Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019, imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19074) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po prezentacji listy, wojewoda odwiedził Urząd Mie ... (0)Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)

Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został unieważniony

Dodano: 14.02.2019 12:22
Źródło: LM.pl

Póki co nie będzie w Koninie mini uzdrowiska. Przetarg na budowę tężni solankowej został unieważniony.

Mini uzdrowisko z tężnią na piątym osiedlu w Koninie jest jednym ze zwycięskich projektów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Na budowę przewidziano pół miliona złotych. W ramach ogłoszonego w połowie stycznia przez miasto przetargu, przyszły wykonawca miał wykonać tężnię solankową o konstrukcji drewnianej, posadowionej na płycie żelbetowej, o długości 10,90 metra, szerokości 3,70 metra i wysokości 3,63 metra. Ponadto poszukiwany wykonawca robót miałby przygotować instalację zasilającą tężnię, oświetlenie, monitoring, a także plac wokół tężni i wyposażyć go w elementy małej architektury, np. ławki, kosze na śmieci, gazony z nasadzeniami, tablicę informacyjną.

Postępowanie przetargowe zostało jednak przez miasto unieważnione. A wszystko dlatego, że najniższa oferowana cena przewyższa kwotę, którą miasto może przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji.

„Cena złożonej oferty znacząco przewyższa środki posiadane na zadaniu inwestycyjnym i szacunkową wartość zamówienia. Ponadto po analizie planu wydatków majątkowych na 2019 rok realizowanych ze środków budżetowych miasta Konina oraz ze względu na rozpoczęte zadania inwestycyjne i zaciągnięte dotąd zobowiązania finansowe, Zamawiający nie może zwiększyć środków do kwoty złożonej oferty” - czytamy na stronie konińskiego magistratu.

fot. archiwum

  • Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został unieważniony

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

KBO powinno być zlikwidowane bo przechodzą takie projekty jak wybieg dla psów za 80 tys. A tam nawet wnioskodawca K.Leśniewska ze swoim pupilem nie zagląda.Była tylko na otwarciu zrobić sobie fotki.
Dodano: 14.02.2019 13:09    Przez: ~Ilona
A takie to KBO miało być obywatelskie! Ludzie szkoda na to czasu i głosowania jak co chwile jakieś skandale wychodzą. Tam nawet nie ma zwykłych mieszkańców zobaczcie kto pisze te wnioski każdy z nich jest gdzieś lub był w partii etc. To jaki jest z tego Budżet obywatelski tylko sami swoi nic więcej
Dodano: 14.02.2019 13:21    Przez: ~ludzik
Do koninijczyk: a czy kiedykolwiek to miasto było na coś stać? Z całym szacunkiem ale skoro wcześniej Pałasz a potem Nowicki nie potrafili wyremontować kilku km Przemysłowej, to mamy doskonały przykład braku zaradności, gdzieś ta komunikacja na poziomie wojewódzkim czy ministerialnym nie działa. Nowicki to nie był ktoś kto się uczy, tylko człowiek z jakimś doświadczeniem samorządowym, zna zapewne wiele osób z "góry" a mimo to mało dla Konina zrobił. Nie znam drugiego takiego miasta w którym przyjezdnych wita zarośnięta i zaniedbana linia kolejowa i asfalt z czasów Gierka połatany co roku. Nie wspomnę o bezrobociu - Konin radzi sobie najgorzej razem z Turkiem. Nie ma polityki pro inwestorskiej. Czasem zastanawiam się czy doczekam czasów kiedy będzie można w tym mieście przebierać w ofertach pracy dla ludzi na poziomie.
Dodano: 14.02.2019 15:03    Przez: ~wyjechałem
Wszystko co tyczy się budowlanki w minionym już roku zdrożało, nawet w Poznaniu kilka rzeczy musiało być dofinansowanych by mogły zostać zrobione. Niestety KBO nie jest zwiększany pomimo narastajacej inflacji i mamy już kolejna rzecz, która wybrali mieszkańcy, a ktora miasto może nie zrealizować, albo tak jak wtedy, zmienić na coś innego czego wcale nikt nie chciał...
Dodano: 14.02.2019 12:59    Przez: ~Koninijczyk ;p
Śmiech. Za 500000zl słupek pod farą remontują..100000zl pseudo fontanna w parku. Czy urząd z tych przekrętów cd się wypowie.
Dodano: 14.02.2019 13:58    Przez: ~M

