Dzisiaj jest sobota 24 sierpnia 2019, imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19136) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)Po prezentacji listy, wojewoda odwiedził Urząd Mie ... (1)

Konin. Druga przeprawa przez Wartę zostanie zamknięta w marcu

Dodano: 14.02.2019 15:24
Źródło: LM.pl

Od 3 marca zamknięta ma zostać nitka wschodnia Trasy Bursztynowej. Prace potrwają około miesiąca.

Miała być w grudniu, potem w styczniu, a teraz wymiana kabla sprężającego na drugiej przeprawie przez Wartę zapowiadana jest na marzec.

- Naprawa będzie trwała około 4 tygodni. Będzie związana z wymianą kabla sprężającego o długości 130 metrów, między podporami piątą i siódmą na estakadzie wschodniej E5 – mówi prezydent Piotr Korytkowski. - Prace będą polegały na odkuciu bloków kotwiących, wykonaniu przejścia przez konstrukcję kabla sprężającego, zakotwieniu kabla po jednej i drugiej stronie, sprężenia go i wypełnienia iniektem – dodaje.

Jak podkreśla prezydent Korytkowski, praca jest precyzyjna i wymaga reżimu związanego z wyłączeniem ruchu.

- Ruch, który by trwał na wyłączonej części mógłby powodować, że prace mogłyby być obarczone pewnymi wadami w zakresie utwardzania się iniektu w kablach sprężonych – mówi Piotr Korytkowski. - Chciałbym zastrzec, że termin może być przesunięty o parę dni w jedną, bądź drugą stronę ze względu na to, że proces technologiczny zakłada, że prace będą musiały być wykonane przy temperaturze powyżej 5 stopni Celsjusza – dodaje.

Pod koniec marca ta część prac na przeprawie powinna być zakończona. Kolejne prace związane z wymianą następnych kabli muszą być wykonane do czerwca, ale tutaj konkretny termin jeszcze nie jest znany.

- Do końca roku ma być przeprowadzona diagnostyka przeprawy, łącznie z mostem. Chcemy mieć pełną diagnozę, tak abyśmy mogli zaplanować prace i zdefiniować ryzyka związane z potencjalnymi awariami, bo nie o wszystkich rzeczach jeszcze wiemy – mówi prezydent Korytkowski.

Cały czas trwają rozmowy z następcami prawnymi firm, które wykonywały konińską przeprawę. Oficjalne i jednoznaczne stanowisko co do finansowania przez nie napraw ma być znane w najbliższym czasie. Prezydent w czasie ograniczenia ruchu na Trasie Bursztynowej nie przewiduje wprowadzenia bezpłatnej komunikacji miejskiej. Będzie natomiast rozważał rozmowę z komendantem miejskim policji, żeby wspomagać się pracą policjantów w momentach szczytu na skrzyżowaniu ulic: Przemysłowa - Warszawska.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

jeszcze nie dawo miała byc zamknieta na tydzien, teraz mowa o miesiacu... a tak na prawde bedziemy mieli zamknieta na pół roku bo przeciez cos sie jeszcze wymysli...
Dodano: 14.02.2019 15:51    Przez: ~kolo
Ściema i ściema. Niech Pan się zajmie Panie Prezydencie spółkami miejskimi w końcu. My jako Pana wyborcy domagamy siię konkretnych działań w tym temacie. Na początek MZGOK. JUŻ CZAS
Dodano: 14.02.2019 16:06    Przez: ~Po
Prezydenci się bawią na Placu Wolności z najważniejszym POlitykiem w Koninie POsłem z PO Tomaszem Nowakiem.
Dodano: 14.02.2019 16:14    Przez: ~Bawmy się
Kiedy mostem-jego budową zajmie się prokurator?????????????????????????
Dodano: 14.02.2019 16:47    Przez: ~mam prawo pytać
Kto za to zapłaci ?
Dodano: 14.02.2019 16:23    Przez: ~Józef Partacz

