Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17792) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Są kolejne przypadki zakażenia z powiatu tureckieg ... (1)Konin. Pielgrzymka na Jasną Górę inna niż wszystki ... (2)

Porozumienie ws. mostu w Bernardynce. Jest szansa na remont

Dodano: 3.02.2019 12:50
Źródło: LM.pl

Jest szansa na remont mostu w Bernardynce, ale nie w tym roku. Prezydent Konina porozumiał się w tej sprawie z burmistrzem Ślesina

Most w ciągu ul. Bernardynka w Koninie ze względu na zły stan techniczny został zamknięty w styczniu 2015 roku. Kilka miesięcy później uruchomiono przesmyk, którym mogą przejeżdżać jedynie samochody osobowe. Okoliczni mieszkańcy od dawna dopytują co dalej z mostem i kiedy mogą liczyć na jego remont? W kwietniu 2017 roku ówczesny prezydent Konina mówił, że miasto zawrze porozumienie z gminą Ślesin i będzie ubiegać się o środki zewnętrzne na przebudowę obiektu w Bernardynce. Inwestycję szacowano wówczas na ok. 3,7 mln zł.

Kilka dni temu burmistrz Ślesina – Mariusz Zaborowski spotkał się w tej sprawie z nowym prezydentem Konina – Piotrem Korytkowskim.

- Rozpoczęły się rozmowy, żeby doprowadzić do remontu mostu. Jest ustne porozumienie dotyczące wspólnego finansowania inwestycji z budżetu Konina oraz Ślesina, ale przy poszukiwaniu środków zewnętrznych – mówi Aneta Wanjas, rzecznik konińskiego magistratu.

Burmistrz Zaborowski przyznaje, że czeka na pismo ze spotkania dotyczące obustronnego zainteresowania przeprowadzeniem inwestycji.

- Przygotowujemy się do podpisania porozumienia – mówi Mariusz Zaborowski. - Miasto ma zlecić nową wycenę. Najprawdopodobniej to będzie ok. 5 mln zł. Jeśli nasz wkład to miałoby być 15 procent to mamy 750 tys. zł. Musiałbym wtedy przed podpisaniem porozmawiać z radą, bo zgodę radnych miałem na 500 tys. zł – dodaje.

Jeśli dojdzie do połączenia samorządowych sił, to most w Bernardynce miałby być remontowany w latach 2020-2021.

  • Porozumienie ws. mostu w Bernardynce. Jest szansa na remont

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Ciekawe jest gdy by taki most znajdował się w centrum miasta Konina lub gminy Ślesin jak długo stał by zamknięty?Ale,że jest na skraju dwóch aglomeracji to ma się go w du... ie za mało potencjalnych głosów w wyborach. Co tam mieszkańcy Kępy, Wąsosz, Półwioska to nie elektorat koninski,a i słabo znaczący dla Ślesina. Ten most napewno nie pogrąży prezydenta Konina lub burmistrza Ślesina w taki sposób jak pogrążyła nowa(stara) przeprawa Pana Nowickiego. Najlepsze jest to, że most w Ślesine też nie jest w najlepszej kondycji...
Dodano: 3.02.2019 13:37    Przez: ~On
zeby 5 metrow mostu czekalo na remont tyle lat kpina NIK wyslac i pozwalniac ludzi ze stanowisk
Dodano: 3.02.2019 14:01    Przez: ~jw
Ślesin doszedł do ściany! Sypie się most pomiędzy jeziorem Ślesińskim, a Mikorzyńskim, który wymaga gruntownego remontu. Niewykluczone, że most może być zamknięty podczas kolejnego przeglądu technicznego. W jaki sposób mieszkańcy miejscowości położonych po wschodniej stronie jezior, przedostaną się na zachodnią stronę gminy? Most w Berdardynce jest drogą życia dla gminy Ślesin i nie alternatywy! Tylko dlaczego zapanowała cisza wokół mostu w Ślesinie i nic się nie mówi o jego opłakanym stanie?
Dodano: 3.02.2019 14:04    Przez: ~Felek Stankiewicz
TEN MOST MUSI BYĆ ZROBIONY, TO JEST STRATEGICZNE MIEJSCE...
Dodano: 3.02.2019 13:09    Przez: ~JMS COMPANY
Radny Cieślak rejonu Gosławice Cukrownia- bezradny ???PO ??chyba tak !!!
Dodano: 3.02.2019 18:41    Przez: ~M..k

