Dzisiaj jest sobota 26 września 2020, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18316) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Więcej turystów niż w ubiegłym roku. Ślesin podsum ... (0)Koronawirus w Wielkopolsce. Rekordowa liczba zakaż ... (5)

Konin. Po chińsku rozmawiamy? Przewodniczący stale pouczający

Aktualizacja 31.01.2019 15:15

Wczorajsza sesja Rady Miasta Konina pokazała poziom dyskusji czołowych samorządowców. Dotyczy to między innymi "rozmowy" z pozycji przewodniczącego z najmłodszym radnym. 

Chodzi o przytyki, jakie przewodniczący Rady Miasta, Wiesław Steinke (klub radnych Koalicji Obywatelskiej) kierował podczas sesji do opozycyjnego radnego, Jakuba Eltmana (klub radnych Prawa i Sprawiedliwości). Młody radny zapytał - dlaczego w przedsesyjnych materiałach nie znalazł się plan pracy nowej komisji skarg, wniosków i petycji? Później zadawał pytania oraz formułował twierdzenia dotyczące kompetencji i obowiązków tejże komisji w zakresie pism (wniosków, skarg itp.), którymi ta komisja miałaby się zajmować. Co ważne - wypowiedź Jakuba Eltmana była merytoryczna, wyważona i spełniała wszelkie kryteria głosu zabieranego przez radnego podczas sesji Rady Miasta. Okazało się jednak, że przewodniczący, Wiesław Steinke, miał w tej kwestii odmienne zdanie. Korzystając z prawa zabierania głosu, nieustannie przerywał Jakubowi Eltmanowi. Do tego doszły przytyki. Oto fragment (stenogram) „najgorętszego” momentu tej dyskusji:

Jakub Eltman: niestety nie zgodzę się z panem przewodniczącym, gdyż...

Wiesław Steinke: to proszę podać argumenty prawne, bardzo proszę

J.E.: już tłumaczę, może pan mi nie przerywać?

W.S.: niezrozumiałe (dyskusja?) polega na tym, że wymieniamy zdanie, pan ma włączony mikrofon, nie wyłączyłem panu, dyskutujemy razem, proszę się nie obrażać, mógłby być pan moim synem proszę pana, naprawdę, wiekowo

J.E.: (spokojnie) wykonujemy panie przewodniczący ten sam mandat radnego

W.S.: (znów przerywa) troszkę pokory i szacunku, panie radny

J.E.: szanowni państwo, nie zgadzam się z panem przewodniczącym, ponieważ (…) uważam, że takie pisma powinny przechodzić przez tę komisję i ewentualnie być kierowane do komisji właściwej rady miasta, bądź urzędu bo po to jest ta komisja i taki mamy zapis w statucie, wiec kierujmy się literą prawa, którą sami tworzymy, dziękuję

W.S.: no nie ma pan racji, kompletne bzdury pan opowiada, za przeproszeniem (…) proszę się nie upierać i nie wymądrzać, troszkę pokory (…) pan swoje cały czas, niech pan pokaże trochę asertywności, że pan potrafi przyznać komuś rację, ma pan z tym trudność

J.E.: mogę zabrać głos panie przewodniczący?

W.S.: po chińsku rozmawiamy?

Po tej wymianie zdań Jakub Eltman zacytował fragment statutu miasta Konina i ponowił pytanie o to, dlaczego w przedsesyjnych materiałach brakowało planu pracy nowej komisji. Na to przewodniczący Wiesław Steinke odparł: na arogancję nie odpowiadam z założenia.

W przerwie sesji Rady Miasta zapytaliśmy Wiesława Steinke, o to, co sądzi o poziomie tej dyskusji. Przewodniczący zbył nas słowami: mnie prowokacja nie interesuje, robicie z igły widły.

Na koniec sesji dostało się także mediom. Przewodniczący Wiesław Steinke odniósł się do sytuacji z początku obrad. Wtedy udzielono głosu mieszkańcowi, który zwrócił się do rady z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu. Mieszkaniec wypowiadał się nerwowo, a w pewnym momencie zaczął krzyczeć z mównicy. W efekcie przewodniczący wyłączył mu mikrofon. Wspominając te wydarzenia, tuż przed zakończeniem sesji, powiedział do radnych. - Bardzo proszę o przemyślenie na przyszłość, żebyśmy unikali takich sytuacji zupełnie niepotrzebnych, bo tracimy merytoryczny sens dyskusji i rozwiązania, które poniekąd padały wcześniej, ja wiem, że to jest pożywka dla mediów, które znakomicie to rozgrywają potem, ale tak nie powinno to wyglądać, szanowni państwo.

video: bip.konin.eu

autor: Mateusz Krzesiński 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Jakub Eltman,   Wiesław Steinke,   sesja,   wymiana zdań,   pouczający przewodniczący,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

''troszkę pokory i szacunku, panie radny'' przed kim? Jest radnym tak jak Pan Steinke ma takie samo prawo zadawać pytania.
Dodano: 31.01.2019 08:44    Przez: ~art
No Panie Steinke widać za długo już jest Pan przewodniczącym i woda sodowa uderza Panu do głowy.Jako ,jak Pan mówi dojrzały człowiek i radny powinien Pan okazać więcej szacunku młodszym kolegą a nie pokazywać swoją niechęć do przedstawiciela innej niż Pan orientacji politycznej.Macie służyć Koninowi a nie toczyć wewnętrzne spory polityczne.
Dodano: 31.01.2019 09:03    Przez: ~obserwator
Teraz widać komu wystaje słoma z butów. Kiedyś załatwiało się wykształcenie za prosiaki lub kury.
Dodano: 31.01.2019 08:57    Przez: ~czerwona kartka
Steinke: „to proszę podać argumenty prawne, bardzo proszę”; by za chwile rzec: „mógłby być pan moim synem proszę pana, naprawdę, wiekowo…” Przewodniczący w dyskusji żąda od adwersarza argumentów merytorycznych, a sam używa argumentów niemerytorycznych. To jest oczywisty przykład na to, że jedni z wiekiem stają się mądrzejsi, a inni tylko…starsi.
Dodano: 31.01.2019 10:08    Przez: ~Obserwator życia
Miałem raz do czynienia z Panem Wiesławem S. Wyjątkowo niegrzeczny człowiek. Cały czas próbował udowadniać, że to urzędnik ma rację, a nie ja. Zapytał em go, kogo wreszcie reprezentuje-wyborców, czy urzędników. Odpowiedzi nie uzyskałem.
Dodano: 31.01.2019 09:06    Przez: ~Petent