KOMENTARZE

Niech zwiozą ziemie z hałd pokopalnianych i podsypią pod filary i będzie spokój a nie estakady.
Dodano: 14.02.2019 15:38    Przez: ~się zachciało estakad
W kopalni za chwile hald nawet nie bedzie. Dzieki DOJNEJ zmianie...
Dodano: 14.02.2019 17:44    Przez: ~Pn
Że się jeszcze nie zawalił to cud przy budowie togo mostu prawie połowa pracowników to byli osiedlowi pijaczki z pod sklepu
Dodano: 15.02.2019 09:03    Przez: ~Yogi
Ten most powinien upaść.
Dodano: 15.02.2019 15:48    Przez: ~Qń
Przecież był ksiądz na otwarciu, poświęcił. Cos jest nie tak? Niech się sypie z Wolą Bożą.
Dodano: 15.02.2019 16:04    Przez: ~Czarodziej z Księżyca
albo niech rozłożą tratwy dmuchane takie co czołgi po nich jeżdżą i będzie spokój....
Dodano: 14.02.2019 15:47    Przez: ~a.r
Miala byc zamknięta na tydzien, teraz pisza ze na miesiac...a bedzie pewnie znowu przez pół roku nie czynna....
Dodano: 14.02.2019 15:51    Przez: ~Kris
Bezpieczenstwo ludzi jest najwazniejsze, nie sadzisz??
Dodano: 14.02.2019 22:27    Przez: ~Pn
Ściema i ściema. Niech Pan się zajmie Panie Prezydencie spółkami miejskimi w końcu. My jako Pana wyborcy domagamy siię konkretnych działań w tym temacie. Na początek MZGOK. JUŻ CZAS
Dodano: 14.02.2019 16:06    Przez: ~Po
To nie sa akurat najwazniejsze sprawy dla Konina i regionu...
Dodano: 14.02.2019 16:11    Przez: ~Pn
Prezydenci się bawią na Placu Wolności z najważniejszym POlitykiem w Koninie POsłem z PO Tomaszem Nowakiem.
Dodano: 14.02.2019 16:14    Przez: ~Bawmy się
Niczym się nie zajmie ,będzie tak jak było
Dodano: 14.02.2019 16:56    Przez: ~olo
to chyba nie wiesz co jest w spólce MZK...
Dodano: 14.02.2019 20:29    Przez: ~ALBERT
CHŁOPCZYKI ewidentnie sobie nie radzą widać że Juzephowi to mogą biegać po zapałki do kiosku
Dodano: 14.02.2019 20:36    Przez: ~ale jaja
To że sobie nie radzą to jedno. Druga sprawa że cały ten syf w Koninie to też właśnie dzięki Józefowi.
Dodano: 15.02.2019 17:29    Przez: ~Aaa
Stanowisko co do finansowania powinno być znane w tym momencie, firma budująca przeprawę powinna ponieść koszta, lub architekci. Po ,,naprawie" miasto zapewne dostanie fakturkę...
Dodano: 14.02.2019 16:57    Przez: ~Knur
specjalnie daliście ten artykuł żeby odwrócić uwagę od tego że lorek został prezesem mpec geotermii. mieszkańcy dziękują!
Dodano: 14.02.2019 17:02    Przez: ~klamcy
PO się bawi w Koninie POsadami dla swoich.
Dodano: 14.02.2019 18:06    Przez: ~A jak
@A jak - pis na duuuuuzo większa skale bo w calym krajubawi sie dla swoich. Skala bez porownania z Koninem...
Dodano: 14.02.2019 21:03    Przez: ~Pn
Na razie dyrektorem. Czas pokaże.
Dodano: 15.02.2019 10:08    Przez: ~Ok
podobno uciekł z MZGOK
Dodano: 15.02.2019 20:26    Przez: ~jaro
Bawią się aa Miasto w ruinie
Dodano: 14.02.2019 17:05    Przez: ~ela
Taa, kraj tez moal byc w ruinie....
Dodano: 14.02.2019 17:50    Przez: ~Pn
@Np - dziekuje za uwage. Nic nie poradze, ze prawda tak wielu ludzi boli...
Dodano: 14.02.2019 21:05    Przez: ~Pn
Pn liże dupę prezydentowi 😂😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 15.02.2019 17:33    Przez: ~Aaa
Szkoda gadac
Dodano: 14.02.2019 17:22    Przez: ~Xyz
Cenzura w lm trwa. Co Pn jest nietykalny. Jak za komuny kto nie z nami ten przeciwko nam. Do bani z wami i waszą komunistyczno lewacko cenzurą. Kto wam za to płaci. ŻAŁOŚNI JESTEŚCIE. PAMIĘTAJCIE KLASYKA"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOJI". A WY TKWICIE W TYM KONTROLNYM CENZORSKIM KŁAMSTWIE. CZEKAM KIEDY MNIE SKASUJECIE. PEWNIE MODERATOR DOSTAŁ TELEFON I JUŻ DZIAŁA
Dodano: 14.02.2019 17:37    Przez: ~Asssss
As zauważyłam że usunęli ci komentarz.Teraz widać że to pracownik LM ,jego komentarzy nie usuwają.Szkoda gadać
Dodano: 14.02.2019 17:43    Przez: ~jolka
@Asssss i @jolka - wy slepi jesteście? 90-95% waszych fabatyczbych kokentarzy nie da sie dluzej czytac. Non stop tylko pkujecie. Tetaz p. Lorek wam przeszkadza. Pan Nowak btl juz tysiace razy przez was opluty. Tetaz tez macie p. Korytkowskiego... Wy tego mie widzicie? LM moje komentarze tez usuwa kiedy wam dosadnie odpowiadam...
Dodano: 14.02.2019 17:56    Przez: ~Pn
P.S. Za chwile wiosna moze odejdzcie od kompow i teefonow, wyjdzcie na świeże powietrze... Dobrze wam to zrobi.
Dodano: 14.02.2019 17:58    Przez: ~Pn
Czerwone Zagłębie! Zawsze tak BYŁO
Dodano: 14.02.2019 19:46    Przez: ~Bady
@Bady - osobowe scie wole takie zaglebie od czarnego zacofania...
Dodano: 14.02.2019 22:30    Przez: ~Pn
Pn liże dupę prezydentowi 😂 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂 😅😛😘
Dodano: 15.02.2019 17:35    Przez: ~Aaa
W Koninie liberalne lewactwo rzadzi nadal !!! VIVAT !!
Dodano: 14.02.2019 18:07    Przez: ~PO-KO
A w kraju totalne prawactwo, otorw za nim ma konstytucje.
Dodano: 14.02.2019 22:31    Przez: ~Pn
1 z 4
1234>>