Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18065) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Porozumienie ws. mostu w Bernardynce. Jest szansa na remont

Dodano: 3.02.2019 12:50
Źródło: LM.pl

Jest szansa na remont mostu w Bernardynce, ale nie w tym roku. Prezydent Konina porozumiał się w tej sprawie z burmistrzem Ślesina

Most w ciągu ul. Bernardynka w Koninie ze względu na zły stan techniczny został zamknięty w styczniu 2015 roku. Kilka miesięcy później uruchomiono przesmyk, którym mogą przejeżdżać jedynie samochody osobowe. Okoliczni mieszkańcy od dawna dopytują co dalej z mostem i kiedy mogą liczyć na jego remont? W kwietniu 2017 roku ówczesny prezydent Konina mówił, że miasto zawrze porozumienie z gminą Ślesin i będzie ubiegać się o środki zewnętrzne na przebudowę obiektu w Bernardynce. Inwestycję szacowano wówczas na ok. 3,7 mln zł.

Kilka dni temu burmistrz Ślesina – Mariusz Zaborowski spotkał się w tej sprawie z nowym prezydentem Konina – Piotrem Korytkowskim.

- Rozpoczęły się rozmowy, żeby doprowadzić do remontu mostu. Jest ustne porozumienie dotyczące wspólnego finansowania inwestycji z budżetu Konina oraz Ślesina, ale przy poszukiwaniu środków zewnętrznych – mówi Aneta Wanjas, rzecznik konińskiego magistratu.

Burmistrz Zaborowski przyznaje, że czeka na pismo ze spotkania dotyczące obustronnego zainteresowania przeprowadzeniem inwestycji.

- Przygotowujemy się do podpisania porozumienia – mówi Mariusz Zaborowski. - Miasto ma zlecić nową wycenę. Najprawdopodobniej to będzie ok. 5 mln zł. Jeśli nasz wkład to miałoby być 15 procent to mamy 750 tys. zł. Musiałbym wtedy przed podpisaniem porozmawiać z radą, bo zgodę radnych miałem na 500 tys. zł – dodaje.

Jeśli dojdzie do połączenia samorządowych sił, to most w Bernardynce miałby być remontowany w latach 2020-2021.

  • Porozumienie ws. mostu w Bernardynce. Jest szansa na remont

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ciekawe jest gdy by taki most znajdował się w centrum miasta Konina lub gminy Ślesin jak długo stał by zamknięty?Ale,że jest na skraju dwóch aglomeracji to ma się go w du... ie za mało potencjalnych głosów w wyborach. Co tam mieszkańcy Kępy, Wąsosz, Półwioska to nie elektorat koninski,a i słabo znaczący dla Ślesina. Ten most napewno nie pogrąży prezydenta Konina lub burmistrza Ślesina w taki sposób jak pogrążyła nowa(stara) przeprawa Pana Nowickiego. Najlepsze jest to, że most w Ślesine też nie jest w najlepszej kondycji...
Dodano: 3.02.2019 13:37    Przez: ~On
zeby 5 metrow mostu czekalo na remont tyle lat kpina NIK wyslac i pozwalniac ludzi ze stanowisk
Dodano: 3.02.2019 14:01    Przez: ~jw
Ślesin doszedł do ściany! Sypie się most pomiędzy jeziorem Ślesińskim, a Mikorzyńskim, który wymaga gruntownego remontu. Niewykluczone, że most może być zamknięty podczas kolejnego przeglądu technicznego. W jaki sposób mieszkańcy miejscowości położonych po wschodniej stronie jezior, przedostaną się na zachodnią stronę gminy? Most w Berdardynce jest drogą życia dla gminy Ślesin i nie alternatywy! Tylko dlaczego zapanowała cisza wokół mostu w Ślesinie i nic się nie mówi o jego opłakanym stanie?
Dodano: 3.02.2019 14:04    Przez: ~Felek Stankiewicz
Radny Cieślak rejonu Gosławice Cukrownia- bezradny ???PO ??chyba tak !!!
Dodano: 3.02.2019 18:41    Przez: ~M..k
TEN MOST MUSI BYĆ ZROBIONY, TO JEST STRATEGICZNE MIEJSCE...
Dodano: 3.02.2019 13:09    Przez: ~JMS COMPANY