KOMENTARZE

Jakub Brawo pokazałeś odwagę klasę tak trzymaj masz moc i nie pozwól się wyprowadzić z równowagi ,
Dodano: 31.01.2019 18:12    Przez: ~xxx
Szkoda, ze radny Eltman nie mowil o "literze prawa" kiedy jego partyjny kolega radny Majewski glosowal za swoja kolezanke - radna z PiSu. Gdzie byl wtedy posel Eltman?? Panie posle Eltman troche pokory jak słusznie zauwazyl przewidniczacy Steinke.
Dodano: 31.01.2019 19:11    Przez: ~Pn
Tobie to płyta się zacięła ?
Dodano: 01.02.2019 06:40    Przez: ~Do Pajaca Pn
Panie Steinke ja rozmawiam po kantońsku i seczuańsku. A pan jézykiem homo niewiadomo
Dodano: 31.01.2019 18:13    Przez: ~Assssss
Chamskich aroganckich wpisów niejakiego Pn nie usówacie. Tylko moje
Dodano: 31.01.2019 18:18    Przez: ~Assssss
Bo jego komentarze są zgodne z ideą Partii Oszustów ,która jest niezwykle bliska sercu redakcji. Funkcjonariusze frontu ideologicznego a nie dziennikarze. Tfuu !
Dodano: 31.01.2019 18:50    Przez: ~Polska
Czysta mowa nienawisci i obornik, ktorym zasyfiacie kazdy temat na LM. Wspolczuje.
Dodano: 31.01.2019 19:13    Przez: ~Pn
Polscy politycy to chamy
Dodano: 31.01.2019 18:56    Przez: ~xmen
Widać to PO oPOzycji.
Dodano: 01.02.2019 12:20    Przez: ~To fakt
Pan Steinke tak przywiązał się do swojego stołka że traci poczucie rzeczywistości. Czas na nowe
Dodano: 31.01.2019 20:45    Przez: ~Jj
chyba cham
Dodano: 31.01.2019 22:48    Przez: ~wyborca AS
stenke na zbity pysk z rady i ze szpitala cham albo leczyc albo zadzic ale to padlo do niczego sie nie nada
Dodano: 31.01.2019 21:30    Przez: ~erwin
Wiesław Steinke w ostatnich wyborach samorządowych uzyskał największą ilość głosów . Czym sobie zasłużył na taką przychylność mieszkańców w swoim okręgu wyborczym może może ktoś to wyjaśni ?
Dodano: 31.01.2019 21:59    Przez: ~pytajnik
Ludzie nie wiedzą co robią, otumanieni przez Gazetę Wyborczą i TVN.
Dodano: 01.02.2019 12:22    Przez: ~Jan
Nie prawda,że miał najwięcej głosów
Dodano: 03.02.2019 22:09    Przez: ~Sprawdź
Jestem osobą obiektywną. Nie zamierzam nikogo bronić ani oceniać. Żadna z tych opcji politycznych nie jest mi po drodze. Wysłuchałam nagrania i stwierdzam, że słowa wypowiedziane przez pana Steinke są żenujące. Nie zachowuje tak się człowiek pełniący taką funkcję w mieście. Czuje się bardzo ważny, gdyż siedzi na tym miejscu, a nie innym. Ciekawa jestem jego zachowania gdyby tak do niego ktoś się odzywał. Panu Eltmanowi natomiast gratuluję opanowania i spokoju, że nie dał się sprowokować. Panie przewodniczący, takie zachowanie źle świadczy o panu. Proszę nie sądzić, że wszystko panu wolno. Karma wraca, niestety. Jedna jeszcze uwaga. Pan Prezydent powinie moim zdaniem przerwać agresję słowną pana Steinke.
Dodano: 31.01.2019 22:33    Przez: ~Joanna
Przepraszam bardzo ale wygrana tej debaty należy ewidentnie do Przewodniczącego Rady zawsze opanowany i konkretny .Panie Steinke marnuje się Pan na tym stanowisku jak dla mnie nadaje się Pan na Prezydenta.
Dodano: 31.01.2019 23:19    Przez: ~orirntalny
Na Prezydenta Białorusi czy Korei Północnej ?
Dodano: 01.02.2019 12:24    Przez: ~O tak !
cale to PO i KO to zwykłe DNO, brak szacunku do ludzi, dorwali się do koryta i dawaj na całego, wielcy panowie, zero praworządności, konkursy ustawione, a krzyczą konstytucja! Ludzie przejrzyjcie na oczy, a niektórzy jak profesor :-) matematyki jak pan Lorek to nie powinni piastować stanowisk publicznych, wysłać ich do Urzędu Pracy, nie szukają pracy jak zwykli ludzie
Dodano: 31.01.2019 23:25    Przez: ~uzrąd pracy
Zero kultury u polityków z PO.
Dodano: 01.02.2019 12:25    Przez: ~To prawda
5 z 7
<<1234567>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.