Dzisiaj jest sobota 21 września 2019, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19503) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 10oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krajowy Fundusz Dróg. Posłanka powalczy o pieniądz ... (1)Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instrukto ... (0)

Konin. Sprawa przeprawy pod nadzorem prokuratora okręgowego

Dodano: 19.02.2019 15:00
Źródło: LM.pl

Śledztwo w sprawie konińskiej przeprawy przez Wartę prowadzone jest pod nadzorem prokuratora okręgowego. - Chcemy wyjaśnić każdy, nawet najdrobniejszy szczegół – mówi Marek Kasprzak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, tuż przed końcem kadencji złożył prezydent Józef Nowicki. W grudniu ubiegłego roku, po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego, Prokuratura Rejonowa w Koninie zdecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie poświadczenia nieprawdy w październiku 2017 roku w dokumentacji powykonawczej w postaci kilku raportów z iniekcji kabli sprężających.

- To poświadczenie zdaniem prokuratorów nastąpiło w celu uzyskania korzyści majątkowej w postaci otrzymania następnej transzy pieniędzy za wykonanie prac – mówi prokurator Marek Kasprzak. - Istotnym jest, że na podstawie tych potwierdzających nieprawdę dokumentów nadzór budowlany wydawał zezwolenia na kolejne etapy budowy - dodaje.

Rzecznik prokuratury podkreśla, że we wrześniu 2007 roku pękł jeden z kabli sprężających i zdaniem śledczych było to sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Śledztwo w sprawie przeprawy prowadzone jest w związku z poświadczeniem nieprawdy w celu uzyskania korzyści majątkowej i spowodowaniem zagrożenia katastrofą budowlaną.

- Prowadzone są intensywne czynności. W tej chwili na ukończeniu jest zbieranie dokumentacji dotyczącej budowy mostu. Mamy kilkadziesiąt podmiotów, od których prokurator zebrał dokumentację dotyczącą budowy i nadzoru. Ustalono też ogólną liczbę osób, które wchodzą w rachubę przy tego typu przestępczej działalności. To będzie podlegało wnikliwej analizie – mówi Marek Kasprzak. - Myślę, że niezbędne będzie posiłkowanie się opinią nawet zespołu biegłych. Jawiące się spektrum niedociągnięć jest bardzo szerokie. Prokuratura dysponuje wiedzą o skali i obrębie w jakim może się poruszać, chcąc wyjaśnić te niedociągnięcia - dodaje.

Śledczy podkreślają, że chcą żeby wydaniem opinii na temat przeprawy zajęli się najlepsi fachowcy w kraju.

- Trzeba tę sprawę wyjaśnić do końca. Zagrożenie istnieje i wiemy, do jakich tragicznych skutków może dojść jeśli tego nie zrobimy. Dlatego chcemy wyjaśnić każdy najdrobniejszy szczegół w tej sprawie – podkreśla prokurator Kasprzak.

To jedna z priorytetowych spraw, którą zwierzchnim nadzorem objął szef Prokuratury Okręgowej w Koninie. Oznacza to, że raz w miesiącu podlega ona kontroli.

fot. archiwum

  • Konin. Śledztwo w sprawie przeprawy pod nadzorem prokuratora

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

KOD dopomoże. Będzie pod prokuraturą ze świeczkami stał
Dodano: 19.02.2019 16:37    Przez: ~Pompeio
"Rzecznik prokuratury podkreśla, że we wrześniu 2007 roku pękł jeden z kabli sprężających" - powinno być 2017Trzymam kciuki, może się dowiemy kto był winny tych zaniedbań.
Dodano: 19.02.2019 15:32    Przez: ~true
Pani Ola jest autorką tego artykułu, a więc będzie usuwać niewygodne komentarze, zresztą dobrze jej to idzie.
Dodano: 19.02.2019 16:53    Przez: ~Cenzura na LM
Z artykułu wynika jak efektywnie pracuje prokuratura !!!!rejonowa ???,że musi jeszcze być nadzorowana przez okręgową !!?? O co tu chodzi ??
Dodano: 19.02.2019 15:57    Przez: ~M..k
W tej rejonowej to potrafią tylko wniosek o areszt do sądu sporządzić i przeciągać śledztwa.
Dodano: 19.02.2019 16:09    Przez: ~Do roboty