KOMENTARZE

TEN MOST MUSI BYĆ ZROBIONY, TO JEST STRATEGICZNE MIEJSCE...
Dodano: 03.02.2019 13:09    Przez: ~JMS COMPANY
Strategiczne dla kogo? I dlaczego?
Dodano: 03.02.2019 13:13    Przez: ~crow
Proponuję redaktorą zainteresować się droga w Licheniu do kępa cukrownia zerwali asfalt dziura na dziurze zawieszenia siadają a Pana nie ma kto jest za to odpowiedzialny ponad to krzaki które wchodzą w niektórych miejscach pół metra na drogę to porażka 1 dzień pracy a ile samochodow nie zostało by porysowanych proszę o zainteresowanie się tym tematem!!!
Dodano: 03.02.2019 15:26    Przez: ~!!!!
Dobrze, że PiS nie wygrał w Koninie, bo by z tego chciał zrobić nie wiadomo jaką aferę. Zmobilizujemy się jak Gdańsk po śmierci pana Adamowicza robiąc składkę na Europejskie Centrum Solidarności i sami sfinansujemy naprawę mostu. Mamy liczny elektorat i stać nas na taki gest. Nikt nas nie musi do tego zmuszać, ani o to prosić. To sprawa honoru i wyjdźmy na przeciw oczekiwaniom mieszkańców.
Dodano: 03.02.2019 15:43    Przez: ~razem możemy więcej
Kiedyś nie było mostów i ludzie musieli sobie radzić nie z takimi przeciwnościami.W prehistorycznych czasach POradzili sobie z dinozaurami mając tylko kamienie zamiast nowoczesnej broni, to i bez mostu sobie POradzą.
Dodano: 03.02.2019 16:30    Przez: ~damy radę
Szanowni forumowicze róbcie sobie screeny postów na LM i zobaczcie jak działa cenzura. Nie mnie oceniać z jakich powodów usuwane są posty, ale z pewnością nie nawołują do nienawiści. Kto płaci Panu Olejnikowi za taką lojalność? Może sam od siebie?
Dodano: 03.02.2019 16:33    Przez: ~lojalność?
CENZURA, CENZURA !!! Masz rację, dałem odpowiedź dla Q i już usunęli. Od czasu śmierci "tegu świyntygu" z Gdańska LM oszalał na całego. Coraz rzadziej teraz tu zaglądam, a jak tak dalej będzie to i wcale tu nie zajrzę. Powoli przenoszę się na inne portale informacyjne jak np. konin24.info , a LM niech pisze sobie tylko dla siebie. Amen - Kropka.
Dodano: 04.02.2019 01:35    Przez: ~Kuzia
O tak, wielką łaskę zrobią że za nasze pieniądze go wyremontują.
Dodano: 03.02.2019 13:12    Przez: ~Kacper
Ciekawe jest gdy by taki most znajdował się w centrum miasta Konina lub gminy Ślesin jak długo stał by zamknięty?Ale,że jest na skraju dwóch aglomeracji to ma się go w du... ie za mało potencjalnych głosów w wyborach. Co tam mieszkańcy Kępy, Wąsosz, Półwioska to nie elektorat koninski,a i słabo znaczący dla Ślesina. Ten most napewno nie pogrąży prezydenta Konina lub burmistrza Ślesina w taki sposób jak pogrążyła nowa(stara) przeprawa Pana Nowickiego. Najlepsze jest to, że most w Ślesine też nie jest w najlepszej kondycji...
Dodano: 03.02.2019 13:37    Przez: ~On
Przeprawa była budowana za kadencji Pana Pałasza.
Dodano: 03.02.2019 15:10    Przez: ~Jozin
Jozin masz rację że za Pana Pałasza ale konsekwencje poniosł Pan Nowicki i to było sedno mojej wypowiedzi.
Dodano: 03.02.2019 17:32    Przez: ~On
zeby 5 metrow mostu czekalo na remont tyle lat kpina NIK wyslac i pozwalniac ludzi ze stanowisk
Dodano: 03.02.2019 14:01    Przez: ~jw
Żeby 5 metrów mostu kosztowało 5mln zł? Niech materiał kosztuje 1mln i 0,5mln weźmie wykonawca. A co z resztą pieniędzy? Nigdy tego nie zrozumie...
