    Przez: ~Kuzia
Wystarczy posłuchać Niesioła
Dodano: 30.01.2019 05:01    Przez: ~Mowa
Panie Tomaszu, zrownaja pana fanatycy DOJNEJ zmoany z blotem. Pan jest przez nich chyba najbardzoej tutaj znienawidzony. Mysle, ze to walka z wiatrakami choc ja popieram. Powodzenia!
Dodano: 29.01.2019 20:27    Przez: ~Pn
I ty panie PN o mowie nienawiści to pan skutecznie podlewa benzyną to piekło. Za wszystko kiedyś przyjdzie nam zapłacić
Dodano: 29.01.2019 21:00    Przez: ~Babka zielna
Pn, ty się tu nie podlizuj. Prawie wszystkie twoje dotychczasowe nienawistne komentarze zostały dokładnie z kalkowane i skatalogowane. Dobierzemy się do Ciebie.
Dodano: 29.01.2019 22:27    Przez: ~PiS
PiS - wy sie zabierzcie za waszego guuuru, ktory wbrew prawu kreci walwamaki ma 1,3 mld. To wy dajecie "za wieszanie kukiel konkretnych politykow opozycji" stanowiska ministerialne. To wy tolerujecie karygodne zachowabia narodowosciowcow na roznych rocznicach i umarzacie wszystkie sprawy z ich udzialem bo to wasz elektorat. To wy.... dlugo by pisac. Reasumujac, wyczyscievu siebie stajnie Aufgasza a dopieto pouczajcie i straszcie innych...
Dodano: 30.01.2019 06:23    Przez: ~Pn
Jak sobie zasłużył to jest znienawidzony, proste i logiczne
Dodano: 30.01.2019 09:12    Przez: ~Korwin
Pn, a co ty chcesz od narodowców, zrobili ci jakąś krzywdę ? Narodowcy są wspaniali, o ile nie są to jacyś syjonistyczni narodowcy.
Dodano: 30.01.2019 17:44    Przez: ~CWP
Kolego pójdź sobie daleko...Nie chcemy Ciebie tu!!!Potrzebujemy ludzi którzy działają s nie biją pianę....