Dzisiaj jest niedziela 17 lutego 2019, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20959) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zamiast klas lekcyjnych, mieszkania. Inwestycja w ... (6)Młodzież III LO w Koninie w finale Turnieju Debat ... (16)

Konin. Sporo chętnych na kierownicze stanowisko w magistracie

Dodano: 12.02.2019 14:20
Źródło: LM.pl

Aż 27 chętnych złożyło dokumenty na stanowisko kierownika wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego w Koninie.

W ubiegłym tygodniu prezydent zdecydował o wydłużeniu terminu przyjmowania aplikacji, a rozszerzeniu uległ zapis dotyczący wykształcenia kandydatów. Miało to, jak tłumaczy Aneta Wanjas, rzecznik konińskiego magistratu, zwiększyć konkurencyjność.

Wtedy na konkurs wpłynęło 13 aplikacji. W dodatkowym czasie przybyło ich drugie tyle.

- Mamy 27 aplikacji – mówi Aneta Wanjas. - Teraz będą one oceniane pod względem formalnym – dodaje.

Wiadomo już, że do kolejnego etapu zakwalifikowano 21 osób. Kandydaci w dalszym etapie postępowania będą musieli wykazać się znajomością ustaw. Po zdanym teście, odbędą się rozmowy, które zaplanowano na 18 lutego.

  • Konin. Sporo chętnych na kierownicze stanowisko w magistracie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Znajomoścìą ustaw ??????? Bez przesady!!!!!Ktoś kto idzie do nowej pracy to chyba po to żeby poznać ustawy dot danej pracy czy urzędu,a nie przed podjęciem pracy ma znać tamtejsze ustawy !!!!!Jest to po prostu wymyślony cyrk,a z góry wiadomo jaką osoba będzie przyjęta.Tak było 10 lat temu w moim zakładzie,egzamin,rozmowy kwalifikacyjne itd a osoba od tygodnia już pracowała tzn zapoznawała się właśnie z pracą !!!!I tak to wygląda.
Dodano: 12.02.2019 14:52    Przez: ~Ja
Czy komisja przeprowadzająca konkursy też musiała wykazać się znajomością wszystkich ustaw?
Dodano: 12.02.2019 15:30    Przez: ~???
W mieście w którym największym pracodawcom jest miasto nie może dziać się dobrze. To pokazuje tylko i wyłącznie jak głęboko komunizm jest zakorzeniony i jakie z wiązku z tym panują zasady.
Dodano: 12.02.2019 14:48    Przez: ~mieszkaniec
Po co te szopki. Niech kandydaci nie żyją nadzieją . Już komisja wie przed rozmową kto przejdzie.
Dodano: 12.02.2019 17:45    Przez: ~Doświadczona
"Aplikacje"? Z angielskiego apply-zastosować, czyli w wolnym tłumaczeniu aplikacja to zastosowanie. Poprawnie , po polsku powinno być :"składać podanie, wniosek a nie aplikować (zastosować) o pracę. Uczcie się języków to nie będziecie papugować czegoś czego nie rozumiecie.
Dodano: 12.02.2019 14:58    Przez: ~ptasie móżdżki

