Dzisiaj jest środa 22 maja 2019, imieniny: Heleny, Wiesławy, Romy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19279) SPORT FORUM FIRMY (5339) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Proces wchłonięcia Geotermii Konin przez MPEC powo ... (30)Piłka nożna. Symulacja ligowa. Kto spadnie, kto aw ... (2)

Konin. Trwa żałoba narodowa. Odwołano imprezy i seanse filmowe

Dodano: 15.02.2019 15:05
Źródło: LM.pl

Do jutra trwa żałoba narodowa, po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego. W związku z tym również w Koninie odwołano zaplanowane imprezy i seanse filmowe.

Żałoba narodowa została ogłoszona przez prezydenta Andrzeja Dudę i trwa od północy z czwartku na piątek, do godz. 19.00 w sobotę. Koniński Dom Kultury poinformował, że w związku z tym Kino Centrum odwołało sobotnie seanse filmu „O psie, który wrócił do domu”. Natomiast na film „Planeta Singli 3” kino zaprasza 16 lutego na godz. 19.00 i 21.15 ( zamiast 18.00 i 20.15). Zakupione bilety będą obowiązywały na przesunięte seanse, ale można je też wymienić na inny dzień, lub oddać.

Zmienił się też termin zaplanowanych na dzisiaj „M...alentynek, czyli Młodzieżowych Walentynek”. Impreza organizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Młodzieżową Radę Miasta Konina i M-Lab odbędzie się w sobotę, 16 lutego o godz. 19.05 w sali kominkowej MDK. Organizatorzy przypominają, że zaplanowali m.in. strefę chillout, karaoke, planszówek, twistera, fotobudk, a także kawiarni. Podczas M...alentynek odbędzie się koncert zespołu „Formind” i konkursy z niespodziankami.

  • Konin. Trwa żałoba narodowa. Odwołano imprezy i seanse filmowe
  • Konin. Trwa żałoba narodowa. Odwołano imprezy i seanse filmowe

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bez przesady z tymi żałobami... Do kina nie można iść?
Dodano: 15.02.2019 15:59    Przez: ~L.
Ludzie ogarnijcie się. To że Górnicza ma studniówkę to ma ja odwoływać? Mimo że wszytsko było zaplanowane już kilka miesięcy temu? Ja rozumiem żałobę i bardzo współczuję rodzinie i bliskim, ale powinien być pewien dystans. Na kiedy niby ta studniówka miałaby być przełożona a może odwołana wgl? Żyje się dalej. Pozdrawiam wsyztsich którzy napiszą teraz komentarz że jestem zla i niedobra. Każdy ma prawo do własnego zdania!A górniczej życzę najlepszej studniówki!!
Dodano: 15.02.2019 18:52    Przez: ~Xxx
To nie szkoła organizuje studniówkę, tylko rodzice z absowentami (uczniami).
Dodano: 15.02.2019 19:14    Przez: ~carmen
avatar Ten człowiek nie został zamordowany za swoje poglądy i działalność ale umarł dożywszy słusznego wieku. Wielu działaczy opozycyjnych, byłych premierów, prezydentów dożywa właśnie swoich lat. Czy to znaczy, że co tydzień będziemy mieli żałobę?
Dodano: 15.02.2019 18:45    Przez: Urlich von Jungingen
LM PO przejęciu władzy w Koninie przez PO bardzo się zlewicował, wiele komentarzy krytykujących ludzi z lewej sceny POlitycznej jest usuwanych, natomiast te krytykujące Prawicę nie są usuwane. Dziennikarze powinni być apolityczni.
Dodano: 15.02.2019 16:23    Przez: ~Witek