KOMENTARZE

"Rzecznik prokuratury podkreśla, że we wrześniu 2007 roku pękł jeden z kabli sprężających" - powinno być 2017Trzymam kciuki, może się dowiemy kto był winny tych zaniedbań.
Dodano: 19.02.2019 15:32    Przez: ~true
KOD dopomoże. Będzie pod prokuraturą ze świeczkami stał
Dodano: 19.02.2019 16:37    Przez: ~Pompeio
Teraz koniński KOD pod prokuraturą będzie manifestował ? Zawsze stali pod sądami, kiedy p. Korytkowski został Prezydentem, KOD POdupadł.
Dodano: 19.02.2019 16:48    Przez: ~Most UE
Zarzuty powinni mieć ludzie odpowiedzialni za nieprzypilnowanie terminu gwarancji. Józef zatrudnił ekspertów po wszystkim, a dlaczego nie powołał przed końcem gwarancji. To nie była robota za kilka tysięcy, a za grube miliony. Teraz pewnie i tak Józef zwalił by niedopełnienie obowiązków na dyrektora dróg miejskich.
Dodano: 19.02.2019 18:09    Przez: ~Biedaki
@Biedaki Trolu,taki ekspert jak ty marnuje się w Polsce.
Dodano: 19.02.2019 18:50    Przez: ~Inżynier
Ten most powinien upaść.
Dodano: 19.02.2019 20:26    Przez: ~Collapsus
A winnym tego wszystkiego będzie jakiś zwykły szaraczek...
Dodano: 20.02.2019 00:45    Przez: ~Gość+
Biedaku esperci badali ten most przez 10 lat minimum dwa razy do roku.I nic nie zauwazyli.Co oni robil przez te lata na tych kontrolach.To jest pewnie jak z diagnostami samochodowymi podbijaja kazdy dowod bo kto im co zrobi
Dodano: 20.02.2019 21:02    Przez: ~diagnosta
"Rzecznik prokuratury podkreśla, że we wrześniu 2007 roku pękł jeden z kabli sprężających" czy wy czytacie te gnioty przez publikacją? Ewidentnie sie ktos pomylil z POwolaniem. Kasa we biedronce czeka
Dodano: 19.02.2019 15:42    Przez: ~alexandra
W 2017 roku -
Dodano: 19.02.2019 16:55    Przez: ~zapewne ?
Pani Alexandro, by siedzieć na kasie, to trzeba rozumieć co ludzie mówią i pisać bez błędów. Mogli by Was w PiS-e trochę poduczyć polskiego, bo to siara.
Dodano: 19.02.2019 18:34    Przez: ~am
"am", dlaczego w PiS-ie, LM ma swojego właściciela i nie jest to żaden PiS.
Dodano: 19.02.2019 18:51    Przez: ~Błądzisz chłopie
Z artykułu wynika jak efektywnie pracuje prokuratura !!!!rejonowa ???,że musi jeszcze być nadzorowana przez okręgową !!?? O co tu chodzi ??
Dodano: 19.02.2019 15:57    Przez: ~M..k
W tej rejonowej to potrafią tylko wniosek o areszt do sądu sporządzić i przeciągać śledztwa.
Dodano: 19.02.2019 16:09    Przez: ~Do roboty
Chodzi o to, ze os maja 2017 nie potrafia rozpocząć sorawy kiedy poskanka Nowoczesnej glosila im problem...
Dodano: 19.02.2019 17:26    Przez: ~Pn
W końcu. Czekam na efekty śledztwa oświadczeń nieprawdy - nic się nie zmieniło od 2007r i oświadczenia sa nadal powszechne, więc może po wyroku skazującym coś się przejaśni bo PINB raczej tego nie sprawdza.
Dodano: 19.02.2019 15:57    Przez: ~Ko3
Pani Ola jest autorką tego artykułu, a więc będzie usuwać niewygodne komentarze, zresztą dobrze jej to idzie.
Dodano: 19.02.2019 16:53    Przez: ~Cenzura na LM
Tu akurat popieram pania Ole. Niech usuwa 90% komebtarzy fanatykow DOJNEJ bo to zwykly belkot.
Dodano: 19.02.2019 17:28    Przez: ~Pn