KOMENTARZE

Wszystko co tyczy się budowlanki w minionym już roku zdrożało, nawet w Poznaniu kilka rzeczy musiało być dofinansowanych by mogły zostać zrobione. Niestety KBO nie jest zwiększany pomimo narastajacej inflacji i mamy już kolejna rzecz, która wybrali mieszkańcy, a ktora miasto może nie zrealizować, albo tak jak wtedy, zmienić na coś innego czego wcale nikt nie chciał...
Dodano: 14.02.2019 12:59    Przez: ~Koninijczyk ;p
KBO powinno być zlikwidowane bo przechodzą takie projekty jak wybieg dla psów za 80 tys. A tam nawet wnioskodawca K.Leśniewska ze swoim pupilem nie zagląda.Była tylko na otwarciu zrobić sobie fotki.
Dodano: 14.02.2019 13:09    Przez: ~Ilona
w postępowaniu złożona została tylko jedna oferta przez firmę z Konina (Trans Gaj) z ceną 756.743,21 zł, która znacznie przekraczała zabezpieczone środki na zadaniu (479.990,00zł). " niezła ta inflacja
Dodano: 14.02.2019 13:40    Przez: ~zrodlo przeglad koninski.pl
Takich tezni nie brakuje w Koninie. Ludzie w krzaki leja to dopiero solanka smierdziiiiii
Dodano: 14.02.2019 21:04    Przez: ~F
@F - a ich kundle gdzie popadnie m.in. place zabaw dla dzieci, boiska.....
Dodano: 14.02.2019 22:38    Przez: ~Pn
A takie to KBO miało być obywatelskie! Ludzie szkoda na to czasu i głosowania jak co chwile jakieś skandale wychodzą. Tam nawet nie ma zwykłych mieszkańców zobaczcie kto pisze te wnioski każdy z nich jest gdzieś lub był w partii etc. To jaki jest z tego Budżet obywatelski tylko sami swoi nic więcej
Dodano: 14.02.2019 13:21    Przez: ~ludzik
Racja. Wstawić w To miejsce ze dwa wieżowce i wyasfaltować na wieki.
Dodano: 14.02.2019 16:36    Przez: ~los
Juz zaraz 2 wiezowce. Pozniej jakis madey wpafnie na chory pomysl by ke nazwac imieniami braciszkow. Nue usalo sie w stokicy to moze tu ma sie udac? Takiego w....a.
Dodano: 14.02.2019 22:39    Przez: ~Pn
Pn i ty twierdzisz,że nie siejesz nienawiści.....Jesteś małym człowieczkiem z rozdmuchanym ego.I naucz się pisać.
Dodano: 18.02.2019 20:39    Przez: ~olo
To jak był ten wniosek zweryfikowany przez urzędników?
Dodano: 14.02.2019 13:26    Przez: ~groszek
Śmiech. Za 500000zl słupek pod farą remontują..100000zl pseudo fontanna w parku. Czy urząd z tych przekrętów cd się wypowie.
Dodano: 14.02.2019 13:58    Przez: ~M
A wiesz ile kodztuje patologia pincset? Cale pokolenia tego nie spłaca.
Dodano: 14.02.2019 22:42    Przez: ~Pn
pn - patologia to ciebie zrobiła lewy pajacu ...
Dodano: 17.02.2019 17:43    Przez: ~kyllgryll
A miała być taka ładna,hamerykanska i znowu gwno wyszło.
Dodano: 14.02.2019 14:30    Przez: ~pawliakkażmirz
