Dzisiaj jest niedziela 26 maja 2019, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19742) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 13oC
Jutropogoda
20 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież nie zapunktowała. Szósty mecz bez zwycięs ...Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...

Wytną drzewa przy drodze. ZDP zamierza usunąć około 300 sztuk

Dodano: 16.02.2019 11:56
Źródło: LM.pl

Około 300 drzew zostanie wyciętych w powiecie konińskim. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Koninie podkreśla, że w ich miejsce posadzone zostaną nowe drzewa.

Topole, akacje i jesiony. To te drzewa są na celowniku Zarządu Dróg Powiatowych.

- Ich jakość jest przeróżna. Część z nich jest spruchniała, dziurawa – mówi Józef Karmowski, dyrektor ZDP w Koninie. - W ostatnich 2 latach zwiększyliśmy ilość wycinanych drzew, z uwagi na bezpieczeństwo ruchu. Wspomnę tu drogę Wilczyn – Kownaty, która została oddana w ubiegłym roku. Tam było ponad 170 drzew, ale rosły one bardzo blisko powierzchni asfaltowej i nie było wyboru – dodaje.

W tym roku około 100 drzew zniknie z gm. Wierzbinek i kilkanaście akacji w gm. Ślesin. Akcja wycinki ruszyła właśnie w gm. Grodziec.

- Dzięki współpracy z Zarządem Dróg Powiatowych w Koninie, możliwa stała się długo wyczekiwana przez mieszkańców naszej gminy wycinka drzew na odcinku Tartak-Łagiewniki. Rosnące wzdłuż drogi topole od wielu lat zagrażały bezpieczeństwu podróżujących, a spadające konary drzew dodatkowo utrudniały rolnikom uprawę pól. Wycinką objęto ogółem 48 sztuk drzew. Termin zakończenia wszystkich prac planuje się na początek przyszłego tygodnia. Proszę o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscu prowadzonych prac – poinformował w mediach społecznościowych Mariusz Woźniak, wójt gm. Grodziec.

W sumie ZDP zamierza wyciąć około 300 drzew.

- Nie ma tak, że wytniemy i nic za to. Wystąpiliśmy do gmin o wskazanie miejsca nasadzeń. Jest sztuka za sztukę. Nasadzenia może robić wszędzie, nie tylko orzy drodze – mówi Józef Karmowski.

Prace przy wycince mają potrwać do końca kwietnia.

