Dzisiaj jest poniedziałek 17 czerwca 2019, imieniny: Laury, Alberta, Marcjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19890) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 15oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wizyta w zakładach produkcji wodoru. Prezydent wró ... (3)Stare Miasto. Pierwsze absolutorium wójta Dariusza ... (1)

Rychwał najlepszy w zimowej spartakiadzie powiatu konińskiego

Dodano: 20.02.2019 13:05
Źródło: LM.pl

Gmina Rychwał zwycięzcą XXI Zimowej Spartakiady Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego. Na podium znalazły się gminy Golina i Stare Miasto.

Zawody rozgrywane były przez trzy dni. Najpierw w hali sportowej OSiR w Kleczewie, później w hali widowiskowo-sportowej Golinie, a następnie w kompleksie sportowo-dydaktycznym ZSEU w Żychlinie. Przedstawiciele drużyn z 10 gmin powiatu konińskiego (Golina, Rychwał, Stare Miasto, Rzgów, Kazimierz Biskupi, Wilczyn, Kleczew, Grodziec, Skulsk i Krzymów) zmierzyli się w 8 konkurencjach: podnoszenie ciężarka 17,5 kg (w kategorii powyżej 80 kg i do 80 kg najlepsza była gm. Golina), rzut lotką do tarczy (najlepsze były gm. Kazimierz Biskupi i gm. Golina), przeciąganie liny (zwyciężyła gm. Kleczew), konkurs wiedzy o Ludowych Zespołach Sportowych w Wielkopolsce (najlepsza była gm. Rychwał), wielobój rekreacyjny (najlepsze były gm. Grodziec i Rychwał), rzuty karne do bramki (zwyciężyły gm.Rychwał i Kazimierz Biskupi), halowa piłka nożna mężczyzn (najlepsza była gm. Stare Miasto) oraz piłka siatkowa kobiet (najlepsza była gm. Rzgów) i mężczyzn (zwyciężyła gm. Wilczyn).

W klasyfikacji ogólnej najlepsza okazała się drużyna gminy Rychwał. Na drugim miejscu uplasowała się gmina Golina, a na trzecim – Stare Miasto. Zwycięzcy konkurencji rekreacyjnych będą reprezentować powiat w finale spartakiady wojewódzkiej, która odbędzie się 3 marca w Golinie. Natomiast najlepsze drużyny w grach zespołowych awansowały do półfinałów, które odbędą się 24 lutego w Rychwale i Golinie.

fot. Starostwo Powiatowe Konin

  • Rychwał najlepszy w zimowej spartakiadzie powiatu konińskiego
  • Rychwał najlepszy w zimowej spartakiadzie powiatu konińskiego
  • Rychwał najlepszy w zimowej spartakiadzie powiatu konińskiego
  • Rychwał najlepszy w zimowej spartakiadzie powiatu konińskiego

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Piłka halowa zwyciezca gmina stare miasto a nie golina.nie wiem skad takie informacje I bzdury wypisujecie
Dodano: 20.02.2019 13:30    Przez: ~Zawodnik
zgadza się reprezentacja slf wróciła na podium, następnie chłopacy z Kazimierza i Golina.
Dodano: 20.02.2019 14:33    Przez: ~slf
A dlaczego nie napisaliście... w czym najlepsza była gmina Skulsk?!
Dodano: 20.02.2019 14:26    Przez: ~rollensee
Pierwsze miejsce w wieloboju rekreacyjnym mężczyzn zdobył Krzysztof Nowicki - gmina GRODZIEC!
Dodano: 20.02.2019 18:36    Przez: ~Oleksy
Ha ha Wilczyn brał udziału tylko w siatkówce. Sprawdził ktoś czy to napewno byli mieszkańcy gminy. A inne konkurencję. Ah zapomniałem w wilczynie spartakiada dopiero będzie. Brawo dyrektorzy Działak. Znowu spartakiada po czasie.
Dodano: 21.02.2019 08:55    Przez: ~Mieszkaniec

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.