Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19330) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Wytną drzewa przy drodze. ZDP zamierza usunąć około 300 sztuk

Dodano: 16.02.2019 11:56
Źródło: LM.pl

Około 300 drzew zostanie wyciętych w powiecie konińskim. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie podkreśla, że w ich miejsce posadzone zostaną nowe drzewa.

Topole, akacje i jesiony. To te drzewa są na celowniku Zarządu Dróg Powiatowych.

- Ich jakość jest przeróżna. Część z nich jest spruchniała, dziurawa – mówi Józef Karmowski, dyrektor ZDP w Koninie. - W ostatnich 2 latach zwiększyliśmy ilość wycinanych drzew, z uwagi na bezpieczeństwo ruchu. Wspomnę tu drogę Wilczyn – Kownaty, która została oddana w ubiegłym roku. Tam było ponad 170 drzew, ale rosły one bardzo blisko powierzchni asfaltowej i nie było wyboru – dodaje.

W tym roku około 100 drzew zniknie z gm. Wierzbinek i kilkanaście akacji w gm. Ślesin. Akcja wycinki ruszyła właśnie w gm. Grodziec.

- Dzięki współpracy z Zarządem Dróg Powiatowych w Koninie, możliwa stała się długo wyczekiwana przez mieszkańców naszej gminy wycinka drzew na odcinku Tartak-Łagiewniki. Rosnące wzdłuż drogi topole od wielu lat zagrażały bezpieczeństwu podróżujących, a spadające konary drzew dodatkowo utrudniały rolnikom uprawę pól. Wycinką objęto ogółem 48 sztuk drzew. Termin zakończenia wszystkich prac planuje się na początek przyszłego tygodnia. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac – poinformował w mediach społecznościowych Mariusz Woźniak, wójt gm. Grodziec.

W sumie ZDP zamierza wyciąć około 300 drzew.

- Nie ma tak, że wytniemy i nic za to. Wystąpiliśmy do gmin o wskazanie miejsca nasadzeń. Jest sztuka za sztukę. Nasadzenia może robić wszędzie, nie tylko orzy drodze – mówi Józef Karmowski.

Prace przy wycince mają potrwać do końca kwietnia.

