Dzisiaj jest niedziela 24 marca 2019, imieniny: Gabriela, Marka, Gabora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22013) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MPJ w Boksie: Złoty medal i mistrzostwo Polski dla ... (5)Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (10)

Zamiast klas lekcyjnych, mieszkania. Inwestycja w Kazimierowie

Dodano: 16.02.2019 11:33
Źródło: LM.pl

Ruszyła przebudowa budynku komunalnego po szkole podstawowej w Kazimierowie, gm. Stare Miasto. Powstaną tam mieszkania socjalne.

Budynek przejdzie remont generalny. Wymienione zostaną okna i drzwi, położone nowe tynki, powłoki malarskie, instalacja elektryczna i centralne ogrzewanie. Zamontowana będzie instalacja gazowa, podłączona do zewnętrznego zbiornika podziemnego.

Jak informuje Janusz Frysiak z Urzędu Gminy w Starym Mieście, w budynku wygospodarowane zostaną cztery mieszkania socjalne o powierzchni około 30 metrów kwadratowych każde. Zostaną one wykonane w stanie „do zamieszkania”, co znaczy że będą wyposażone w baterie, sanitariaty, zlewozmywaki, posadzki z wykładzin. A na zewnątrz powstanie plac na pięć miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

Plac budowy został już przekazany wykonawcy i prace ruszyły. Termin ich zakończenia to 30 września tego roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 523 tys. zł.

Gmina Stare Miasto ma podpisaną umowę na dofinansowanie inwestycji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie finansowe BGK wyniesie 45% faktycznie poniesionych kosztów przedsięwzięcia.

fot. UG Stare Miasto

  • Zamiast klas lekcyjnych, mieszkania. Inwestycja w Kazimierowie
  • Zamiast klas lekcyjnych, mieszkania. Inwestycja w Kazimierowie
  • Zamiast klas lekcyjnych, mieszkania. Inwestycja w Kazimierowie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Trochę droga inwestycja. 100 tys na 30 metrów ?? Ja zrobilam remont łącznie z elektryka i hydraulika 60 metrów za polowe tego. Najdroższą okazała się kuchnia i to meble a nie wykończenie. Cos przecenione te projekty
Dodano: 16.02.2019 12:57    Przez: ~ja
Przy takiej inwestycji musi być podział i dlatego drogo.Każdy podpis kosztuje a nawet spojrzenie urzędnika.
Dodano: 16.02.2019 16:14    Przez: ~inwestor
Jak to będzie ogrzewane ze zbiornika z gazem, to współczuję tym co będą za to rachunki płacić.
Dodano: 16.02.2019 12:56    Przez: ~Cvb
Znowu ktos dostanie za darmo cos. Jeszcze 500 , 400 , zasiłki,zapomogi i można nic nie robić a mieć. Dać q..wa wędke a nie rybe.... ludzie zapiepszają za 1500zł a jeszcze nierobów muszą utrzymywać
Dodano: 16.02.2019 22:20    Przez: ~kielo...
Wychodzi średnio 130 tys na mieszkanie. Za taka cenę można kupić mieszkanie około 40 metrów w Koninie np na 5 osiedlu. A można by sprzedać budynek za jakieś 100 tys prywatnej osobie i dołożyć na większe mieszkania lub kupić jeszcze jedno kawalerke. Myślenie polityków jest naprawdę logiczne.
Dodano: 17.02.2019 10:25    Przez: ~ja

KOMENTARZE

Jak to będzie ogrzewane ze zbiornika z gazem, to współczuję tym co będą za to rachunki płacić.
Dodano: 16.02.2019 12:56    Przez: ~Cvb
Trochę droga inwestycja. 100 tys na 30 metrów ?? Ja zrobilam remont łącznie z elektryka i hydraulika 60 metrów za polowe tego. Najdroższą okazała się kuchnia i to meble a nie wykończenie. Cos przecenione te projekty
Dodano: 16.02.2019 12:57    Przez: ~ja
Bo hydraulik ci robił elektrykę, tynki i płytki :D to jest inwestycja publiczna, ktoś się pod tym musi podpisać. Nie byle paprok.
Dodano: 16.02.2019 14:47    Przez: ~men
Za te pieniądze by pobudowali ładny nowy dom!
Dodano: 17.02.2019 10:37    Przez: ~Budowlaniec
Co ty mówisz meble kosztują od około 500 złotych. I to na Leroyyyy.
Dodano: 17.02.2019 11:42    Przez: ~Informator880
Przy takiej inwestycji musi być podział i dlatego drogo.Każdy podpis kosztuje a nawet spojrzenie urzędnika.
Dodano: 16.02.2019 16:14    Przez: ~inwestor
Taniej i łatwiej wybudować od zeraa. Przestańcie zaważyć ceny gruntów. Bezdomni by sobie wszystko sami wybudowali.
Dodano: 16.02.2019 21:34    Przez: ~Kotan
Znowu ktos dostanie za darmo cos. Jeszcze 500 , 400 , zasiłki,zapomogi i można nic nie robić a mieć. Dać q..wa wędke a nie rybe.... ludzie zapiepszają za 1500zł a jeszcze nierobów muszą utrzymywać
Dodano: 16.02.2019 22:20    Przez: ~kielo...
zarabiamy (dostajemy) 1500, bo drugie 1500 musimy oddać bezrobotnym, a właściwie leniom niechcącym pracować (to trwa przez pokolenia), owszem niektórym stanie się tragedia i trzeba pomóc ale nie utrzymywać ich i ich rodziny przez całe życie.
Dodano: 17.02.2019 10:35    Przez: ~racja
Wychodzi średnio 130 tys na mieszkanie. Za taka cenę można kupić mieszkanie około 40 metrów w Koninie np na 5 osiedlu. A można by sprzedać budynek za jakieś 100 tys prywatnej osobie i dołożyć na większe mieszkania lub kupić jeszcze jedno kawalerke. Myślenie polityków jest naprawdę logiczne.
Dodano: 17.02.2019 10:25    Przez: ~ja
Startuj w wyborach ekonomisto.
Dodano: 18.02.2019 13:22    Przez: ~Nadzieja
owszem lokal socjalny w gminie jest potrzebny, ale nie jako mieszkanie docelowe, na całe życie dla rodziny, plus remonty, rachunki, bo wtedy to... Taki lokal jest czasowy (rok, dwa) dopóki ktoś po jakiejś tragedii stanie na nogi. Później wraca na swoje, kupuje, buduje, wynajmuje - co tam chce. Jak nie zabierze się za to to niestety na bruk. Radykalne rozwiązania są najskuteczniejsze. Gdyby ludzie wiedzieli, że nikt ich całe życie ich nie bedzie niańczył musieli by wziąć się za robotę, jest jej dość.
Dodano: 17.02.2019 10:42    Przez: ~taka prawda
Tylko w tym syfie ciężko na nogi stanąć. I nie opowiadaj bzdur że jest robota. Chyba nigdy nie byłeś bezrobotny w powiecie konińskim.... ja już miałem nóż na gardle i nawet musiałem pod Turek dojeżdżać. Pamiętaj, że praca byle jaka to upadek człowieka i frustracja która prędzej czy później wyjdzie z człowieka. Jakby było tak słodko to by młodzież nie wyjeżdżała.
Dodano: 17.02.2019 20:27    Przez: ~wyjechałem
Jak ktos nie zna tych ludzi co mają tam mieszkac to niech się nie wypowiadają!!!!!!
Dodano: 27.02.2019 20:01    Przez: ~Bazyliszek