Dodano: 07.02.2019 07:56    Przez: ~oburzony
Ślesin doszedł do ściany! Sypie się most pomiędzy jeziorem Ślesińskim, a Mikorzyńskim, który wymaga gruntownego remontu. Niewykluczone, że most może być zamknięty podczas kolejnego przeglądu technicznego. W jaki sposób mieszkańcy miejscowości położonych po wschodniej stronie jezior, przedostaną się na zachodnią stronę gminy? Most w Berdardynce jest drogą życia dla gminy Ślesin i nie alternatywy! Tylko dlaczego zapanowała cisza wokół mostu w Ślesinie i nic się nie mówi o jego opłakanym stanie?
Dodano: 03.02.2019 14:04    Przez: ~Felek Stankiewicz
Panie Burmistrzu ściągnąć zaległe podatki od biznesmenów z ośrodka przy szkole w Wąsoszach, będzie w okolicach brakujących 250 000 zł. Pani radna z Wąsosz też poprze Pańską inicjatywę w sprawie dłużników podatkowych. Wszyscy z Wąsosz korzystają z tego mostu. Chyba, że Pan już biznesmenom umorzyłeś podatek.
Dodano: 04.02.2019 11:32    Przez: ~syndyk i komornik
Weście tych ekspertów od przeprawy w KONINIE
Dodano: 03.02.2019 14:08    Przez: ~max
Z kasy Was wydoją, to pewne.
Dodano: 03.02.2019 14:17    Przez: ~miejscowy ekspert mostowy
Ja swoim przejade w Bernardynce , ale co czeka tych ktorzy jezdza dostawczymi przez most w Slesinie jak go zamkna.
Dodano: 03.02.2019 15:36    Przez: ~Jan
Inne drogi nie tylko most potrzebują naprawy mało miejsc parkingowych brak nowych zakładów pracy emigracja brak perspektyw taki jest Konin zaniedbany wstyd dla włodarzy tego miasta
Dodano: 03.02.2019 15:55    Przez: ~xmen
Ja tam mieszkam na ulicy Krańcowej w Łężynie lat 56 i przez ten okres miasto nie utwardziło drogi , ani asfaltu , ani chodników. Czekajcie więc jak my 60 lat , to może most wyremontują. Ja tam myślę ,że nigdy tego asfaltu pod moim oknem nie zobaczę, ale mam nadzieję , że w drugim życiu z nieba lub piekła sobie na nową drogę popatrzę i się dopiero ucieszę.
Dodano: 03.02.2019 17:36    Przez: ~ Z ulicy błotej
Jestem za !!! Jedyna słuszna racja !!!
Dodano: 03.02.2019 18:25    Przez: ~Kali
Od dołu to tylko podbudowę zobaczysz :)
Dodano: 03.02.2019 18:27    Przez: ~Bies
Radny Cieślak rejonu Gosławice Cukrownia- bezradny ???PO ??chyba tak !!!
Dodano: 03.02.2019 18:41    Przez: ~M..k
Myślałem, że radny Cieślak to porządny człowiek, a on w PO, szkoda bo kiedyś go lubiłem.
Dodano: 04.02.2019 11:49    Przez: ~Energetyk
Prezydent siedzi i czeka, burmistrz siedzi i czeka. To jest właśnie Konin buhaha
Dodano: 03.02.2019 22:14    Przez: ~Lipa blada
Prezydent i burmistrz siedzą i zawierają ustne umowy i padają kwoty jakie pochłonie inwestycja naprawy mostu. Trzeba przyznać , to jest ciężka praca samorządowców.
Dodano: 03.02.2019 22:38    Przez: ~pracownik
Aaa KONIN "DOLINA BIDY" i "BEZROBOCIA CZEKA" GDZIE JESTEŚ PREZYDENCIE PRZED WYBORAMI TAK PIĘKNIE CI SZŁO TE GADANINA , OBIETNICE BAZAREK W ASYŚCIE KOLEGÓW POCZUCIE CHERBATKA AAA TERAZ COŚ SIĘ ZATKAŁO
Dodano: 04.02.2019 07:36    Przez: ~zawiedziony
Jak to gdzie jestem, wiszę sobie na bilbordach młody i ładny, nie zauważacie mnie ?
Dodano: 04.02.2019 11:51    Przez: ~Prezydent
1 z 2
12>>