LM.plSportPo dwóch meczach remis. SPS Konspol w grze o II fazę play-off

Po dwóch meczach remis. SPS Konspol w grze o II fazę play-off

W pierwszym spotkaniu porażka, w drugim - zwycięstwo. Po dwóch meczach I fazy play-off SPS Konspol Słupca wciąż jest w grze o awans do kolejnego etapu.

Słupczanie w I fazie play-off mierzą się z Czarnymi Rząśnia. To zespół, który rundę zasadniczą zakończył na wyższym miejscu w tabeli. Mimo tego dwa pierwsze spotkania były wyrównane, a w niedzielę SPS Konspol Słupca nawet wygrał.

W sobotę minimalnie lepsi byli gospodarze z Rząśni, ale walka trwała aż pięć setów. Po dwóch pierwszych częściach spotkania Czarni prowadzili 2:0, później jednak słupczanie zdołali wyrównać. W piątym, decydującym secie siatkarze z Rząśni wygrali 15:12 i pokonali SPS Konspol Słupca 3:2.

Ale już w niedzielę zwyciężyli słupczanie. Czarni wygrali wysoko pierwszy set 25:13, w kolejnych trzech częściach meczu zwyciężali już jednak siatkarze ze Słupcy. SPS Konspol wygrał 3:1 i wyrównał wynik rywalizacji w I fazie play-off.

Kolejne dwie odsłony rywalizacji o awans odbędą się już w Słupcy. W pierwszy weekend marca SPS Konspol podejmie Czarnych Rząśnia. Gra toczy się do trzech zwycięstw. Jeżeli dwa kolejne mecze nie przyniosą rozstrzygnięcia, o awansie zadecyduje piąte spotkanie 6 marca.

Czarni Rząśnia - SPS Konspol Słupca 3:2 (25:20, 25:21, 18:25, 22:25, 15:12)

Czarni Rząśnia - SPS Konspol Słupca 1:3 (25:13, 22:25, 23:25, 15:25).