Do koninijczyk: a czy kiedykolwiek to miasto było na coś stać? Z całym szacunkiem ale skoro wcześniej Pałasz a potem Nowicki nie potrafili wyremontować kilku km Przemysłowej, to mamy doskonały przykład braku zaradności, gdzieś ta komunikacja na poziomie wojewódzkim czy ministerialnym nie działa. Nowicki to nie był ktoś kto się uczy, tylko człowiek z jakimś doświadczeniem samorządowym, zna zapewne wiele osób z "góry" a mimo to mało dla Konina zrobił. Nie znam drugiego takiego miasta w którym przyjezdnych wita zarośnięta i zaniedbana linia kolejowa i asfalt z czasów Gierka połatany co roku. Nie wspomnę o bezrobociu - Konin radzi sobie najgorzej razem z Turkiem. Nie ma polityki pro inwestorskiej. Czasem zastanawiam się czy doczekam czasów kiedy będzie można w tym mieście przebierać w ofertach pracy dla ludzi na poziomie.
Dodano: 14.02.2019 15:03    Przez: ~wyjechałem
Zalezy o jakim poziomie piszesz...
Dodano: 14.02.2019 22:43    Przez: ~Pn
Miasto komunizmem (czyt. hamstwem) przesiakniete a ty poziom oczekujesz?
Dodano: 15.02.2019 11:20    Przez: ~City
@City - mam rozumiec, ze tyljo Konin jest przesiakniety komunizmem wg ciebie? Skad wy sie bierzecie, ze takie bzdury piszecie na forum publicznym....
Dodano: 15.02.2019 11:29    Przez: ~Pn
Po co są komentarze ? Skoro 2 najwyzej oceniane ,w tym jeden moj zostały skasowane przez cenzora ? To co ? Mamy tylko wychwalać ?
Dodano: 14.02.2019 15:35    Przez: ~bogaty kraj
przecież on to tuba um. ich rzetelnosc jest nic nie warta. tylko przeglad pisze prawde
Dodano: 14.02.2019 15:49    Przez: ~yy
@bogaty kraj - jad zachowac dla siebie
Dodano: 14.02.2019 22:43    Przez: ~Pn
Trzeba umieć się wyslowic
Dodano: 15.02.2019 11:21    Przez: ~Gd
lewactwo kasuje posty. lorek szefem mpec.
Dodano: 14.02.2019 15:48    Przez: ~gg
Masz POpierać PO w Koninie, a żaden komentarz Ci nie zniknie.
Dodano: 14.02.2019 16:24    Przez: ~Cenzor
@gg - a kaczafi samozwanczym zbawca narodu.
Dodano: 14.02.2019 22:44    Przez: ~N
To prawda dostał fuche od partyjnych koleżków z PO. Totalna siara. Jak wam nie wstyd. Totalna kolesiowska żenada
Dodano: 15.02.2019 11:09    Przez: ~Asśsss
@Asśsss - jezeli o wstydzie z oburzeniem piszesz to zajrzyj wpierw ma misiewicze pl.
Dodano: 15.02.2019 11:30    Przez: ~Pn
Miały być tężnie , lodowisko całoroczne , bezpieczne przejście dla dzieci przy szkole nr.3 . Nie ma nic.
Dodano: 14.02.2019 21:39    Przez: ~Abc
Bezpieczne tzn jakie? Z zelbetonowymi murami?
Dodano: 14.02.2019 22:45    Przez: ~Pn
NIE MACIE JUZ O CZYM PISAC TYLKO O NIEUDACZNYCH PROJEKTANCI NIEKOMPETENTNYCH URZEDASÓW ??!!
Dodano: 14.02.2019 23:32    Przez: ~Anty
Pisiewicze sa mega kompetentni. O nich mozna peany piac 😂😂😂