fot. facebook Wójt Gminy Grodziec

  • Wytną drzewa przy drodze. ZDP zamierza usunąć około 300 sztuk

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli chcą nasadzać nowe drzewa w tych samych miejscach, to niech przynajmniej będą to jakieś niskopienne rośliny, najlepsze byłyby krzewy lub cokolwiek innego dające cień oraz osłaniającego drogę przed śniegiem. Wszystkim przeciwnikom, którzy wrzeszczą, że: "to nie drzewo wchodzi na jezdnię" chciałbym powiedzieć, że nigdy nie wiecie, czy wasze auto nie dozna awarii, ktoś was z tej drogi przy wyprzedzaniu nie zepchnie albo stanie się cokolwiek innego, co skieruje was wprost na rosnące przydrożne drzewo, które nie da wam żadnych szans na przeżycie. A już nie wspominam o tych, co rosną metr od drogi i korzenie często rozwalają asfalt, bo to jest po prostu zgroza. Przypominam, że te drzewa nasadzano często jeszcze przed wojną, bądź też kilkadziesiąt lat temu, gdy samochodów było niewiele.
Dodano: 16.02.2019 15:26    Przez: ~R
Kiedy ginie rodzina uderzając samochodem w drzewo wtedy nie słychać ekologów !!!
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~xmen
Na ul.Okólnej przy sklepie Stokrotka wichura wiele miesięcy temu powaliła wielkie drzewa, do tej pory jest tam góra ziemi i piachu, rozwalony totalnie chodnik i pełno śmieci, nikt się tym terenem nie interesuje.
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~karol
Nowi przy korycie,a kominki mają.
Dodano: 16.02.2019 12:09    Przez: ~poszołwon
Jakos nie słyszałem waszego lamentu jak przez Szyszko cięli na potęgę drzewa. Why?
Dodano: 16.02.2019 13:00    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Nowi przy korycie,a kominki mają.
Dodano: 16.02.2019 12:09    Przez: ~poszołwon
rozumiem ,że to w ramach walki ze smogiem...
Dodano: 16.02.2019 12:17    Przez: ~ja
Wspaniały debiut nowej władzy samorządowej i nie ma ryzyka, że za kilka lat ktoś w tym dziele odkryje jakieś ukryte, czy zamierzone wady. W końcu coś trzeba robić, jak się bierze pieniądze. Nie było was, był las..
Dodano: 16.02.2019 12:25    Przez: ~Nie było was, był las..
Jakos nie słyszałem waszego lamentu jak przez Szyszko cięli na potęgę drzewa. Why?
Dodano: 16.02.2019 13:00    Przez: ~Pn
Niech Ślesin weźnie przykład i zrobi porządek z droga Licheń kępa cukrownia gałęzie wchodzą pół metra na jezdnię ile można o tym pisać redakcjo lm Konin zajmijcie się tą sprawą !!!!!!!!!! Ą czemu jeszcze nikt nie opisał tej samej drogi tyle że w Licheniu kierunek ten sam asfalt zerwan dziura na dziurze zawieszenia siadają a Pana nie ma kto jest za to odpowiedzialny !!!!!!!!!!!
Dodano: 16.02.2019 13:08    Przez: ~Zdegustowany obywatel
@ehhh - taki bełkot jak twoj powyzszy pokazuje, że prawda cie dotknęła. I tak powinno być. Na argumenty jesteś cienciejszy od termometru, o ktorym wyzej bredzisz.
Dodano: 16.02.2019 14:27    Przez: ~Pn
Pan Karmowski zapewne wie że nowe drzewa może posadzić 3m. od granicy sąsiada lub za jego zgodą.Inaczej to samowola .
Dodano: 16.02.2019 16:10    Przez: ~granica
Drzewa niech rosną.
Dodano: 16.02.2019 18:25    Przez: ~Pn.
To nie będzie już wypadków śmiertelnych przez drzewa?????
Dodano: 16.02.2019 19:23    Przez: ~Łazarz
A kiedy walka ze smogiem Wilczynie na ulicy Sosnowej
Dodano: 16.02.2019 12:10    Przez: ~mig
W Wilczynie to nie tylko smog ale i woda im zwiała z jeziora. Rzekomo przez kopalnie. Hehehe.
Dodano: 16.02.2019 13:01    Przez: ~Pn
Na ul.Okólnej przy sklepie Stokrotka wichura wiele miesięcy temu powaliła wielkie drzewa, do tej pory jest tam góra ziemi i piachu, rozwalony totalnie chodnik i pełno śmieci, nikt się tym terenem nie interesuje.
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~karol
w końcu wytna te zabójcze drzewa przy drogach. Dobra wiadomość. pozdrawiam.
Dodano: 16.02.2019 14:54    Przez: ~oj
Kiedy ginie rodzina uderzając samochodem w drzewo wtedy nie słychać ekologów !!!
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~xmen
Zapomniałeś dodać, że to drzewo uderzyło w samochód. Wszystko wytnijmy, będzie bezpieczniej...