KOMENTARZE

Bez przesady z tymi żałobami... Do kina nie można iść?
Dodano: 15.02.2019 15:59    Przez: ~L.
POwinieneś się wstydzić za te słowa L
Dodano: 15.02.2019 16:11    Przez: ~ola
Kino dla ciebie najważniejsze, weż do rąk Pismo Święte i poczytaj coś mądrego.
Dodano: 15.02.2019 17:09    Przez: ~Wierzący
Żegnamy dziś Wspaniałego Człowieka i Wielkiego Patriotę Jana Olszewskiego. Jan Olszewski zmarł 7 lutego w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-92, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego; był Kawalerem Orderu Orła Białego. Pozostawił w naszych sercach żal i smutek. NIGDY CIĘ NIE ZAPOMNIMY PANIE PREMIERZE.POKÓJ TWOJEJ DUSZY.
Dodano: 15.02.2019 17:18    Przez: ~edyta
A Górnicza ma studniówkę. Tak w duchu patriotyzmu wychowuje szkoła młodzież
Dodano: 15.02.2019 17:47    Przez: ~zbulwersowany
To nie szkoła organizuje studniówkę, tylko rodzice z absowentami (uczniami).
Dodano: 15.02.2019 19:14    Przez: ~carmen
Cześć Ci należną Panie Premierze oddaję. Za to, co zrobiłeś dla Polski, dłużnikiem Twoim zostałem.
Dodano: 15.02.2019 20:32    Przez: ~wdzięczny
Autorka tego artykułu powinna spojrzeć w lustro i popatrzeć w odbicie
Dodano: 15.02.2019 20:37    Przez: ~monika
Wielki człowiek ,patriota ,wspaniały premier ...odszedł do domu Bożego z honorem i godnością.. wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ..
Dodano: 15.02.2019 20:51    Przez: ~paweł
Niedługo żałoby narodowe zostaną wpisane do kalendarza imprez cyklicznych
Dodano: 15.02.2019 20:56    Przez: ~Echhh bawmy się
Kino Helios zarobi
Dodano: 15.02.2019 21:03    Przez: ~Has
Ubolewam, że w czasie mojej edukacji w podstawówce, gimnazjum i liceum (główny trzon, podstawa kształtowania) tak mało mówiono nam o wielkim Patriocie jakim był Premier Jan Olszewski, a powtarzano tak wiele mitów o Lechu Wałęsie za którym stoi wyłącznie kreacja „elit” III RP. Zaliczam się do osób świadomych ze względu na zainteresowanie polityką, lecz wielu rówieśników widzi w Wałęsie wielkiego prekursora, bo tak nam wpajano, a jako młodzi ludzie przyjmowaliśmy ta wiedzę. To jest trudne do wyplenienia, a edukacja ma ogromny wpływ na kształtowanie człowieka.
Dodano: 15.02.2019 21:30    Przez: ~waldek
Życzę wszystkim żeby żyli tak jak Jan Olszewski i zawsze każdemu mogli spojrzeć w oczy a po śmierci byli tak szanowani jak On 🇵🇱❤️
Dodano: 15.02.2019 21:39    Przez: ~Pl
Wiecie co? Chyba komuś rozum (na serio) odebrało. Obserwując od kilu dni w/w szopkę dochodzę do wniosku, że wystarczy umrzeć, aby przeistoczyć się z osoby przeciętnej i zapomnianej od DZIESIĘCIOLECI w symbol męstwa, nieskazitelnej postawy moralnej i skutecznej polityki. Te głupoty możecie wciskać dzieciakom z gimnazjum... Część ludzi w tym kraju (ze mną włącznie) - doskonale pamięta czas aktywności politycznej Jana Olszewskiego. I wiecie co? ... tam nie było dosłownie NICZEGO, co można by kiedykolwiek uznać za sukces. Niezależnie od tego, co twierdzi Pan Kurski z "tefałpe", czy jemu podobni z obecnego obozu władzy.... Zwyczajnie poszukali nieboszczyka, którego "można zacząć czcić", szczególnie, że młodzi ludzie go ani nie znają, ani nie pamiętają. A i sam nieboszczyk głupotom na swój temat już nie zaprzeczy....