KOMENTARZE

TEN MOST MUSI BYĆ ZROBIONY, TO JEST STRATEGICZNE MIEJSCE...
Dodano: 03.02.2019 13:09    Przez: ~JMS COMPANY
Strategiczne dla kogo? I dlaczego?
Dodano: 03.02.2019 13:13    Przez: ~crow
Proponuję redaktorą zainteresować się droga w Licheniu do kępa cukrownia zerwali asfalt dziura na dziurze zawieszenia siadają a Pana nie ma kto jest za to odpowiedzialny ponad to krzaki które wchodzą w niektórych miejscach pół metra na drogę to porażka 1 dzień pracy a ile samochodow nie zostało by porysowanych proszę o zainteresowanie się tym tematem!!!
Dodano: 03.02.2019 15:26    Przez: ~!!!!
Dobrze, że PiS nie wygrał w Koninie, bo by z tego chciał zrobić nie wiadomo jaką aferę. Zmobilizujemy się jak Gdańsk po śmierci pana Adamowicza robiąc składkę na Europejskie Centrum Solidarności i sami sfinansujemy naprawę mostu. Mamy liczny elektorat i stać nas na taki gest. Nikt nas nie musi do tego zmuszać, ani o to prosić. To sprawa honoru i wyjdźmy na przeciw oczekiwaniom mieszkańców.
Dodano: 03.02.2019 15:43    Przez: ~razem możemy więcej
Kiedyś nie było mostów i ludzie musieli sobie radzić nie z takimi przeciwnościami.W prehistorycznych czasach POradzili sobie z dinozaurami mając tylko kamienie zamiast nowoczesnej broni, to i bez mostu sobie POradzą.
Dodano: 03.02.2019 16:30    Przez: ~damy radę
Szanowni forumowicze róbcie sobie screeny postów na LM i zobaczcie jak działa cenzura. Nie mnie oceniać z jakich powodów usuwane są posty, ale z pewnością nie nawołują do nienawiści. Kto płaci Panu Olejnikowi za taką lojalność? Może sam od siebie?
Dodano: 03.02.2019 16:33    Przez: ~lojalność?
CENZURA, CENZURA !!! Masz rację, dałem odpowiedź dla Q i już usunęli. Od czasu śmierci "tegu świyntygu" z Gdańska LM oszalał na całego. Coraz rzadziej teraz tu zaglądam, a jak tak dalej będzie to i wcale tu nie zajrzę. Powoli przenoszę się na inne portale informacyjne jak np. konin24.info , a LM niech pisze sobie tylko dla siebie. Amen - Kropka.
Dodano: 04.02.2019 01:35    Przez: ~Kuzia
O tak, wielką łaskę zrobią że za nasze pieniądze go wyremontują.
Dodano: 03.02.2019 13:12    Przez: ~Kacper
Ciekawe jest gdy by taki most znajdował się w centrum miasta Konina lub gminy Ślesin jak długo stał by zamknięty?Ale,że jest na skraju dwóch aglomeracji to ma się go w du... ie za mało potencjalnych głosów w wyborach. Co tam mieszkańcy Kępy, Wąsosz, Półwioska to nie elektorat koninski,a i słabo znaczący dla Ślesina. Ten most napewno nie pogrąży prezydenta Konina lub burmistrza Ślesina w taki sposób jak pogrążyła nowa(stara) przeprawa Pana Nowickiego. Najlepsze jest to, że most w Ślesine też nie jest w najlepszej kondycji...
Dodano: 03.02.2019 13:37    Przez: ~On
Przeprawa była budowana za kadencji Pana Pałasza.
Dodano: 03.02.2019 15:10    Przez: ~Jozin
Jozin masz rację że za Pana Pałasza ale konsekwencje poniosł Pan Nowicki i to było sedno mojej wypowiedzi.
Dodano: 03.02.2019 17:32    Przez: ~On
zeby 5 metrow mostu czekalo na remont tyle lat kpina NIK wyslac i pozwalniac ludzi ze stanowisk
Dodano: 03.02.2019 14:01    Przez: ~jw
Żeby 5 metrów mostu kosztowało 5mln zł? Niech materiał kosztuje 1mln i 0,5mln weźmie wykonawca. A co z resztą pieniędzy? Nigdy tego nie zrozumie...
