Dzisiaj jest piątek 3 kwietnia 2020, imieniny: Ryszarda, Antoniego, Pankracego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17424) SPORT FORUM FIRMY (5474) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 2oC
Jutropogoda
8 / 2oC
Pojutrzepogoda
9 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Kilka tysięcy bezpłatnych masek do rozdani ... (3)Pracownicy pogotowia mają miejsce odpoczynku międz ... (4)

Konin. Sprawa przeprawy pod nadzorem prokuratora okręgowego

Dodano: 19.02.2019 15:00
Źródło: LM.pl

Śledztwo w sprawie konińskiej przeprawy przez Wartę prowadzone jest pod nadzorem prokuratora okręgowego. - Chcemy wyjaśnić każdy, nawet najdrobniejszy szczegół – mówi Marek Kasprzak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, tuż przed końcem kadencji złożył prezydent Józef Nowicki. W grudniu ubiegłego roku, po przeprowadzeniu postępowania sprawdzającego, Prokuratura Rejonowa w Koninie zdecydowała o wszczęciu śledztwa w sprawie poświadczenia nieprawdy w październiku 2017 roku w dokumentacji powykonawczej w postaci kilku raportów z iniekcji kabli sprężających.

- To poświadczenie zdaniem prokuratorów nastąpiło w celu uzyskania korzyści majątkowej w postaci otrzymania następnej transzy pieniędzy za wykonanie prac – mówi prokurator Marek Kasprzak. - Istotnym jest, że na podstawie tych potwierdzających nieprawdę dokumentów nadzór budowlany wydawał zezwolenia na kolejne etapy budowy - dodaje.

Rzecznik prokuratury podkreśla, że we wrześniu 2007 roku pękł jeden z kabli sprężających i zdaniem śledczych było to sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy budowlanej. Śledztwo w sprawie przeprawy prowadzone jest w związku z poświadczeniem nieprawdy w celu uzyskania korzyści majątkowej i spowodowaniem zagrożenia katastrofą budowlaną.

- Prowadzone są intensywne czynności. W tej chwili na ukończeniu jest zbieranie dokumentacji dotyczącej budowy mostu. Mamy kilkadziesiąt podmiotów, od których prokurator zebrał dokumentację dotyczącą budowy i nadzoru. Ustalono też ogólną liczbę osób, które wchodzą w rachubę przy tego typu przestępczej działalności. To będzie podlegało wnikliwej analizie – mówi Marek Kasprzak. - Myślę, że niezbędne będzie posiłkowanie się opinią nawet zespołu biegłych. Jawiące się spektrum niedociągnięć jest bardzo szerokie. Prokuratura dysponuje wiedzą o skali i obrębie w jakim może się poruszać, chcąc wyjaśnić te niedociągnięcia - dodaje.

Śledczy podkreślają, że chcą żeby wydaniem opinii na temat przeprawy zajęli się najlepsi fachowcy w kraju.

- Trzeba tę sprawę wyjaśnić do końca. Zagrożenie istnieje i wiemy, do jakich tragicznych skutków może dojść jeśli tego nie zrobimy. Dlatego chcemy wyjaśnić każdy najdrobniejszy szczegół w tej sprawie – podkreśla prokurator Kasprzak.

To jedna z priorytetowych spraw, którą zwierzchnim nadzorem objął szef Prokuratury Okręgowej w Koninie. Oznacza to, że raz w miesiącu podlega ona kontroli.

fot. archiwum

  • Konin. Śledztwo w sprawie przeprawy pod nadzorem prokuratora

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

KOD dopomoże. Będzie pod prokuraturą ze świeczkami stał
Dodano: 19.02.2019 16:37    Przez: ~Pompeio
"Rzecznik prokuratury podkreśla, że we wrześniu 2007 roku pękł jeden z kabli sprężających" - powinno być 2017Trzymam kciuki, może się dowiemy kto był winny tych zaniedbań.
Dodano: 19.02.2019 15:32    Przez: ~true
Pani Ola jest autorką tego artykułu, a więc będzie usuwać niewygodne komentarze, zresztą dobrze jej to idzie.
Dodano: 19.02.2019 16:53    Przez: ~Cenzura na LM
Z artykułu wynika jak efektywnie pracuje prokuratura !!!!rejonowa ???,że musi jeszcze być nadzorowana przez okręgową !!?? O co tu chodzi ??
Dodano: 19.02.2019 15:57    Przez: ~M..k
W tej rejonowej to potrafią tylko wniosek o areszt do sądu sporządzić i przeciągać śledztwa.
Dodano: 19.02.2019 16:09    Przez: ~Do roboty

KOMENTARZE

Rządzące pis-szczury uciekają do Brukseli. Beata klamczuszka nagle polubila flagę UE. Co się nie robi żeby dostać się do koryta dużych pieniędzy.
Dodano: 20.02.2019 15:07    Przez: ~Q
Jej się należy, przecież zna kilka języków np Śląski, Kurpiowski, Góralski.
Dodano: 20.02.2019 17:54    Przez: ~Pn
Przecież oni po to pchali się. Usta pełne fraazesów, ue bee etc ale ojro przytulają z lubością. Obłuda do n-tej.
Dodano: 20.02.2019 19:06    Przez: ~Pn
Tak pissuarku Pn jej się należało... Hehehe...
Dodano: 20.02.2019 19:07    Przez: ~Pn
Już po PO.
Dodano: 20.02.2019 19:18    Przez: ~ola
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.