Dodano: 15.02.2019 23:52    Przez: ~Tomek
Widzę chłoptasiu że tobie nie tylko rozum zabrano ale nawet nie obdarzono .Wstydź się tego co napisałeś i zapewne pałę z historii miałeś
Dodano: 16.02.2019 00:10    Przez: ~tfu
Tomuś puknij się w ten pusty łeb.Dziadek zapewne by się wstydził za takiego wnuka
Dodano: 16.02.2019 00:13    Przez: ~piotr
Piotruś, pusto i źle w głowie masz najprawdopodobniej ty. Zakoduj sobie człowieku, że normalni ludzie nie wstydzą się za wnuków dlatego, że ci mają inne zdanie polityczne, niż to prezentowane w telewizji "państwowej" (tak niestety ostatnio coraz częściej ludzie rozwijają skrót TVP niestety)
Dodano: 16.02.2019 07:57    Przez: ~sru
Wielu ogląda TVN i mają wypaczone POglądy.
Dodano: 16.02.2019 17:07    Przez: ~Widz TVP INFO
Nawet nie wiem kto to był a mi wciskają żałobę
Dodano: 16.02.2019 19:56    Przez: ~Gif
Jak jakiś Prezydent z innego miasta zginął to nie pisaliście z żalem że odwołano imprezy.Powinniście się wstydzić za te różowe walentynki redakcjo LM .Żenada i wstyd Mam nadzieję że kiedyś w końcu powstanie regionalny portal dla Polaków
Dodano: 15.02.2019 16:15    Przez: ~inka
LM PO przejęciu władzy w Koninie przez PO bardzo się zlewicował, wiele komentarzy krytykujących ludzi z lewej sceny POlitycznej jest usuwanych, natomiast te krytykujące Prawicę nie są usuwane. Dziennikarze powinni być apolityczni.
Dodano: 15.02.2019 16:23    Przez: ~Witek
A kogo to obchodzi bo nie mnie
Dodano: 15.02.2019 18:44    Przez: ~Haha
Witek lm to taki sobi marginalny brukowy twor. zero obiektywizmu zero fachowosci i kiepskie dziennikarstwo. i na dodatek wiele przedrukow.... prasa medium niszowe
Dodano: 16.02.2019 15:29    Przez: ~Elka
Chciałoby się powiedzieć, że LM to jak TVN.
Dodano: 16.02.2019 17:09    Przez: ~To prawda
Wstyd....gdzie Ksiega Kondolencyjna...kiry...alarmy...kto byly przy panu z gdanska,który z Koninem nie miał nic wspólnego którego zegnano z honorami...jak można cos takiego robic.Wstyd ...
Dodano: 15.02.2019 16:41    Przez: ~zegnaj Premierze
To się nadaje na rozgłoszenie w mediach ogólnopolskich ,nie uszanowanie zmarłego Premiera Polski i zamieszczanie różowych plakatów walentynkowych.Wstyd i hańba
Dodano: 15.02.2019 16:43    Przez: ~ewa
Gdzie są radni PIS!!!??? , gdzie Klub Gazety Polskiej !!!????
Dodano: 15.02.2019 17:16    Przez: ~zw
@zw - dpbre pytania.
Dodano: 15.02.2019 19:18    Przez: ~Pn
Czy ~Pn jest etatowym pracownikiem LM-u? Jeżeli tak, to teraz rozumiem dlaczego wielu forumowiczów zostało pozbawionych prawa głosu. Trzymajcie tak dalej. Brawo LM!!!
Dodano: 15.02.2019 20:37    Przez: ~ocenzurowany
Gdzie jest KOD??????
Dodano: 15.02.2019 20:57    Przez: ~Po
