Dzisiaj jest wtorek 25 czerwca 2019, imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20082) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 21oC
Jutropogoda
30 / 18oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?

Dodano: 15.02.2019 14:38
Źródło: LM.pl

W ciągu najbliższych kilku lat budynek Urzędu Miejskiego ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych. Prezydent Piotr Korytkowski zapewnił o tym, przy okazji przedstawiania „Raportu o dostępności architektonicznej miasta Konina".

Raport powstał z inicjatywy oficera dostępności, który pracował nad nim wspólnie z pracownikami Centrum Organizacji Pozarządowych, fundacją im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj Dalej” oraz młodzieżą Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie.

- Prace nad raportem rozpoczęły się rok temu. Opracowywaliśmy koncepcję i metodologię badawczą. Postawiliśmy na główne osie, czyli północ-południe od Przystani w Gosławicach do ul. Szpitalnej i wschód-zachód, od ul. Jana Pawła II i Staromorzysławskiej do ul. Rumiankowej – mówi Tomasz Gilewski, oficer dostępności.

W sumie sprawdzono 400 miejsc. Badano przejścia dla pieszych, kwestie obniżenia krawężników (na 232 krawężniki tylko 129. było prawidłowo obniżonych), sygnalizację świetlną, przystanki, drogi rowerowe, a także miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych, miejsca rekreacyjne (park przy „Rondzie”, Przystań Gosławice, park im. F. Chopina) oraz budynki użyteczności publicznej.

- Ten raport pokazuje nam co robimy dobrze, a co należy poprawić, gdzie popełniamy błędy, gdzie można coś jeszcze usprawnić – mówi Tomasz Gilewski. - To pierwszy etap. Mamy kolejne pomysły na rozwój projektu. To punkt odniesienia do dalszych badań jak planować inwestycje zgodnie z wytycznymi, żeby to wszystko skutkowało dobrym projektowaniem uniwersalnym - dodaje.

Prezydent Piotr Korytkowski zauważył przy tym, że najbardziej boli go brak dostępności do Urzędu Miejskiego.

- Dostępność jest ograniczona, a to nie powinno mieć miejsca. Mamy schodołaz, ale nie cieszy się on popularnością. Raczej urzędnicy schodzą na dół, żeby obsłużyć osobę niepełnosprawną. Chciałbym, żeby to się zmieniło, żeby każdy mógł pojawić się w odpowiednim biurze – mówi Piotr Korytkowski. - Jest przygotowany projekt, ale materia jest skomplikowana. Wszystko opiera się o finanse, bo to duża inwestycja. To jednak musi być zrealizowane. Chciałbym, żeby miało to miejsce w ciągu najbliższych lat, jak najszybciej to będzie możliwe – dodaje.

Raport od dzisiaj będzie dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej magistratu.

  • Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?
  • Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?
  • Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?
  • Powstał raport o dostępności w Koninie. Co z magistratem?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A co z dostępnością miejsc pracy???
Dodano: 15.02.2019 16:01    Przez: ~K.
SUPER POMYSŁ POWODZENIA
Dodano: 15.02.2019 14:51    Przez: ~wyborca
Raport to sobie mozna......... Liczy sie dzialanie i rozwiazywanie problemow, a nie pozorantswo.
Dodano: 16.02.2019 01:16    Przez: ~xYz
Sprzeciwu może nie. Tylko czy to nie będzie następne któreś z kolei opracowanie które wyląduje na półce.
Dodano: 15.02.2019 15:13    Przez: ~Ok
Zapoznałem się z tym "raportem." Cóż.... Dość chaotyczne "dzieło." Właściwie nic z tego nie wynika... Podziękowania najlepsze. :)
Dodano: 15.02.2019 15:22    Przez: ~Ówczesny starszy szeregowy

