Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18427) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Kolejne dwa kable sprężające most w Koninie wymagają wymiany

KONIN JEST NASZ

Dodano: 3.02.2019 00:15

Dobra wiadomość jest taka, że po dwukilometrowej przeprawie przez Wartę w Koninie można jeździć bezpiecznie. - Ale problemy z nią będą – nie pozostawia złudzeń prof. Arkadiusz Madaj. W najbliższym czasie trzeba będzie wymienić kolejne dwa kable sprężające – tym razem w zachodniej nitce mostu.

Zespół prof. Arkadiusza Madaja z Politechniki Poznańskiej sukcesywnie bada kolejne odcinki mostu. W grudniu 2018 roku władze Konina otrzymały drugą już ekspertyzę, podsumowującą kolejny etap pracy inżynierów z Poznania. Wynika z niej, że w przypadku większości kabli sprężających można poprzestać na wymianie lub uzupełnienie iniektu. Jednak kilka z nich wymaga bezwzględnej wymiany ze względu na stopień skorodowania i wysokiego prawdopodobieństwa ich zerwania, w tym – to wiadomo już na pewno – dwa w zachodniej nitce konstrukcji.

Ile jeszcze dokładnie kabli trzeba będzie wymienić, dowiemy się dopiero po zakończeniu prac przez zespół ekspertów z Politechniki Poznańskiej. - Pracuję w konstrukcjach mostowych czterdzieści lat i tak niestarannego zabezpieczenia kabli jeszcze nie spotkałem – przyznał prof. Arkadiusz Madaj.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu, który przeprowadziliśmy 31 stycznia w gabinecie prof. Arkadiusza Madaja na Politechnice Poznańskiej.

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Włodarze Konina, kierownik budowy i firma wykonująca powinni za to ponieść surowa karę!
Dodano: 3.02.2019 01:29    Przez: ~Koniniak
Poprzedni włodarze. To z czasów Pałasza!
Dodano: 3.02.2019 02:32    Przez: ~Józef
Oczywiście nikt za to nie odpowie.....
Dodano: 3.02.2019 00:36    Przez: ~To POlska właśnie
Po prostu więcej kabli do wymiany !!!
Dodano: 3.02.2019 00:53    Przez: ~Józek na wózek
Kable są źle zamocowane i złej jakości ale kasa za to jest dobrze schowana przez czerwoną mafię konińską.
Dodano: 3.02.2019 08:04    Przez: ~huta