@ocenzurowany - dlaczego? Bo ja, w przeciwieństwie do wielu z was, nie pluje jadem tylko w sposob merytoryczny (byc moze czasem też i dosadnie) sie wypowiadam. Ale zawsze jest to w dopuszczalnych granicach dyskusji publicznej. Zas wielu z was, jak ktos nie wyznaje wadszego pisowskiego punktu widzenia, pkuje jadem i nienawiscia. Nawet w obliczu smierci sp. Adamowicza. Ale nie tylko. BTW nie jestem pracownikiem LM i czasem moje komentarze merytoryczne i dosadne sa usuwane...
Dodano: 16.02.2019 06:44    Przez: ~Pn
Prawda, po śmierci Adamowicza lament w Koninie, księga kondolencyjna itp. A teraz nic...
Dodano: 16.02.2019 22:43    Przez: ~Magda
Ten kto płaci takiemu portalowi żąda to co ma być pokazane i napisane - wstyd
Dodano: 15.02.2019 16:45    Przez: ~mieszkaniec
Chyba pomyliłeś media i chodzi ci o tvpis...?
Dodano: 16.02.2019 06:45    Przez: ~Pn
Zegnaj Premierze....spoczywaj w Pokoju....gdyby eletryk nie zrobił tego, co zrobił...dzis dzieki ŚP.Janowi Olszewskiemu bylibyśmy naprawde w wolnej Polsce....a stanowisk kierowniczych w naszych wydzialach i spółkach nie pełniłyby pewne osoby z PIERWSZYCH stron IPN w wykazie dot.Konina i okolic..wykazani jako oddani dzialacze,sekretarze, tw
Dodano: 15.02.2019 17:27    Przez: ~ipn otwiera oczy
oj,oj kolego, zupełnie ci obumarła jedna półkula mózgu, , co ty wiesz??, już zapewne wychowanek Nowożytnej historii w/g IPN, czyli pseudo-historyków, włazidupców dzisiejszych rządów. .
Dodano: 15.02.2019 19:10    Przez: ~krk.
IPN, narzędzie PIS do fałszowania historii.
Dodano: 15.02.2019 19:14    Przez: ~yasn
inwentarz.ipn.gov.pl jest miejscem, gdzie można POznać historię własnego otoczenia i najbliższej rodziny.Jak się POczyta, to można zrozumieć dlaczego wielu "zacnym" marzy się wymazanie własnej przeszłości przez likwidację IPN-u. Jest tam wielu obdarowanych przez "totolotek" i skazanych na sukces.
Dodano: 15.02.2019 20:51    Przez: ~w prawdzie
@w prawdzie - Kujda, Piotrowicz, Kryże..... 😂
Dodano: 16.02.2019 06:46    Przez: ~Pn
~Pn Kujda niewątpliwie. Piotrowicz obok Rzeplińskiego oczekuje na twój komentarz. Kryże obok Jacka Sobczaka oczekuje na komentarz.
Dodano: 16.02.2019 12:18    Przez: ~w prawdzie
to z tego powodu multi media program telewizyjny wyłączyła ?czy jakaś awaria bo nie mamy programów
Dodano: 15.02.2019 17:58    Przez: ~abonent
zapłać rachunek i nie ośmieszaj się więcej
Dodano: 15.02.2019 19:35    Przez: ~xd
jeżeli zbyt często będą te żałoby to ludzie zaczną je ignorować i się wkurzać, bo czy wszystkie te żałoby są zasadne?? każdego szkoda, ale dla żałoby narodowej ogólnopolskiej powinna to być postać znacząca dla narodu (premier owszem). przecież za chwilę żałoby domagać zacznie się "Grażyna" po śmierci babci, bo ją kochała i żal
Dodano: 15.02.2019 18:27    Przez: ~k
avatar Ten człowiek nie został zamordowany za swoje poglądy i działalność ale umarł dożywszy słusznego wieku. Wielu działaczy opozycyjnych, byłych premierów, prezydentów dożywa właśnie swoich lat. Czy to znaczy, że co tydzień będziemy mieli żałobę?
Dodano: 15.02.2019 18:45    Przez: Urlich von Jungingen