KOMENTARZE

W mieście w którym największym pracodawcom jest miasto nie może dziać się dobrze. To pokazuje tylko i wyłącznie jak głęboko komunizm jest zakorzeniony i jakie z wiązku z tym panują zasady.
Dodano: 12.02.2019 14:48    Przez: ~mieszkaniec
Nie lepiej zrobic tak jak w MOSiRze, zatrudnic po znajomosci i gitara?!Mniej zamieszania a i tak wiadomo kto bedzie wiec szkoda czasu i kasy ma papier i ksero!
Dodano: 12.02.2019 17:02    Przez: ~Rma
Szopka pt. konkurs to POwołanie komisji (bardzo wysokiej komisji) która ma na celu POstawić zasłonę dymną aby POkazać maluczkim jaka jest demokracja w Koninie.Na stanowisko będzie POwołany swój z PeŁO.Oj bym zaPOmniała jeszcze komisja musi napisać protokół i PObrać należności za pracę,no chyba że dla wizerunku pracowała społecznie.
Dodano: 14.02.2019 01:41    Przez: ~zofia
Znajomoścìą ustaw ??????? Bez przesady!!!!!Ktoś kto idzie do nowej pracy to chyba po to żeby poznać ustawy dot danej pracy czy urzędu,a nie przed podjęciem pracy ma znać tamtejsze ustawy !!!!!Jest to po prostu wymyślony cyrk,a z góry wiadomo jaką osoba będzie przyjęta.Tak było 10 lat temu w moim zakładzie,egzamin,rozmowy kwalifikacyjne itd a osoba od tygodnia już pracowała tzn zapoznawała się właśnie z pracą !!!!I tak to wygląda.
Dodano: 12.02.2019 14:52    Przez: ~Ja
Skoro z góry wiadomo, to może podasz do wiadomości personalia ów zwycięzcy?
Dodano: 12.02.2019 15:13    Przez: ~Poliwoda
~Ja napisał(a) "...Ktoś kto idzie do nowej pracy to chyba po to żeby poznać ustawy dot danej pracy czy urzędu...". Oczywiście, jakże by inaczej.... Przecież kapitan samolotu pasażerskiego idzie do nowej pracy by nauczyć się pilotażu podobnie jak kapitan okrętu który w nowej pracy uczyć się będzie żeglugi. To samo z ordynatorem oddziału chirurgicznego - dopiero w nowej pracy nauczy się jak operować pacjentów. Jak można wymagać by kierujący daną organizacją musiał posiadać wiedzę o jej funkcjonowaniu, to wszak dziwny wymóg, @Ja nieprawdaż?
Dodano: 12.02.2019 15:39    Przez: ~xXx
Witam i jest to dziwny wymóg i nie. Urzędnik ma wiedzieć gdzie należy się odnieść - poszukać w jakiej ustawie dany przepis czy wytyczne. Ktoś poniżej porównał do pracy lekarza czy pilota i tu znowu częściowo ma rację tyle że, tamte prace wykonuje się samemu a i tak jest instrukcja ścisłego postępowania choćby w samolocie. Tutaj urzędnik musi się orientować co gdzie jest w jakiej ustawie ale nie musi jej znać na 100% a ma być dobrym organizatorem pracy i ludzi mu podległych. pozdrawiam i miłego dnia życzę
Dodano: 12.02.2019 15:57    Przez: ~Jacek
Widać, że jesteś zielony jeżeli chodzi o zasady jakie obowiązują przy przyjęciu do pracy na stanowisko kierownicze. Po pierwsze ustawy podejmuje Sejm i Senat. Na stanowisku jakie ma objąć kandydat powinien znać ustawy i rozporządzenia dotyczące gospodarki komunalnej i o taką znajomość chodzi Prezydentowi Konina. Po przyjęciu do pracy będzie się zapoznawać z wewnętrznymi przepisami i regulaminami obowiązującymi na danym stanowisku.
Dodano: 12.02.2019 20:15    Przez: ~czytelniczka
Dokładnie,podobno to stanowisko jeszcze przed wyborami miał obiecane jeden z radnych powiatowych. Już niedługo poznamy "pseudo" zwycięzcę.
Dodano: 12.02.2019 23:36    Przez: ~Xxx
"Aplikacje"? Z angielskiego apply-zastosować, czyli w wolnym tłumaczeniu aplikacja to zastosowanie. Poprawnie , po polsku powinno być :"składać podanie, wniosek a nie aplikować (zastosować) o pracę. Uczcie się języków to nie będziecie papugować czegoś czego nie rozumiecie.
Dodano: 12.02.2019 14:58    Przez: ~ptasie móżdżki
A to ciekawa teoria... Jak wyjasnisz w takim razie 'job application form', 'apply for a job online', i wiele innych? Aplikowac w slowniku jezyka polskiego pojawia sie w znaczeniu: skladac aplikacje( czyli podanie, wniosek) np. o prace. Mozna kwestionowac, ale bez przesady...chyba lepiej uznac za pelnoprawny czasownik.
Dodano: 12.02.2019 16:47    Przez: ~Artur G
Czy komisja przeprowadzająca konkursy też musiała wykazać się znajomością wszystkich ustaw?
Dodano: 12.02.2019 15:30    Przez: ~???
Tak, taj jak wszyscy na misiewicze pl
Dodano: 12.02.2019 18:47    Przez: ~Pb
W Koninie jak nie dostaniesz roboty w starostwie w urzędzie pracy policji straży czy innym państwowym kolhozie to lipa to reszta to dziady za pół darmo albo za darmo bo zapomni że zapłacić pracownikowi
Dodano: 12.02.2019 17:30    Przez: ~Gggg
Po co te szopki. Niech kandydaci nie żyją nadzieją . Już komisja wie przed rozmową kto przejdzie.
Dodano: 12.02.2019 17:45    Przez: ~Doświadczona
To nie jest przypadkiem tak , że dopasowano wymogi do zwycięzcy ?
Dodano: 12.02.2019 19:55    Przez: ~Ciekawy
Ciekawy- ja też odnoszę takie wrażenie
Dodano: 13.02.2019 07:50    Przez: ~hela
Należy podać skład komisji! Kto decyduje o zatrudnieniu?
Dodano: 12.02.2019 20:17    Przez: ~Takie proste
Pani w czarnych włosach wszyscy wiedzą jaki ma pseudo....no i pan sekret.....rz.Zobaczcie jaka maja wladze lub wydaje im sie ze maja...