Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18561) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 13oC
Jutropogoda
14 / 13oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Strzałkowo. Jedna osoba uwięziona w aucie. Uwolnil ... (0)Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)

Konin. Dzielą się tym co mają. To był dobry rok dla Banku Żywności

Dodano: 30.01.2019 12:09
Źródło: LM.pl

Produkty o wartości ponad 7,5 mln zł tylko w ubiegłym roku rozdał potrzebującym Bank Żywności w Koninie.

Pogotowie św. Mikołaja, Powszechna Zbiórka Żywności i Dzielmy się tym co mamy. To sztandarowe akcje, które prowadzi koniński bank.

- Ten rok, który jest za nami to taki tradycyjny, dobry rok, który jest zapisany cyferkami. Mieliśmy 16 500 tysiąca podopiecznych w regionie. Większość pozyskanych produktów pochodziła z programu operacyjnego „Pomoc żywnościowa” - mówi Ireneusz Niewiarowski, prezes Banku Żywności w Koninie.

Poza stałym pozyskiwaniem produktów żywnościowych, bank prowadzi działalność edukacyjną.

- Zorganizowaliśmy 166 warsztatów kulinarnych, z których skorzystało 3 000 osób. To są podopieczni, którzy uczą się gotować, wykorzystywać produkty żywnościowe, zwracamy uwagę na problem marnowania żywności i niewłaściwego odżywiania. W warsztatach tych i w akcji „Pogotowie św. Mikołaja” skupiamy się na osobach starszych. Podczas tych kilkunastu lat zmieniliśmy profil odbiorców paczek. Kiedyś były one dla dzieci, a teraz są dla seniorów i osób samotnych. Wspieramy też całe rodziny – mówi Joanna Piekarczyk, dyrektor Banku Żywności w Koninie. - Istota działalności banku to pomoc drugiemu człowiekowi. Nie moglibyśmy tego robić bez wolontariuszy. Co roku to ponad 2 000 osób. Serdecznie dziękuję młodzieży szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz nauczycielom, którzy angażują się i motywują młodych ludzi - dodaje.

W ubiegłym roku bank nawiązał też współpracę z dużymi sieciami handlowymi, od których odbiera przede wszystkim nadające się do spożycia warzywa i owoce.

- To często produkty, których organizacje normalnie by nie kupiły, np. mango, czy awokado – mówi Joanna Piekarczyk. - Każdy kilogram uchroniony przed zmarnowaniem nas cieszy. To są dwa, trzy tiry jakie w tygodniu wjeżdżają do banku i trzeba je rozdysponować – dodaje.

Produkty trafiają do organizacji pozarządowych, ośrodków pomocy społecznej, domów dziecka oraz domów pomocy społecznej. W 2018 roku zebrano w sumie 1 418 357 kg żywności. Z tego między innymi przygotowano 4781 paczek w ramach „Pogotowia św. Mikołaja”. W „Powszechnej Zbiórce Żywności” uczestniczyło 57 szkół, w których zebrano 5671 kg żywności. A dzięki akcji „Dzielmy się tym co mamy” udało się pozyskać 2800 kg płodów rolnych i zorganizowano wycieczki dla 100 dzieci.

W sumie od początku działalności Banku Żywności w Koninie zebrano 26 587 128 kg produktów na kwotę 79 580 151 zł.

  • Konin. Dzielą się tym co mają. To był dobry rok dla Banku Żywności
  • Konin. Dzielą się tym co mają. To był dobry rok dla Banku Żywności
  • Konin. Dzielą się tym co mają. To był dobry rok dla Banku Żywności
  • Konin. Dzielą się tym co mają. To był dobry rok dla Banku Żywności
  • Konin. Dzielą się tym co mają. To był dobry rok dla Banku Żywności

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Niewiarowski znów się lansuje dlaczego ? ,jak już to dlaczego nie ma tu nazwisk i zdjęć którzy to robią tylko ten nieśmiertelny.
Dodano: 30.01.2019 12:59    Przez: ~xxx
Pan Niewiarowski powinien zainteresować się drogą którą biega koło Kopalni Soli ,bo sobie nogi połamie od tych dziur.
Dodano: 30.01.2019 14:55    Przez: ~obserwator
Czy to zbiórka czy żebranie - zastanawiam się ??? czym jedno różni się od drugiego ?? przecież od kiedy działa dobra zmiana - potrzebujących żywności nie ma !!
Dodano: 30.01.2019 15:08    Przez: ~M..k

KOMENTARZE

Dzielą się tym co im zostanie po rozszabrowaniu,makaronami,kaszami,r iwszelkim dobrem czego nie chcą ci przy korycie.
Dodano: 01.02.2019 12:21    Przez: ~koniniak
Aktorstwa i lansu nauczył się od posła Nowaka
Dodano: 26.03.2019 20:23    Przez: ~Pispispis
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.