Dzisiaj jest piątek 19 lipca 2019, imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18666) SPORT FORUM FIRMY (5347) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 17oC
Jutropogoda
26 / 21oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Koło. Zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji

Dodano: 5.02.2019 10:48

W powiecie kolskim już po raz czwarty odbyły się zawody Szkolnej Ligi Strzeleckiej, w których udział wzięła młodzież z województw wielkopolskiego, kujawsko - pomorskiego i łódzkiego.

Wśród gości byli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole, którzy przygotowali stoisko z jednostkami broni używanej w policji. Funkcjonariusze zachęcali również do wstąpienia w szeregi tej formacji. Zawody strzeleckie odbyły się 4 lutego br. w Liceum Ogólnokształcącym w Kole. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas gimnazjalnych i szkół średnich. Młodzież musiała wykazać się umiejętnościami koncentracji, znajomością budowy przyrządów celowniczych i przysłowiowym „celnym okiem”.

W trakcie zawodów młodzież prócz doskonalenia umiejętności strzeleckich, miała możliwość zapoznania się z autentycznymi jednostkami broni palnej, które są na wyposażeniu policji. Egzemplarze broni, które na co dzień towarzyszą policjantom można było obejrzeć, wziąć do ręki oraz zapoznać się z ich budową. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Młodzi ludzie chętnie oglądali pistolety półautomatyczne, maszynowe, karabiny szturmowe oraz broń gładkolufową, zasypując przy tym policjantów wieloma pytaniami. Mundurowi rzeczowo udzielali odpowiedzi i spokojnie wyjaśniali wątpliwości.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko informacyjne dla osób zainteresowanych wstąpieniem w szeregi policji. Tutaj również mundurowi udzielali wszelkich informacji i wskazówek dotyczących przebiegu postępowania kwalifikacyjnego. Wyjaśniali jakie wymogi musi spełniać kandydat do służby, by pozytywnie przejść procedurę rekrutacji. Dla chętnych wyemitowany został film promujący służbę w policji, w którym czynni policjanci i policjantki opowiadali na czym zajmują się jej poszczególne komórki organizacyjne, na czym polega różnica pomiędzy służbą a pracą oraz jak wielu poświęceń to wymaga i jak dużą daje satysfakcję. Zainteresowanie, jakim wykazywali się uczestnicy zawodów wskazuje, że młodzi ludzie chętni są wiązać swą przyszłość z pełnieniem służby w formacjach mundurowych.

  • Koło. Zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Koło,   zawody strzeleckie,   LO Koło,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Za kilka, kilkanaście lat kolska policja będzie jedną z najlepszych w całym regionie, jeśli nie w całej wielkopolsce, bowiem mają tam niezły poligon doświadczalny w mieście.Wtedy nasze konińskie asy będą miały od kogo się uczyć. Zwłaszcza wtedy, kiedy (nie daj Boże) to miasto zbankrutuje jak Detroit.
Dodano: 5.02.2019 12:38    Przez: ~R
To intelekt w policji się nie liczy ??
Dodano: 5.02.2019 17:30    Przez: ~M..k

KOMENTARZE

Co to jest- "autentyczna jednostka broni palnej" ??? Czy to chrześcijańsku ? Ja nie wiem ??!! więc pytam !!!
Dodano: 05.02.2019 11:38    Przez: ~M...j
jak chcesz iść do policji to zamontuj sobie mózg jako cardrich (wymienny pojemnik) do pracy idziesz to wymiana ,normalny zostaw w domu a ten policyjny załaduj do głowy. Ta formacja jest potrzebna ,trzeba tam zupełnie zmienić sposób zarządzania, myślenia bardzo szybko w tej profesji następuje wypalenie zawodowe. Trzeba mieć do tego dystans bo można dostać tam na głowę . Jak na tak trudna służbę to bardzo słabo płacą.na dziś brakuje im funkcjonariuszy około 10 do 20% potrzebnej kadry zależnie o ośrodka -miejscowości.
Dodano: 05.02.2019 12:46    Przez: ~xxx
Jeśli chcesz zwiedzić świat to wstępuj do wojska. Chcesz wyjść na ludzi wstępuj do policji.
Dodano: 05.02.2019 13:35    Przez: ~Qń
Za kilka, kilkanaście lat kolska policja będzie jedną z najlepszych w całym regionie, jeśli nie w całej wielkopolsce, bowiem mają tam niezły poligon doświadczalny w mieście.Wtedy nasze konińskie asy będą miały od kogo się uczyć. Zwłaszcza wtedy, kiedy (nie daj Boże) to miasto zbankrutuje jak Detroit.
Dodano: 05.02.2019 12:38    Przez: ~R
To intelekt w policji się nie liczy ??
Dodano: 05.02.2019 17:30    Przez: ~M..k
Taa, jak przejdziesz 50 specjalistów i 20 etapów.... uważam że do patrolowania ulic wystarczy szkolenie coś na wzór służby wojskowej. Do wojska jak brali to psycholog nie badał ani cholesterolu nie mierzyli.
Dodano: 05.02.2019 19:08    Przez: ~farsa
chciałem iść jakis czas temu, ale mnie nie chcieli to teraz moga mnie w du..e cmoknąć
Dodano: 05.02.2019 20:26    Przez: ~poborowy
KULTURA , OŚWIATA , I ,,POTRZEBA ISTNIENIA POLICJI ''. BRAK ? : PRACOWNIKA NADZORCY ARESZTANTA ?, WIĘŹNIA ?. ...
Dodano: 06.02.2019 03:58    Przez: ~L

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.