Dzisiaj jest poniedziałek 14 października 2019, imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18847) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 14oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)Seniorska koszykówka wróciła. Wysoka porażka MKS M ... (0)

Od minuty ciszy radni miasta Konina rozpoczęli dzisiejszą sesję 

Dodano: 30.01.2019 09:36

Minutą ciszy radni miasta Konina rozpoczęli dzisiejszą sesję.

Minutą ciszy miejscy radni uczcili pamięć tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Przewodniczący Rady Miasta, Wiesław Steinke zaproponował, aby minutą ciszy uczcić również pamięć zmarłego 15 stycznia br. księdza prałata Henryka Włoczewskiego, budowniczego i długoletniego proboszcza parafii Najświętszej Maryi Panny w Koninie.

Radny Jarosław Sidor zwrócił uwagę, że w ostatnim czasie zmarł również były radny Czesław Łajdecki. - Byliśmy na mszy, uczcilismy pamięć – odpowiedział przewodniczący RM.

  • konin. Minutą ciszy radni miasta Konina rozpoczęli dzisiejszą sesję
  • konin. Minutą ciszy radni miasta Konina rozpoczęli dzisiejszą sesję

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:sesja,   Rada Miasta,   Konin,   minuta ciszy,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tak niech jeszcze przemilcza te 34 procentowe podwyżki za cieplo w koninie a włodarz chodzi sobie usmiechniety i zadowolony
Dodano: 30.01.2019 10:11    Przez: ~Yt
A co z prostymi ludźmi, którzy odeszli Oni nie zasłużyli na chwilę ciszy, a może zmarli w biedzie i zapomnieniu czy kogoś to wzruszy...
Dodano: 30.01.2019 09:49    Przez: ~xmen
To ja uczcze minutą ciszy to miasto bez perspektyw i przyszłości.
Dodano: 30.01.2019 10:05    Przez: ~Pn
Co to niusy ,LM nie ma o czym pisać,tylko o tym że radni stali minutę.Może by cos napisać o czym tak radzili.
Dodano: 30.01.2019 10:26    Przez: ~obserwator
Zamiast ulicy p. Pawła Adamowicza lepiej zrobić ulicę ks. Henryka Włoczewskiego, który to bardziej się przyczynił dla naszego miasta i pomagał wielu osobom.
Dodano: 30.01.2019 10:10    Przez: ~ulica