Urlich po tobie tydzień disko będzie
Dodano: 15.02.2019 19:58    Przez: ~olo
@olo - zas po tobie nawet diska nie bedzie 😂
Dodano: 16.02.2019 06:47    Przez: ~Pn
Urlich, po tobie nikt nie będzie płakał i żadnej żałoby nie będzie, nikt cię tu nie lubi.
Dodano: 16.02.2019 17:14    Przez: ~Ekspert od torfu
Ludzie ogarnijcie się. To że Górnicza ma studniówkę to ma ja odwoływać? Mimo że wszytsko było zaplanowane już kilka miesięcy temu? Ja rozumiem żałobę i bardzo współczuję rodzinie i bliskim, ale powinien być pewien dystans. Na kiedy niby ta studniówka miałaby być przełożona a może odwołana wgl? Żyje się dalej. Pozdrawiam wsyztsich którzy napiszą teraz komentarz że jestem zla i niedobra. Każdy ma prawo do własnego zdania!A górniczej życzę najlepszej studniówki!!
Dodano: 15.02.2019 18:52    Przez: ~Xxx
W tym przypadku nie ma uzasadnienia dla dwudniowej żałoby. Piątek w zupełności by wystarczył.
Dodano: 15.02.2019 19:12    Przez: ~vdf
Premier Polski i przypadek. Żenada
Dodano: 15.02.2019 19:37    Przez: ~olo
Najwybitniejszy polski polityk po II wojnie światowej. PREMIER JAN OLSZEWSKI .CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM.
Dodano: 15.02.2019 21:24    Przez: ~polska
@polska - to juz nie Lech K.??? Brat by cie zeslal gdybys to ptzy nim powiedział.
Dodano: 16.02.2019 06:49    Przez: ~Pn
Dla Pn-a najważniejszy jest D. Tusk ?
Dodano: 16.02.2019 17:17    Przez: ~Angela
Oto co pisali niektórzy o SP Adamowiczu na LMie: Jak już, to na całość !!! Proponuję aby od ....(tu wstawiamy jakąś datę) przemianować Konin na Adamowicz . Co tam rondo , Niech całe miasto nazywa się Adamowicz. Jak chcecie cyrk, to niech będzie wielki . Czegoś takiego chyba żadne miasto w europie nie przebije.adamowicz był preziem mafii trójmiejskiej A może ul.Zimnego Budynia?Adamowicz dla Gdańska nic nie zrobił a co tu o Koninie mówiąc. Nawet nie wiedział że takie miasteczko istniejeProponuje jeszcze widokówki z pogrzebu. Nie no ale ich pogielo.Kim ten gosciu byl???swietym??? Miałem nadzieję że ten korytkowski ma coś tam Pod sufitem.
Dodano: 15.02.2019 19:53    Przez: ~Pn
P.S. A teraz ci sami oburzaja sie w tym temacie. To jest chore, co robicie.
Dodano: 15.02.2019 19:53    Przez: ~Pn
Adamowicz był prezydentem Gdańska nie Konina i Lm na czarno.Umarł Premier Polski ,wielki patriota.A Lm różowe walentynki wstawia .Hańba wstyd .Do tego te żenujące komentarze siejące nienawiścią niejakiego Pn ,który obraża Polskę i Polaków.A Lm milczy.
Dodano: 15.02.2019 20:04    Przez: ~ewa
Pn pisać nie umiesz ,byki też robisz ,widać do szkoły nie chodziłeś.Niech ci ktoś opowie kim był Pan Premier Olszewski.
Dodano: 15.02.2019 20:07    Przez: ~witek
@ewa - bzdury wypisujesz. To byli ludzie i obu nalezy sie szacunek. Do reszty twego belkotu nawet sie nie odniosę bovszkoda mojego czasu.
Dodano: 16.02.2019 05:46    Przez: ~Pn
@witek - jak mie masz nic merytorycznego do powoedzenia to stosuhesz takie plytkie chwyty. U was widze to norma...