KOMENTARZE

A dlaczego baner KOryta na Paderewskiego jeszcze widnieje ? To chore.Chcialem tam reklame dac.KOmedia.Jadac to pracy mnie mdli
Dodano: 15.02.2019 19:04    Przez: ~Bieńkowska Brukselka
Zapewne z tego samego powodu, co banner p. Itman w centrum Slesina...
Dodano: 15.02.2019 19:14    Przez: ~Pn
Termin zdjęcia banerów wyborczych dawno minął. Przecież za jest kara.Czyzby tych panów nieobowiazywala.
Dodano: 16.02.2019 11:41    Przez: ~Sss
@Sss - ok a dlaczego wspominasz tylko o panach? A pani Itman to moze miec plakat caly rok?
Dodano: 16.02.2019 13:05    Przez: ~Pn
Nowak niech się lepiej zajmie jakością kształcenia w Koninie...
Dodano: 15.02.2019 19:06    Przez: ~woy-tenko
?
Dodano: 15.02.2019 19:14    Przez: ~Pn
Pn zieje jadem a LM milczy.Obraża Polskę i Polaków a Lm czyta i nie reaguje
Dodano: 15.02.2019 20:33    Przez: ~ewa
Pokaz, w ktorym miejscu...
Dodano: 15.02.2019 22:26    Przez: ~Pn
Pn imbecylu we wszystkich wpisach
Dodano: 16.02.2019 01:07    Przez: ~ewa
@ewa - tym wpisem pokazales zes nie tylko ty imbecyl ale takze i twoj stary, ze cie na imbecyla wychowal.
Dodano: 16.02.2019 13:06    Przez: ~Pn
Panie Prezydencie Korytkowski już jest Luty czas zacząć realizować obietnice wyborcze, czy będziemy czekać do następnej kampanii ????.
Dodano: 16.02.2019 00:27    Przez: ~czekam na cuda
W bajki wierzysz ? Ogarnij się
Dodano: 16.02.2019 01:06    Przez: ~polka
Za 4 lata to wam Baśnie w kampanii będzie opowiadał
Dodano: 16.02.2019 07:48    Przez: ~Andensen
Redakcja LM niech usunie i zablokuje osobnika Pn ,który obraża i zieje nienawiścią do wszystkich prawych ludzi. Za szerzenie nienawiści tego osobnika też powinniście wyciągnąć konsekwencje.Jeśli tego nie robicie to znaczy że sami jesteście winni.My mamy dość tego gostka i prosimy o wyciągnięcie konsekwencji ewentualnie trwała blokadę.
Dodano: 16.02.2019 01:12    Przez: ~jolka
... i @jolka, @ewa itd, czyli imbecyla, ktory pluje jadem pod kilkoma/kilkunastoma nickami...
Dodano: 16.02.2019 13:07    Przez: ~Pn
Ja mam chody na LM-ie, a wy ?
Dodano: 16.02.2019 17:25    Przez: ~Pn.
Raport to sobie mozna......... Liczy sie dzialanie i rozwiazywanie problemow, a nie pozorantswo.
Dodano: 16.02.2019 01:16    Przez: ~xYz
Tylko LANS, LANS, LANS
Dodano: 16.02.2019 07:47    Przez: ~Bidulek
Yaaaa. Zadluzenie Polski to jak mawiaja eskperci 6 bln....
Dodano: 16.02.2019 13:08    Przez: ~Pn
3 miesiące prezydentem a wyglada 15 lat starszy niz na zdjęciach wyborczych
Dodano: 16.02.2019 09:33    Przez: ~foto
Kaczafi za to wyglada na maks. 29 lat.
Dodano: 16.02.2019 13:08    Przez: ~Pn
Mam pytanie .Kiedy będzie można załatwić coś w urzędzie po godzinie 16?Mam nadzieje ,że nie będę musiała brać urlopu ,aby cos załatwić.
Dodano: 16.02.2019 10:01    Przez: ~Kasia.
A ja bym chciał po 22? Może popracują jak prezydent kraju do 4-5 rano? Wtedy świetnie podpisuje się różnej maści gnioty prawne a potem je prostuje po kilka razy.
Dodano: 16.02.2019 13:09    Przez: ~Pn
Może w nocy ?
Dodano: 16.02.2019 17:26    Przez: ~Pn.
Kiedy bedą nowi inwestorzy to przynajmniej zarobki wzrosną jak będzie konkurencja bo tu jest teraz taka wypłata we firmach produkcyjnyc ż e szkoda gadać ?
Dodano: 16.02.2019 10:35    Przez: ~xmen
Ja nie narzekam ale trzeba było się uczyć a nie pic piwo pod budka.
Dodano: 16.02.2019 13:10    Przez: ~Pn
I kto najwięcej komentarzy zamieścił pod tym artykułem, oczywiście ja.
Dodano: 16.02.2019 17:28    Przez: ~Pn.
my