KOMENTARZE

A co z prostymi ludźmi, którzy odeszli Oni nie zasłużyli na chwilę ciszy, a może zmarli w biedzie i zapomnieniu czy kogoś to wzruszy...
Dodano: 30.01.2019 09:49    Przez: ~xmen
Tak niech jeszcze przemilcza te 34 procentowe podwyżki za cieplo w koninie a włodarz chodzi sobie usmiechniety i zadowolony
Dodano: 30.01.2019 10:11    Przez: ~Yt
Przewodniczący sprzedaje takie suchary. Masakra. Chyba zapomniał o powadze funkcji.
Dodano: 30.01.2019 11:21    Przez: ~Wyborca
Działania demokratów można podsumować następująco: więcej nienawiści przeciwko "mowie nienawiści" SS - Sekta Smoleńska. SA - Sekta Adamowicza.
Dodano: 30.01.2019 11:33    Przez: ~piotr
Zwariowane Koło Historii. W Niemczech zaczęło się od SA i skończyło się na SS, a w Polsce odwrotnie: najpierw SS (Sekta Smoleńska), teraz nadeszło SA (Sekta Adamowicz). Taka to nasza inność.
Dodano: 30.01.2019 11:43    Przez: ~darek
I co wam daje ten hejt jeden z drugim?? Nudzi sie wam??
Dodano: 30.01.2019 11:47    Przez: ~Pn
Pn, nie hejtuje on tylko ubliża i szkaluje przeciwników politycznych.
Dodano: 30.01.2019 15:56    Przez: ~Taki jest Pn
A co z tym gagatkiem który głosował za inną radną?
Dodano: 30.01.2019 18:10    Przez: ~Xxx
DO Yt. Chcieliśta ekoEnergii to macie. Opalanie na biomase dużo droższe niż węgiel brunaty. a coście myśleli barany, że UNIA ekologiczna to tania unia bedzie. Za rok 30% i tak co roku, osły.
Dodano: 30.01.2019 20:55    Przez: ~jamama
To ja uczcze minutą ciszy to miasto bez perspektyw i przyszłości.
Dodano: 30.01.2019 10:05    Przez: ~Pn
Podziekij pisiwi, ze zamyka odkrywce, co rowna sie degradacji regionu.
Dodano: 30.01.2019 11:48    Przez: ~Pn
pewnie znowu wina PiS i Kaczynskiego, ze konin wybrał czerwono rozowych...jak nie sld to po .... to i tak wina pisu :D jak to mowił shreek na konwencji Pustych Obietnic "pis pis pis pis pis"
Dodano: 30.01.2019 14:31    Przez: ~150
Masz rację PN KONIN DNO W CENTRUM
Dodano: 30.01.2019 23:11    Przez: ~Oj
Zamiast ulicy p. Pawła Adamowicza lepiej zrobić ulicę ks. Henryka Włoczewskiego, który to bardziej się przyczynił dla naszego miasta i pomagał wielu osobom.
Dodano: 30.01.2019 10:10    Przez: ~ulica
Moga jego inieniem zmienic nazae ronda na Kleczewskiej...
Dodano: 30.01.2019 11:49    Przez: ~Pn
Rondo "prawdziwego Polaka" Tadeusza Mazowieckiego ci się nie POdoba ?
Dodano: 30.01.2019 18:40    Przez: ~Wojtek
Broń Cię Panie Boże...Żadnego Włoczewskiego....Żadnego!!!!!!
Dodano: 31.01.2019 05:19    Przez: ~......
Chyba radni zapomnieli o rozdziale Państwa od Kościoła !!! Nadal uważają ,że wszyscy są wierzącymi !! W kampanii wyborczej żaden nie deklarował tak oficjalnie swojej religijności ( dotyczy to tylko niewielu ). Należy przypomnieć sobie naganne życie plebana !! niektórzy pamiętają !! PO - chce wykorzystać do maksimum śmierć człowieka ??? Nieładnie !!!Historia uczy , a widać ,że nie wszystkich !!! Kogo myśmy jako mieszkańcy wybrali ???
Dodano: 30.01.2019 10:15    Przez: ~Mundek
Dlaczego rzeczywista prawda o tych osobach nie dociera do radnych !!!Brak chęci zapoznania się z faktami i czytania ze zrozumieniem?? A tak to wynika -robienie polityki i robienie z ludzi niedorozwój intelektualny nie umiejących samodzielnie myśleć !!! Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet radnym
Dodano: 30.01.2019 10:27    Przez: ~Erwin
Logika myślenia godna młota kowalskiego. Minute ciszy należy rozpatrywać jako oznakę szacunku dla osoby zmarłej, niezależnie od jej poglądów, wartości i pochodzenia. Radni uznali, że w stosunku do ludzi, którzy w historii Konina pozostawili swój ślad, tak trzeba. Czy osoba duchowna nie jest także obywatelem miasta? Oczywiście, że jest, więc nie ma mowy o łamaniu mitycznej świeckości państwa. Art. 25 Konstytucji mówi o bezstronności państwa, a nie świeckości. Świeckość państwa, jakiej chciałaby lewica, to rozwiązanie, które byłoby wręcz zaprzeczeniem swobody wyrażania poglądów w sferze publicznej.
Dodano: 30.01.2019 11:24    Przez: ~Obserwator życia
Do - Obserwatora życia - nie zgadzam się ,dotyczy przemyśleń Twoich w zaprezentowanym komentarzu !!! Obywatele są równi wobec wszystkich organów państwa i samorządowych !!! Dlaczego nie pamiętano o długoletnim radnym byłym milicjancie ,bo co? Porównać zasługi plebana do długoletniego radnego ?? to dzień do nocy !!! Kto tego porównania ma zrobić !!!??? Ty !!!
Dodano: 30.01.2019 11:50    Przez: ~M..k
@Obserwator życia - czy choć raz wypomniales Adrianowi lamanie konstytucji? Watpie.
Dodano: 30.01.2019 11:51    Przez: ~Pn
kto wybierał Puste Obietnice to wybierał, na pewno nie ja
Dodano: 30.01.2019 14:32    Przez: ~asd
Masz ma myśli Platformę Obiecanek ?
Dodano: 30.01.2019 16:48    Przez: ~Jan
Ile razy to samo
Dodano: 30.01.2019 10:16    Przez: ~ko3
Do 96 daleko im....
Dodano: 30.01.2019 12:09    Przez: ~Pn
Zgłaszam twój post jako mowa nienawiści
Dodano: 30.01.2019 13:25    Przez: ~xd
Jeden z mieszkańców poszedł po bandzie i nagadał reszcie.......
Dodano: 30.01.2019 10:18    Przez: ~Osada
Nawet mówił że może sobie coś zrobić i ma dość układów
Dodano: 30.01.2019 10:42    Przez: ~mieszkaniec
Proponuje by każdorazowo na sesji Rady Miasta uczcić pamięć wszystkich zmarłych mieszkańców Konina w obliczu śmierci wszyscy są równi, a nie tylko wybiórczo.to co robi dziś RM to granie pod publikę nikt jak pamiętam nie zdobył na cudzej krzywdzie poklasku czy splendoru mówiąc po młodzieżowemu -lansu ,zła karma wraca . Powiem po chrześcijańsku bozia nie rychliwa ale sprawiedliwa i każdemu wypłaci według zasług.
Dodano: 30.01.2019 10:20    Przez: ~xxx
Adamowicza uczcili chociaż na pogrzebie nie byli / nie wszyscy/ Włoczewskiego uczcili bo na pogrzebie byli / nie wszyscy?/, radnego z Konina, kolegi / nie wszystkich?/ bo na pogrzebie byli / nie wszyscy?/ nie uczcili. Zapomnieli !!! I przy okazji taki sobie mały pstryczek dla pana Sidora. Bareja to by się chyba zawstydził jakby to widział i czytał.
Dodano: 30.01.2019 10:22    Przez: ~ech
Co to niusy ,LM nie ma o czym pisać,tylko o tym że radni stali minutę.Może by cos napisać o czym tak radzili.
Dodano: 30.01.2019 10:26    Przez: ~obserwator
Na sesji RADY Miasta uczcić pamięcią KSIĘDZA a nie wieloletniego RADNEGO?!"BRAWO" Panie Przewodniczący RADY Miasta
Dodano: 30.01.2019 11:01    Przez: ~Wyborca
Nie pamiętali radni o radnym gdyż był z niewłaściwej opcji politycznej i pracował - wiadomo gdzie ?? To jest przykład polityki uprawianej przez PO. Tak trzymać i nie popuszczać !!! nawet propagandzistom i ideologom partyjnym
Dodano: 30.01.2019 11:31    Przez: ~Erwin
Żadnego księdza!!!
Dodano: 31.01.2019 05:20    Przez: ~.....
1 z 5
12345>>