fot. facebook Wójt Gminy Grodziec

  • Wytną drzewa przy drodze. ZDP zamierza usunąć około 300 sztuk

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli chcą nasadzać nowe drzewa w tych samych miejscach, to niech przynajmniej będą to jakieś niskopienne rośliny, najlepsze byłyby krzewy lub cokolwiek innego dające cień oraz osłaniającego drogę przed śniegiem. Wszystkim przeciwnikom, którzy wrzeszczą, że: "to nie drzewo wchodzi na jezdnię" chciałbym powiedzieć, że nigdy nie wiecie, czy wasze auto nie dozna awarii, ktoś was z tej drogi przy wyprzedzaniu nie zepchnie albo stanie się cokolwiek innego, co skieruje was wprost na rosnące przydrożne drzewo, które nie da wam żadnych szans na przeżycie. A już nie wspominam o tych, co rosną metr od drogi i korzenie często rozwalają asfalt, bo to jest po prostu zgroza. Przypominam, że te drzewa nasadzano często jeszcze przed wojną, bądź też kilkadziesiąt lat temu, gdy samochodów było niewiele.
Dodano: 16.02.2019 15:26    Przez: ~R
Kiedy ginie rodzina uderzając samochodem w drzewo wtedy nie słychać ekologów !!!
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~xmen
Na ul.Okólnej przy sklepie Stokrotka wichura wiele miesięcy temu powaliła wielkie drzewa, do tej pory jest tam góra ziemi i piachu, rozwalony totalnie chodnik i pełno śmieci, nikt się tym terenem nie interesuje.
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~karol
Nowi przy korycie,a kominki mają.
Dodano: 16.02.2019 12:09    Przez: ~poszołwon
Jakos nie słyszałem waszego lamentu jak przez Szyszko cięli na potęgę drzewa. Why?
Dodano: 16.02.2019 13:00    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Nowi przy korycie,a kominki mają.
Dodano: 16.02.2019 12:09    Przez: ~poszołwon
rozumiem ,że to w ramach walki ze smogiem...
Dodano: 16.02.2019 12:17    Przez: ~ja
Wspaniały debiut nowej władzy samorządowej i nie ma ryzyka, że za kilka lat ktoś w tym dziele odkryje jakieś ukryte, czy zamierzone wady. W końcu coś trzeba robić, jak się bierze pieniądze. Nie było was, był las..
Dodano: 16.02.2019 12:25    Przez: ~Nie było was, był las..
Jakos nie słyszałem waszego lamentu jak przez Szyszko cięli na potęgę drzewa. Why?
Dodano: 16.02.2019 13:00    Przez: ~Pn
Niech Ślesin weźnie przykład i zrobi porządek z droga Licheń kępa cukrownia gałęzie wchodzą pół metra na jezdnię ile można o tym pisać redakcjo lm Konin zajmijcie się tą sprawą !!!!!!!!!! Ą czemu jeszcze nikt nie opisał tej samej drogi tyle że w Licheniu kierunek ten sam asfalt zerwan dziura na dziurze zawieszenia siadają a Pana nie ma kto jest za to odpowiedzialny !!!!!!!!!!!
Dodano: 16.02.2019 13:08    Przez: ~Zdegustowany obywatel
@ehhh - taki bełkot jak twoj powyzszy pokazuje, że prawda cie dotknęła. I tak powinno być. Na argumenty jesteś cienciejszy od termometru, o ktorym wyzej bredzisz.
Dodano: 16.02.2019 14:27    Przez: ~Pn
Pan Karmowski zapewne wie że nowe drzewa może posadzić 3m. od granicy sąsiada lub za jego zgodą.Inaczej to samowola .
Dodano: 16.02.2019 16:10    Przez: ~granica
Drzewa niech rosną.
Dodano: 16.02.2019 18:25    Przez: ~Pn.
To nie będzie już wypadków śmiertelnych przez drzewa?????
Dodano: 16.02.2019 19:23    Przez: ~Łazarz
A kiedy walka ze smogiem Wilczynie na ulicy Sosnowej
Dodano: 16.02.2019 12:10    Przez: ~mig
W Wilczynie to nie tylko smog ale i woda im zwiała z jeziora. Rzekomo przez kopalnie. Hehehe.
Dodano: 16.02.2019 13:01    Przez: ~Pn
Na ul.Okólnej przy sklepie Stokrotka wichura wiele miesięcy temu powaliła wielkie drzewa, do tej pory jest tam góra ziemi i piachu, rozwalony totalnie chodnik i pełno śmieci, nikt się tym terenem nie interesuje.
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~karol
w końcu wytna te zabójcze drzewa przy drogach. Dobra wiadomość. pozdrawiam.
Dodano: 16.02.2019 14:54    Przez: ~oj
Kiedy ginie rodzina uderzając samochodem w drzewo wtedy nie słychać ekologów !!!
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~xmen
Zapomniałeś dodać, że to drzewo uderzyło w samochód. Wszystko wytnijmy, będzie bezpieczniej...
