Dzisiaj jest niedziela 26 maja 2019, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19742) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 13oC
Jutropogoda
20 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młodzież nie zapunktowała. Szósty mecz bez zwycięs ...Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...

Licheń. Budują miłość na prawdzie. Rekolekcje dla narzeczonych

Dodano: 17.02.2019 10:56
Źródło: LM.pl

Budujemy miłość na prawdzie – pod takim hasłem w Licheniu odbywają się rekolekcje dla narzeczonych.

Pary, które zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński przyjechali 14 lutego, czyli w dniu zakochanych do licheńskiego sanktuarium. Kurs oparty na pracy uczestników polegającej na dialogu, prowadzi naprzemiennie ks. Robert Krzywicki, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym oraz małżeństwo od lat zajmujące się doradztwem rodzinnym – Hanna i Robert Stańczuk z Warszawy.

Wśród osób biorących udział w rekolekcjach są Ewelina z Tucholi oraz Arkadiusz z Jastrzębia Zdroju. Przyszli małżonkowie poznali się za pośrednictwem internetu 16 miesięcy temu, a w maju tego roku powiedzą sobie sakramentalne „TAK”.

- Ja w przeszłości często brałam udział w rekolekcjach, gdyż była to dla mnie forma pogłębienia relacji z Bogiem. Zdecydowaliśmy się wziąć udział w tych rekolekcjach, aby dowiedzieć się czegoś nowego o sobie, czego może jeszcze nie wiedzieliśmy. Dla mnie osobiście ważne jest, w jaki sposób mój narzeczony zapatruje się na wiarę, gdyż mamy zbudować małżeństwo i chciałabym, by fundamentem naszego związku był Jezus. Dzięki temu spotkaniu ugruntowuję się w przekonaniu, że dokonałam dobrego wyboru” – powiedziała Ewelina.

Weekendowy kurs w Licheniu spełnia wymagania kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich. Po ich zakończeniu, narzeczeni otrzymają dokument pozwalający zawrzeć zakramentalny związek małżeński.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjne w Licheniu

  • Licheń. Budują miłość na prawdzie. Rekolekcje dla narzeczonych
  • Licheń. Budują miłość na prawdzie. Rekolekcje dla narzeczonych
  • Licheń. Budują miłość na prawdzie. Rekolekcje dla narzeczonych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Dlaczego katolicy wyznają swoje grzechy "na ucho" człowiekowi w sutannie, a nie bezpośrednio Bogu ?
Dodano: 17.02.2019 16:24    Przez: ~Chrz...
Ciekawe skąd mają plebani doświadczenie w tej sprawie ??
Dodano: 17.02.2019 12:10    Przez: ~M..k
Marcin z Krasnicy, księża to tacy specjaliści od wychowywania dzieci, ale swoich się wypierają i nie chcą wychowywać. Niedojrzale, zachlanne na pieniądze obzartuchy.
Dodano: 17.02.2019 22:00    Przez: ~Irena z Grablina
Marcin z Krasnicy z jakiej choinki się urwales? Naprawdę wierzysz w to, co napisałeś? Życia z drugą osobą można nauczyć się z podręczników i słuchając spowiadajacych? Który ksiądz cu takie kity wciska? Życia uczymy się przez doświadczenia określonych sytuacji. Żal mi ludzi, którzy tak ślepo wierzą w księży...
Dodano: 17.02.2019 22:51    Przez: ~Karina

KOMENTARZE

Prawdziwy chrześcijanin Kościół Katolicki powinien omijać szerokim łukiem, tam nie ma Boga, a jedynie jest ona "bogini Maryja", to ona w tym kościele gra główne skrzypce.
Dodano: 17.02.2019 11:54    Przez: ~Chrzescijanin
Gdyby nie "bogini Maryja", Kościół Katolicki byłby nudny jak flaki z olejem, to jej i dla niej wszystko jest podporządkowane. Ona jest wielka ?
Dodano: 17.02.2019 11:58    Przez: ~Chrz...
W Kościele Katolickim prawdy nie znajdziesz, tam króluje bałwochwalstwo i pogaństwo, którym Bóg się brzydzi.
Dodano: 17.02.2019 12:02    Przez: ~Chrz...
Ciekawe skąd mają plebani doświadczenie w tej sprawie ??
Dodano: 17.02.2019 12:10    Przez: ~M..k
Od spowiadających się i z fachowych podręczników (z książek jak byś nie wiedział co to podręcznik).
Dodano: 17.02.2019 15:37    Przez: ~Marcin z Kraśnicy
Marcin z Krasnicy, księża to tacy specjaliści od wychowywania dzieci, ale swoich się wypierają i nie chcą wychowywać. Niedojrzale, zachlanne na pieniądze obzartuchy.
Dodano: 17.02.2019 22:00    Przez: ~Irena z Grablina
Marcin z Krasnicy z jakiej choinki się urwales? Naprawdę wierzysz w to, co napisałeś? Życia z drugą osobą można nauczyć się z podręczników i słuchając spowiadajacych? Który ksiądz cu takie kity wciska? Życia uczymy się przez doświadczenia określonych sytuacji. Żal mi ludzi, którzy tak ślepo wierzą w księży...
Dodano: 17.02.2019 22:51    Przez: ~Karina
Dlaczego katolicy wyznają swoje grzechy "na ucho" człowiekowi w sutannie, a nie bezpośrednio Bogu ?
Dodano: 17.02.2019 16:24    Przez: ~Chrz...
To jeszcze nie wiesz dlaczego jest spowiedź " na ucho" to chyba jesteś bardzo młody.
Dodano: 17.02.2019 21:03    Przez: ~ja wiem
DO JAKIEGO WIEKU KSIĄDZ ,,DA ŚLUB '', ORZECZENIE O ŚWIADCZENIU RENTOWYM UNIEWAŻNIA ZARĘCZYNY ?. ....