KOMENTARZE

Oczywiście nikt za to nie odpowie.....
Dodano: 03.02.2019 00:36    Przez: ~To POlska właśnie
Po prostu więcej kabli do wymiany !!!
Dodano: 03.02.2019 00:53    Przez: ~Józek na wózek
Już niedługo w Koninie będzie most wodorowy xd
Dodano: 03.02.2019 09:16    Przez: ~Xd
W Mzgok było oferta na kierownika. Szybko po terminie usunęli z systemu. Ciekawe kogo przyjęli. Nikt nic nie wie.
Dodano: 03.02.2019 10:01    Przez: ~Komisja rewizyjna.
Jak zwykle ktoś od Eli lub Janka.
Dodano: 03.02.2019 10:03    Przez: ~Iko
PRAWDOPODOBNIE TO "KIEROWNIK" NA "NOCNE ZMIANY" TZW" CUDA" (na tą MAGICZNĄ ZMIANĘ W PORZE NOCNEJ
Dodano: 03.02.2019 10:58    Przez: ~Obywatel sowa
Ten most powinien upaść.
Dodano: 03.02.2019 13:11    Przez: ~Collapsus
Szanowni forumowicze róbcie sobie screeny postów na LM i zobaczcie jak działa cenzura. Nie mnie oceniać z jakich powodów usuwane są posty, ale z pewnością nie nawołują do nienawiści. Kto płaci Panu Olejnikowi za taką lojalność? Może sam od siebie?
Dodano: 03.02.2019 16:27    Przez: ~lojalność
~razem możemy więcej Ten komentarz już 3-krotnie był usuwany
Dodano: 03.02.2019 20:19    Przez: ~ ~razem możemy więcej
potwierdzam, ani jednego obraźliwgo słowa. zero mowy nienawiści, kilka stwierdzeń popartych danymi sprawdzonymi na bip, czy też innych oficjalnych źródłach. zero interpretacji tylko materiały , które po poświeceniu kilku godzin może znaleść. i co post znika.
Dodano: 03.02.2019 21:24    Przez: ~dociekliwy
też potwierdzam, ani o opcjach politycznych ani o tym co kto i jak. kilka oficjalnych faktów troszkę liczb oczywiście z oficjalnych źrodeł a komentarz znika
Dodano: 03.02.2019 21:44    Przez: ~równi i równiejsi
I gdybyśmy nie mieli takiego prof. poznańskiej polibudy to byśmy kwiczeli bo już widzę jak by z nas zdzierały specjalistyczne firmy
Dodano: 04.02.2019 08:43    Przez: ~asd
Włodarze Konina, kierownik budowy i firma wykonująca powinni za to ponieść surowa karę!
Dodano: 03.02.2019 01:29    Przez: ~Koniniak
Poprzedni włodarze. To z czasów Pałasza!
Dodano: 03.02.2019 02:32    Przez: ~Józef
Dziś budowany jest wiadukt na ul. Europejskiej. Minęło dopiero kilka miesięcy a położony asfalt ma sporo dziur,jakość asfaltu pozagatunkowa. Czy asfalt będzie teraz wymiana czy później bo nadzór dopuszcza takie fuchy.
Dodano: 03.02.2019 18:07    Przez: ~pn
już w pierwszej ocenie Prof.pisał o "prawdopodobieństwie graniczącym z pewnością ", że wszystkie kable są źle mocowane.
Dodano: 03.02.2019 06:25    Przez: ~Kary
Kable są źle zamocowane i złej jakości ale kasa za to jest dobrze schowana przez czerwoną mafię konińską.
Dodano: 03.02.2019 08:04    Przez: ~huta
Jeżdżę trochę po kraju, mam znajomych z różnych miast, ale takiego syfu, niezadowolenia społecznego i bałaganu nie widziałem nigdzie.
Dodano: 03.02.2019 08:45    Przez: ~Były mieszkaniec
No pacz.... A znasz powiedzenie wszedzie dobrze, gdzie nas nie ma?
Dodano: 03.02.2019 10:30    Przez: ~Pn
Tam gdzie rządzi lewica, tam jest żle.
Dodano: 03.02.2019 12:34    Przez: ~To fakt
@To fakt - a co z zachwalana tutaj Wrzesnia?? Od 2002 roku rzadzivtam czlowiek z lewicy...?
Dodano: 03.02.2019 18:31    Przez: ~Pn
Dlaczego do tej pory nie zostali postawieni do odpowiedzialności karnej: kierownik budowy, nadzór budowlany, przecież od dawna mówione jest, że sprężanie zostało przeprowadzone inaczej niż to jest zapisane w dzienniku budowy, nie wspominając o brakującym iniekcie. To jest poświadczenie nieprawdy jeśli się nie mylę?
Dodano: 03.02.2019 08:55    Przez: ~teoretyczny_most_europejski
Co robi prokuratura w tej sprawie- czyje interesy broni/chroni !! Czy jest niezależna od dobrej zmiany ???Czy w ogóle o sprawie wie???!!
Dodano: 03.02.2019 09:16    Przez: ~Mundek
Zapytaj prokuratora. Juz w maju zeszłego roku posłanka Nowoczesnej złozyła zawiadomienie a prokuratura to o-l-a-l-a. Poza tym prezydent Nowicki tez skladal zawiadomienie do sadu i... co? Cos w tym temacie p. Zbyszek zrobil? I know... woli scigac opozycje...
Dodano: 03.02.2019 10:32    Przez: ~Pn
Konin - miasto kabli
Dodano: 03.02.2019 09:15    Przez: ~tw. aktor
WINCEJ WSZYSTKIEGO. ...
Dodano: 03.02.2019 10:35    Przez: ~He
KONIN WZYWA WSZYSTKIE RĄCZKI NA POKŁAD
Dodano: 03.02.2019 10:38    Przez: ~wyborca
Już na samo słowo KONIN tylko śmiać się chce !
Dodano: 03.02.2019 11:05    Przez: ~Bartek
Nie bądż naiwny,bo śmiać się powinno na słowo Olejnik,człowiek zakłamany,zawiedziony/brak propozycji z UM czy innych instytucji/,a do tego chorągiewka.
Dodano: 04.02.2019 08:52    Przez: ~poszołwon
To jest jak PN do wymiany
Dodano: 03.02.2019 11:35    Przez: ~Ale jaja
Kabel i Pn do wymiany ?
Dodano: 03.02.2019 12:37    Przez: ~Dobre
1 z 4
1234>>