Dodano: 07.02.2019 07:56    Przez: ~oburzony
Ślesin doszedł do ściany! Sypie się most pomiędzy jeziorem Ślesińskim, a Mikorzyńskim, który wymaga gruntownego remontu. Niewykluczone, że most może być zamknięty podczas kolejnego przeglądu technicznego. W jaki sposób mieszkańcy miejscowości położonych po wschodniej stronie jezior, przedostaną się na zachodnią stronę gminy? Most w Berdardynce jest drogą życia dla gminy Ślesin i nie alternatywy! Tylko dlaczego zapanowała cisza wokół mostu w Ślesinie i nic się nie mówi o jego opłakanym stanie?
Dodano: 03.02.2019 14:04    Przez: ~Felek Stankiewicz
Panie Burmistrzu ściągnąć zaległe podatki od biznesmenów z ośrodka przy szkole w Wąsoszach, będzie w okolicach brakujących 250 000 zł. Pani radna z Wąsosz też poprze Pańską inicjatywę w sprawie dłużników podatkowych. Wszyscy z Wąsosz korzystają z tego mostu. Chyba, że Pan już biznesmenom umorzyłeś podatek.
Dodano: 04.02.2019 11:32    Przez: ~syndyk i komornik
Weście tych ekspertów od przeprawy w KONINIE
Dodano: 03.02.2019 14:08    Przez: ~max
Z kasy Was wydoją, to pewne.
Dodano: 03.02.2019 14:17    Przez: ~miejscowy ekspert mostowy
Ja swoim przejade w Bernardynce , ale co czeka tych ktorzy jezdza dostawczymi przez most w Slesinie jak go zamkna.
Dodano: 03.02.2019 15:36    Przez: ~Jan
Inne drogi nie tylko most potrzebują naprawy mało miejsc parkingowych brak nowych zakładów pracy emigracja brak perspektyw taki jest Konin zaniedbany wstyd dla włodarzy tego miasta
Dodano: 03.02.2019 15:55    Przez: ~xmen
Ja tam mieszkam na ulicy Krańcowej w Łężynie lat 56 i przez ten okres miasto nie utwardziło drogi , ani asfaltu , ani chodników. Czekajcie więc jak my 60 lat , to może most wyremontują. Ja tam myślę ,że nigdy tego asfaltu pod moim oknem nie zobaczę, ale mam nadzieję , że w drugim życiu z nieba lub piekła sobie na nową drogę popatrzę i się dopiero ucieszę.
Dodano: 03.02.2019 17:36    Przez: ~ Z ulicy błotej
Jestem za !!! Jedyna słuszna racja !!!
Dodano: 03.02.2019 18:25    Przez: ~Kali
Od dołu to tylko podbudowę zobaczysz :)
Dodano: 03.02.2019 18:27    Przez: ~Bies
Radny Cieślak rejonu Gosławice Cukrownia- bezradny ???PO ??chyba tak !!!
Dodano: 03.02.2019 18:41    Przez: ~M..k
Myślałem, że radny Cieślak to porządny człowiek, a on w PO, szkoda bo kiedyś go lubiłem.
Dodano: 04.02.2019 11:49    Przez: ~Energetyk
Prezydent siedzi i czeka, burmistrz siedzi i czeka. To jest właśnie Konin buhaha
Dodano: 03.02.2019 22:14    Przez: ~Lipa blada
Prezydent i burmistrz siedzą i zawierają ustne umowy i padają kwoty jakie pochłonie inwestycja naprawy mostu. Trzeba przyznać , to jest ciężka praca samorządowców.
Dodano: 03.02.2019 22:38    Przez: ~pracownik
Aaa KONIN "DOLINA BIDY" i "BEZROBOCIA CZEKA" GDZIE JESTEŚ PREZYDENCIE PRZED WYBORAMI TAK PIĘKNIE CI SZŁO TE GADANINA , OBIETNICE BAZAREK W ASYŚCIE KOLEGÓW POCZUCIE CHERBATKA AAA TERAZ COŚ SIĘ ZATKAŁO
Dodano: 04.02.2019 07:36    Przez: ~zawiedziony
Jak to gdzie jestem, wiszę sobie na bilbordach młody i ładny, nie zauważacie mnie ?
Dodano: 04.02.2019 11:51    Przez: ~Prezydent
1 z 2
12>>