Dodano: 16.02.2019 12:16    Przez: ~Groszek
No tak, to na pewno drzewo nagle wtargnęło na jezdnię ...
Dodano: 16.02.2019 13:54    Przez: ~pit
Drzewo pije za dużo i chodzi gdzie chce
Dodano: 16.02.2019 15:47    Przez: ~N....k
Trzeba jezdzic uwazniej w szerokim tego slowa znaczeniu.Cwaniakow,piratow konsekwentnie karac.
Dodano: 17.02.2019 18:13    Przez: ~tez kierowca
Kolejny durny pomysł, wszystkie drzewa wytną, a my będziemy się dusić od smogu.
Dodano: 16.02.2019 12:14    Przez: ~Groszek
panie Groszku zaraz za tymi wyciętymi drzewami jest dość duży las od strony Grodźca i drugi jeszcze większy za miejscowością Łagiewniki , więc o czyste powietrze sie nie martwimy a i sąsiedzi już nie palą śmieci .Zabudowa na tym terenie też nie jest zbyt gęsta więci powietrze wmiare czyste .A po każdej wichurze na drodze leżało pełno gałęzi i musiała straż sprzątać .
Dodano: 16.02.2019 12:37    Przez: ~Mieszkanka
Jeśli by tobie takie drzewo przygniotło i zniszczyło samochód inaczej byś śpiewał. Ja doświadczyłam takiego wydarzenia .Drzewa powinny być sadzone w mieście ale niskopienne
Dodano: 16.02.2019 12:55    Przez: ~Ilona
@Groszek - a ty co zrobiles dla srodowiska? Rozumiem, że nie palisz węglem, nie wyrzucasz smieci, nie masz auta zatruwajacego srodowisko naturalne, nie uzywasz telefonu komorkowego.... mieszkasz w szalasie...?
Dodano: 16.02.2019 13:02    Przez: ~Pn
Panie Groszku. Z tego co ja się orientuję to problem ze smogiem występuje w okresie zimowym a tym czasie topole nie maja liści więc nie pobierają dwutlenku węgla. Tu moje pytanie: Jaki wpływ na smog ma topola bez liści?
Dodano: 17.02.2019 12:22    Przez: ~frank
Wzięli się w całym powiecie - ZDP, a w Koninie - ZDM za walkę z drzewami i zielenią. Potem wystrzelają wszystkie wróble i wrony. Będzie pięknie, k...wa, stepy szerokie.
Dodano: 16.02.2019 12:32    Przez: ~Drzewo
Jakos nie słyszałem waszego lamentu jak przez Szyszko cięli na potęgę drzewa. Why?
Dodano: 16.02.2019 13:03    Przez: ~Pn
Nie ma znaczenia czy jakiś Szyszko czy inny dureń. O zieleń trzeba dbać razem wspólnie!
Dodano: 16.02.2019 13:29    Przez: ~Drzewo
@Drzewo - zgadza się. Tylko, że jak jakis pisowiec zrobi coś zle to jego fanatycy mówią Polacy nic się nie stało. A jak zrobi to np ktoś spoza PiS to od razu bluzgi, lament, jak etc. O to mi chodziło. A o zieleń i srodowisko każdy z nas powinien dbac.
Dodano: 16.02.2019 14:29    Przez: ~Pn
Niektórzy komentujący tutaj w ogóle nie wiedzą o co chodzi, pracuję jako student dorywczo w firmie która zajmuje się kontrolą drzew w naszym mieście, robię zdjęcia, mierzę je na wysokość i w szerz no i wprowadzam do bazy. I uwierzcie, te 300 drzew które chcą wyciąć to jest nic w porównaniu do tego ile drzew w Koninie jest w stanie agonalnym.
Dodano: 16.02.2019 13:12    Przez: ~Daniel
Są w stanie agonalnym bo żadna z firm "dbających o otrzymanie terenów zielonych" nie ma pojęcia o konserwacji drzewostanu. Oni tylko potrafią operować piłami spalinowymi i tną jak popadnie ...
Dodano: 16.02.2019 13:56    Przez: ~pit
I bardzo dobrze że wycinają te chwasty!!!
Dodano: 16.02.2019 13:17    Przez: ~xyz
To uważaj na siebie.
Dodano: 16.02.2019 13:24    Przez: ~pfff
Prosze wytnicie wszystkie stare drzewa na piątym osiedlu są okropne diury i brzydkie z wyglądu, jakieś krzaki na nich rosną. Straszne są.
Dodano: 16.02.2019 13:35    Przez: ~Mieszkaniec konin
Ja mieszkam na Chorzniu, piąte mnie nie obchodzi.
Dodano: 16.02.2019 17:45    Przez: ~Pn.
I bardzo dobrze. A ci co najgłośniej krzyczą przeciw wycince jeżdżą dieslami albo palą w piecu plastikiem... bo hipokryzja to nasza polska specjalność. Ktoś napisał ironicznie że drzewo weszło pod koła.... Wiesz co, stuknij się porządnie w głowę. Idąc takim tokiem myślenia zlikwidujmy ścieżki rowerowe, przeglądy techniczne itp bo przecież nic się nie dzieje bez winy kierującego autem.....
Dodano: 16.02.2019 14:44    Przez: ~MEN
... i wyprowadzaja swoje pieski ma trawke na siku i kupke. Warto tez o tym orzy kazdej okazji wspominac.
Dodano: 16.02.2019 15:08    Przez: ~Pn
1 z 3
123>>