Dodano: 16.02.2019 12:16    Przez: ~Groszek
No tak, to na pewno drzewo nagle wtargnęło na jezdnię ...
Dodano: 16.02.2019 13:54    Przez: ~pit
Drzewo pije za dużo i chodzi gdzie chce
Dodano: 16.02.2019 15:47    Przez: ~N....k
Trzeba jezdzic uwazniej w szerokim tego slowa znaczeniu.Cwaniakow,piratow konsekwentnie karac.
Dodano: 17.02.2019 18:13    Przez: ~tez kierowca
Kolejny durny pomysł, wszystkie drzewa wytną, a my będziemy się dusić od smogu.
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~Groszek
panie Groszku zaraz za tymi wyciętymi drzewami jest dość duży las od strony Grodźca i drugi jeszcze większy za miejscowością Łagiewniki , więc o czyste powietrze sie nie martwimy a i sąsiedzi już nie palą śmieci .Zabudowa na tym terenie też nie jest zbyt gęsta więci powietrze wmiare czyste .A po każdej wichurze na drodze leżało pełno gałęzi i musiała straż sprzątać .
Dodano: 16.02.2019 12:37    Przez: ~Mieszkanka
Jeśli by tobie takie drzewo przygniotło i zniszczyło samochód inaczej byś śpiewał. Ja doświadczyłam takiego wydarzenia .Drzewa powinny być sadzone w mieście ale niskopienne
Dodano: 16.02.2019 12:55    Przez: ~Ilona
@Groszek - a ty co zrobiles dla srodowiska? Rozumiem, że nie palisz węglem, nie wyrzucasz smieci, nie masz auta zatruwajacego srodowisko naturalne, nie uzywasz telefonu komorkowego.... mieszkasz w szalasie...?
Dodano: 16.02.2019 13:02    Przez: ~Pn
Panie Groszku. Z tego co ja się orientuję to problem ze smogiem występuje w okresie zimowym a tym czasie topole nie maja liści więc nie pobierają dwutlenku węgla. Tu moje pytanie: Jaki wpływ na smog ma topola bez liści?
Dodano: 17.02.2019 12:22    Przez: ~frank
Wzięli się w całym powiecie - ZDP, a w Koninie - ZDM za walkę z drzewami i zielenią. Potem wystrzelają wszystkie wróble i wrony. Będzie pięknie, k...wa, stepy szerokie.
Dodano: 16.02.2019 12:32    Przez: ~Drzewo
Jakos nie słyszałem waszego lamentu jak przez Szyszko cięli na potęgę drzewa. Why?
Dodano: 16.02.2019 13:03    Przez: ~Pn
Nie ma znaczenia czy jakiś Szyszko czy inny dureń. O zieleń trzeba dbać razem wspólnie!
Dodano: 16.02.2019 13:29    Przez: ~Drzewo
@Drzewo - zgadza się. Tylko, że jak jakis pisowiec zrobi coś zle to jego fanatycy mówią Polacy nic się nie stało. A jak zrobi to np ktoś spoza PiS to od razu bluzgi, lament, jak etc. O to mi chodziło. A o zieleń i srodowisko każdy z nas powinien dbac.
Dodano: 16.02.2019 14:29    Przez: ~Pn
Niektórzy komentujący tutaj w ogóle nie wiedzą o co chodzi, pracuję jako student dorywczo w firmie która zajmuje się kontrolą drzew w naszym mieście, robię zdjęcia, mierzę je na wysokość i w szerz no i wprowadzam do bazy. I uwierzcie, te 300 drzew które chcą wyciąć to jest nic w porównaniu do tego ile drzew w Koninie jest w stanie agonalnym.
Dodano: 16.02.2019 13:12    Przez: ~Daniel
Są w stanie agonalnym bo żadna z firm "dbających o otrzymanie terenów zielonych" nie ma pojęcia o konserwacji drzewostanu. Oni tylko potrafią operować piłami spalinowymi i tną jak popadnie ...
Dodano: 16.02.2019 13:56    Przez: ~pit
I bardzo dobrze że wycinają te chwasty!!!
Dodano: 16.02.2019 13:17    Przez: ~xyz
To uważaj na siebie.
Dodano: 16.02.2019 13:24    Przez: ~pfff
Prosze wytnicie wszystkie stare drzewa na piątym osiedlu są okropne diury i brzydkie z wyglądu, jakieś krzaki na nich rosną. Straszne są.
Dodano: 16.02.2019 13:35    Przez: ~Mieszkaniec konin
Ja mieszkam na Chorzniu, piąte mnie nie obchodzi.
Dodano: 16.02.2019 17:45    Przez: ~Pn.
I bardzo dobrze. A ci co najgłośniej krzyczą przeciw wycince jeżdżą dieslami albo palą w piecu plastikiem... bo hipokryzja to nasza polska specjalność. Ktoś napisał ironicznie że drzewo weszło pod koła.... Wiesz co, stuknij się porządnie w głowę. Idąc takim tokiem myślenia zlikwidujmy ścieżki rowerowe, przeglądy techniczne itp bo przecież nic się nie dzieje bez winy kierującego autem.....
Dodano: 16.02.2019 14:44    Przez: ~MEN
... i wyprowadzaja swoje pieski ma trawke na siku i kupke. Warto tez o tym orzy kazdej okazji wspominac.
Dodano: 16.02.2019 15:08    Przez: ~Pn
1 z 3
123>>