Taka postawa jest nie godna dziennikarza tylko funkcjonariusza frontu ideologicznego
Dodano: 20.02.2019 08:52    Przez: ~Wolność słowa ! Demokracja !
komentarze już Pokasowane hahaha. zenada
Dodano: 20.02.2019 10:21    Przez: ~wiesniaki
Ciekawe, co ustalą? Jak na razie CZERWONY beton nie do ruszenia. Widać to postanowieniach, jakie piastują. Jeszcze nikt nie spadł, nawet z aeroklubu K. B. Za dużo w mieście byłych MO.
Dodano: 19.02.2019 17:04    Przez: ~Maf
Tak dziala aparat mgr Zbysia.
Dodano: 19.02.2019 17:29    Przez: ~Pn
i co z tego, skażą kogoś za poświadczenie nieprawdy i tyle z odpowiedzialności, zapłaci ta osoba kilka tysięcy, to nie jest żadną podstawą do naprawy mostu na koszt firmy która budowała most...tyle w temacie...robienie afery z niczego, nikt nie poniesie żadnej odpowiedzialności majątkowej (firma budująca most) na podstawie wyroku karnego , Nowickiego powinni podać do prokuratury za niedopilnowanie budowy mostu
Dodano: 19.02.2019 17:13    Przez: ~alfa i omega
Ciebie powinni podać "alfa i omega" za pomówienia. Nowicki nie budował tego mostu
Dodano: 19.02.2019 18:20    Przez: ~Tru
I bardzo dobrze. Szkoda, ze juz w maju br prokurator nie zajal sie tematem. Choc lepiej późno niz wcale.
Dodano: 19.02.2019 17:21    Przez: ~Pn
PN a jak tam twoja sprawa w prokuraturze sie toczy? Pamietasz jak przed wyborami obrażałes Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej? wiesz , że za takie cos będziesz ukarany prędzej czy pózniej. Prezydenta nieważne z jakiej partii nie masz prawa obrażac ale o tym sie przekonasz niebawem:) Wszystko jest zgłoszone na policji wlacznie ze screenami twoich wpisów:)
Dodano: 19.02.2019 19:22    Przez: ~Jarosław Andrzejewski
W końcu ktoś się za tego Pajaca zabrał. Jeszcze tylko podać jego tożsamość i będzie publicznie wyszydzany na mieście
Dodano: 20.02.2019 08:47    Przez: ~Tak będzie
@Tak będzie - pajac to cię zrobil. @Jarosław Andrzejewski - slij na policje czy do prokuratury co tylko chcesz. Jestem spokojny o wynik nawet ewnetualnej sprawy sadowej. Pamietaj tylko, ze jeden spolecznik juz raz probowal z jedną kobieta podobnych zagrywek a pozniej plakal publicznie, ze musi pokryc koszty sadowe w kwocie bodajze 2 czy 3 tysiecy. Jak masz za duzo kasy to idz z tymi swoimi skanami na policje czy do sadu. Ja masz czyste sumienie i spokojna glowe. A straszyc to ty sobie mozesz... 😁 P.S. Skoro LM usunal moj poprzedni wpis to dlaczego nie usuwa wulgarnych wpisow innych osob??
Dodano: 20.02.2019 10:50    Przez: ~Pn
Pn to wichrzyciel i mąciciel, ciągle opluwa PiS.
Dodano: 20.02.2019 12:19    Przez: ~Gdzie cenzura LM-u ?
Jego komentarze są zgodne z ideą Partii Oszustów która jest niezwykle bliska sercu redakcji.
Dodano: 20.02.2019 14:42    Przez: ~Już wiesz dlaczego ?
A ciebie Pn nie dorobił
Dodano: 20.02.2019 14:44    Przez: ~Tak będzie
Bardzo dobrze Jak można odebrać, postawić a tym bardziej zapłacić za bubel 😣 Ta nasza przeprawa miała służyć na wiele lat, a nie zaledwie na kilka Teraz tylko udowodnić winę i niech płacą za wszystko z własnej kieszeni 😁